Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

glosniki przednie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
94 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   wojtasss75

wojtasss75
  • 21 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 14 sierpnia 2007 - 19:54

40 tweterów da BAS????????????????????????
O czym panowie rozmawiacie????????????????
Hmmmmmmmmmm..............................

#22 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 15 sierpnia 2007 - 00:48

Witam.
Odnośnie glosnika 16,5 cm. Taki głośnik odtworzy bez problemu basy i średnie częstotliwości(jest to zazwyczaj głośnik średnioniskotonowy). Problem tkwi w tym ze głośnik ten pracuje zazwyczaj w drzwiach (w za dużej objętości ) i dla tego dostaje dużych wychyłów membrany. Zobacz że taki sam głośnik zaaplikowany w kolumnę(skrzynie) gra bardzo dobrze jeżeli chodzi o basy ponieważ pracuje w mniejszym litrażu.Jeszcze ważną rzeczą jest moc podana na takim głośniku.
Żadne radio sobie nie poradzi z 16,5 cm bo ma mało mocy rms 9nawet moja alpina 9855r. Podłącz najlepiej pod końcówkę mocy (wystarczy jakiś używany magnat albo blaupunkt za jakieś 200-250 zł.)



Cóż, powiem tak - albo masz bardzo duże wymagania, albo mało słyszałeś. zrobiłem ostatnio drzwi w omedze. Standard - głośniki (powerbass zestaw odseparowany) i wytłumianie drzwi. Oczywiście w odwodzie był wzmacniacz, bo "radio nie da rady" (firmowe, ale 4x50w na panelu wymalowane :shock: :smiech: ). Głośniki mają niedużą skuteczność i dużą moc (przewidziane do pracy ze wzmacniaczem).
Po odsłuchach (mogłem sobie od razu pozwolić co nieco, bo głośniki już wcześniej wygrzałem) stwierdziłem, ze wzmacniacz nie jest niezbędny, basu jest aż za dużo (przy ustawieniu FLAT i ogólnie małej ilości basu dawanej przez radio) i trzeba korygować ustawienia EQ. Basu jest tyle, że będę musiał wytłumić jeszcze tylne drzwi,bo zaczęła na nich grać blacha i tapicerka. Bas czysty, niski, pełny, ciepły. Jak kupisz głośniki z głową i porządnie przygotujesz drzwi to nie trzeba wzmacniaczy. Nie trzeba nie wiadomo jakich głośników, żeby fajnie grało... trzeba się trochę zastanowić przed zakupem i robotą :peace:

wzmacniacz oczywiście trafi do auta, bo poprawi kontolę głośników i pozwoli wyciagnąć z nich więcej niż samo radio :tere-fere:
--------------
Marcin

#23 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 15 sierpnia 2007 - 00:52

KOsztuja okolo 100zł za 2 glosniki, a przynajmniej firmowe i napewno lepiej zagraja, co wazniesze beda trwalsze.
Jezeli ci na dziewku nie zalezy tak bardzo to bierz te tanie, napewno beda lepiej graly od tych chrypiacych co masz teraz.


akurat sony, pioneer itp ZNANE firmy nie robią dobrych głośników. Można za mniejsze pieniądze kupić zestawy mniej znanych firm i uzyskać o wiele lepsze brzmienie :looz:
--------------
Marcin

#24 OFFLINE   eroziom

eroziom
  • 285 postów
  • Dołączył: 16-07-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2007 - 09:22

KOsztuja okolo 100zł za 2 glosniki, a przynajmniej firmowe i napewno lepiej zagraja, co wazniesze beda trwalsze.
Jezeli ci na dziewku nie zalezy tak bardzo to bierz te tanie, napewno beda lepiej graly od tych chrypiacych co masz teraz.


akurat sony, pioneer itp ZNANE firmy nie robią dobrych głośników. Można za mniejsze pieniądze kupić zestawy mniej znanych firm i uzyskać o wiele lepsze brzmienie :looz:


Tzn jakiej firmy? Może Voice Craft? Podziel się swoją wiedzą czemu warto kupować tanie podróbki?
ciągłe problemy....wrrrr
Moja była kluska :((
http://www.polskajaz...pel/Omega/17738
Obecnie:
http://www.polskajaz...lt/Laguna/26391

#25 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 16 sierpnia 2007 - 14:56

Tzn jakiej firmy? Może Voice Craft? Podziel się swoją wiedzą czemu warto kupować tanie podróbki?



wiesz, śmieszna złośliwość mnie nie rusza. nie znasz innych firm niż VC? to przykre... i gdzie ja napisałem o podróbkach? Wspomniałem o firmach, które nie są tak powszechnie znane jak Sony czy pioneer a robią porządne głośniki. za 300zł kupujesz zestaw wzmiankowanego power bassa, który miażdży sony w tej samej cenie. to tak na przykład. za 150 zł można kupić bardzo fajnie skonstruowany i policzony systemik gms'a. firm robiących dobre głośniki jest dużo. ale jeśli ktoś lubi się brandzlować nad wyrytymi od lat w świadomości Polaków markami to proszę bardzo, wolny kraj :tere-fere:

EDITED:
już wiem, skąd ta uszczypliwość :peace: pochwal się co kupiłeś :cool:
--------------
Marcin

#26 OFFLINE   eroziom

eroziom
  • 285 postów
  • Dołączył: 16-07-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 sierpnia 2007 - 09:08

Marcelus76, chodzi ci o głośniki blaupunkta które kupiłem? to nie złośliwość..tylko poprostu mówie że jest mase firm np VC które robią głośniki nie warte zakupu bo kusza cena aż ktoś je kupi i potem wyklina je...stracone pieniądze...ja osobiście lubie rzeczy firmowe czy to głosniki czy inne duperele chodzi o jakość wykonania...i napewno nie chodzi tu o snobstwo bo ciężko pracuje aby coś mieć poprostu kupuje raz a porządnie( a bynajmniej się tak staram)
ciągłe problemy....wrrrr
Moja była kluska :((
http://www.polskajaz...pel/Omega/17738
Obecnie:
http://www.polskajaz...lt/Laguna/26391

#27 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2007 - 10:10

Panowie co byście polecili do 150zł na przód?????

#28 OFFLINE   eroziom

eroziom
  • 285 postów
  • Dołączył: 16-07-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 sierpnia 2007 - 10:33

michal987654321, ja teraz kupiłem te
http://www.allegro.p...zsze_ceny_.html
teraz na nie czekam i montuje...
ciągłe problemy....wrrrr
Moja była kluska :((
http://www.polskajaz...pel/Omega/17738
Obecnie:
http://www.polskajaz...lt/Laguna/26391

#29 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 17 sierpnia 2007 - 10:35

Panowie co byście polecili do 150zł na przód?????


o tych głośnikach mówiłem
--------------
Marcin

#30 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 17 sierpnia 2007 - 10:43

i napewno nie chodzi tu o snobstwo bo ciężko pracuje aby coś mieć poprostu kupuje raz a porządnie( a bynajmniej się tak staram)


dokładnie, nie chodzi o snobstwo.. ja też ciężko pracuję i liczę każdą złotókę. dlatego kupiłem porządny zestaw (porządny... to zależy jak kto patrzy, ja mówię o okolicach 300zł), żeby mieć pewność, że zagra.

Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie - nawet najlepszy głośnik NIE zagra jeśli nie stworzysz mu po temu warunków. Fabryczne grają bardzo dobrze, a jak się zajmie drzwiami potrafią zaskoczyć. Przewody możesz sobie darować, wyklej porządnie drzwi nie żałując na to środków, czasu i materiału - nagłośnienie Ci to zrekompensuje. Ale to może kosztować w granicach 150-200zł...

Druga rzecz - jeśli zrobisz dobrze przód, to nie będziesz potrzebować głośników z tyłu. Fabryczne wystarczą jako uzupełnienie sceny.

rzecz trzecia - ŻADNYCH głośników współosiowych. Tylko odseparowany zestaw, najlepiej ze zwrotnicą.

a.. tak post factum - nie da się zrobić przodu nie wytłumiając tyłu :smiech: blacha zacznie grać :diable:
--------------
Marcin

#31 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2007 - 17:51

michal987654321, ja teraz kupiłem te
http://www.allegro.p...zsze_ceny_.html
teraz na nie czekam i montuje...



dajesz recenzje jak zamontyjesz chodzi mi jak grają w porównaniu z fabrycznymi tzn jaki basik jest:)

#32 OFFLINE   vibrus

vibrus
  • 30 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: Gdańsk / Orunia Górna

Napisany 17 lipca 2008 - 12:46

Panowie jakie najlepiej wstawic glosniczki na przod i na tyl nie drogie ale dobre zeby dobrze graly i basowaly oczywiscie nie pierdzialy ??

Pozdrawiam

#33 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lipca 2008 - 15:36

Panowie jakie najlepiej wstawic glosniczki na przod i na tyl nie drogie ale dobre zeby dobrze graly i basowaly oczywiscie nie pierdzialy ??

Pozdrawiam



Bas+Tanio=NIE MOŻLIWE!!
A tak na prawde to ja jestem na etapie przodu i nic taniego nie polecam.....może zacznijmy od tego co znacze dla Ciebie Tanie..??

#34 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lipca 2008 - 07:36

Panowie jakie najlepiej wstawic glosniczki na przod i na tyl nie drogie ale dobre zeby dobrze graly

ja mam pionki i jest bardzo OK łoo takie
przód
http://www.allegro.p..._24_m_k_ce.html

i takie juz kupiłem na tył

http://www.allegro.p...szow_sklep.html

a takie w tylnej klapie (mam kombi) http://www.alcar.com..._xs-f6941r.html tyle tylko że w wersji Xploud - czyli czerwone membrany :mrgreen:

#35 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 lipca 2008 - 20:54

polecam firme powerbass. najlepsze całe zestawy ze zwrotnica;] bardzo dobra firma dla ludzi którzy lubią i cenią dobry dźwięk. www.essa.com.pl można popatrzec troszke pozdrawiam

#36 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lipca 2008 - 22:09

albo PB tak jak pisze kolega, ewentualnie u-dimension, jak taniej to moze helixy, ale do wszystkiego jednak zalecany jest wzmacniacz.
Gachu,
to co pokazales raczej nie jest dobrym wyborem, nie mowie juz o sony bo to juz tragedia, nie dosc ze wszystko coaxiale to jeszcze 6x9 w takim miejscu :)

#37 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 lipca 2008 - 23:48

bardzo dobre są wzmacniacze u-dimension bo ja mam tej firy do suba podłączony i jakoś jest piękna. a suba mam firmy PB i jest naprawde super.

Planuje w przednich drzwiach wyminić głosniki razem z tweeterami ponieważ jeden zaczął mi harczeć a mam system bose wiec musze coś dobrego wsadzić i myślałem nad zestawem własnie PB L-6C. Wszyscy chwalą sobie więc ja też sie skusze. Myśle że nie będzie chodzić gorzej nić głośniki bose co???? jak wy myślicie??? a może wiecie ile orginalny wzmacniacz ma Watt na wyjściu ??? pozdrawiam

#38 OFFLINE   Szfagier

Szfagier

    Przemadrzaly

  • 183 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 19 lipca 2008 - 00:39

Ostatnio u brata w citroenie C5 wymienialem seryjne glosniki na "cos" lepszego pod seryjne radio...wsadzilem JBL GT5-650C zestaw separowany na przod i JBL GT5-652 na tyl, koszt 440zl z przesylka a wrazenia masakryczne, dzwiek bardzo czysciutki nawet przy prawie maksymalnej glosnosci

#39 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lipca 2008 - 10:15

Polecam Helix-y z serii DARK BLUE 6.1 przód i 5.1 tył. Kosztuja tylko 140 pln a zamiataja konkurencje w tym przedziale cenowym...

#40 OFFLINE   Szfagier

Szfagier

    Przemadrzaly

  • 183 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 01 września 2008 - 09:17

Ostatnio przesterowalem wzm, bo zmienialem radio i dostal po d*pie jeden glosnik (zestaw separowany Lanzar Heritage 6.1 ). Poczatkowo myslalem o kupieniu samych midbasow takich samych Lanzara (zestawik dzielnie sprawowal sie ponad 2 lata) ale postanowilem rozbudowac troche swoje audio.
Zdecydowalem sie na PowerBass'a. Slyszalem u kolegi ostatnio zestawik ES-6C i jestem pod wrazeniem. Zastanawiam sie nad 2XL-6C lub 3XL-6C i czy warto placic te "150"zl wiecej za "3XL"( wieksza moc wooferow, wieksze gwizdki). Cena "2XL" - 499zl, "3XL"-639zl...
Ktos mial do czynienia z ktoryms z zestawow?Co o tym sadzicie, ew moze ktos poleci cos lepszego za ta kase?