Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KONSOLA


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 27 maja 2006 - 18:00

WITAM MAM PYTANKO CZY KTOS ZMIENIAL KONSOLE SRODKOWA ZPLASTIKOWEJ NA DREWNIANA W OMEDZE BEZ KLIMY I CZY JEST TO MOZLIWE POZDRAWIAM



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2006 - 18:07

WITAM MAM PYTANKO CZY KTOS ZMIENIAL KONSOLE SRODKOWA ZPLASTIKOWEJ NA DREWNIANA W OMEDZE BEZ KLIMY I CZY JEST TO MOZLIWE POZDRAWIAM


ja mialem (i mam nadal) taki zamiar. Problem polega na tym, ze drewniana konsola od klimatronika ma wieksze otwory niż czarna plasitkowa bez lklimy. Trzebaby jakoś sprytnie dorobić wewnątrz otworów pierścienie (na których są oznaczenia pozycji pokręteł).
Myslalem,zeby zrobic to wycinając ze zdemontowanej konsoli i podklejając od środka. Robta wymaga dużej precyzji i umiejętności manualnych.

#3 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 27 maja 2006 - 18:11

TO POPROBUJ A JA JESZCZE POMYSLE JAK COS ZDZIALAM TO DAM ZNAC POZDRAWIAM

#4 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 27 maja 2006 - 23:08

Ja mam zestaw "małego stolarza" i za cholere mi sie nie podoba :evil: Już wolał bym srebrne albo czarne. Jakoś nie pasuje mi to plastikowe drewno.
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#5 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 27 maja 2006 - 23:18

jak to plastikowe drewno to drewno a nie jakis tam plastik drewno jest szlachetne jak nasze samochody pozdrawiam

#6 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2006 - 07:04

Nic tutaj nie zrobisz, zostaje Ci ewentualnie kupienie panelu irmschera ale on będzie bardzo drogi, inne metody wyrzeźbienia tego mogą do prowadzić do powstania niezłego kucypała na środku deski rozdzielczej.. wybór należy do Ciebie...

#7 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 28 maja 2006 - 12:12

A GDZI MOGE KUPIC TAKA KONSOLE I JLE MOZE KOSZTOWAC POZDR :lol:

#8 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 28 maja 2006 - 12:15

kupienie panelu irmschera


Zamiast kupować panele można kupić okleine np Karbon albo drewnopodobną np coś takiego :wink:
:arrow: http://www.allegro.p...opel_f_vat.html

:arrow: http://www.allegro.p...ysylka_0zl.html

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 28 maja 2006 - 12:31

TO NIE JEST TO DREWNO TO DREWNO POZDR

#10 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2006 - 12:42

kulik, sorki że wtrącam. Ale na forum piszemy małymi literkami, bo to wygląda jakbyś krzyczał ;)
Taka mała prośba :D

#11 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 28 maja 2006 - 12:44

sory wiecej nie bede

#12 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2006 - 13:47

od cholery, pewnie z 700 zł za takie panel i mniej niż 500 na pewno nie.... ale mówimy tu o samym panelu a gdze jsze popielnica i nakładki na drzwi i pod ręczny? i nie mów że dokupisz na allegro lub że już na boczkach masz bo irmschera drewno jest inne i jak brać to cały komplet bo znowu wyjdzie jeden wielki kucypał... cały komplet drewno irmschera do B może wyjść jakieś....... 1500 - 2000 zł


irmscher robią kilka rodzaji, aluminium, karbon, czarny dąb, i ten normalny drewniasty.....

naprawde nie ma potrzeby tam pchać łap, obklejanie folią wygląda totalnie obciachowo i jeszcze się wyciera po czasie.. zostaw tak jak jest i nie kombinuj po cholere tam ci łapy pchać...

#13 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2006 - 22:53

od cholery, pewnie z 700 zł za takie panel i mniej niż 500 na pewno nie.... ale mówimy tu o samym panelu a gdze jsze popielnica i nakładki na drzwi i pod ręczny? i nie mów że dokupisz na allegro lub że już na boczkach masz bo irmschera drewno jest inne i jak brać to cały komplet bo znowu wyjdzie jeden wielki kucypał... cały komplet drewno irmschera do B może wyjść jakieś....... 1500 - 2000 zł (...)


za 80 zł na allegro mozna kupic od klimatrniku. Wystarczy troche umiejętności, chęci i zaangazowania i można .. mamy konsole w drewnie.
Popielnik proponwali mi za 50 zł. Pokrywke obudowy tulelu za 150, choć to bym zostawil, u mnie mma drewnianą wstawke pod ręcznym - to mi wystarczy.

#14 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2006 - 05:39

ale to wygląa okropnie, drewniany panel i te szalre cyfry nijak przylepione do niego... co kto woli...

#15 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2006 - 07:13

ja osobiscie uwazam, ze GM mogl sie lepiej postarac z ta konsola :(
troche mi nie pasuja te wystajace "zegarki" od klimatronika, powinny byc chociaz w innym kolorze


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#16 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 30 maja 2006 - 14:51

ja tez uwazam ze to jeden z najslabszych punktow zarowno VB jak i OB :/
a wystarczyło zastosowac troche lepszy material i kolor. To w VA juz lepiej ta srodkowa konsola :wink:

#17 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2006 - 22:43

Pokrywke obudowy tulelu za 150, choć to bym zostawil, u mnie mma drewnianą wstawke pod ręcznym - to mi wystarczy.

Ale pokrywka obudowy tunelu (dzwigni zmiany biegow) ta w "plastykowym" drewnie nie pasuje do auta z manualna skrzynią biegow, bo one wszystkie sa od automata i nic z tym sie nie zrobi.

#18 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 02 czerwca 2006 - 18:53

chyba wyglada na to ze musze sobi zamontowac klime moze ktos wie cos na ten temat tzn gdzie moge to zrobic i za jle pozdr

#19 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2006 - 19:44

nie klime, tylko KLIMATRONIK, zwykła klima występuje w panelach które chcesz wymienić.. i gdybym miał wybierać jak ty między KLIMATRONIK a KLIMĄ to zdecydowanie KLIMA!!!

W omegach klimatronik potrafi nastręczyć dużo problemów, ja posiadam klime manualną ale mam możłiwość jeżdżenia omciami z klimatronikiem.. i stwierdzam... na tyle kłopotu ile moze nastręczyć klimatronik, to ustawienie pokrętełem odpowiedniej temperatury to pryszcz..... ponadto w omci zwykła klima działa bardzo wydajnie, możesz podbić temp używając po prostu pokrętęł.... do klimatronika jeszcze więcej Ci będzie potrzbne, bo dodatkowe czujniki, wiatraczki napędzające powietrze na czujniki, czujnik słońca... no dużo tego.................

przerobienie auta na klime to już problem.... a na klimatronik troche większy problem.. kasiory.... no znawcy zedrą od cholery, najlepiej jakbyś sam... ale dużo Ci rzeczy będzie potrzebne, czasu na śledzenia schematu elektrycznego....

nowa nagrzewnica ze skraplaczem,do tego wiatrak skraplacza, instalacja, parownik, sprężark,a łapa sprężarki, przewody, przerobienie ściany grodziowej pod przewody na klime, rozbebranie całego układu hamulcowego i kierowniczego bo klima idzie po lewej podłużnicy pod kontrolerem absu....

tam jest od cholery roboty...... da się....... ale.... hehe

[ Dodano: Pią 02 Cze, 2006 20:46 ]
a dodatku widze żę ty masz TDS..... w takim czymś się nie grzebałem...... ale wersja zdarzeń będzie podobna...

#20 OFFLINE   kulik

kulik
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-05-2006
  • Skąd: monki LEUVEN

Napisany 02 czerwca 2006 - 19:49

to juz chyba zostawie orginal bo pewnie przerubka zajela by troche czasu a ja musze jezdzic codziennie do roboty 250km w obie strony dzieki za info pozdrawiam 2,5td