Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[gdzie] przekładka asb na inna uzywke


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 09 maja 2007 - 13:54

witam!
niestety padla mi skrzynka (na D powyzej 70km/h spuszcza jakby na luz i sie slizga, da sie normalnie jezdzic tylko na 2 i do 70 km/h)
podejrzewam ze naprawa w ogole sie nie kalkuluje (pewnie powyzej 2000 pln) totez pewnie czeka mnie przekladka na jakas inna uzywana.
Jestem z wroclawia i moze kojarzycie jakies dobre zaklady gdzie taka przekladke moge zrobic, no i gdzie kupic taka skrzynke zeby nie byla trefna.
pozdrawiam


semper fidelis

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 maja 2007 - 16:22

witam!
niestety padla mi skrzynka (na D powyzej 70km/h spuszcza jakby na luz i sie slizga, da sie normalnie jezdzic tylko na 2 i do 70 km/h)
podejrzewam ze naprawa w ogole sie nie kalkuluje (pewnie powyzej 2000 pln) totez pewnie czeka mnie przekladka na jakas inna uzywana.
Jestem z wroclawia i moze kojarzycie jakies dobre zaklady gdzie taka przekladke moge zrobic, no i gdzie kupic taka skrzynke zeby nie byla trefna.
pozdrawiam



borowka ma za 800 uzywke daje gwarancje i zamontuje ci na miejscu.




 


#3 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 09 maja 2007 - 18:39

widzialem jego oferte na allegro, ale ze zje.... skrzynka nie dotre na drugi koniec polski do parczewa
wiec chyba pozostanie mi kupic od niego i przesylka i tu we wroclawiu znalezienie kogos kto mi to zamontuje...
choc tu we wrocku tez jest szrot ktory ma skrzynke za 800 i daje gwarancje 6 miesiecy
semper fidelis

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 maja 2007 - 20:34

widzialem jego oferte na allegro, ale ze zje.... skrzynka nie dotre na drugi koniec polski do parczewa
wiec chyba pozostanie mi kupic od niego i przesylka i tu we wroclawiu znalezienie kogos kto mi to zamontuje...
choc tu we wrocku tez jest szrot ktory ma skrzynke za 800 i daje gwarancje 6 miesiecy



no to jesli masz na miejscu za taka sama $$$ i z gwarancja to bierz.




 


#5 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 maja 2007 - 21:27

niestety padla mi skrzynka (na D powyzej 70km/h spuszcza jakby na luz i sie slizga, da sie normalnie jezdzic tylko na 2 i do 70 km/h)


mam prośbe ... możes znapisac jaka to skrzynia ci padłą.. ile przejachane km.... jaki styl jazdy itd itp.... ilu włascicieli..... bo chiałym wiedziec ile jeszcze mojej może zostać
:pad:

#6 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 09 maja 2007 - 21:52

skrzynia AR25 (made in france- ehhhh te auta na f.. ;) ),
przejechane ma 160000 km, choc stawiam na to ze licznik byl krecony i moze miec cos powyzej 200000,
jestem drugim wlascicielem w polsce, odkupilem od znajomego profesora ktory bardzo dbal o auto i co 10000 km jezdzil na przeglady, prof powiedzial mi ze zrobil nim ok 60-70 tys km i to 90% trasa.
moj styl jazdy- emerycki (jak zona siedzi obok- bo krzyczy, jak jej nie ma to czasem wcisne s w miescie, na autostradzie nie wiecej niz 150km/h)
to tyle, na razie jeszcze ludze sie ze to moze selektor....


problem powstal po tym jak grzebalem w instalce gazowej i nie wypialem akumulatora przez chwile, dopiero po chwili mi sie przypomnialo a wypinalem m.in. zlacza wtyskiwaczy. Potem padl akumulator (jak juz zrobilem instalke to chcialem odpalic a ten sie wysiarczyl i mial nieszczelnosc przy klemie, chyba cela sie zwarla), ze to bylo za miastem to jak na drugi dzien przywiozlem aku i wrocilem do domu (50 km autostrada) to juz w miescie zaczal sie slizgac i wyskoczyl tryb awaryjny... no i od tego czasu dupaaa blada... oj blada...
moze komputer sterujacy poszedl sie... ten tego...??
nie wiem ale powoli trace cierpliwosc do tego wdziecznego auta...
semper fidelis

#7 OFFLINE   mUody

mUody
  • 270 postów
  • Dołączył: 19-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 09 maja 2007 - 21:56

@ mglod7 sproboj tu gosc jest z chojnowa i handluje czesciami do omegi moze on bedzie miec. tel do niego 600167488

#8 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 maja 2007 - 22:01

to tyle, na razie jeszcze ludze sie ze to moze selektor....


jak na postoju wrzucisz - "D" lub inny bieg to czy nie świeca ci się przypadkeim wszystkie lampki przy selektorze??

moze komputer sterujacy poszedl sie... ten tego...??

spoko spoko nie nerwowo podchodzimy do tematu... :razz: :wink:

sprawdź czy masz wsteczny... tzn. tak mi powiedział mój mechanior że jak skrzynka się sypie to najpierw nie ma wstecznego.... poźniej zaczyna szarpać... co dalej juz nie pytałem...
tak więc pytamy sparwdzamy a potem działamy... :wink:

#9 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 09 maja 2007 - 22:20

wlasnie sie nie swieca... wsteczny dziala, nie dzialaja biegi 3 i 4, moze pompa tych biegow, a jak tak to plyta sterujaca uwalona... eh ;(
semper fidelis

#10 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 maja 2007 - 22:36

wlasnie sie nie swieca...

tzn. nie świeca się wcale :?:
po wybraniu każdego biegu powinna się siecic lampka przy danej pozycji... jeżeli ci się nie świeci żadna.... tomoze coś z pozycjonerem...

sprawdzałeś na każdym biegu??
hm...
a nie uciekl ci olej ze skrzyni :?:
kiedy wymieniałeś filtr i olej w ASB :?:

#11 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 10 maja 2007 - 14:27

jakby olej uciekl to by chyba na kazdym biegu sie dzialo podobnie
nie swieca czyli nie swieca wszystkie jak przy uwaleniu pozycjonera, swieci tylko lampka obok wybranego biegu, czyli normalnie
filtr i olej w skrzyni nie wiem kiedy byl zmieniany, auto kupilem w grudniu, a poprzedni wlasciciel robil przeglady co 10000 km wiec na pewno jak mial byc to byl zmieniony.
semper fidelis

#12 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 maja 2007 - 15:33

jakby olej uciekl to by chyba na kazdym biegu sie dzialo podobnie
nie swieca czyli nie swieca wszystkie jak przy uwaleniu pozycjonera, swieci tylko lampka obok wybranego biegu, czyli normalnie
filtr i olej w skrzyni nie wiem kiedy byl zmieniany, auto kupilem w grudniu, a poprzedni wlasciciel robil przeglady co 10000 km wiec na pewno jak mial byc to byl zmieniony.


no to nim kupisz skrzynie to sprawdz poziom oleju. nie kosztuje to nic a mozesz sporo zaoszczedzic




 


#13 OFFLINE   damian2057

damian2057
  • 22 postów
  • Dołączył: 27-04-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 maja 2007 - 19:38

Kolego sprawdz zaworki w skrzyni one odpowiadają za ciśnienie w skrzyni jest ich chyba 4 ale nie jestem pewny. Może któryś padł i dlatego nie wchodzi 3 i 4 bieg. Aby sprawdzic jedz do serwisu aby podpieli skrzynię pod komputer, jeżeli to jest to napewno wyjdzie w badaniu. Koszt wymiany zaworków 1000PLN