Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kościół grozi ekskomuniką za in vitro


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
149 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   zielona

zielona

    Sylwiosława

  • 150 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 19 października 2010 - 06:26

Nie wiem czy dobrze zrozumialem... Znaczy sie powiedzmy ze jak ktos ma np 75+ lat to juz nie powinno sie go leczyc bo i tak niedlugo umrze?


Nie jestem przeciwna leczeniu starszych osób, to był tylko przykład na to, że niby marnowałoby się pieniążki na in vitro.

#42 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 06:47

buahahaha jakoś współczynnik narodzin jest dużo mniejszy jak zgonów... czyli jak nie będzie młodych pracujących osób to My będąc w wieku emerytalnym to nie będzie miał kto na te emerytury zapracować... teraz jak dobrze pamiętam na jednego emeryta pracują 4 osoby a za 15 lat będzie to 2 osoby i średnia emerytura każdego z nas będzie wynosiła 100euro... tak tak bo do tego czasu euro waluta wejdzie....

Kościół=Sektom mówimy stanowcze NIE!! :patriota:

#43 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 07:52

Masz dziwną manię odbijania piłeczki gdy coś nie tyczy Twojej osoby a chcesz wypowiedzią uszczypnąć...Niestety nie wiesz co mówisz :...: starania trwają 4 lata więc ZAMILCZ JUŻ !! A boli mnie to że ktoś kto nie zaznał tego wie lepiej od innych....

A co Ty wiesz na moj temat? Skad wiesz ile my sie staralismy? Myslisz, ze jestes jedynym ktoremu sie 4 lata nie udalo? Na pewno sie wyprzesz, ale jezeli sie "staracie" to nie robiliscie badan i zadnych wspomagan a to sie robi zanim sie nawet zacznie myslec o InVitro. Znajomi sie starali 6 lat tylko, ze w koncu zrobili badania i wyszly niedociagniecia ginekologa i po leczeniu maja dziecko.
My bylismy w poradniach na konsultacjach i dla Twojej informacji, wg lekarzy wiekszosc nieplodnosci jest latwo lecozna, tylko, ze ludzie sie wola "starac" bo sie wstydza i tyle. I jakos nikt nie placze, ze trzeba wiele z tych rzeczy robic z wlasnej kieszeni, tylko nagle brak InVitro z NFZu jest najwiekszym problemem. Tak samo jak bez placenia lekarzowi porod jest na wspolnej sali i warunki po porodzie sa mizerne.
Tu cennik:
http://www.macierzyn...m.pl/Podstawowy
Konsultacje i porady trwaja najczesciej rok z wizytami co 2-3 tygodnie. Ile to razem wychodzi? To moze byc platne, zebow z kasy chorych nie zrobicie, ale InVitro ma byc za darmo. Phi...

Co do adopcji musisz spełniać wymagania rządu by zostać rodzicem adoptowanego dziecka i te warunki są dużo trudniejsze do wykonania jak Ci się wydaje....

To po co zabierasz głos tam gdzie Cie to nie tyczy...zenua :pokoj:

Kolejna polska wymowka. Znam kilka par ktore adoptowaly dziecko i zamiast plakac spelnili wymagania i dzieci adoptowali.
A Ty probowales adoptowac, ze sie wypowiadasz czy tylko tak po polsku marudzisz?


buahahaha jakoś współczynnik narodzin jest dużo mniejszy jak zgonów... czyli jak nie będzie młodych pracujących osób to My będąc w wieku emerytalnym to nie będzie miał kto na te emerytury zapracować... teraz jak dobrze pamiętam na jednego emeryta pracują 4 osoby a za 15 lat będzie to 2 osoby i średnia emerytura każdego z nas będzie wynosiła 100euro... tak tak bo do tego czasu euro waluta wejdzie....

Kościół=Sektom mówimy stanowcze NIE!! :patriota:


W UK jest InVitro i jakos jest to samo. Nie ma dodatkowo ani sekt, ani wladzy kosciola. Bo poza InVitro ludzie jeszcze gonia za kasa i nie chca miec dzieci.

#44 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 07:57

normalna ciaza jak nie placisz co tydzien po 50zl dla lekarza za wizyta to ma w nosie i rodza potem po dwie kobiety razem w podartych pizamach i opieke maja gorsza niz psy w schronisku

no wiesz co.. chyba jednak żyjesz w innym świecie.. być może dawno nie byłeś w Polsce, albo oglądasz tylko TV Trwam o. Rydzyka i na tych doświadczeniach opierasz swoje przemyślenia, wywody..

Dla przykładu.. moja żona rodziła dokładnie rok temu.. w prywatnym szpitalu (dokładnie to jest prywatny oddział położniczy w szpitalu).. profesjonalna opieka, nowoczesny sprzęt, zainteresowanie pacjentem, etc.. koszt.. NIC.. tak dobrze przeczytałeś NIC.. czyli zero.. żadnych łapówek, żadnych podartych piżam, o których piszesz i tak dalej.. dlaczego NIC.. bo prywatny oddział ma umowę z NFZem.. jeżeli masz ubezpieczenie możesz rodzić gdzie chcesz..
I nie opowiadaj pierdół takich jak w zacytowanym przeze mnie fragmencie, bo czytając to co napisałeś odnoszę wrażenie, że wyjechałeś do UK za komuny i taki obraz Polski został Ci w głowie.. a niestety jest on daleki od rzeczywistości..

Proszę również, abyś czytał ze zrozumieniem, bo Patrycja na samym początku napisała, że problem dot. np. jej..

Odnośnie przysposobienie dziecka z domu dziecka, ośrodka opiekuńczego czy innego tego typu ośrodka to znowu żyjesz w fikcji.. znajomi adoptowali w zeszłym roku córkę.. jeżeli wydaje Ci się, że wiesz ile to procedur, obostrzeń, etc.. to sądzę, że powinieneś to przemnożyć co najmniej kilka razy..

Znam kilka par ktore adoptowaly dziecko i zamiast plakac spelnili wymagania i dzieci adoptowali.

a znasz jakąś parę/małżeństwo, w której tylko jeden z rodziców pracuje, i którym przyznali prawo do adopcji?

ziutek.. pisząc bezpłodność posłużyłem się pewnym skrótem myślowym, miałem oczywiście na myśli niemożność zajścia w ciążę.. czyli niepłodność

#45 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 08:17

no wiesz co.. chyba jednak żyjesz w innym świecie.. być może dawno nie byłeś w Polsce, albo oglądasz tylko TV Trwam o. Rydzyka i na tych doświadczeniach opierasz swoje przemyślenia, wywody..

Dla przykładu.. moja żona rodziła dokładnie rok temu.. w prywatnym szpitalu (dokładnie to jest prywatny oddział położniczy w szpitalu).. profesjonalna opieka, nowoczesny sprzęt, zainteresowanie pacjentem, etc.. koszt.. NIC.. tak dobrze przeczytałeś NIC.. czyli zero.. żadnych łapówek, żadnych podartych piżam, o których piszesz i tak dalej.. dlaczego NIC.. bo prywatny oddział ma umowę z NFZem.. jeżeli masz ubezpieczenie możesz rodzić gdzie chcesz..
I nie opowiadaj pierdół takich jak w zacytowanym przeze mnie fragmencie, bo czytając to co napisałeś odnoszę wrażenie, że wyjechałeś do UK za komuny i taki obraz Polski został Ci w głowie.. a niestety jest on daleki od rzeczywistości..


Dwa lata temu siostra zony rodzila. Zeby nie rodzic na "sali rodzinnej" musiala chodizc do ginekologa, ktory jest ordynatorem (50zl co 2 tygodnie). W tym samym czasie znajomi ktorzy narzekali na opieke lekarska w UK (bo bardzo slabiutko mowia po angielsku) pojechali do Polski, ale nie chodzili na prywatne konsultacje. Skonczylo sie zielonymi wodami i zapaleniem pluc. Zglaszali, ze wg pierwszych badan porod jest opozniony o ponad 2 tygodnie, ale lekarz nie mial czasu bo przyjmowal prywatnie. Nawet jej nie umyli po porodzie...

Oczywiscie zaraz sie okaze, ze teraz to kazdy rodzi na prywatnej sali i ma opieke super, ale ja opieram swoja opinie na podstawie tego co przechodzili niedawno ludzie ktorych znamy.
A poza tym to zeby pewnie tez leczyc w prywatnej klinice z NFZu i terminy przyjec sa z dniowym wyprzedzeniem.


Proszę również, abyś czytał ze zrozumieniem, bo Patrycja na samym początku napisała, że problem dot. np. jej..

Odnośnie przysposobienie dziecka z domu dziecka, ośrodka opiekuńczego czy innego tego typu ośrodka to znowu żyjesz w fikcji.. znajomi adoptowali w zeszłym roku córkę.. jeżeli wydaje Ci się, że wiesz ile to procedur, obostrzeń, etc.. to sądzę, że powinieneś to przemnożyć co najmniej kilka razy..


a znasz jakąś parę/małżeństwo, w której tylko jeden z rodziców pracuje, i którym przyznali prawo do adopcji?


ziutek.. pisząc bezpłodność posłużyłem się pewnym skrótem myślowym, miałem oczywiście na myśli niemożność zajścia w ciążę.. czyli niepłodność


Tak, on ma firme, ona sie zajmuje domem. Prawie dwa lata staram i formularzy, konsultacji itp. Nie narzekaja.

I tak konczac glupia dyskusje:
InVitro w Polsce nie bedzie nie przez Kosciol tylko przez BRAK KASY. No ale przynajmniej macie winnego na ktorym mozna psa powiesic. A wlasnie pewnie przechodzi kolejna cicha ustawa ktora potroi pieniadze lub majatek kilku uprzywilejowanych osob...

#46 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 08:54

[B]




mój komentarz:
no i niech mi ktoś powie, że nie żyjemy w Państwie kościelnym.. Kościół nie decyduje, nie wpływa na decyzję, etc.. ale jeżeli przypadkiem miałbyś inne zdanie to zostajesz wyklęty :/

:


:zgoda::brawo::ok::ok::ok::ok:

i tyle w tym temacie.... "czarni" do afryki - WOLNOŚĆ DLA POLSKI ;)

#47 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 09:13

:zgoda::brawo::ok::ok::ok::ok:

i tyle w tym temacie.... "czarni" do afryki - WOLNOŚĆ DLA POLSKI ;)


No i koge bedziem winic za kryzys gospodarczy i ataki stonki ziemniaczanej?

#48 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 11:39

Drogie Panie i Panowie, czy nikt nie zauważył,jak mkaminski w pięknym stylu przeniósł meritum dyskusji z czarnych na zapłodnienie in vitro i NFZ ?? Normalnie jak miszczuniu.

Przechodząc do tematu to dopóki kościół będzie miał od Was dopływ gotówki to będzie zawsze chętny do wchodzenia Wam w życie. Bo to jest proste myślenie czarnych: jak płacą to nic nie kumają, że to o siano chodzi a nie o tą ideową resztę. Ilu z Was sponsoruje to towarzystwo ?? Pewnie większość nie zapomina o kopertce przy kolędzie, ślubie ,chrzcinach. Ja już od długiego czasu nie sponsoruje czarnych i nie mam problemu, że żyją jak królowie i się furami rozbijają, bo to nie za moje pieniądze.

Chcecie im trochę nosa utrzeć to j.ebnijcie ich na siano. Najbardziej boli jak było grubo, a jest lipa (przetestowane). Powodzenia :ok:

#49 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 października 2010 - 12:00

oj Sypus mylisz się... Za Twoje pieniądze, i za moje niestety... Fundusz kościelny, zwolnienia podatkowe, ziemia zwracana w ramach komisji majątkowej, zatrudnienie niekontrolowanych przez nikogo katechetów i podobne świadczenia na rzecz kościoła są finansowane z naszych podatków...

#50 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 12:11

Za to tez mi pewnie placa. Zamiast sie zastanowic co jest powodem problemu szukamy zawsze winnych. Glupio powiedziec, ze nie ma kasy nawet na podstawowe zabiegi i operacje wiec nie bedzie i na InVitro, ale zawsze mozna znalezc sposob, zeby wywolac burze, zdobyc rozglos i miec wiedzme do spalenia.
Kosciol to kolejna polska wymowka za bycie nieudolnym panstwem ktorego nie stac na takie zabiegi.

jak tak juz krzyczycie to powiedzcie chociaz ile osob w Polsce z tego musialoby skorzystac i skorzystaloby? Ilu z tych ludzi mogloby miec dzieci po konsultacjach i normalnych technikach, za ktore sie teraz slono placi?

No i kto zaproponowal ta ustawe skoro wszyscy wiedza, ze wiekszosc poslow to "praktykujacy" katolicy wiec i tak by nie przeszlo? Czy nie znow jakis kilku zapomnianych poslow szukajacych rozglosu? A Polacy jak te dzieci dra sie, bo mama nie pozwolila kupic modnych spodni, ale nie widza, ze chodza w porwanej koszuli.

A co do Kosciola, to jakos nigdy nie balem sie ekskomuniki. Jezeli jest Bog to ocenia za moje postepowanie, a nie decyzje ksiezy.

oj Sypus mylisz się... Za Twoje pieniądze, i za moje niestety... Fundusz kościelny, zwolnienia podatkowe, ziemia zwracana w ramach komisji majątkowej, zatrudnienie niekontrolowanych przez nikogo katechetów i podobne świadczenia na rzecz kościoła są finansowane z naszych podatków...


Przyjedz do UK to zobaczysz. Kosciol posiada bardzo duzo ziemi na ktorej sa domy, mieszkania, centra handlowe. Za wszystko pobieraja oplaty. Jezeli masz dzierzawe to maja prawo zazadac od wlasciciela budynku pokrycia kosztow remontu kosciola. I byly sprawy i ludzie przegrywali. Jezeli nawet sprzedali ziemie to w umowie tez czesto jest klauzula, co moze tam stac a co nie, plus, ze moga zadac kasy.
Tak samo kosciol ma spore wplywy w panstwie, mnostwo srodkow idzie na nich i ich potrzeby. Ksieza tez nie jezdza starymi autami i stac ich na calkiem dobre zycie.
Jak ktos zazdrosci to zawsze moze zostac ksiedzem ;)

#51 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 12:23

oj Sypus mylisz się... Za Twoje pieniądze, i za moje niestety... Fundusz
kościelny, zwolnienia podatkowe, ziemia zwracana w ramach komisji majątkowej, zatrudnienie niekontrolowanych przez nikogo katechetów i podobne świadczenia na rzecz kościoła są finansowane z naszych podatków...

Na to co Państwo robi z podatkami to za bardzo wpływu nie mam, chociaż co niektórzy twierdzą że wybierając posłów mam :smiech: Chodzi o to, że bezpośrednio z mojego portfela ich nie sponsoruję.

#52 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 października 2010 - 12:38

za ustawą regulującą in vitro lobbuje również kościół kat., któremu nie podoba się obecny stan prawny. Kościół jest obecnie w szachu - jednocześnie jest przeciwny projektom ustaw będących w lasce marszałkowskiej, z drugiej strony brak ustawy też mu jest nie na rękę, bo obecnie nie ma żadnych szczegółowych przepisów regulujących zabiegi in vitro, status prawny zapłodnionych zarodków (czy mogą one dziedziczyć?) - wszystko podlega ogólnym przepisom regulującym funkcjonowania służby zdrowia
Głos Hosera mnie w zasadzie cieszy, gdyż działa on tak samo jak Kaczyński w PiS - Kościół sam się wykończy głosami i działaniami swoich przedstawicieli, tak samo jak PiS działaniami i słowami swojego prezesa. Jeśli kościół kat. nie zmieni swojego postępowania to za paręnaście lat skurczy się do getta najbardziej zagorzałych fanatyków, i gdyby nie ogromny majątek zgromadzony przez kler -przestałby mieć znaczący wpływ na życie Polaków

#53 OFFLINE   Simonek81

Simonek81
  • 425 postów
  • Dołączył: 07-04-2010
  • Skąd: Tarnów (a obecnie Daleszyce)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 14:09

A ja mi się wydaje, że rzeczywiście robi się tu jak na onecie... o ile dobrze rozumiem sprawę to Kościół (tak piszę wielką literą... zaraz wyjaśnię dlaczego) nie zgadza się na in vitro ze względu na czystą logikę... chodzi o to co dzieje się z resztą zarodków (nie jestem w tym temacie wyszkolony więc mogłem użyć złego określenia...) KK nie zgadza się na in vitro bo uważa że nie można ZABIJAĆ 100 (czy nawet choćby 1) owych po to żeby STWORZYĆ jedno... ( <<== zupełnie co innego niż gdyby POZWOLIĆ umrzeć 100 dla URATOWANIA jednego - choć z tym też można długo polemizować... )... no i chcąc wyjaśnić dlaczego pisałem wielką literą "Kościół"... bo z tego co pamiętam z katechezy w szkole to ten Kościół (w odróżnieniu od kościoła) to po prostu wspólnota ludzi (wierzących itd ale to już inny temat)... więc skoro Kościół nie chce żeby osoby myślące inaczej niż przyjęte przez nich wyznaczniki i skoro jesteś Mu absolutnie przeciwny to czemu tak strasznie o tym krzyczysz... pozwól mu na to i niech sobie robi jak chce... przecież ekskomunikować może tylko swoich członków więc nikogo innego to nie dotyczy... aaa wracając do tych tematów typu konkordat i podatki to aż mi się śmiać chce :D państwo z tego nie zrezygnuje z prostej przyczyny... KK daje na działania tylko charytatywne ponad dwa razy więcej niż państwo na konkordat... w Niemczech z miłą chęcią zrezygnowali by z podatku na rzecz takiego wyglądu sprawy jak u nas... tym bardziej że tam jest drugim pod względem wielkości pracodawcą w kraju... ale to są już zupełnie nie potrzebne dyskusje... gadanie o takich sprawach jest tylko odwracaniem uwagi od ważniejszych rzeczy (niedawna sprawa krzyża a podniesienie vatu... a teraz to: gadanie o ekskomunice, no przecież to dotyczy TYLKO członków KK)

popieram bardzo kolegę Mkaminski100 ze względu na to w jaką stronę kieruje dyskusją!!!!! BO TO O TYM TRZEBA ROZMAWIAĆ!!!!! a nie o tym czy Ty nie lubisz swojego proboszcza bo ma lepsze auto od Ciebie...

#54 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2010 - 15:08

ale odnośnie samego Kościoła..o którym pisze Simonek to proszę odpowiedz mi na jedną rzecz..

dlaczego Kościół (tak ten sam Kościół Katolickim, o którym mówisz).. nie pozwala na aborcję uznając, że człowiekiem jest się od chwili poczęcia.. ale ten sam kościół NIE POZWALA na pochowanie martwego płodu (np. w skutek poronienia).. więc jak to jest, bo jakoś tego nie kumam..

Co do sponsorowania kleru, bo nie sponsoruje się Kościoła jako wspólnoty, ale księży.. pisałem o tym na innym portalu.. wyliczyłem początkiem tego roku ile dałem na składkę w roku ubiegłym.. początkiem tego roku poszedłem do proboszcza parafii do której chodziłem do kościoła i poprosiłem o zaświadczenie do Urzędu Skarbowego, że tyle i tyle wpłaciłem na Kościół w ubiegłym roku.. i co.. nie dostałem, bo jak on ma mi wierzyć na słowo? Ale kto jak kto, ale chyba ksiądz powinien wierzyć w ludzi.. czyż nie..
Z innej strony, czyli co jak ksiądz chodzi po składce mam brać od niego paragon? a może mam mieć przygotowaną kartkę, a on mi tylko pokwituje?

Od tamtej pory nie dałem ani jednej złotówki na tacę.. i pewnie prędko nie dam.

przecież to dotyczy TYLKO członków KK

a czy nie lepszym byłoby stwierdzenie Kościoła, że każdy katolik w sercu powinien sobie odpowiedzieć czy jest to zgodne z wiarą katolicką? Przecież mamy podobno wolny wybór.. możecie zrobić co chcecie, ale jak zagłosujecie za to was wyklniemy.. żenua

#55 OFFLINE   krzysiek1985

krzysiek1985

    Zbanowany

  • 228 postów
  • Dołączył: 02-04-2008

Napisany 19 października 2010 - 15:52

Panie chomiczek pisalem cos do pana wczesniej i prosilem o coś . Proszę zamknąć ten temat ....

#56 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 19 października 2010 - 16:29

Oni są zbyt ograniczeni, aby zrozumieć, że państwo ma być świeckie. I to, co jakaś tam (celowo tak piszę) grupa wyznaniowa sobie uważa, to jest jej sprawa. Ma prawo. Ba, może nawet głosić swoje poglądy. Ale nie może ich narzucać.

W Polsce nie mamy tylko katolików. Są też inne wyznania, są ateiści, są katolicy "wybiórczy" itd.

Mądry człowiek o otwartym umyśle daje wybór. To jest osobista sprawa każdego człowieka. Oni wyszli sobie z założenia, moim zdaniem bzdurnego, że 2 komórki to jest człowiek. Z bzdurnego założenia otrzymali bzdurne wnioski.

Zauważcie, że większość tzw. gorliwych katolików jest pierwsza do osądzania innych. Jest jedyna słuszna droga postępowania w życiu i oni ją znają. Kto się nie zgadza, będzie potępiony. Tym samym takie tępe umysły same stawiają się ponad Boga, już teraz wydając wyrok. Mało tego, oni nie przyjmują do wiadomości, że są tacy, którzy mają głęboko gdzieś, że oni ogłoszą ekskomunikę itd. Tak samo, jak oni nie przejmują się tym, że wg. Arabów są niewiernymi, którzy tylko tymczasowo zajmują pogańskie ziemie.

Generalnie szkoda słów. Prywatna sprawa każdego człowieka. A państwo ma być świeckie! A jeśli kościół, jakiegokolwiek wyznania, chce się wtrącać w każdą sprawę państwa, to żeby miał prawo głosu, to musi najpierw zacząć płacić podatki.

Takie jest moje zdanie.

#57 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 16:53

Panie chomiczek pisalem cos do pana wczesniej i prosilem o coś . Proszę zamknąć ten temat ....

Dlaczego? Sorry, że spytam. Bo Tobie się temat i ta dyskusja nie podoba? Wolność wypowiedzi jest.

#58 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 października 2010 - 18:20

Simonek81 - na onecie są normalni ludzie. Może się przerazisz, ale w Polsce takich ludzi jest więcej - nie tylko onet, ale ulica, sklep, uczelnia, plaża pełna jest ludzi którzy podzielają poglądy dominujące tutaj w wypowiedziach.

Ja nie mam nic przeciwko KK - pod warunkiem że nie włazi on z buciorami w moje prywatne życie. Niech gadają nawet największe bzdury, ale w murach swoich kościołów.
Podobnie nie mam nic przeciwko gejom - ale tylko dopóty, dopóki się do mnie nie podwalają.

Niestety słowa abp Hosera nie miały na celu wyrażenia opinii KK (do czego ma on prawo) lecz była to forma szantażu.

#59 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 19 października 2010 - 18:48

Panie chomiczek pisalem cos do pana wczesniej i prosilem o coś . Proszę zamknąć ten temat ....

A to niby dlaczego? Rozmowa jest rzeczowa i na temat. Nie ma podstaw do tego.

#60 OFFLINE   Simonek81

Simonek81
  • 425 postów
  • Dołączył: 07-04-2010
  • Skąd: Tarnów (a obecnie Daleszyce)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2010 - 19:30

Eeee.... Chomiczku... teraz to już troszkę fantazjujesz... byłem niestety kiedyś na pochówku dziecka poronionego... przykra sprawa i zdarza się, rzadko, ale jest... i był to oczywiście pochówek katolicki... a co do dokumentów do Urzędu Skarbowego to chyba pomyliła Ci się "ofiara" lub "składka" czy jakkolwiek by to nie nazwać z darowizną, którą dokumentuje się z chwilą jej przekazania... wyobraź sobie jakie dopiero były by nadużycia gdyby można tak sobie w "ciemno" wypisywać takie odpisy :D a druga sprawa to jaką wartość miała by mieć "jałmużna" (taka w znaczeniu czysto ludzkim... nie katolickim) gdybyś chciał za nią odpis od podatku... to po prostu przekaż procent z podatku i masz to samo... albo jeśli się z zasadami KK nie zgadzasz to przecież nikt Cię do dawania kasy nie zmuszał... :p no jeśli chodzi o to odpowiadanie sobie w duchu... no to przecież właśnie tak jest... niech sobie odpowiedzą w duchu czy chcą być w KK... jeśli tak to z natury tego wyboru wynika podporządkowanie się... jak zresztą jest w każdej innej wspólnocie ludzi...

kolega FPL niestety troszkę przesadził... nie chodzi o obrażanie nikogo... po prostu dyskutujemy... jeśli nie zgadzasz się z moimi poglądami to nie znaczy że trzeba nazywać mnie (czy kogokolwiek innego) "ograniczonym"... wyobraź sobie, że mam za sobą 8 lat studiów... w tym znaczna część filozofii... wierz mi, że mam "spore" pojęcie o rzeczy... zauważ że KK wcale nie narzuca sposobu myślenia czy działania państwu!! zwraca się tylko i wyłącznie do SIEBIE... do ludzi, którzy do niego należą... sprawa jest banalnie prosta... po prostu logiczna... nie widzę co tu jeszcze rozwijać... sam mówisz że "mądrzy ludzie dają wybór"... no i właśnie taki wybór został dany... niech każdy (kto należy do KK ) wybiera... (zresztą na tym polega całe życie :) ) czemu tylko Ty nie dajesz wyboru innym tylko od razu nazywasz ich "ograniczonymi"?? czyżbyś nie zaliczał się do tych "mądrych" ? :p jeżeli chodzi o te "dwie komórki" o których piszesz... wiesz, a zapytaj się matkę która (jak tam było wcześniej pisane) po kilku latach starań zajdzie w ciążę... ciekawie jak nazwie te "dwie komórki"...?? :) no chyba że patrzysz z perspektywy kogoś kto "wpadł" i jakoś musi sobie to wytłumaczyć że chce to dziecko usunąć... no ale takie myślenie to już jest tylko zwykła demagogia... :p tamtej dalszej wypowiedzi Twojej to już mi się nawet nie chce komentować... nie obraź się... nie czytasz co się pisze... pisałem, że KK to jest wspólnota ludzi... a chyba płacą podatki... inaczej to by dopiero było dużo katolików :D jak by za to zwalniali od podatków :p co do "czarnych" czy jakkolwiek chciałbyś ich nazwać to z tego co wiem to tez płacą podatki...

kolego doncortino ja wcale nie mówię że komentujący wypowiedzi na Onecie są nienormalni :D sam się tam lubię wypowiedzieć... chodziło mi o to, że temat, który jest naprawdę ważny zastępuje się innym... chodzi mi tu o wieszanie psów na KK...

popatrzcie... domagacie się, żeby KK nie wtrącał się do życia innych ludzi... no przecież się nie wtrąca!! odnosi się tylko do siebie... ale czemu właśnie najwięcej do powiedzenia na ten temat mają Ci, którzy są mu tak przeciwni...?? przecież to nie do nich mowa... nikt nie ekskomunikuje kogoś kto do KK nie należy więc nie ma się o co bać :p