Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kupić używany skraplacz czy pospawać stary ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 27 kwietnia 2007 - 18:02

Cieszyłem się z działającej klimy przez całe 2 tygodnie :(

Pojechałęm do serwisu, gdzie zapewniali, że wszystko jest szczelne i pokazałem im, że nie chodzi tak jak powinno.. No i się chłopaki wzięli za robote i znaleźli dziurke w skraplaczu klimy (przed główną chłodnicą silnika).. I teraz pytanie.. Czy lepiej kupić używaną chłodnicę z gwarancją na sprawdzenie szczelności za ok. 100zł czy spawać starą (ma malutką dziurke) za ok. 100 ?

Miał ktoś podobną sytuację ?



#2 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 27 kwietnia 2007 - 19:58

100zł za spawanie?????

każdy jeden ślusarz ci to "pyknie", taki spaw nie musi być estetyczny itp, a jeśli piszesz, że jest mała dziurka, to tym bardziej jestem w szoku jeśli chodzi o cene

Zastanawia tylko to, dlaczego zrobiła się dziurka. Czy jest to uszkodzenie mechaniczne, czy może wynik korozji (alu też sie utlenia)
Jeśli się utlenia, to będzie w tym miejscu lekko białawy nalot, wiesz jak to wygląda chyba każdy widział skorodowane aluminium.

Jak mechaniczne uszkodzenie, to zostawił bym tą starą chłodnice, wiesz co masz.
Używka może być jeszcze gorsza od twojej

#3 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 27 kwietnia 2007 - 21:14

Ehh... Wracałem wczoraj ze Szczecina i kupiłem używke za stówke... Po przyjeździe do serwisu klimy sprawdzili mi ją i okazało się, że ma 3 dziury.... Masakra..

Jutro jadę poszukać ślusarza... Uszkodzenie nie jest mechaniczne - tak mi się wydaje - ponieważ dziurka jest od strony wewnętrznej - musiałoby coś wlecieć między chłodnice co jest nierealne raczej...

#4 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 21 maja 2007 - 19:13

Na zakończenie tematu napiszę, żę nie spawałem tego skraplacza - znalazłem w o wiele lepszym stanie za 170 zł powlekany jakimś środkiem tak, że nie widać, żeby gdzieś alu się utleniało - skraplacz sprawdziłem i trzyma szczelność przy 20 barach..

Klima ponownie napełniona i wczoraj cieszyłem się jazdą z zamkniętymi szybkami przy 27 na dworze.. :) Mam nadzieję, że do końca sezonu wytrzyma.. Ehh..

#5 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 04 czerwca 2007 - 19:01

Wszelkich napraw aluminium mozna dokonać samemu - za grosze. ;)
Wiem - autoreklama itd. Trudno - takie czasy, że trzeba się posiłkować każdym źródłem reklamy.
Omega No More !!