Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kontrola policji alkomatem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   grother

grother
  • 3 postów
  • Dołączył: 30-05-2010

Napisany 24 listopada 2010 - 17:42

Czy mogę odmówić kontroli alkomatem, tzw. rutynowej. Będąc oczywiście trzeźwym. I co wtedy zrobi policjant?

#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2010 - 17:48

możesz odmówić , pojedziesz na badanie krwi

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   SAAB95AERO

SAAB95AERO
  • 90 postów
  • Dołączył: 26-10-2009

Napisany 24 listopada 2010 - 18:02

I co do pobrania krwi nie będziesz miał nic do powiedzenia:D

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2010 - 18:08

:confused: ale po co domawiać badania alkomatem jak nie ma się nic do ukrycia ?? bo nie rozumie po co to pytanie...

#5 OFFLINE   SAAB95AERO

SAAB95AERO
  • 90 postów
  • Dołączył: 26-10-2009

Napisany 24 listopada 2010 - 18:14

Właśnie mnie też to zastanawia:D

#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2010 - 20:23

Nie ważne po co. Przepisy pozwalają odmówić badania. Wtedy, tak jak koledzy pisali, badanie będzie przeprowadzone poprzez pobranie krwi.

Można też poprosić o przeprowadzenie badania "za 15 min". I policjant jest zobowiazany odczekać 15 min i wtedy przeprowadzić badanie.

Pytacie po co?
Już odpowiadam.

Jesli jest sie trzeźwym, to po nic :) Jeśli jest sie jednak wczorajszym, albo wypiło sie piwko jakiś niedaleki czas wstecz, to każde odwleczenie badania w czasie powoduje, ze pewna część alkoholu zostanie przez organizm zneutralizowana a tym samym na badaniu będzie korzystniej.

#7 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 listopada 2010 - 22:54

Nie ważne po co. Przepisy pozwalają odmówić badania. Wtedy, tak jak koledzy pisali, badanie będzie przeprowadzone poprzez pobranie krwi.

Można też poprosić o przeprowadzenie badania "za 15 min". I policjant jest zobowiazany odczekać 15 min i wtedy przeprowadzić badanie.

Pytacie po co?
Już odpowiadam.

Jesli jest sie trzeźwym, to po nic :) Jeśli jest sie jednak wczorajszym, albo wypiło sie piwko jakiś niedaleki czas wstecz, to każde odwleczenie badania w czasie powoduje, ze pewna część alkoholu zostanie przez organizm zneutralizowana a tym samym na badaniu będzie korzystniej.


Zalezy tylko czy sie jest wzrastajaco czy malejaco....
Mozna jeszcze zaczac sie rzucac a sila krwi szybko nie pobiora. ;) A najlepiej to...nie pic i sie nie martwic :D

#8 OFFLINE   mnowacz

mnowacz
  • 273 postów
  • Dołączył: 06-11-2007
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 24 listopada 2010 - 22:57

:) .. i już widzę gościa jak poprosił o 15 minut, wyciąga z bagażnika karimatę, włącza płytę z muzyką do aerobiku i ostro spala kalorie razem z alkoholem :)
Już lepiej dmuchnąć ... na badanie krwi szkoda czasu a i jakimś syfem można się zarazić ... a tak czy siak jesteś narażony na ranę kłutą :) ..

#9 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 listopada 2010 - 23:24

Już lepiej dmuchnąć ... na badanie krwi szkoda czasu a i jakimś syfem można się zarazić ... a tak czy siak jesteś narażony na ranę kłutą :) ..


Jakim syfem? Igła jałowa, strzykawka też, przed nakłuciem czyści się skórę

#10 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 25 listopada 2010 - 09:43

Bardziej zastanawia mnie jeden fakt, skoro można odmówić dmuchania, to jakim prawem ktoś bez mojej zgody może mi wbić igłę i pobrać krew? Troszeczkę absurdalne.

#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 listopada 2010 - 09:48

Bardziej zastanawia mnie jeden fakt, skoro można odmówić dmuchania, to jakim prawem ktoś bez mojej zgody może mi wbić igłę i pobrać krew? Troszeczkę absurdalne.


dlaczego absurdalne, gdyby nie to to każdy by odmawiał. Prawa obywatela są tutaj ograniczane ale jest ku temu ważna przyczyna, zresztą jeśli ktoś nie chce być poddany zabiegowi naruszającemu ciągłość tkanek to niech dmucha.

#12 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2010 - 10:03

jeżeli mogę wtrącić to sprawa jest jasna , jeżeli policjant ma przypuszczenie , że kierujący może znajdować się po spożyciu alkoholu lub innego środka odurzającego a takowy kierowca odmawia dmuchania zabiera delikwenta do ośrodka zdrowia z ampułeczką i tak pobierana jest krewka jeżeli opiera się pobierana jest przy użyciu siły i to tyle:) jeżeli jesteś pewny (a) , że nic nie piłeś (aś) dmuchaj , po co nerwy Wasze i Policjantów.

#13 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 listopada 2010 - 10:36

jeżeli mogę wtrącić to sprawa jest jasna , jeżeli policjant ma przypuszczenie , że kierujący może znajdować się po spożyciu alkoholu lub innego środka odurzającego a takowy kierowca odmawia dmuchania zabiera delikwenta do ośrodka zdrowia z ampułeczką i tak pobierana jest krewka jeżeli opiera się pobierana jest przy użyciu siły i to tyle:) jeżeli jesteś pewny (a) , że nic nie piłeś (aś) dmuchaj , po co nerwy Wasze i Policjantów.


Ano właśnie oni siłą to mogą a my to nie bo zaraz napaść na funkcjonariusza i często to wykorzystują Pany i władcy. Tak samo jak zatrzymają starego kierowce to dokumenty i koniec. A jak młodego to aby się tylko do czegoś dosadzić dokumenty i dmuchanie ok ale trzepanie połowy bagażnika? Trójkąt, gaśnica, światełka, opony wrr na szczęście takich kontroli miałem tylko 2 w życiu młodego kierowcy nie wiem może trafiłem na jakichś ambitnych.

A co do tematu to fakt lepiej dmuchać dla świętego spokoju, bo alkohol + samochód = tragedia

#14 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 25 listopada 2010 - 10:52

Chodzi o to że jest to głupi przepis, jestem przeciwnikiem jazdy po alkoholu, ale to jest dziwne ze mało inwazyjnego pomiaru jakim jest dmuchanie możesz odmówić, a pobrania krwi już nie. Nie rozmyślam tu nad tym że lepiej dmuchać i mieć spokój bo to jest oczywiste, chodzi mi tylko o sam fakt.

P.S Chociaż wiem że ta funkcja odmowy dmuchania jest przydatna, oczywiście nie dla wszystkich, ale przytoczę taką sytuację na przykładzie kierowcy autobusu miejskiego.
Jak to wiadomo pasażerowie potrafią być wredni i czasem dzwonią na policję że kierowca jest pijany, co oczywiście nie ma miejsca. Do kierowcy podjeżdżają, on odmawia dmuchania, tylko z tego względu, że w tym momencie policja musi go zabrać na badanie krwi. Co kierowca zyska? Pracodawca płaci kasę normalnie, on nie pracuje, troszkę odpocznie (wiadomo, zanim wszystko wypiszą), minus dla pracodawcy że musi zapłacić kolejnemu kierowcy, który przyjedzie na miejsce pierwszego, do tego nie dostają kasy od miasta, bo kurs nie jest zrealizowany. Jest to więc przydatne z punktu widzenia kierowcy i tylko jego.

Gdyby to zmieniono na obowiązek poddania się padaniu na miejscu, zyskali by czas i pieniądze, odpada wożenie klienta przez policję po mieście, czas pracy lekarza, czas pracy nadzoru ruchu który w tym wypadku musi przyjechać, aby zabezpieczyć autobusu do przyjazdu następnego kierowcy, oraz koszta drugiego kierowcy.

Dlatego pod tym względem jest to dla mnie absurdalne

#15 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2010 - 12:59

Ano właśnie oni siłą to mogą a my to nie bo zaraz napaść na funkcjonariusza i często to wykorzystują Pany i władcy.


człowieku co Ty piszesz przecież zrozum, że jak odmawiasz dmuchania to od razu nasuwa się policjantowi przypuszczenie , że możesz znajdować się w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka podobnie działającego , nie rozumiem tej flustracji i zdziwienia , Policjanci nie mogą a mają takie prawo bo ustawodawca zapisał to w odpowiednim przepisie , w/g mnie zbędne są te rozmowy bo do niczego nie doprowadzą prawo jest prawo. Ponadto siła może być użyta jedynie w przypadku kiedy opierasz się przy pobieraniu krwi , którą obligatoryjnie należy Ci w tym przypadku pobra a nie podczas kiedy siedzisz spokojnie i z żyłki biora Ci krew, no nie popadajmy już w skrajności i przedewszystkim nie siejmy fermentu.;)

#16 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 25 listopada 2010 - 13:30

Redies, bez urazy, ale w dwóch postach piszesz praktycznie to samo, wygląda to nawet jak cytowanie podręcznika :)


Jeżeli delikwent siedzi na pogotowiu i porostu mówi że nie zgadza się na wbicie igły, nie robiąc przy tym nic innego, to policja ma prawo użyć siły w obce niego, celem zmuszenia do pobrania krwi? Coś mi tu nie gra.

Ja bym się chciał dowiedzieć, jakie prawko w którym, kodeksie, artykule, paragrafie zezwala na wbicie mi igły bez mojej zgody.

#17 OFFLINE   mnowacz

mnowacz
  • 273 postów
  • Dołączył: 06-11-2007
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 25 listopada 2010 - 14:35

ale to jest dziwne ze mało inwazyjnego pomiaru jakim jest dmuchanie możesz odmówić, a pobrania krwi już nie.


To nie chodzi o to że sobie możesz odmówić bo takie masz widzimisię i tak mi się chce. Policja ma prawo sprawdzić czy nie jesteś pod wpływem alkoholu i koniec kropka, i bardzo dobrze. Odmówić ... w ogóle ta procedura odmówienia jest po to, jak płuczesz zęby jakimś płynem, bierzesz jakieś leki, nie wiem ... jadłeś coś co później śmierdzi jak wódka i martwisz się że taki dmuchacz może wykazać to jakbyś pił ... czy w ogóle masz obiekcje co do poprawności pomiaru jakimś dmuchaczem, bo po prostu nie wierzysz że to dobrze działa i boisz się że w konsekwencji będziesz niesłusznie oskarżony o jazdę po pijaku .. wtedy masz prawo odmówić i poddać się badaniu krwi co jest o niebo dokładniejsze.

#18 OFFLINE   Tom_alfik

Tom_alfik

    Sprzedam swoją omegę

  • 117 postów
  • Dołączył: 30-07-2006
  • Skąd: Stolica Karkonoszy

Napisany 25 listopada 2010 - 14:43

Coś mi się wydaje że doszukujecie się tu interpretacji "na wyrost".
Odmowa "dmuchania" istnieje dlatego, że jeśli ktoś nie chce dmuchnąć to jak policjant ma go do tego zmusić??
Jak się delikwent uprze to godzinami mógłby dmuchać bokiem, nosem, uszami, i czymkolwiek jeszcze ...
A tak bierze go na pobranie krwi - co można już w prosty sposób zrobić wbrew woli delikwenta ...
[you:bb82a89dc7] pamiętaj o włączeniu świateł !!!

Moja Kluska jest ze Szwajcarii!!!

#19 OFFLINE   SAAB95AERO

SAAB95AERO
  • 90 postów
  • Dołączył: 26-10-2009

Napisany 25 listopada 2010 - 15:05

Mozna jeszcze zaczac sie rzucac a sila krwi szybko
nie pobiora. A najlepiej to...nie pic i sie nie martwic


Mylisz się kolego, zwykle 2 policjantów i 2 ratowników medycznych w zupełności wystarczy by takiego delikwenta jak nie chce po dobroci:D

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co?, jak? po co?, dlaczego? to odsyłam do lektury:

"Podejrzany jest obowiązany poddać się badaniom psychologicznym i psychiatrycznym oraz badaniom połączonym z dokonaniem zabiegów na jego ciele, z wyjątkiem chirurgicznych, pod warunkiem, że dokonywane są przez uprawnionego do tego pracownika służby zdrowia i nie zagrażają zdrowiu
podejrzanego, jeżeli przeprowadzenie tych badań jest nieodzowne; w szczególności podejrzany jest obowiązany - poddać się pobraniu krwi, włosów lub wydzielin organizmu"
Podstawa prawna (art. 74 § 2 pkt 2 k.p.k.). I wszystko w temacie....

#20 OFFLINE   marcinrk

marcinrk
  • 170 postów
  • Dołączył: 15-06-2009
  • Skąd: okolice Włocławka
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2010 - 17:36

OK a jeśli dmuchnę i coś wykaże, a ja nie zgodzę się z tym wynikiem to jest on całkowice anulowany i jadę na krew? Czy jednak dostaję mandat lub tracę prawo jazdy i nie mam nic do gadania?