Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

taylor II problem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   belmond

belmond
  • 120 postów
  • Dołączył: 13-08-2008
  • Skąd: trzebinia

Napisany 04 listopada 2010 - 20:00

witam
mam problem ze slyszalnoscia w moim cb radyjku, wraz ze wzrostem obrotow zwieksza sie pyrcenie w glosniczku cb radia
radio taylor II classic antena president ohio lub hawaii
na inteku m490 plus bylo to samo
jak wyeliminowac to pierdzenie, moze ktos sobie poradzil z tym problemem
silnik 2.6 V6 automat, w 2.0 16V nie mialem tego problemu

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 21:27

Któraś listwa WN daje o sobie znać, albo Wtryski gazu, możesz sprawdzić po przez odłączenie anteny czy pyrkanie występuje, jak nie występuje to antena zbiera przebicie z Listwy WN lub wtrysków gazu :-?

poza tym nie ten dział kolego...

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 listopada 2010 - 22:31

witam
mam problem ze slyszalnoscia w moim cb radyjku, wraz ze wzrostem obrotow zwieksza sie pyrcenie w glosniczku cb radia
radio taylor II classic antena president ohio lub hawaii
na inteku m490 plus bylo to samo
jak wyeliminowac to pierdzenie, moze ktos sobie poradzil z tym problemem
silnik 2.6 V6 automat, w 2.0 16V nie mialem tego problemu


sprawdz na silniku na lapie silnika z tylu w podszybiu czy masz do masy podlaczony filtr zaklocen (takie kwadratowe cos) - jak to padnie to sieje w podobny sposob.




 


#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 listopada 2010 - 07:24

sprawdz na silniku na lapie silnika z tylu w podszybiu czy masz do masy podlaczony filtr zaklocen (takie kwadratowe cos) - jak to padnie to sieje w podobny sposob.

może też być to ale w przypadku jak po odłączeniu anteny od radia pyrkanie występuje... w momencie jak zakłócenia występują po stronie zasilania, czyli sieje przez elektrykę, ale co jeśli odłączając antenę zakłócenia znikną ??

#5 OFFLINE   belmond

belmond
  • 120 postów
  • Dołączył: 13-08-2008
  • Skąd: trzebinia

Napisany 05 listopada 2010 - 16:47

sprawdz na silniku na lapie silnika z tylu w podszybiu czy masz do masy podlaczony filtr zaklocen (takie kwadratowe cos) - jak to padnie to sieje w podobny sposob.


w ktorym miejscu dokladnie to sie znajduje, trzeba cos demontowac zeby sie do tego dostac?? i jak zdiagnozowac usterke filtra??

może też być to ale w przypadku jak po odłączeniu anteny od radia pyrkanie występuje... w momencie jak zakłócenia występują po stronie zasilania, czyli sieje przez elektrykę, ale co jeśli odłączając antenę zakłócenia znikną ??


no wlasnie co wtedy?? jakie wnioski wycciagna i co zrobic zeby sie pozbyc pierdzenia??

#6 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 listopada 2010 - 21:58

No właśnie to co pisałem w pości numer 2 tego tematu

Któraś listwa WN daje o sobie znać, albo Wtryski gazu, możesz sprawdzić po przez odłączenie anteny czy pyrkanie występuje, jak nie występuje to antena zbiera przebicie z Listwy WN lub wtrysków gazu



#7 OFFLINE   belmond

belmond
  • 120 postów
  • Dołączył: 13-08-2008
  • Skąd: trzebinia

Napisany 06 listopada 2010 - 14:31

No właśnie to co pisałem w pości numer 2 tego tematu

po od;aczeniu anteny jest cisza, no i na wylaczonym silniku rownierz

#8 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2010 - 15:01

spróbuj w takim razie podmienić na nową listwę Wysokiego Napięcia, powinno pomóc, wysokie napięcie które jest potrzebne do zapłonu wytwarza pole elektromagnetyczne które CB wyłapuje. albo zmień radio na takie co faktycznie posiada filtr ANL ;)

#9 OFFLINE   belmond

belmond
  • 120 postów
  • Dołączył: 13-08-2008
  • Skąd: trzebinia

Napisany 06 listopada 2010 - 21:42

spróbuj w takim razie podmienić na nową listwę Wysokiego Napięcia, powinno pomóc, wysokie napięcie które jest potrzebne do zapłonu wytwarza pole elektromagnetyczne które CB wyłapuje. albo zmień radio na takie co faktycznie posiada filtr ANL ;)


a w ktorym miejscu sie znajduje ta listwa oraz jakie ceny ??
nie moge nic takiego znalezc jak listwa wysokiego napiecia, jaka jest faktycznie nazwa tego i gdzie to znalezc w necie??

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 listopada 2010 - 22:13

to cewka zaplonowa. ale nim narazisz sie na koszta wymien filtr ten o ktorym pisalem. on jest wlasnie od wylapywania zaklocen z cewek. znajdziesz go przykreconego do lapy silnika z tylu w podszybiu - filtr mam - pisz na pw