Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z ABS, czujnikiem temperatury itd


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Jaro

Jaro
  • 53 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: Białystok

Napisany 29 kwietnia 2007 - 17:29

Witam
Znowu mam kolejny problem, oprocz ze nie dziala mi abs (padl czujnik, moze ktos ma do sprzedania niedrogo :lol: ) i pekla szyba przednia od naprezen (bo zaden kamyk nie uderzyl-szyba orginalna nie wstawiana)+akumulator nowy niedawno zakupiony to i jeszcze mi temperatura wariuje jak jade to mi skale zamyka po czym spada o 10-20 stopni A jak wylanczam silnik jak ma ze 120 i ponad to najpierw wskazowka zamyka skale i opada do 0, odpalam ponownie i juz temp 92-93 st chodz przed sekunda bylo 120 A na dodatek to mi jeszcze czasem zapala sie kontrolka silnika podczas jazdy na 2-3sek i gasnie Zczytalem bledy i pokazuje sonde lambda, zdaza sie ze podczas jazdy szarpie mi auto przelanczam na benzyne naciskam gaz i nic dopiero jak wcisne prawie w podloge to przelamuje i jedzie Sondy wymienic nie chca bo mam jeszcze na gwarancji, bo nie dawno rowniez sonda mi padla wg mech wszystkie parametry sondy spr w normie i to nie wina sondy chodz komp wywala sonde (pol roku jedzilem i bylo git): zbyt wysokie napiecie regulacji Oprocz tego dodam odnosnie temperatury i sondy to: wymienilem kable WN na ngk, plyn w chlodnicy, filtr gazu, przeplukana chlodnica, termostat, ostatnio czujnik temperatury na wskaznik w desce rozdzielczej i dalej to samo ktos ma jakies pomysly teraz przymierzam sie do wymiany swiec chodz watpie ze to cos pomoze a swiece i tak juz pora wymienic przejechane 20tys Nie wiem juz co mam robic???
Omega 2.0 16V +LPG przebieg 173 tys (wtym na gazie 20tys)
Pozdrawiam i piszcie co mam zrobic



#2 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2007 - 17:31

czujnik za 190 dzis na allegro widzialem ;) noweczka

#3 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 kwietnia 2007 - 18:16

Zamiast sie wkurzać to poprostu ponaprawiaj to co masz do naprawy.

#4 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2007 - 18:17

Zamiast sie wkurzać to poprostu ponaprawiaj to co masz do naprawy.


A potem zaczna inne rzeczy wyskakiwac, lepiej nie robic to wtedy nowe nie wyskocza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smiech:

#5 OFFLINE   Jaro

Jaro
  • 53 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: Białystok

Napisany 29 kwietnia 2007 - 21:43

naprawic haha tylko co?? myslalem ze wina moze czujnika temp kupilem, pozniej padlo na termostat, chlodnice przeplukalem zalalem nowym plynem i dalej tak samo, to moze byscie napisali co to moze byc a nie ponaprawiaj Naprawic to ja naprawie tylko zeby wiedziec co ??

#6 OFFLINE   Piotrekkk

Piotrekkk
  • 1 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Gdansk

Napisany 23 maja 2007 - 17:22

Mam ten sam problem ze wskaznikiem temperatury, pokazuje co chce. Kilka razy jezdzilem z maksymalnym wychyleniem wsaznika przez nawet 2h po czym temperatura wracala do normy (na wskazniku) Wymnienilem 2 czujniki ale to tez nie pomoglo. Wentylator wlancza i wylancza sie co jakis czas niezaleznie od tego co pokazuje wskaznik wiec termostat jest raczej ok. Plyn chlodzacy tez nie ubywa.

#7 OFFLINE   frodo-pl

frodo-pl
  • 256 postów
  • Dołączył: 23-01-2007
  • Skąd: Luboń

Napisany 29 maja 2007 - 14:12

Słaba masa na silniku jest powodem takich numerów. Mój znajomy w omie 2.0 8V mial taki przypadek