Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Oleje z Niemiec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2010 - 06:45

Cześc Wszystkim.
Chciałem na naszym forum poruszyć temat związany z jakością olejów rozprowadzanych na polskim rynku. Ponoć są to jakieś szajsy robione z koncentratów (tak bynajmniej słyszałem z kilku źródeł) i nie ważne czy to Mobil czy Castrol. Ponoć każdy butelkowany w polskich rozlewniach jest do niczego. A już wogóle ponoć należy wystrzegać się kupowania olejów w marketach - jest to najgorszy sort z najgorszych partii produkcyjnych.

Alternatywą na powyższe mają być oleje importowane bezpośrednio z Niemiec. Sam nie sprawdzałem ale z tych samych źródeł słyszałem, że różnica jest niesamowita. Poprawia się kultura pracy silnika, jest dużo cichszy. Niektórzy doświadczeni mówią nawet, że podczas zalewania silnika takim olejem zauważalna jest różnica w konsystencji i kolorze.

Czy ktoś z Was praktykował takie zmiany z polskich na niemieckie.
Napiszcie jakie są wasze odczucia.

Edit:

Chodzi mi tutaj głównie o zakupy u użytkownika Allegro - "kolegaberlin".
Kurcze coś w tym jest, że gostek ma tyle pozytywów i ponad 700 z ostatnich 7 dni!
Zastanawia mnie czy to cena czy jakość tych olejów jest tego sprawcą.

#2 OFFLINE   Weedzio

Weedzio
  • 57 postów
  • Dołączył: 28-09-2009
  • Skąd: Kraków

Napisany 12 października 2010 - 22:21

nie wiem jak z jakością, ale jak byś chciał taki olej to daj znać

#3 OFFLINE   S1 CICHY

S1 CICHY

    obecnie V-Tec, plany-3.2

  • 189 postów
  • Dołączył: 01-08-2008
  • Skąd: Mikołów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2010 - 22:28

Ja właśnie zalałem Castrolem z Niemiec Hondę i na razie różnicy zero.. W sumie czego się spodziewałem jak silnik pracuje jak pszczoła:) Poprzednio też śmigała na Castrolu ale kupionym w PL.

#4 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 października 2010 - 00:03

Nie wiem czy bez laboratoryjnych testów jesteśmy w stanie "na oko i ucho" ocenić różnicę i wpływ oleju na nasz silnik. Mam wrażenie, że bardziej działa to na naszą psychikę ;)



 


#5 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 07:16

Nie wiem czy bez laboratoryjnych testów jesteśmy w stanie "na oko i ucho" ocenić różnicę i wpływ oleju na nasz silnik. Mam wrażenie, że bardziej działa to na naszą psychikę ;)

Na pewno nie. Mój kumpel z pracy jeżdżący BMW to najprawdziwszy świr na punkcie swojego auta i mówi, że jest różnica ale nie taka, że auto ma od razu 50KM więcej - bzdura.
Chodzi po prostu o kulturę i cichszą pracę a to jak dla mnie bardzo wiele znaczy i świadczy coś o oleju.

#6 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 07:41

ja ja zalałem syntetyka GMa z alledrogo 5litra coś ok 70zł...

http://allegro.pl/ol...1261085182.html - tylko mój był z grecji same "krzaczki" na opakowaniu :)
taniej niż lotos mineralny w sklepie.... i jestem zadowolony... trochę mocniej kopci - a na początku to jak ikarus... ogólnie jest ok - ostatnio go musiałem zlać...po 5kkm jest czarny ale czysty - ( dolewam ok 0.4-0.5 litra na 1000km ). Kultura pracy niebo... - w porównaniu z mineralem którego miałem przez chwile...zawsze to rzadsze - minerał w Fałce to porażka...

Olej jak olej ważne żeby był RZADKI i CZYSTY - brat ( kierowca zawodowy ) jeździ benzyną na olejach z diesela ( :) )... i wszystko ok... ma smarować i tyle

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 października 2010 - 08:26

Cześc Wszystkim.
Chciałem na naszym forum poruszyć temat związany z jakością olejów rozprowadzanych na polskim rynku. Ponoć są to jakieś szajsy robione z koncentratów (tak bynajmniej słyszałem z kilku źródeł) i nie ważne czy to Mobil czy Castrol. Ponoć każdy butelkowany w polskich rozlewniach jest do niczego. A już wogóle ponoć należy wystrzegać się kupowania olejów w marketach - jest to najgorszy sort z najgorszych partii produkcyjnych.

Alternatywą na powyższe mają być oleje importowane bezpośrednio z Niemiec. Sam nie sprawdzałem ale z tych samych źródeł słyszałem, że różnica jest niesamowita. Poprawia się kultura pracy silnika, jest dużo cichszy. Niektórzy doświadczeni mówią nawet, że podczas zalewania silnika takim olejem zauważalna jest różnica w konsystencji i kolorze.

Czy ktoś z Was praktykował takie zmiany z polskich na niemieckie.
Napiszcie jakie są wasze odczucia.

Edit:

Chodzi mi tutaj głównie o zakupy u użytkownika Allegro - "kolegaberlin".
Kurcze coś w tym jest, że gostek ma tyle pozytywów i ponad 700 z ostatnich 7 dni!
Zastanawia mnie czy to cena czy jakość tych olejów jest tego sprawcą.


koles ma oleje w takich cenach ze nawet nasze hurtownie w takich nie kupuja. albo bierze od producenta albo "przerzucaja mu przez plot" a olej jak olej - na ucho roznicy nie odczujesz -


dziwi mnie tylko to
http://allegro.pl/ni...1258398425.html

castrol juz od dawna nie robi baniek 5l. wiec moze koles jakies stare zapasy wykupil. tak samo z kapslem jest inny.




 


#8 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 13 października 2010 - 09:48

koles ma oleje w takich cenach ze nawet nasze hurtownie w takich nie kupuja.


było o tym w zetce kiedyś,właściciele hurtowni właśnie się czepiali, koleś tłumaczył że nie płaci akcyzy i stąd różnica w cenie ale skąd je ma to nie pamiętam :confused:

#9 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 13 października 2010 - 12:26

Witam. Ostatnio miałem przyjemność zalać castrola magnatec 10w40 (z niemiec). Wcześniej do innych aut lałem lotos 10w40. Lotos był złocisty,ale nie całkiem przeżroczysty(lekko mentnawy). Castrol ma kolor złoto-krystaliczny.(różnice widać gołym okiem).Czy mentnawy lepszy lub gorszy? Nie wiem.. Jestem ciekawy czy taki sam castrol rozlewany w Polsce wygląda tak samo.

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 19:45

bo koleś markowe to ma pewno tylko opakowania a w środku najtańszy badziew

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 października 2010 - 20:25

bo koleś markowe to ma pewno tylko opakowania a w środku najtańszy badziew


Tak myślisz czy coś wiesz?
Sam się nad tym tematem ostatnio zastanawiałem, czemu tak tanio, aż tyle, czy to napewno to i czy plotki są prawdziwe czy to tylko mentalność ,że niemieckie jest lepsze.

#12 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 20:38

Tak myślisz czy coś wiesz?


nie wiem , ale mało to "markowych" rzeczy można zakupić

np. http://wiadomosci.ga...ania_Ariel.html

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#13 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 października 2010 - 21:38

Nie wiedziałem że nawet proszek podrabiają, olej tym bardziej się opłaca chyba.

#14 OFFLINE   markus

markus
  • 427 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: wrocław

Napisany 13 października 2010 - 22:22

Ja regularnie leję Castrola z Niemiec. Nie dlatego że lepszy (bo nie wiem czy tak jest), ale dlatego że jest tańszy. Kupuję w Berlinie, bańka kupiona w Polsce kosztuje tyle co kupiona w Niemczech, tyle że jedna ma 4, a druga 5l.

#15 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 22:28

Na pewno nie. Mój kumpel z pracy jeżdżący BMW to najprawdziwszy świr na punkcie swojego auta i mówi, że jest różnica ale nie taka, że auto ma od razu 50KM więcej - bzdura.
Chodzi po prostu o kulturę i cichszą pracę a to jak dla mnie bardzo wiele znaczy i świadczy coś o oleju.


No na pewno jak się stary wylewa a wlewa nowy to kultura pracy może być lepsza.

#16 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2010 - 22:32

bo koleś markowe to ma pewno tylko opakowania a w środku najtańszy badziew

Ale wtedy na pewno ktoś by zareagował a tak kolo ma tyle pozytywów, że aż strach.
Nie wierzę, że jakby podróbę sprzedawał to miałby tyle pochwał.

#17 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 października 2010 - 22:36

Ale wtedy na pewno ktoś by zareagował a tak kolo ma tyle pozytywów, że aż strach.
Nie wierzę, że jakby podróbę sprzedawał to miałby tyle pochwał.


ale jak zwykły szary człowiek bez laboratorium ma to sprawdzić. Ludzie kupują, leją, auto chodzi to piszą pozytyw.

Tak na prawdę żeby to zbadać trzeba by zrobić testy laboratoryjne i tyle. Po wymianie oleju auto zawsze pracuje zauważalnie lepiej więc na ucho nikt nie jest w stanie tego sprawdzić

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 15:12

W ramach czynności prowadzonych przez Wydział Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ PG w Krakowie, na terenie powiatu krakowskiego ujawniono nielegalną wytwórnię podrabiającą olej silnikowy jednej z wiodących marek światowych. W wyniku przeprowadzonych czynności w zamaskowanym pomieszczeniu zabezpieczono ponad 18 tysięcy litrów podrobionego oleju silnikowego w sfałszowanych opakowaniach z oznaczeniami producenta, ponad 13 tysięcy litrów półproduktu przeznaczonego do dalszego przetworzenia, kilkadziesiąt tysięcy opakowań plastikowych, naklejki z oznaczeniem marki oleju oraz zakrętki plastikowe.

http://www.policja.p...ilnikowego.html
jedną wykryli , a ile nadal funkcjonuje ??



   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#19 OFFLINE   S1 CICHY

S1 CICHY

    obecnie V-Tec, plany-3.2

  • 189 postów
  • Dołączył: 01-08-2008
  • Skąd: Mikołów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 18:57

Kocyk a myślisz że jak kupisz w hurtowni lub w intercarsie to będziesz miał produkt oryginalny? Wszędzie możesz wtopić...

#20 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2010 - 00:52

kilkadziesiąt tysięcy opakowań plastikowych


:o

"Mają rozmach sk*******y"