Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

glosniki przednie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
94 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bartek

bartek
  • 125 postów
  • Dołączył: 05-02-2007
  • Skąd: pomorskie....

Napisany 29 kwietnia 2007 - 09:55

Jako ze moje glosniczki z przodu nie chca wspolgrac z radiem -jeden wogole odmowil posluszenstwa a drugi sobie popiarduje zmuszony jestem kupic jakis niedrogi kpl na przod.
Zaznaczam odrazu ze nie jestem audiofilem :tere-fere:
Na allegro znalazlem takie glosniczki....
http://www.allegro.p...ega_zafira.html
i mam pytanie czy ktos z klubowiczow mial stycznosc z tymi wynalazkami ewentualnie co mozecie polecic w kwocie do 80zl gdyz budzet na tego typu wydatki mam ograniczony omka pochlonela juz w tym miesiacu 1000zl :bud:



#2 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 kwietnia 2007 - 11:44

za tą cene to super zestaw to nie będzie, ale jak sam mówiłeś nie jesteś audiofilem, więc do słuchania radia i jakiś audycji radjowych wystarczy. jak masz większe wymagania to cena wzrośnie...

#3 OFFLINE   bartek

bartek
  • 125 postów
  • Dołączył: 05-02-2007
  • Skąd: pomorskie....

Napisany 29 kwietnia 2007 - 12:39

za tą cene to super zestaw to nie będzie, ale jak sam mówiłeś nie jesteś audiofilem, więc do słuchania radia i jakiś audycji radjowych wystarczy. jak masz większe wymagania to cena wzrośnie...


Zastanawiam sie jeszcze ktore tylko wybrac czy te
http://allegro.pl/it...tra_i_inne.html

czy same "woofery"
http://allegro.pl/it...ra_calibra.html

#4 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 kwietnia 2007 - 14:07

jak kupisz woofery to będziesz miał niskie tony w drzwiach i wyskoie w słupkach. nie będziesz miał średniego pasma. muzyka już nie będzie tak przejżysta. wydaje mi się, że lepsze będą głośniki które "zabarwią" całe pasmo dżwięku.

#5 OFFLINE   bartek

bartek
  • 125 postów
  • Dołączył: 05-02-2007
  • Skąd: pomorskie....

Napisany 29 kwietnia 2007 - 14:13

jak kupisz woofery to będziesz miał niskie tony w drzwiach i wyskoie w słupkach. nie będziesz miał średniego pasma. muzyka już nie będzie tak przejżysta. wydaje mi się, że lepsze będą głośniki które "zabarwią" całe pasmo dżwięku.


Wiec pozostaje mi ta pierwsza opcja... :piwo:
http://allegro.pl/it...tra_i_inne.html

#6 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 kwietnia 2007 - 14:16

takie jest moje zdanie. chyba, że ktoś jeszcze może ci coś innego poradzić.

#7 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2007 - 16:39

wyjście 2

zmień tył na woofery nawet najtańsze i najsłabsze np amerykańska alda - 50 wat cena na allegro ok 14 za szt
do przodu możesz wstawić nawet tonsil lub ten roadstar średniotonowy jego cena nie powinna przekroczyć 25 zł za szt - to bedzie zestaw do słuchania wiadomości i czasem jakiegoś grania

#8 OFFLINE   Szfagier

Szfagier

    Przemadrzaly

  • 183 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 16 maja 2007 - 09:33

jedna mala uwaga(oczywiscie bez urazy), co do wczesniejszych wypowiedzi, "woofer" w przednie drzwi o sr16,5cm to nie woofer tylko midbass czyli sluzacy do przenoszenia srednich tonow, prawdziwe glosniki niskotonowe maja min 20cm, o mniejszej membranie nie dadza dobrego bassu. Na allegro napisza bzdury: zestaw separowany:bass + tweeter i potem ludzie blednie mysla na temat tych zestawow.
pozdro

#9 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 17 maja 2007 - 09:35

jedna mala uwaga(oczywiscie bez urazy), co do wczesniejszych wypowiedzi, "woofer" w przednie drzwi o sr16,5cm to nie woofer tylko midbass czyli sluzacy do przenoszenia srednich tonow, prawdziwe glosniki niskotonowe maja min 20cm, o mniejszej membranie nie dadza dobrego bassu. Na allegro napisza bzdury: zestaw separowany:bass + tweeter i potem ludzie blednie mysla na temat tych zestawow.
pozdro


hmmm
to powiedz mi co jest np w zestawach 3 droznych?
oczywiscie ze sa woofery 16.5 cm i to nawet troche tego jest na rynku
co nie oznacza ze wiekszosc 16.5 to midwoofery
a to o czym tak piszesz (ze min 20 cm to jest subwoofer (tony najnizsze przetwarza) wiec nie do konca jest tak jak piszesz...
Reasumujac sa i srednioniskotonowe jak i nisko tonowe 16.5 a od 20cm zaczynaja sie subniskotonowe...
panimal?
pozdro
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#10 OFFLINE   Szfagier

Szfagier

    Przemadrzaly

  • 183 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 18 maja 2007 - 10:51

ok nie chce sie sprzeczac bo teoretycznie kazdy glosnik mozna nazwac jak sie chce bo tak na prawde kazdy "zagra" kazda czestotliwosc, z tym ze jak zagra to kwestia zyczenia i gustu...ja podpialem ta uwage ze strony praktycznej

#11 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 18 maja 2007 - 11:33

ok nie chce sie sprzeczac bo teoretycznie kazdy glosnik mozna nazwac jak sie chce bo tak na prawde kazdy "zagra" kazda czestotliwosc, z tym ze jak zagra to kwestia zyczenia i gustu...ja podpialem ta uwage ze strony praktycznej


alez ja pisalem tak praktycznie i teoretycznie...
przeciez kazdy glosnik ma jakies granice pasma ktore zagra i w ktorych jest stanie przetworzyc dzwiek

reasumujac - wg twojej teori sadzisz ze tweeter zejdzie do niskiego subbasu ponizej tych 50hz li tylko nie "zagra" jakosciowo czy znieksztalcenia?
nie ma takiej mozliwosci
bo jakby tak isc dalej to zestawienie 40 tweeterow powinno dac jakis basik co najmniej jak sub 25 calowy tak? pomijam w tej chwili jakosc i zaklocenia.... szczerze watpie....
i dlatego sa te poszczegolne nazwy bo sub nigdy nie zagra kikiem a juz nie mowie gora a tweeter nie zejdzie w dol jak 15'' subik...
pozdrawiam
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#12 OFFLINE   Szfagier

Szfagier

    Przemadrzaly

  • 183 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 22 maja 2007 - 11:52

klania sie czytanie ze zrozumieniem...(teoretycznie tzn zakladajac cos, pomijajac praktyke)


napisalem ze teoretycznie kazdy glosnik "zagra" (cudzyslow tzn z w przenosni) i nawet tweeter do ktorego podlaczysz niskie czestotliwosci...z tym ze bedzie pierdzial i padnie szybko bo ma "cienka" cewke (podkreslam TEORETYCZNIE zagra!!!) wiec nie pisz mi pi**dol ze z moja teoria podlaczajac 40 tweeterow to da jakis bass bo az z krzesla spadlem to czytajac...wiem ze jestem tu nowy ale prosze nie rob ze mnie idioty i przede wszystkim nie idz dalej moim tokiem myslenia bo idziesz w zlym kierunku...PEACE!!!



Wracajac do tematu, masz racje po to jest ta klasyfikacja "tonowa" zeby kazdy z nas wiedzial czego oczekiwac od danego glosnika...


a moje prywatne zdanie: nie ma sensu pchac "wooferow" o sr 16,5 cm bo to i tak nie zagra jak trzeba, nawet przy wygluszonych drzwiach(chyba ze ktos nie oczekuje duzo bassu), lepiej wsadzic kickbassy o tej wlasnie srednicy a sam bass "z tylu" z subwoofera

#13 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 22 maja 2007 - 14:24

ehhh
juz nie bede klarowal bo to idzie w zla strone widze...

a co do twojego prywatnego zdania to duzo pisac nie bede
zapraszam na pierwsze lepsze kompetyszyn to zobaczysz czy jest sens czy nie jest sens czy nie zagra czy zagra...
bo sa auta ktore wlasnie takie rozwiazanie maja....
i caly czas widze ze nie rozrozniasz tonow niskich z najnizszymi (bo tym sie roznia woofery od subwooferow)...
pozdrawiam
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#14 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2007 - 15:36

Lepiej dolozyc troche i kupic lepsze, np:

http://allegro.pl/it...najtaniej_.html

http://allegro.pl/it..._gwa_sklep.html

KOsztuja okolo 100zł za 2 glosniki, a przynajmniej firmowe i napewno lepiej zagraja, co wazniesze beda trwalsze.
Jezeli ci na dziewku nie zalezy tak bardzo to bierz te tanie, napewno beda lepiej graly od tych chrypiacych co masz teraz.

#15 OFFLINE   djwafel

djwafel
  • 9 postów
  • Dołączył: 07-07-2007
  • Skąd: ja jestem Szczecin :D

Napisany 08 lipca 2007 - 12:23

Lepiej dolozyc troche i kupic lepsze, np:

http://allegro.pl/it...najtaniej_.html

http://allegro.pl/it..._gwa_sklep.html

KOsztuja okolo 100zł za 2 glosniki, a przynajmniej firmowe i napewno lepiej zagraja, co wazniesze beda trwalsze.
Jezeli ci na dziewku nie zalezy tak bardzo to bierz te tanie, napewno beda lepiej graly od tych chrypiacych co masz teraz.


podzielam zdanie tego zioma też tak sadze :D

Pozdro 4 all
"Żeby być dobrym dj'em trzeba być dobrym człowiekiem"
...:::LooK My Omega:::... ----------->
http://img252.images...ojaomegaeh6.jpg

#16 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lipca 2007 - 13:40

w kwestii głośników zapytajcie BzQ'a, on u siebie wymieniał i bardzo ładnie mu to gra.

#17 OFFLINE   wojtasss75

wojtasss75
  • 21 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 18 lipca 2007 - 18:43

Witam.
Odnośnie glosnika 16,5 cm. Taki głośnik odtworzy bez problemu basy i średnie częstotliwości(jest to zazwyczaj głośnik średnioniskotonowy). Problem tkwi w tym ze głośnik ten pracuje zazwyczaj w drzwiach (w za dużej objętości ) i dla tego dostaje dużych wychyłów membrany. Zobacz że taki sam głośnik zaaplikowany w kolumnę(skrzynie) gra bardzo dobrze jeżeli chodzi o basy ponieważ pracuje w mniejszym litrażu.Jeszcze ważną rzeczą jest moc podana na takim głośniku.
Żadne radio sobie nie poradzi z 16,5 cm bo ma mało mocy rms 9nawet moja alpina 9855r. Podłącz najlepiej pod końcówkę mocy (wystarczy jakiś używany magnat albo blaupunkt za jakieś 200-250 zł.)
Zobaczysz co to jest moc normalnego wzmacniacza i jaka jest różnica w ogólnym brzmieniu(w niskim pasmie jest zasadnicza,nic nie charczy i nie brzęczy) Trzeba sie tylko starać aby nie podbijać skrajów pasma 9basy, soprany)

[edit chomiczek] poprawiłem ortografię i napisałem go bardziej po polsku
Hmmmmmmmmmm..............................

#18 OFFLINE   slaw

slaw
  • 11 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: gdansk

Napisany 03 sierpnia 2007 - 20:02

Siemko.a co sadzicie o takim czym tez chcialbym zmienic swoje stare graty na cos nowego.
1. http://www.allegro.p...ga_calibra.html
2. http://www.allegro.p..._omega_tyl.html
czy moze cos innego byscie mi doradzili.myslicie ze dobrze zagra taki zestawik?bo ja jest powiem wam szczerze ze cienko to widze.

#19 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 sierpnia 2007 - 20:43

popraw linki

po drugie zależy ci na cenie czy jakości bo te głośniki dobre są do maluch

te polecam bo miałem je u siebie na przodzie w vectrze i grają zajefajnie

generalnie załóż jakieś firmowe to bedzie ok i na pewno bedziesz zadowolony - ja to też przechodziłem i te tanie poszły w kosz

#20 OFFLINE   slaw

slaw
  • 11 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: gdansk

Napisany 03 sierpnia 2007 - 22:11

no tez mi sie tk zdaje chyba poczekam jakis czas i odloze na cos lepszego a nie takie tam gowna bede kupowal.dzieki bardzo pozdrawiam