Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Właściciel/współwłaściciel-rejestracja ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 października 2010 - 22:34

Sprawa wygląda tak:
Właściciel-Kraków
Współwłaściciel- Wadowice, zniżki idą od niego bo ma full

1. Czy samochód musi być zarejestrowany Wadowicach bo tam mieszka współwłaściciel?? Czy mogą być Krakowskie??
2. Podatek trzeba zapłacić w Krakowie bo tam mieszka właściciel??


Proszę o konkretną odpowiedź i pewną bo nie mam zielonego pojęcia co i jak

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2010 - 23:23

Właściciel pojazdu musi mieć zniżki inaczej Towarzystwo Ubezpieczeniowe może ich nie uwzględnić... współwłaściciel to tylko współwłaściciel zniżki może nabywać ale nie dawać... Tak mi tłumaczono i raczej tak jest wg. TU

#3 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2010 - 00:00

Właściciel pojazdu musi mieć zniżki inaczej Towarzystwo Ubezpieczeniowe może ich nie uwzględnić... współwłaściciel to tylko współwłaściciel zniżki może nabywać ale nie dawać... Tak mi tłumaczono i raczej tak jest wg. TU


nic nie stoi na przeszkodzie by to "współwłaściciel" ubezpieczył auto.
Tak prawdę mówiąc jeśli samochód ma dwóch współwłaścicieli, nie ma żadnej hierarchii - że jeden z nich niby ważniejszy. Wprawdzie w dowodzie rejestracyjnym jeden ze współwłaścicieli będzie uwidoczniony w rubryce "właściciel" ale nie ma to większego znaczenia.
Sam mam taką sytuację - jestem współwłaścicielem dwóch aut - omegi i mondeo. Ojciec jest drugim współwłaścicielem obu aut. Ojciec jeździ mondeo, ja omegą. Ale w dowodzie omegi ojciec jest w rubryce "właściciel", a w DR forda - ja. Czyli trochę na odwrót.
Jednak ja ubezpieczam i rejestruję sobie omegę w Szczecinie, a ojciec rejestruje i ubezpiecza mondeo w Goleniowie.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2010 - 07:00

auto może nawet ubezpieczyć osoba trzecia nie będąca właścicielem ani współwłaścicielem - z tego co pamiętam jak mnie ktoś jakiś już czas temu tłumaczył. Chyba że się coś zmieniło, ale nie sądzę.

Jestem teraz w takiej samej sytuacji. Jestem współwłaścicielem pojazdu i mam zamiar go ubezpieczyć na siebie.



 


#5 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 08:16

No to Generali, i PZU SA tak mają, niestety miałem problem z tymi TU dlatego się wypowiedziałem, Tak samo jak nie mając skończonych 28lat jest zwyżka za wiek chyba 20% i mając prawo jazdy poniżej 3 lat zwyżka 80% takie mają chore przepisy... słyszałem o problemach z wypłatą odszkodowań w Link4 i AXA a raczej o zaniżaniu wypłat...

Jedno co mogę pewnie powiedzieć to to że rejestrując auto w Wadowicach zapłaci mniejszą składkę OC niż po zarejestrowaniu auta w Krakowie, spowodowane jest tym iż TU liczą sobie tak zwaną "strefę zagrożenia kolizją" w jakiej auto jest rejestrowane więc na samym początku będzie różnica kilku stów w ubezpieczeniu...

#6 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2010 - 08:21

Ziutek, co do ubezpieczenia nie masz racji... Dzwoniłam po ubezpieczalniach, mam 25 lat i nie płacę żadnej zwyżki. Poza tym, nie ma znaczenia z kogo pójdą zniżki bo ubezpieczalnia sama sobie sprawdza.

To w takim razie wszystko będę załatwiała w Wadowicach, ale wtedy w DR będzie wpisany tata bo mieszka w Wadowicach, a tam chcę ubezpieczyć i zarejestrować??

#7 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 08:39

Ziutek, co do ubezpieczenia nie masz racji... Dzwoniłam po ubezpieczalniach, mam 25 lat i nie płacę żadnej zwyżki. Poza tym, nie ma znaczenia z kogo pójdą zniżki bo ubezpieczalnia sama sobie sprawdza.

Właśnie Generali i PZU tak sobie naliczają składki... Jak kupiłem Omegę to poprzedni właściciel ubezpieczał w PZU, i Chciałem zrobić re kalkulację składek po rejestracji już na mnie i zaczęli mi wyliczać nie skończone 28 zwyżka za strefę wyższa bazowa składka i musiał bym dopłacić 800zł z jakimiś groszami za 7m-c trwania jeszcze polisy, wymówiłem OC i zapłaciłem w PTU Asekuracja za cały rok 1075zł bo jeszcze nie mam kompletu zniżek ;)

w DR będzie wpisany tata bo mieszka w Wadowicach, a tam chcę ubezpieczyć i zarejestrować

Tak będzie wpisany, ale Ty też jako współwłaściciel. Jeśli Tata jest w umowie Kupna-Sprzedaży i Ty też to tak zarejestrujesz w innych przepadkach mogą się się czepiać, już się przekonałem co Urząd komunikacji to się mniej lub bardziej czepiają :-?

#8 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2010 - 08:46

No w umowie mam tatę jako współ i siebie jako właściciel. Ehhhh te Urzędasyyyy :/

#9 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2010 - 09:15

No w umowie mam tatę jako współ i siebie jako właściciel. Ehhhh te Urzędasyyyy :/


ale siebie nie masz jako właściciel, tylko współwłaściciel. W umowie nazwałaś to inaczej, ale z punktu widzenia prawa wasze prawa i obowiązki są identyczne (no chyba, że w umowie napisano że np. Ty masz 70% prawa własności, a tata 30%)

Co do samej rejestracji to bądź gotowa na to, że musicie oboje stawić się w urzędzie lub jedno z was pod warunkiem posiadania pisemnego upoważnienia (i chyba dowodu osobistego współwłaściciela, co jest niezgodne z prawem, ale urzędy przymykają na to oko, przynajmniej w Szczecinie)

#10 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 11:15

Co do samej rejestracji to bądź gotowa na to, że musicie oboje stawić się w urzędzie lub jedno z was pod warunkiem posiadania pisemnego upoważnienia (i chyba dowodu osobistego współwłaściciela, co jest niezgodne z prawem, ale urzędy przymykają na to oko, przynajmniej w Szczecinie)

Musi byś upoważnienie od taty by wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdu Madzia mogła wykonać, a co zabawniejsze w Łodzi trzeba zapłacić opłatę skarbową za upoważnienie nie powiem ile bo nie pamiętam...

#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2010 - 11:25

Musi byś upoważnienie od taty by wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdu Madzia mogła wykonać, a co zabawniejsze w Łodzi trzeba zapłacić opłatę skarbową za upoważnienie nie powiem ile bo nie pamiętam...


opłata skarbowa - to normalne że się płaci, teraz chyba 17 zł, przy czym istnieje zwolnienie z opłaty, jeśli pełnomocnictwa udziela się dziecku, rodzicom, dziadom, wnukom, rodzeństwu lub małżonkowi

#12 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 12:11

w/g mnie to Twój tata może przekazać Ci darowiznę , która nie podlega opodatkowaniu i wówczas jesteś sama w dowodzie chyba, że chcesz aby tata był z uwagi na zniżki. Co do rejestracji pojazdu to musicie być oboje w Urzędzie bo tata musi złożyć podpis na decyzji, w Urzędzie skarbowym nie musicie być razem wystarczy że tata podpisze druk PCC3 ale musisz wypełnić załącznik do tego druku gdzie wpisujesz dane współwłaściciela. Moja propozycja jest taka, że jeżeli nie korzystasz ze zniżek taty i jest jakaś tam odległość między wami to lepiej abyś sama była właścicielem pojazdu tak jak pisałem wyżej darowizna. Rejestrować pojazd musisz w tym Urzędzie gdzie mieszkasz Ty czyli główny właściciel. Opłata skarbowa to 2 procent wartości pojazdu masz na to 30 dni od daty zakupu później odsetki Ci naliczą i nawet ukarać mandatem mogą za zwłokę najniższy mandat to 123 zł.

chyba dowodu osobistego współwłaściciela


nie wolno posługiwać się cudzym dowodem tożsamości , muszą być oboje nie wiem czy upoważnienie wystarczy a jeżeli tak to po co płacić te 17 zł.

auto może nawet ubezpieczyć osoba trzecia nie będąca właścicielem ani współwłaścicielem - z tego co pamiętam jak mnie ktoś jakiś już czas temu tłumaczył. Chyba że się coś zmieniło, ale nie sądzę.

nie może ubezpieczać auta osoba nie wpisana w dowodzie rejestracyjnym w tym wypadku właściciel lub współwłaściciel

#13 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2010 - 12:47

nie wolno posługiwać się cudzym dowodem tożsamości , muszą być oboje nie wiem czy upoważnienie wystarczy a jeżeli tak to po co płacić te 17 zł.


pisałem, że to niezgodne z prawem, ale w Szczecinie załatwiałem w ten sposób formalności w urzędzie - urzędniczka była niezwykle dla mnie miła

#14 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 14:12

urzędniczka była niezwykle dla mnie miła

oczywiście zdarzają się tacy urzędnicy ale jednak lepiej być osobiście to jest pewne.

#15 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2010 - 14:17

Podsumowując... Zależy mi na zniżkach taty bo ma full. Więc auto będzie w takim razie zarejestrowane i ubezpieczone w Wadowicach.
Sprawa z podatkiem... Ja mam Go zapłacić w Krakowie?? Czy może tata w US w Wadowicach??

#16 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2010 - 15:42

Oczywiście właściciel czyli Wadowice jak by co to ja za swoją zapłaciłem 221zł jak By cię to interesowało ;)

#17 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2010 - 13:57

podatek płaci się w Urzędzie pod który podlega właściciel pojazdu nie współwłaściciel.

#18 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2010 - 14:29

Ehhh ale Wy tu mieszata,

1. PZU nie ma żadnej zwyżki do 28 lat tylko do 26 i NIE MA znaczenia u nich okres posiadania p.jazdy
2. Generali ma zwyżki do 28lat i do tego zwyżki za prawko
3. Do rejestacji jeżeli obaj właściciele są na umowie wystarczy jeden, nie trzeba żadnego upowaznienia.
4. Skarbówkę może opłacić 1 z 2 w swoim urzędzie skarbowym.
5. Kolego Ziutek50, nie wiem gdzie Ty byłeś w tym PZU ale chyba ktoś Cie zrobił w jajo ponieważ PZU przepisuje polisy bezpłatnie i bez żadnych dopłat.

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 29 października 2010 - 14:39

Rejestruj na Tate jako wlasciciela a siebie na wspol.. .Rejestrowalem nie dawno auto na siebie i syna.Znizki ida ze mnie bo on nie ma nic i za silnik 2,0 musial by zaplacic kolosalne skladki,do tego jeszcze zwyzka za okres ile sie ma prawko no i wiek.Choc na siebie mam kluche i silnik 2,5 place trzysta pare zlotych,a za drugie auto z synem 2,0 place ponad piecset zylow.

#20 OFFLINE   raczka100

raczka100

    602762968

  • 171 postów
  • Dołączył: 07-05-2008
  • Skąd: zabrze

Napisany 29 października 2010 - 14:45

No w umowie mam tatę jako współ i siebie jako właściciel. Ehhhh te Urzędasyyyy :/


witam i powiem tak ze ,corka jest pelnoletnia ale nie w pelni dla TU i jako wlascicielka pojazdu ma wzwyzke oplat az do "pelnoletnosci" do 26 roku i tak jest.moze prowadzic pojazd ale w przypadku kolizji nie ma OC.jesli jest wlascicielka i ma tą ową wzwyzke to jest jak pelny kierowca i ma zwrot t/z OC.
mam na mysli OC ze zwracaja koszty z wlasnej polisy.
moze duzo i nieskladnie napisalem ale tak mi wytlumaczyli w PZU,LINK4 i Aviva
za lagune 1.9 policzyli mi 2000zl ....hehehe