Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

pomysł na zaparowane szyby?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   rafja

rafja
  • 780 postów
  • Dołączył: 25-05-2008
  • Skąd: gołdap
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 grudnia 2011 - 22:47

ktoś może wrzucić gdzie znajdują się te kratki wentylacyjne w bagazniku? mam kombiaka ale nic takiego nie widziałem. I jak wypatrzyć spod maski odpływ skroplin? foty, baaardzo mile widziane...

#42 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2011 - 23:58

ktoś może wrzucić gdzie znajdują się te kratki wentylacyjne w bagazniku?

Jak podniesiesz klapę od koła zapasowego i spojrzysz w stronę zderzaka to znajdziesz tą kratkę...

I jak wypatrzyć spod maski odpływ skroplin? foty, baaardzo mile widziane...

jakich skroplin ?? z klimatyzacji ?? to masz odpływy przy skrzyni biegów, widoczne tylko z kanału...

#43 OFFLINE   rafja

rafja
  • 780 postów
  • Dołączył: 25-05-2008
  • Skąd: gołdap
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 23 grudnia 2011 - 21:19

1. skoro kratka jest pod przykryciem koła zapasowego to to nie ma racji bytu... moim zdaniem nie będzie tam "ciągu" i wilgotne powietrze bedzie w aucie.
2. odpływ widze z kanalu, ale węzyk gdzieś wchodzi w konstrukcję auta i chce to oblukać z drugiej strony...

Jutro za dnia rzucę okiem na kratkę koła zapasowego... PS. co za d..il ją by tam umieszczał...

#44 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 grudnia 2011 - 21:48

1. skoro kratka jest pod przykryciem koła zapasowego to to nie ma racji bytu... moim zdaniem nie będzie tam "ciągu" i wilgotne powietrze bedzie w aucie.

Dodany obrazek

A jednak :)

#45 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 23 grudnia 2011 - 21:49

1. skoro kratka jest pod przykryciem koła zapasowego to to nie ma racji bytu... moim zdaniem nie będzie tam "ciągu" i wilgotne powietrze bedzie w aucie.


Jakie lepsze miejsce dla niej widzisz?

#46 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 grudnia 2011 - 22:03

W sedanie jest po stronie klapki wlewu paliwa.

#47 OFFLINE   rafja

rafja
  • 780 postów
  • Dołączył: 25-05-2008
  • Skąd: gołdap
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 24 grudnia 2011 - 12:06

racja.
dzieki za foto, teraz to już widać :)
Ale na myśli miałem to, że przykrycie zapasu "wykładziną" bagażnika uniemożliwia lub też bardzo utrudnia wyciąganie wilgotnego powietrza...
Wczoraj zaliczyłem trasę ok 40km z uchylonym na ok 6-10cm oknem tylnym i włączonym grzaniem. Szyby i prawie cały tył ładnie osuszyło, dziś zrobione ponad 80km w wilgotnej pogodzie, okna pozamykane, klima na minimum /19st i 2kreski nawiewu/ i ani chwili nie paruje....
Ciekawe jak będzie przy niższej temp. niz -1,5 jak dzisiaj....
PS. Nie ma bata by zakryć tę dziurę w bagażniku ;D

Chyba znalazłem sposób na swoje szyby.
Kiedy zaczynają parować włączam na 2-3 sek obieg wewnętrzny, wtedy chyba klapki sie "usprawniaja" i wilgoć znika....
tak jakby klapki się "zastały" i to włączenie im pomaga. U mnie działa. Narazie 1,6 tyś km z czego 400 w deszczu i wszystko suche
pozdrawiam

#48 OFFLINE   cycu

cycu

    aress

  • 54 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 03 lutego 2012 - 12:27

witam
nie znalazłem więc pisze...oto sprawa wygląda tak ze wsiadając do samochodu i zapalając go jak mam włączony nawiew to po kilku sekundach mam kompletnie zaparowane szyby;/ po czym nawiew pochodzi z około 1-2 minut i wszystko zejdzie przy powiedzmy normalnej aurze i normalnej pogodzie( czasami samochód jest jeszcze ciepły i pójdę gdzieś na poł godz i wrócę i szyby piękne ładne i jak go odpalę to zaraz wszystko zaparowane ) i wnioskuje tak i szukam przyczyn tego ponieważ mam problem z parującymi szybami .. ogólnie wszystko suche , fity nowe i itp... PODEJRZEWAM ZE TO MOŻNE BYC MIKRO WYCIEK W NAGRZEWNICY ? czy tak poprostu jest jak sie odpali ome prosze o porady bo nie daje rady jezdzić tak paruje teraz i zima masakra

#49 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 03 lutego 2012 - 12:40

klima na minimum /19st i 2kreski nawiewu/ i ani chwili nie paruje....


Mam pytanie, czy w klimatroniku można uruchomić klimę niezależnie od temperatury na zewnątrz? Próbowałem i u mnie zero reakcji. Słyszałem, że poniżej jakiejś temperatury zewnętrznej klimatronik nie włączy klimy.

#50 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2012 - 15:26

witam
nie znalazłem więc pisze...oto sprawa wygląda tak ze wsiadając do samochodu i zapalając go jak mam włączony nawiew to po kilku sekundach mam kompletnie zaparowane szyby;/ po czym nawiew pochodzi z około 1-2 minut i wszystko zejdzie przy powiedzmy normalnej aurze i normalnej pogodzie( czasami samochód jest jeszcze ciepły i pójdę gdzieś na poł godz i wrócę i szyby piękne ładne i jak go odpalę to zaraz wszystko zaparowane ) i wnioskuje tak i szukam przyczyn tego ponieważ mam problem z parującymi szybami .. ogólnie wszystko suche , fity nowe i itp... PODEJRZEWAM ZE TO MOŻNE BYC MIKRO WYCIEK W NAGRZEWNICY ? czy tak poprostu jest jak sie odpali ome prosze o porady bo nie daje rady jezdzić tak paruje teraz i zima masakra

w B FL domyślnie po odpaleniu auta zamyka się obieg wewnętrzny, zapewne chodzi o szybsze nagrzanie kabiny, u mnie ten sam efekt powstawał jak opisałeś, teraz po uruchomieniu silnika naciskam przycisk zamknięcia obiegu i za chwilę jeszcze raz w celu otwarcia go, efekt mnie zaskoczył, za każdym razem nie parują szyby ;) spróbuj być może pomoże i Tobie.

Mam pytanie, czy w klimatroniku można uruchomić klimę niezależnie od temperatury na zewnątrz? Próbowałem i u mnie zero reakcji. Słyszałem, że poniżej jakiejś temperatury zewnętrznej klimatronik nie włączy klimy.

Jak się nie mylę to poniżej 3-5 st poniżej zera sprzęgło sprężarki się nie załączy, gdzieś był opis z TIS'a odnośnie programu klimatyzacji w B FL.

#51 OFFLINE   cycu

cycu

    aress

  • 54 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 03 lutego 2012 - 15:32

ok dzięki za rade:) zobaczę czy coś dało:) :p

#52 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 25 grudnia 2013 - 11:55

Quote Napisał doncortino Zobacz post mniej więcej przy 0 st.C sprężarka staje. Czasami jest to -5, czasami +2 - to zależy od precyzji działania czujnika niskiego ciśnienia. jak wlaczysz nawiew na szybe to sprezarka sie zalaczy niezaleznie od temperatury


a jak to sprawdzic ? bo jak u siebie nie widze by w trybie ECO przy włączaniu przycisku odmrazania szyby sie sprezarka załączała

#53 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 25 grudnia 2013 - 14:39

a jak to sprawdzic ? bo jak u siebie nie widze by w trybie ECO przy włanczaniu przycisku odmrazania szyby sie sprezarka załanczała

a bangla ci klima ?? przycisk eco ma sie nie palic i wtedy klima chodzi w automacie,a jesli wlaczysz sam nawiew na szyby tez powina sie zalaczyc

#54 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2013 - 09:15

Zanim zaczniecie grzebac w elektryce i czujnikach, wymiencie filtr kabinowy na nowy. Koszt nie duzy a pewnie rozwiaze problem z parowaniem

#55 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 grudnia 2013 - 09:55

wymiencie filtr kabinowy na nowy

Dobrze jeszcze jest sprawdzić czy nie ma wilgoci pod dywanikami na wykładzinie. Zdarza, się że są nie drożne kanały odprowadzania wody. Zimą przy śniegu nie unikniemy wilgoci w aucie. Na to pomaga podłożona pod dywanik gazeta. Wilgoć szybko wchłania się gazetę, którą można później wyrzucić albo wysuszyć i ponownie podłożyć ;)
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#56 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2013 - 17:26

Polecam ten temat przeczytać http://forum.omegakl...ead.php?t=31686 u mnie pomogło i do tej pory spokój, nie ważne jaka pogoda i w ile osób jadę. Nawet jak jest chlapa i woda w dywanikach gumowych stoi szybki suche.

#57 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 27 grudnia 2013 - 20:00

u mnie nieraz też parują ale tylko jak włączę na klimatroniku przycisk eco :(

#58 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 16 stycznia 2014 - 19:43

dla czego szyba przednia paruje po nocy , jak tylko odpalę auto i włączę nawiew nasz odmrażanie
??

#59 OFFLINE   rus1

rus1
  • 56 postów
  • Dołączył: 08-03-2013
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą

Napisany 16 stycznia 2014 - 20:17

Może nagrzewnica się poci. Mój ojciec w A miał ten problem. Wsiadał rano włączał ogrzewanie i w kilka sekund miał białe szyby. Powodem była nagrzewnica, cała mokra była. Po wymianie zero problemu.

#60 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2014 - 20:19

a może wyłaczacie auto na klimie??
Jeśli sie jeździ na klimatyzacji to przed wyłączeniem silnika trzeba ja wyłaczyć i wysuszyć układ.