Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

temperatura wariuje


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomasz_k

tomasz_k
  • 8 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: puławy

Napisany 08 maja 2007 - 19:07

witam, silnik w oplu sintrze ecotec 2.2 benzyna, po spawaniu tlumika lub po wymianie rozrzadu i pompy dziwnie sie zachowuje wskaznik temperatury, np. zlapie temperature powiedzmy normlana na 1-ej kresce grubszej na skazniku, nie wiem ile to stopni w kazdym badz razie na nim zawsze sie trzymala wskazowka przed robotami, no a teraz np... jade sobie no to sie trzyma, i zjezdzam z gorki, puszczam na luz, silnik na wolnych obrotach i tu temperatura rosnie, wrzucam bieg, silnik dostae obrotow i temperatura maleje, teraz po miescie dochodzi mi do 100 stopni, wczesniej tyle nie mialem... przy rozrzadzie wymieniana byla tez pompa wody, ale silnik niby powinien sie sam odpowietrzyc, nie wieze bo juz sie mechanicy wykrecaja ze uszczelka pod glowica sie zaczyna, no msle ze to takie bzdetne gadanie, nagle sie zaczela psuc jak od nich z warsztatu wyjechalem, czy wrato pojechac na komputer ? czy mogl bledow nalapac czy podczas spawania moglo sie cos stac, nic w samochodzie przed spawniem nie odpinal, podlaczyl tylko taka kostke czarna do skrzynki z modulami i do masy, zapalila sie diodka zielona i se zaczal spawac....



#2 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 09 maja 2007 - 16:35

powinno zawsze odłączac sie aku przy spawaniu elementów samochodu.
Być może uszkodził się jakiś czujnik, zapala się pomarańczowa kontrolka na desce???
Chodzi mi konkretnie o tą z piorunem w tle

#3 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 maja 2007 - 20:53

Prawdopodobnie to nie wina spawania tylko cos z pompą wody albo rozrządem , żaden szanujący się tłumikarz nie bawi sie teraz w odłączanie aku tylko zakładają na klemy taką "czarną skrzynkę" i ona załatwia temat (spawają "grube" auta i nic sie nie dzieje z elektryką - a nie trzeba potem wpisywać kodów,ustawiać dat , zegarków i innych), sprawdz czy z pompą jest wszystko ok - czy kupiona do tego modelu bo skoro masz motor 2.2 to może założyli od 2.0 a to może być różnica (szukał bym w tym kierunku)

#4 OFFLINE   tomasz_k

tomasz_k
  • 8 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: puławy

Napisany 10 maja 2007 - 13:26

no to ciag dalszy... wczoraj podpiecie do komputera, na cieplym silniku 90 stopni sobie smiga rosnie do 100, potem wentylatory sie wlaczaja i zbija do okolo 90 i tak ze trzy razy nic podejrzanego nie widac dlatego jezdze samochodem normalnie, czekam na szefa zakladu gdzie mi rozrzad wymieniali co on powie, chwilowo wyjechal... termostat wymieniony, nic nie pomoglo... a dzis rano jade do pracy noi sobie powoli powoli temperaturka rosnie dajmy na to juz pod 100 dochodzi okolo, bo cholera wie jak ten wskaznik pokazuje i nagla chyba sie termostat otworzyl bo zbilo o 3 kreski w dol w ciagu 5 seknd... i za chiwlile o jedna kreske podroslo znow... no troche denrwuje takie cos szczerze mowiac... nie mozna sie jak narazie doprosic zeby wsadzili stara pompe wody i sprawdzic co sie bedzie dzilo, takie lenie w tym warsztacie... ale jak juz pisalem wroci szeryf to moze podejmie jakie drastyczne poczynania...

aaa wogole to widze ze duce tez mi to na sintre wyglada ten twoj samochodzik, mam takie pytanko do ciebie odnosnie oswietlenia w tym samochodzie, bo u mnie przy otwarciu drzwi ktorych kolwiek, nie zapalaja sie wogole swiatla, moge je albo przy podsufitce wlaczyc wtedy siweci caly samochod albo wylaczyc i koniec, niby sa jakies przelaczniki w lampkach nad kierowca i pasazerem, cpykam nimi, brak reakcji na cpykanie... ogladalem jeszce jedna sintre i to samo, ale to chyba nie jest normlane...

#5 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 maja 2007 - 19:15

W mojej sintrze oswietlenie wnętrza kabiny ( czyli jakieś 150 lampek :lol: :lol: )włącza się pokrętłem pod włącznikiem świateł pozycyjnych-mijania (pokrętło do regulacji jasności licznika-jak dasz do końca w prawo to załącza się oświetlenie wnętrza) a pstryczek przy podsufitce wyłącza oświetlenie tak aby po otwarciu drzwi się nie załączało

#6 OFFLINE   tomasz_k

tomasz_k
  • 8 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: puławy

Napisany 10 maja 2007 - 22:06

kurde dziala ale jaja, kto by na to wpadl, rozjasnienie tablicy na maksa a to wystarczylo jeden zabek cofnac i wszystko zaczelo chodzic... ufff.... juz przeklalem moj samochod ale powoli zaczyna mi sie podobac.... moze masz jeszcze jakis dobry kontakt na tanie czesci, potrzbuje amrotyzatory na przod, z tego co patrzylem glownie monroe mozna na allegro kupic ale moze jakies inne bym zapodal, monroe raczej sie chyba dobra opnia nie ciesza chociaz kto ich tam wie... nie uzywalem... mam jezce jeden klopot z podgrzewanymi siedzeniami, nie dzialaja niestsy nie wiem czy to maty popalone czy co, niby jak wlaczam lampka na przelaczniku sie zapala, ale moze jdnak jakis bezpiecznik tylko nieststy nie wiem ktory, niemieckiego ni w zab nie znam, bezpieczniki chyba wszystkie sprawne na oko, pod siedzeniem mam jakies kabelki popodlaczane ale jedna kostka-gniazdo jest sobie luzem nie podlaczone w obydwu fotelach, moze ktos cos dlubal, DUCE moze maz jakispomysl patent na to, jezeli nie to trzeba jechac mi do elektryka zeby posprawdzal co walnelo...

#7 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2007 - 10:01

Jeżeli chodzi o części to nie mam mety na nowe (też posiłkuje się allegro- na razie nic nie nawaliło więc tylko informacyjnie- dużu wybór używek ma gość z piły - dostępne na allegro- ceny też normalne), co do grzania foteli to sprawdż pod fotelem jest przekażnik-jeżeli po włączeniu pstryczka na konsoli- przekźnik klika- to niestety czeka Cię rozbiórka fotela aby dostać się do maty grzewczej.
ps. chyba trzeba będzie poprosić Panów administratorów coby zrobili podtemat -Omegopodobne Omegopochodne :lol: :lol:

#8 OFFLINE   tomasz_k

tomasz_k
  • 8 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: puławy

Napisany 14 maja 2007 - 09:01

no walsnie, nie widze za bardzo tego przekaznika, moze ktos wyjal dla jaj zeby sie np dzieciki nie bawily albo cos, mam wolna wtyczke luzem sobie leszy nie podlaczona do niczego... jak wyglada ten przekaznik to jest jakas kostka czy cos ?[img][img]http://img521.imageshack.us/img521/2199/p5140790vt6.th.jpg[/img][/img]

#9 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 14 maja 2007 - 21:26

U mnie było podobnie, nie włącza si się 1 bieg wentylatora, powinien się załączać przy ok 94-95 st. i zbijac do 90. Przy 100 st włącza się 2 bieg. U mnie był walnięty bezpiecznik.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl