Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zapala i od razu gaśnie na benzynie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kmc

kmc
  • 7 postów
  • Dołączył: 26-04-2007
  • Skąd: Płock

Napisany 27 kwietnia 2007 - 11:28

Witam,
przymierzam sie do zakupu Omegi B 2,0 16V. Jest z nia jednak pewien problem. Pali gada, lata na gazie. Po przelaczeniu na benzyne zapala i po kilku sekundach gaśnie. Troszkę dłużej na zimno niz na ciepło. Kody błędów informuja o zbyt niskich napięciach na sondzie i przepływomierzu, jest kod o czujniku spalania stukowego oraz nieznany mi kod 91. Od czego zacząć, żeby nie bawic sie w puzzle - wymieniając wszystko po kolei?
Aku zostało odłączone na ponad godzinę, efekt żaden, w ogóle wtedy nie chciała nawet zapalić na benżynie.
pozdrawiam



#2 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 kwietnia 2007 - 12:08

kmc, obawiam się, że mimo tych błędów podstawowym problemem są wtryski.
Powiedz mi jeszcze, czy sprawdzałeś ciśnienie na listwie wtryskowej, bo może pompa paliwowa siadła :?:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2007 - 12:16

przepływka hmm może być walnięta jak instalacja dostała strzała, co do gaśniecia na benzynie to winna pewnie bedzie sonda

#4 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 27 kwietnia 2007 - 12:20

Witam kmc !

Sonda:

Możesz ją sam pomierzyć i wtedy będziesz widział czy działa czy jest do wymiany - lub jedziesz do gazowników, analizator spalin i od razu widać czy sonda pracuje czy nie.

W X20XEV sonda jest 5V i 4przewodowa.

Przepływomierz:


Wyjmij go i zajrzyj do środka. Są tam takie dwie małe płytki połączone drucikami - jeżeli te druciki są u Ciebie to znaczy jest ok, jeśli ich nie ma, lub są naderwane to wymiana.

Czujnik spalania stukowego:

Powiedz mi czy Ci szarpie autem ? Jeśli tak - to własnie ten czujnik się odzywa - jeśli nie, to może poprzez te inne błedy.

Ale co do szarpania, to możę szarpać ale nie przez ten czujnik, tylko poprzez błąd sondy i przepłwyki. Dlatego radzę najpierw zająć się nimi a potem zobaczyć czy dalej jest błąd czujnika spalania stukowego.

Przy okazji wymień sobie przewody WN oraz świece.

#5 OFFLINE   hipek

hipek
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-01-2007
  • Skąd: mlawa

Napisany 28 kwietnia 2007 - 20:59

ja mysle ze bedzie to czujnik temperaturki panowie taki jest obiaw mysle ze na 80%pozdrawiam
mechanika elektryka samochodowa opel
elektryka elektronika samochodowa . drobna mechanika . radio code .

#6 OFFLINE   jac

jac
  • 11 postów
  • Dołączył: 29-10-2006
  • Skąd: MARKI

Napisany 30 kwietnia 2007 - 23:26

Mogą być rozjechane mapy wtrysku benzyny u mnie tego powodem była centralka od gazu która zniekształcała syganały na benzynę. Należy to sprawdzić u gziaży.
wymiana gwarancyjna centralki ustawienie map i jeździ do dziś.
Też miałem bład przepływomierza, sondy i stukowego, a przyczyna to ta h... gazowa elektonika i kabelki rodem z chińskich lampek na choinki. sory, wloskich.
jac

#7 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 maja 2007 - 05:41

Przepływomierz:[/u]
Wyjmij go i zajrzyj do środka. Są tam takie dwie małe płytki połączone drucikami - jeżeli te druciki są u Ciebie to znaczy jest ok, jeśli ich nie ma, lub są naderwane to wymiana.

U mnie drucik niby był na miejscu, ale był skręcony jak świński ogonek i taki jakiś rozciągnięty. Przepływomierz wymieniono - objawy ustąpiły. Czyli drucik może być nie tylko naderwany ale i poskręcany (choć nie naderwany) i też przepływka do kosza.
PS
Kolego
Jeśli jeszcze nie zakupiłeś tej Omci, to odpuść sobie, bo możesz mieć taki sam problem jak ja nie dawno, czyli głowica i okolice (planowanie głow., pasowanie zaw. itp.), czyli wydatek rzędu 1000 zł, abo i znacznie więcej. Oczywiście może to być wina li tylko czujników lub jakiegoś innego gówienka, ale lepiej poszukaj innego exemplarza.
Jeśli gaz w tej Omci jest od dawna (5-6 lat co najmniej) to na jest szansa, że czeka cię podobna imprezka jak u mnie, więc lepiej poszukaj sobie Omci bez gazu, a jeśli z gazem to po regeneracji głowicy.

#8 OFFLINE   kmc

kmc
  • 7 postów
  • Dołączył: 26-04-2007
  • Skąd: Płock

Napisany 02 maja 2007 - 07:47

dziekuje serdecznie za Wasze porady, dzis jutro zabieram sie do roboty i bede po kolei sprawdzal poszczegolne elementy. Parwde powiedziawszy najbardziej sie wlasnie obawiam, ze rozjechaly sie mapy wtrysku, bo instalacja w tym aucie to jakas rzezba. Czy jest jakis prosty sposob aby sie o tym przekonac? - poza podlaczeniem do techu.

Odpowiadajac dalej. coz auta sobie nie chce odpuscic bo kupuje je z dobrych rak, za 5 tys zł ;-) blacharka jest igla, a licze sie z tym, ze wloze w nia ok 2 tys zł. Głowica jest po wymianie jakies 20 tys km temu. O dziwo gosc sie rzucil na nowa :-)

Jesli bede mial jakies problemy, bede pytal
dzieki i pozdrawiam

#9 OFFLINE   kmc

kmc
  • 7 postów
  • Dołączył: 26-04-2007
  • Skąd: Płock

Napisany 03 maja 2007 - 13:42

pierwszy winny namierzony, w przeplywomierzu brakuje drucików :-( czyli najpierw szukam przelywki. Macie jakies doswiadczenia z zamiennikami po dwiescie pare złotych?

pozdr
--
Krzysiek K.M.C.

#10 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 03 maja 2007 - 22:15

odradzam zamienników z allegro!!!
poszukaj lepiej na szrocie oryginalnej przepływki

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 maja 2007 - 10:00

pierwszy winny namierzony, w przeplywomierzu brakuje drucików :-( czyli najpierw szukam przelywki. Macie jakies doswiadczenia z zamiennikami po dwiescie pare złotych?

pozdr
--
Krzysiek K.M.C.




kup lepiej uzywany oryginal od borowki