Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

przyciemnianie szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 23 sierpnia 2006 - 15:01

ale akutar na szyby to ceny sa podobne jak i w Siedlach

#22 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2006 - 16:11

wreszcie znalazłem dokładne przepisy :)

Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt. 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98 poz. 602 z późniejszymi zmianami) - pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało między innymi dostateczne pole widzenia kierowcy.

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia) Dz. U. Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami Regulaminów nr 43 i 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ wymagany jest w zakresie pola widzenia kierowcy do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, współczynnik przepuszczalności światła nie mniejszy niż 75 % dla szyb przednich, w tym przednich bocznych nie mniejszy niż 70 %.

Zakład montujący przyciemniane folie winien wydać użytkownikowi pojazdu zaświadczenie, które zawiera m. in. nazwę zakładu oraz numer rejestru firmy. Szyby samochodowe przyciemniane foliami powinny mieć dodatkowe oznakowanie (najlepiej w pobliżu znaku homologacji) o wyglądzie R-43-00XXX-IsiC, gdzie 00XXX oznacza prowadzony przez Instytut numer rejestru firmy świadczącej usługę. Natomiast folia musi posiadać atest dopuszczający ją do montowania w pojazdach a także informację o stopniu przepuszczalności światła (wymagany przy szybach przednich pojazdu).

Nie zastosowanie się do powyższych przepisów skutkuje w trakcie kontroli zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#23 OFFLINE   Cosma

Cosma

    VU

  • 70 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 29 sierpnia 2006 - 09:10

np ta TA ULTRALUX EVO 2 69% przepuszczalności

nie rozumiem jak ta folia moze mieć 69% przepuszczalności światła po załozeniu na szybę, skoro większość szyb bez folii ma jakoś ok. 60 czy 70 % :roll: no i tu nie chodzi o przepuszczalność przy samej szybie tylko wewnątrz auta
pzdr. Cosma
Sprzedam moją Vectrę: http://forum.omegakl...p=231458#231458
kupię: Kawe Eliminator 250/ Suzi Marauder 250/ Suzi GS 500 z owiewkami

#24 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2006 - 09:19

np ta TA ULTRALUX EVO 2 69% przepuszczalności

nie rozumiem jak ta folia moze mieć 69% przepuszczalności światła po załozeniu na szybę, skoro większość szyb bez folii ma jakoś ok. 60 czy 70 % :roll: no i tu nie chodzi o przepuszczalność przy samej szybie tylko wewnątrz auta


no nie mozna założyć takiej foli, jesli masz już fabryczne szyby 70%.
A co do przepuszczalności to sparwa jest jasna - przyrząd mierzy ilość swiatła jakie przechodzi przez szybe z jednej na druga strone. Przyrząd sklada sie z dwóch elemenów jedno ma emiter światła, a drugie detektor. Jedno przyklada sie z jednej strony szyby, a drugie z drugiej. Koniec filozofii.

#25 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 29 sierpnia 2006 - 09:35

no nie mozna założyć takiej foli, jesli masz już fabryczne szyby 70%.


No masz racje ale szyby przyciemnione fabrycznie nie mają też takiej przepuszczalności, mają zazwyczaj mniej i Policja sie tego nie czepia, A do przyciemnionych sie dowalą i dowód zabiorą :grin: :grin: Bo właśnie u nas jest taki popieprzony kraj że jak sie nie mają do czego przyczepić to do ciemnych szybek sie przyjebią :lol: :lol:

#26 OFFLINE   Cosma

Cosma

    VU

  • 70 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 30 sierpnia 2006 - 08:57

no nie mozna założyć takiej foli, jesli masz już fabryczne szyby 70%.

no i właśnie o to mi chodzi, jeśli szyba jest minimalnie przyciemniona a większość jest to te 70 %, 80% przepuszczalności światła ma więc nie można z przodu folią szyb przyciemniać, sama folia może mieć też te 70% ale musi mieć tyle po założeniu na szybę jeszcze :)
pzdr. Cosma
Sprzedam moją Vectrę: http://forum.omegakl...p=231458#231458
kupię: Kawe Eliminator 250/ Suzi Marauder 250/ Suzi GS 500 z owiewkami

#27 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 sierpnia 2006 - 10:36

no nie mozna założyć takiej foli, jesli masz już fabryczne szyby 70%.

no i właśnie o to mi chodzi, jeśli szyba jest minimalnie przyciemniona a większość jest to te 70 %, 80% przepuszczalności światła ma więc nie można z przodu folią szyb przyciemniać, sama folia może mieć też te 70% ale musi mieć tyle po założeniu na szybę jeszcze :)


dokadnie, cały czas o tym mówimy :)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#28 OFFLINE   Cosma

Cosma

    VU

  • 70 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 30 sierpnia 2006 - 12:08

dokadnie, cały czas o tym mówimy :)

napisałam to bo wydawało mi się ze mamy 2 "strony" w tej dyskusji czy można czy też nie zakładać folię na szyby: :)

beast, mylisz sie i to bardzo, zapraszam do lektury kodeksu drogowego.
Nie mam czasu szukać, ale pisze tam o minimalnej przepuszczalności światła i nic więcej, także można przyciemnić.
Po drugie, to juz płacilem za szyby i wiem od Policmajstra, że nie czepieją się jasnych folii.


pzdr. Cosma
Sprzedam moją Vectrę: http://forum.omegakl...p=231458#231458
kupię: Kawe Eliminator 250/ Suzi Marauder 250/ Suzi GS 500 z owiewkami

#29 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 sierpnia 2006 - 12:18

Cosma, nie każda szyba jest fabrycznie przyciemniana


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#30 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 sierpnia 2006 - 12:19

A ja tak czytam i nie wiem o co Wam chodzi :D


Tak jak Piterek zapodał tekst tak powinno być. Jeżeli masz szyby przyciemnione fabrycznie to nie przyciemniaj, bo szkoda kasy i kombinowania. Wyspecjalizowana firma moze to sprawdzić. Ma byc 70% przepuszczalności i amen. Chodzi oczywiście o boczne przednie.
Natomiast boczne w tylnych drzwiach i tylną możesz nawet zamurować :p

#31 OFFLINE   roberth78

roberth78
  • 81 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: Orzesze

Napisany 04 września 2006 - 22:37

ja tam tyl mam oklejoniy max ciemna a przednie boczne najjasniejsza :mrgreen:
www.mmt.xu.pl TUNING OD A DO Z
www.s-t-s.pl Tuning, drifting, motoryzacja
www.szkoladriftu.pl
www.driftingo.pl Najwiekszy w Europie portal o drifcie

#32 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 13:48

A ja tak czytam i nie wiem o co Wam chodzi :D


Tak jak Piterek zapodał tekst tak powinno być. Jeżeli masz szyby przyciemnione fabrycznie to nie przyciemniaj, bo szkoda kasy i kombinowania. Wyspecjalizowana firma moze to sprawdzić. Ma byc 70% przepuszczalności i amen. Chodzi oczywiście o boczne przednie.
Natomiast boczne w tylnych drzwiach i tylną możesz nawet zamurować :p


Dokładnie potwierdzam jak na szybach GM jest napisane 70% to już lipa niczym nie przyciemnisz.

 


#33 OFFLINE   Bartek lodz

Bartek lodz
  • 83 postów
  • Dołączył: 11-07-2006
  • Skąd: ŁÓDŻ

Napisany 07 września 2006 - 08:37

W Łodzi najlepiej robia to na obywatelskiej naprzeciwko salonu forda robilem tam w omie i wczoraj w s klasie powiem tak nie biora jak za zboze ale za dobra robote za ome zaplacilem 200zł z s klasa bylo lepiej heheh 600 bo musieli szyby wklejac :smile:

#34 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 września 2006 - 08:57

@Bartek 200 zł za tył kombi? czy cała może bym sobie tył przyciemnił . Ile trwała robota

 


#35 OFFLINE   Bartek lodz

Bartek lodz
  • 83 postów
  • Dołączył: 11-07-2006
  • Skąd: ŁÓDŻ

Napisany 07 września 2006 - 09:11

tonaczy ja mialem juz przyciemnione w przedziale bagazowym klape i boki a mi dobrali kolor foli zeby byla taka sama i dzrzwi mi zrobili musisz liczyc około 4 godzin ale powiem ci tak dzis bede na zlocie na technicznej tam mam kumpla on przyciemnia na rzgoskiej kolo carrefoura to ci powiem ile by wzioł od ciebie a ty co masz sedana?? bo wogole moj ojciec bedzie tez przyciemniał wiec mogli bysmy sie umowic i pojechac razem zawsze tanie nie :lol: