Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Słabe swiatła

xenon

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
117 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marcys2001

marcys2001
  • 3 postów
  • Dołączył: 06-05-2007
  • Skąd: opolskie

Napisany 06 maja 2007 - 10:04

witajcie serdecznie - jestem tu nowym uzytkownikiem - milo jest mi was poznac - mam nadzieje ze formu bedzie sie rozwijalo i bede mogl w tym uczestniczyc
Mam pytanko odnosnie oswietlenia w omedze b - juz wymienialem zarowki, ustawialem kilka razy swiatła w stacji diagnostycznej, a jednak dalej pozostawiaja wiele do zyczenia.Klosze nie sa w zlym stanie - i odblysniki tez. Co moze byc powodem slabego oswietlenia - słabe napiecie? Moze ktos mial podobny problem? Pozdrawiam niedzielnie
Marcin



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 maja 2007 - 10:30

witajcie serdecznie - jestem tu nowym uzytkownikiem - milo jest mi was poznac - mam nadzieje ze formu bedzie sie rozwijalo i bede mogl w tym uczestniczyc
Mam pytanko odnosnie oswietlenia w omedze b - juz wymienialem zarowki, ustawialem kilka razy swiatła w stacji diagnostycznej, a jednak dalej pozostawiaja wiele do zyczenia.Klosze nie sa w zlym stanie - i odblysniki tez. Co moze byc powodem slabego oswietlenia - słabe napiecie? Moze ktos mial podobny problem? Pozdrawiam niedzielnie
Marcin



sprawdz napiecie na kostkach. ale po zwyklych swiatlach nie wymagaj za wiele




 


#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 10:45

Niestety, ale zwykle swiatla w omegach sa bardzo kiepskie.
Soczewki sa lepsze, ale dopiero xenon swieci jak nalezy.
Wiem z autoposji mialem zwykle potem soczewy ( wprawdzie depo, ale lepsze niz oryginal ) i teraz mam xenon, ktory jest bezporownania lepszy od pozastalych.

#4 OFFLINE   hohlick

hohlick
  • 304 postów
  • Dołączył: 20-04-2007
  • Skąd: Mrągowo
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 maja 2007 - 19:21

Proponuję kupić bo nie są drogie na ebay oryginalne reflektory soczewkowe hella. Widziałem jak świecą soczewki Depo. Porównując do Helli to jak niebo a ziemia. Oczywiście do xenona to nie ma co porównywać. Kiedyś na ebay widziałem komplet do kupienia xenon łącznie ze spryskiwaczami i czujnikami autopoziomowania i calkiem nowe reflektory Hella za 250 €
Ale kasiory wtedy nie miałem i okazja koło nosa przeszła :(

#5 OFFLINE   marcys2001

marcys2001
  • 3 postów
  • Dołączył: 06-05-2007
  • Skąd: opolskie

Napisany 07 maja 2007 - 15:25

Dzieki Koledzy za odpowiedzi - pozdrawiam

#6 OFFLINE   Długi

Długi
  • 128 postów
  • Dołączył: 02-06-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 07 lipca 2007 - 11:58

Witam mam prożbe jak wyciśćić klosze w środku bo są strasznie zabrudzone jak się je wyciąga

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lipca 2007 - 12:05

Zapraszamy http://forum.omegakl...hread.php?t=310

#8 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 lipca 2007 - 23:33

Jasne ze nie ma co porownywac do xenonow, mam soczewki i jest tak sobie drogowe sa ładne nie moge narzekac ale za to xenony sa drogie w utrzymaniu same zarowki ile kosztują ?:)

#9 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2007 - 16:02

xenony sa drogie w utrzymaniu same zarowki ile kosztują ?:)

ale jak masz dobre firmowe żarówki to masz gwarancje na dużą liczbę godzin świecenia - z reguły ty już się auta pozbywasz a żarówki święcą dalej

#10 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2007 - 21:01

ale za to xenony sa drogie w utrzymaniu same zarowki ile kosztują ?:)

Ech jeżeli bezpieczeństwo własne jest dla Ciebie za drogie to szkoda gadać :(

Sorry za OffTopa

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 lipca 2007 - 21:04

Jasne ze nie ma co porownywac do xenonow, mam soczewki i jest tak sobie drogowe sa ładne nie moge narzekac ale za to xenony sa drogie w utrzymaniu same zarowki ile kosztują ?:)



1 zarnik kosztuje w tej chwili kolo 100 pln - 1 gatunek - 2 gatunek kupisz za 60 pln. a zywotnosc maja 8-10 razy wieksza niz zwykle zarowki




 


#12 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lipca 2007 - 11:33

Zawsze dla mnnie jest bezpieczenstwo najwazniejsze jestem zawodowym kierowca od kilku lat w swojej Omie mam lampy soczewkowe z zarowkami H7 jak wiecie. Z lekka poswiatą niebieską o 50% mocniejsze swiatło i tak jest skoro nie mam ksenonow nie bede przerabiał trudno sie mowi zyje sie dalej.Pozdrawiam :grin:

#13 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2007 - 07:06

PREZESH, ponieważ brak jest z Tobą jakiegoś bezpośredniego kontaktu (PW), to piszę na publicznym.
Mam dwie prośby
1. Odbieraj e-male i PW
2. zapoznaj sie z regulaminem forum Zgodnie z pkt IV ppkt 6.


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#14 OFFLINE   norbert

norbert
  • 35 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: Wrocław/Zgorzelec

Napisany 13 października 2007 - 10:15

W mojej Omie mam oryginalne Hella i świecą jak świeczki :bad: Poprzedni właściciel zrobił taki patent, że światła obniżone są na maksa i długie świecą tak blisko jak krótkie (inaczej się jeździć nie da). Rozglądam się za soczewkami, bo te oryginały Hella to nieporozumienie.

Pojeździłem wcześniej autem z ksenonami i teraz spać po nocach nie mogę, taka jest różnica.

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 października 2007 - 10:33

W mojej Omie mam oryginalne Hella i świecą jak świeczki :bad: Poprzedni właściciel zrobił taki patent, że światła obniżone są na maksa i długie świecą tak blisko jak krótkie (inaczej się jeździć nie da). Rozglądam się za soczewkami, bo te oryginały Hella to nieporozumienie.

Pojeździłem wcześniej autem z ksenonami i teraz spać po nocach nie mogę, taka jest różnica.



to cos masz spieprzone. ustaw porzadnie swiatla i bedzie lepiej




 


#16 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2007 - 11:41

W mojej Omie mam oryginalne Hella i świecą jak świeczki :bad: Poprzedni właściciel zrobił taki patent, że światła obniżone są na maksa i długie świecą tak blisko jak krótkie (inaczej się jeździć nie da). Rozglądam się za soczewkami, bo te oryginały Hella to nieporozumienie.

Pojeździłem wcześniej autem z ksenonami i teraz spać po nocach nie mogę, taka jest różnica.



to cos masz spieprzone. ustaw porzadnie swiatla i bedzie lepiej


Chłopak pojeździł na ksenonach, to nie ma mu się co dziwić :smiech:

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 października 2007 - 13:58

Chłopak pojeździł na ksenonach, to nie ma mu się co dziwić :smiech:



w sumie to mu sie nie dziwie ;) dla mnie teraz kazde swiatlo poza xenonem to swieczka




 


#18 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 06 maja 2009 - 22:00

witam serdecznie :)

mam podobny problem. Posiadam reflektory soczewkowe, ale o świeceniu nawet jak świeczki to mogę sobie pomarzyć. Sprawdzane było dosłownie wszystko od żarówek po kable, alternator itd. W serwisie opla polecili mi wymianę reflektorów na nowe, ale czy nie da się ich jakoś samemu poprawić naprawić? Na reflektorach nie widać jakiegoś masakrycznego zabrudzenia a świeca tak, że jak ktoś jedzie za mną to lepiej widzę jego światła od swoich. Zrobiłem nawet mały test postawiłem obok swoje drugie auto (opel astra) i efekt jest piorunujący - widać wszystko a u mnie masakra muszę się wspierać światłami przeciwmgielnymi aby uzyskać taki sam efekt jak w astrze. Proszę o pomoc ew instrukcje jak wyjać te soczewki (na forum są linki do tego, ale widze nie ma do soczewek lub link jest nieaktualny)

PS zauważyłem również mocne rozpryski światła na bok od strumienia światła tak jakby była gdzieś dziura lub coś w tym stylu.

Chciałbym prosić o pomoc, nie chcę nic popsuć a widzę, że poprzedni właściciel złamał zaczep dolny po prawym reflektorem.

Posiada może ktoś jakąś foto relacje z wyjęcie i rozłożenia tych lamp ? ;)

#19 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 października 2009 - 14:25

poszperałem i znalazłem taki stary temat :) ciekawe mielismy wypowiedzi dwa lata temu hi hi tylko chciałem wspomniec ze jednak zalozyłem Xenony. rewelka :)

#20 OFFLINE   CHEMIQ

CHEMIQ
  • 5 postów
  • Dołączył: 20-01-2011

Napisany 27 lutego 2011 - 10:37

Witam,

Podpinam się do prośby Grzesiek87 u mnie jest podobnie poprostu na światłach mijania jakoś słabo świeci jak byłem na stacji diagnostycznej to powiedzieli ze światła mieszczą się w normie ale dużo słabiej widać światło niż w corsie