Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Właściciel/współwłaściciel-rejestracja ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 grudnia 2010 - 23:05

Nie chce mi się nic czytać tzn. ustaw-lenistwo.
Mam więc pytanie do mbobik Jeśli kupie samochód od gościa,który ma 60% znizki to ja jako "świeżynka" (prawko 2 miesiące,wiek 18 lat) mogę korzystać z jego zniżek :confused:

#42 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2010 - 09:17

Nie chce mi się nic czytać tzn. ustaw-lenistwo.
Mam więc pytanie do mbobik Jeśli kupie samochód od gościa,który ma 60% znizki to ja jako "świeżynka" (prawko 2 miesiące,wiek 18 lat) mogę korzystać z jego zniżek :confused:


Na dzień dzisiejszy wszystko jescze niestety zależy od TU, oni mogą chcieć zrobić Ci rekalkulację, ale kiedy odmówisz to muszą Ci przepisać polisę tak jak została zawarta.

#43 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 07 grudnia 2010 - 10:10

Dziwne:o

#44 OFFLINE   tomalost

tomalost
  • 16 postów
  • Dołączył: 29-11-2010
  • Skąd: Otwock

Napisany 07 grudnia 2010 - 11:58

A wiesz że ja pracuje w PZU?? i pleciesz bzdury!!, polisę się zwyczajnie przepisuje beż żadnych rekalkulacji zresztą o tym jasno mówi ustawa, więc za nim zaczniesz się mądrować sprawdź przepisy.


Na dzień dzisiejszy wszystko jescze niestety zależy od TU, oni mogą chcieć zrobić Ci rekalkulację, ale kiedy odmówisz to muszą Ci przepisać polisę tak jak została zawarta.


mbobik ty to rzeczywiście jesteś tak jak sam się podpisałeś MĄCIARZ pomorski :D

Raz twierdzisz że nie ma rekalkulacji, raz twierdzisz że może być. Ludzie zgłaszają że musieli dopłacać za przepisanie to piszesz że to bzdury, ale na koniec stwierdzasz że jednak może być rekalkulacja.

#45 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2010 - 12:14

mbobik ty to rzeczywiście jesteś tak jak sam się podpisałeś MĄCIARZ pomorski :D

Raz twierdzisz że nie ma rekalkulacji, raz twierdzisz że może być. Ludzie zgłaszają że musieli dopłacać za przepisanie to piszesz że to bzdury, ale na koniec stwierdzasz że jednak może być rekalkulacja.


Przeczytaj jeszce na początku jakiej firmy to dotyczyło!! Znów czegoś nie doczytałeś i się czepiasz. :lol:

#46 OFFLINE   yogofon

yogofon
  • 97 postów
  • Dołączył: 08-02-2010
  • Skąd: Stargard

Napisany 07 grudnia 2010 - 20:30

Mi w HDI gosc powiedzial ze oni dokonuja rekalkulacji skladek na wyrazna prosbe ubezpieczajacego.W innym wypadku wypisuje aneks bez zadnych rekalkulacji.

#47 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2010 - 21:30

Mi w HDI gosc powiedzial ze oni dokonuja rekalkulacji skladek na wyrazna prosbe ubezpieczajacego.W innym wypadku wypisuje aneks bez zadnych rekalkulacji.


Tak jak mówisz, w HDI się przepisuje polisę na podstawie Aneksu. Kupujący korzysta z zawartej polisy tak jak jest zawarta.

#48 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 kwietnia 2011 - 12:04

Mam pytanko może ktoś mi pomoże :)

Kupiłem samochód od firmy wiec sprzedawca musiał mi wystawić fakturę. Chciałem brać samochód na siebie i jako współwłaściciel ojciec bo ma zniżki, ale pojawił się problem bo na fakturę dało rade wpisać tylko jedną osobę wiec wpisałem ojca. Teraz tak chce samochód przerejestrować ale żebym ja był głównym właścicielem a ojciec współwłaścicielem da rade coś zrobić ?
Koniecznie we wtorek muszę już go przerejestrować wiec za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczny :)

#49 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 kwietnia 2011 - 12:17

Piszesz z ojcem jeszcze dzisiaj czy jutro umowę darowizny w której ojciec przekazuje Ci 50% prawa własności samochodu, a Ty te 50% przyjmujesz. Dobrze byłoby też wpisać wartość darowizny (w tym wypadku podaj 50% ceny z faktury)
Z fakturą oraz z umową darowizny idziecie we dwóch do urzędu. Od tej umowy darowizny nie płacisz podatku, więc to najlepsze chyba rozwiązanie.

#50 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 kwietnia 2011 - 18:16

Ok, ale sie pojawia jeszcze jeden problem. Jak to załatwić bez ojca :confused::confused::confused:

#51 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2011 - 19:22

Jak to załatwić bez ojca


Jest tylko jedna opcja o której nie będę głośno mówił :) i z upoważnieniem potem przy rejestracji - to samo :) Myślę że wiesz co mam na myśli ;)
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#52 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 kwietnia 2011 - 19:30

Jest tylko jedna opcja o której nie będę głośno mówił :) i z upoważnieniem potem przy rejestracji - to samo :) Myślę że wiesz co mam na myśli ;)


Tak własnie myślałem :) I chyba tak bedzie trzeba zrobić bo innego wyjscia które nie ciągnie za sobą kosztów nie widze :)

#53 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2011 - 19:39

Moim zdaniem najlepsze wyjście.Ojcu oczywiście powiedz o co chodzi by jakby coś (napewno nic) wiedział i jesteś czysty.Bardzo wiele osób to praktykuje :)
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#54 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 kwietnia 2011 - 19:57

Moim zdaniem najlepsze wyjście.Ojcu oczywiście powiedz o co chodzi by jakby coś (napewno nic) wiedział i jesteś czysty.Bardzo wiele osób to praktykuje :)


On wszystkie wie, tylko nie uśmiecha sie mu żeby ze mną latał po urzedzie i stał w kolejce. Wiec nie chce już go ciągać :)

#55 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 kwietnia 2011 - 09:53

napisz upoważnienie do dokonania wszelkich czynności związanych z procesem rejestracji pojazdu, podaj nr pesel i nr dowodu ojca jako mocodawcy i swój jako umocowanego. Normalnie za upoważnienie płaci się 17 zł, ale w tym przypadku upoważnienie jest bezpłatne (tak jest w kręgu najbliższych krewnych)

#56 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2011 - 16:03

Dzieki tak jak mówiliście zrobiłem i wszystko ok :)

Niestety brakowało mi jednego papierka a ksero nie przeszło i muszę czekać na oryginał.

#57 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 maja 2011 - 08:54

Odświeżę mój wątek... Sprawa ma sie tak; Jedna Omega, 2 współwłaścicieli (Ja i Tata) aby mieć zniżki taty, 16 kwietnia ubezpieczenie samochodu w MTU.... przychodzi polisa na Tatę i na druczku tylko On wpisany, no to poleciałam do ubezpieczalni i zgłosiłam, że ja raczej też tam powinnam być wpisana (tak miałam na poprzedniej polisie w InterRisk), kobieta wysłała przy mnie do nich maila i wyjaśniła o co chodzi. Dzisiaj otwieram list, przyszła polisa, ale tak samo jest napisane.

Jeśli ktoś ma ubezpieczony samochód w MTU i do samochodu jest 2 współwłaścicieli to bardzo proszę o napisanie jak jest u Was na polisie napisane. Jest to dla mnie ważne bo po to wzięłam Tatę na współwłaściciela aby mi zniżki leciały dla mnie, a z jego póki co korzystam. Nie chciałabym aby mi rok przepadł.

#58 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2011 - 09:42

Też tak kiedyś miałem.Udało mi się to załatwić tj. dopisać do polisy dopiero jak przy okazji urlopu podjechałem do ich siedziby i wyjaśniłem pracownikowi o co dokładnie mi chodzi.A co najlepsze-przy odnowieniu polisy znów przysłali mi polisę tylko z Tatą jako właścicielem.Przy kolejnym aucie zrobiłem już inaczej - siebie zrobiłem głównym właścicielem a Tatę jako współwłaściciela i jest OK.No i oczywiście zmieniłem firmę ubezpieczeniową bo w MTU cokolwiek załatwić graniczyło z cudem (już 3 rok czekam na zaświadczenie o zniżkach) z resztą możnaby o tym książkę napisać.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#59 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 maja 2011 - 09:49

Hmmm, no to kiepsko. Chyba osobiście pofatyguję siś do nich wykonać telefon i "pozdrowić" ich porządnie :mad:

#60 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2011 - 13:21

Wątpię by to coś pomogło bo ja nie raz do nich dzwoniłem, prosiłem, groziłem robiłem awantury, a oni nadal swoje i dlatego od nich odszedłem.Obiecałem sobie że choćby byli najtańsi (a nie są) nie wrócę do nich i każdemu będę odradzał tą firmę ze względu na to co przeszedłem z nimi (z resztą nie tylko ja).
Próbuj ich zmusić jakoś by Cię wpisali do polisy bo właśnie ten czas gdy byłem u nich (3 lub 4 lata) muszę odrabiać bo mnie nie dopisali i wszystkie moje wypracowane zniżki przepadły.A gdyby nadal mieli wątpliwości to powiedz im że większa część współwłasności należy do ciebie nawet możesz im wysłać kopię umowy darowizny w której piszecie z Tatą że np. On dostaje 40% a Ty 60% i wtedy muszą zmienić dane w polisie i powinni już Ciebie wpisać do kwitka i spokojnie bez stresu możesz wypracowywać zniżki.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!