Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ziutek50 - CB Radio


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 listopada 2010 - 01:56

Ja mam jeszcze jedno hobby ale zdaje się że już wszyscy wiedzą jakie :lol:

Więc w 2006 zaczęło się od CB które dostałem w zamian za pewną fuchę Alan 101 więc trzeba było zakupić do tego Antenę. Więc jako laik tamtego czasu kupiłem Sirio AS-100 MAG i mobilowałem się ze wszystkimi :lol:

Któregoś dnia usłyszałem na radiu wywołanie inne niż wszystkie brzmiało tak " CB radio pl, CB radio pl" krótka cisza i odpowiedź "Koleżanko zapraszam na klubowy" i znikli. Jako, że mnie to zaciekawiło zakręciłem gałą i wskoczyłem na kanał gdzie wcześniej wspomniana dwójka wywoływała się, zaciekawiony tym że rozmawiali ze sobą jak starzy dobrzy kumple, postanowiłem zapytać wujka :szukaj_g: i wyskoczyło mi forum co nieco poczytałem o swoim zestawie i o tym że nieznający się ludzie spotykają się twarzą w twarz.

I pojechałem na pierwsze swoje spotkanie. Tam dowiedziałem się wielu rzeczy na temat łączności, CB, radiach i nie tylko przede wszystkim poznałem ludzi z którymi się zaprzyjaźniłem, zrobiłem licencję Krótkofalarską :D i mimo odległości ponad 60km i więcej od Przyjaciół mogę z nimi rozmawiać :jump:

Teraz mam taki mały podręczny zestaw małego krótkofalowca:
Dodany obrazek Antena w załączniku
no i w Aucie :D
Dodany obrazek

Jedni zbierają znaczki, inny łowią rybki, a ja...


...a ja lubię gadać :smiech:

#2 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 12 grudnia 2010 - 13:15

bo wylysiejesz od tego nadawania:tank:

pozdro:D

#3 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 14:14

Ja będąc w Łodzi, z anteny 5/8 fali i 4w rozmawiałem z Warszawą, na AM. Na SSB z New York. A Ty :cool:

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 22:13

a będąc w Łodzi, z anteny 5/8 fali i 4w rozmawiałem z Warszawą, na AM. Na SSB z New York. A Ty :cool:

Przy warunkach propagacyjnych na spocie Regionalnym w Białobrzegach w październiku rozmawiałem z Kolegą Juan z Madrytu, oczywiście z mobila, i mam na to świadków :lol: tak po prawdzie nie ma co się licytować sam dobrze wiesz dlaczego...

#5 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 grudnia 2010 - 10:12

A u mnie wszystko zaczęło się w 1986 roku.
Zdobyłem wtedy licencję krótkofalarską. Jednak słowo "zdobyłem" pozostało w zawieszeniu. Jako, że wtedy byłem jeszcze w szkole podstawowej, nie dano mi do ręki zezwolenia ale w zamian otrzymałem tymczasowo licencję nasłuchowca... Dziwna to była dla mnie sprawa ale cóż, taki wtedy ustrój panował i koniec. ;) Sprawa poszła w zapomnienie...
No i jakiś czas później (rok 1991) koleżka przyszedł do mnie z radyjkiem. Niestety nie pamiętam co to było za radio. Mówił, że dostał od wujka. Podłączyliśmy w moim Fordzie Capri :D i szok. Działało.
Potem poszedłem do wojska. W czasie którejś z przepustek podłączyłem to radio i beret mi z głowy zleciał... W osłupienie wprawiła mnie ilość osób używających CB. Więc postanowiłem działać nieco w tym temacie. Pierwsze poważniejsze radio to jakiś Super Star. Antena zamontowana na kominie. Problemy z sąsiadami, administracią i PAR-em. :D Ale warto było, hehe!! Później kolejne modne radia, czyli Alan28, President Herbert. Później nastała era łączności DX-owych więc radia z modulacją SSB: Jackson, Lincoln, Alan87, Ranger, i kilka innych. Przełomowym momentem był zakup urządzenia Kenwood TS 440. Ziutek zapewne wie co to za urządzenie. Wpadło mi w ręce przypadkiem. Pewien człowiek wyjeżdżał za granicę i pozbywał się wszystkiego z domu. Niestety ja miałem wtedy problemy z PAR-em, które zapewniali mi uczynni sąsiedzi. Więc niedługo się nim nacieszyłem, jakieś pół roku. Sprzedałem go czego do teraz mi żal... Ale cóż, co użyłem to moje, hehe!! Ważne, że zyskałem na tym odpowiednio. ;)
Teraz też mam nieco sprzętu. W omci wożę Presidenta Jacksona. W domu leżą zasilacze, gruby kabel ok.30 metrów, wzmacniacze mocy, matcher, anteny stacjonarne. Mam zamiar wrócić na eter w wydaniu stacjonarnym.
Stare dobre czasy.
Karty QSL, bieganie na pocztę aby sprawdzić czy na box nie przyszła karta z łączności np. z Południową Karoliną w USA...
A kart mam sporo. Czasem je przeglądam i sam do siebie się uśmiecham.
Zresztą, takie łączności mogą zaowocować w trwałe znajomości, tak jak to Ziutek napisał...
Osobiście mam taką znajomość. Kolega ma na imię Luciano i mieszna w Alicante w Hiszpanii. Byłam u niego parę razy kiedy miałem tam trasę. Kontakt utrzymujemy do dziś. A co ciekawe... Do tej pory nie mam jego numeru telefonu, hehe!!
Pozdrawiam ciepło i zapraszam do QSO!! :D




Przełamałem się i zrobiłem krótki opis jak wykonać instalację pod CB

Jako że masz już wprawę i znasz wszystkie "knify" to trzeba zrobić międzyregionalnego spota techniczno-odprężającego połączonego z praktycznym przerobieniem tego "krótkiego opisu"... Czyli w mojej hienie... No...
:D:D:D

#6 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2010 - 17:09

Oki zobaczymy najpóźniej realizacja na zlocie :D

#7 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2010 - 17:16

najpóźniej realizacja na zlocie

No i właśnie tego się obawiam... :D:D

#8 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2010 - 21:33

Przy warunkach propagacyjnych na spocie Regionalnym w Białobrzegach w październiku rozmawiałem z Kolegą Juan z Madrytu, oczywiście z mobila, i mam na to świadków :lol: tak po prawdzie nie ma co się licytować sam dobrze wiesz dlaczego...


Nie licytuję się z Tobą tylko informuję że można na taką odległość rozmawiać, tzn. te kilkanaście lat temu. A jak teraz to wygląda ?? Wtedy "komórek" nie było a internet dopiero "pokazywał" się w Polsce.

#9 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2010 - 21:35

teraz na rok 2011 będzie szczyt propagacyjny więc wszystko przed nami :D

#10 OFFLINE   ASM

ASM
  • 0 postów
  • Dołączył: 18-10-2010
  • Skąd: Jastrzębie Zdrój Szeroka

Napisany 15 grudnia 2010 - 03:10

Ale zaznacz dla jakich pasm ten szczyt nastąpi,nie wszystkie pasma Panie kolego,bo jeszcze ktoś pomyśli że na CB z gwoździa będzie robił DL. Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2010 - 21:21

No i ?? Ziutek50, dowiemy się :p

#12 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2010 - 22:02

Ale zaznacz dla jakich pasm ten szczyt nastąpi,nie wszystkie pasma Panie kolego,bo jeszcze ktoś pomyśli że na CB z gwoździa będzie robił DL. Pozdrawiam.


Jeśli wiesz coś czego ja nie wiem to proszę podziel się z nami bo z tego co wiem wg. prognoz naukowców maksymalny szczyt aktywności słońca ma być od około października 2011r do około kwietnia 2012. i nie będzie podziału na pasma... Burze słoneczne mają spowodować naładowanie pola elektrycznego i elektromagnetycznego co będzie skutkowało dalszym przenoszeniem fali radiowej a w efekcie końcowym dalszymi łącznościami...

#13 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 20 czerwca 2011 - 23:31

Jesli chodzi o tylko CB to ja sobie pogadalem w latach 90'. Kiedys przytachałem valerego, tez mialem herbatnika, ciekawe było galaxy, jackson to moje ulubione radio cb-mobilne choc czesciej bywalo w domach na bazie ;)), RCI tez dobre i kilka innych. Sprzet obecnie mam ale niezabardzo warunki. Pamietam że chyba w 2004 roku troche zaczela robic sie kicha, za duzo bydla w eterze, Par juz dawno przestał istniec wiec tym bardziej.
A teraz znowu slychac ludzi ale co mi sie nie podoba to to ze nawet na 28 gadają monologi.
Ziutek chyba nie przykreciłes na sruby tego radia w omedze co??:p

#14 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 czerwca 2011 - 06:18

Ziutek chyba nie przykreciłes na sruby tego radia w omedze co

:o aż takim zabójcą tapicerek nie jestem, rzep jest przyklejony ;)


dostałem link na temat burzy magnetycznej jaka nadciąga http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

#15 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 24 czerwca 2011 - 07:14

Szkoda ze takiego wiekszego radia niema gdzie specjalnie schowac, wkomponowac w deske...

#16 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2011 - 09:03

Szkoda ze takiego wiekszego radia niema gdzie specjalnie schowac, wkomponowac w deske...

może i by się dało, ale to się wiąże z cięciem/przerabianiem, a w razie sprzedaży auta problem z dziurą po tak dużym radiu...

#17 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 lipca 2011 - 15:55

Ziutek a powiedz mi jaką antene montażową wybrać o wysokości ok 1,5m??

myślałem nad president maryland jednak jej opinie nie są zbyt pochlebne.....

 


#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 lipca 2011 - 17:32

zależy czego oczekujesz od anteny, bardzo fajne łączności robiłem z popularnie nazywanej Magnum 27 (Lemm AT-71 i AT-72) ceny prównaj na aledrogo ;) cena niska, jakość niezła, parametry bd.

Co do maryland się nie wypowiadam, nie nie miałem i nie znam jej :nie_wiem:

#19 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 lipca 2011 - 19:03

mam lemm 1m magnesówke i tak jak na opakowaniu - do 7 km jest super powyżej jest kasza....

ja oczekuję żeby była wbita na stale w bagażnik i lepszej łączności niż mam teraz - czyli żebym poprostu więcej slyszał.

bawiłem się jakąś sirio tak zamontowanej i bylo miło ale także szukam czegoś pożądnego a do sirio nie mam przekonania

 


#20 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lipca 2011 - 06:16

a do sirio nie mam przekonania

pod jakim względem ??

mam lemm 1m magnesówke i tak jak na opakowaniu - do 7 km jest super powyżej jest kasza....

to albo Lemm AT-71/72 albo szukaj czegoś z dwumetrowych batów Sirio,Lemm,Santiago... z tych trzech firm większe zaufanie mam do Sirio...

ja oczekuję żeby była wbita na stale w bagażnik i lepszej łączności niż mam teraz - czyli żebym poprostu więcej slyszał.

j.w. z tym że nie bardzo mam pewność czy jak mówisz na stałe to znaczy że jej nie zdejmować czy, że montaż w dziurze tak jak u mnie ??