Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jazda pod prąd


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 września 2010 - 21:16

Ostatnio serfując po sieci znalazłem kilka filmików gdzie ludzie na autostradach, drogach ekspresowych czy nawet tam gdzie są 2 pasy ruchu w jednym kierunku np.

Osławiony moher
http://www.youtube.com/watch?v=LCxdO_xBhMc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_7S45-Ng19o

Obecnie prawo jazdy można zdobyć w wieku 18 lat. Jeśli ktoś nie ma kłopotów ze wzrokiem to dostanie je bezterminowo, co oznacza, że za 50 lat również będzie mógł legalnie siadać za kierownicę. Nawet jeśli będzie już niemal ślepy lub jeśli od 30 lat nie miał do czynienia z samochodem...

INTERIA.PL

bynajmniej te wybryki nie skończyły się tragicznie do czasu....

http://motoryzacja.i...al-film,1534448

#2 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 września 2010 - 22:54

widzialem dzisiaj w TV ten ostatni filmik.
nie wiadomo co bylo przyczyna takiego bledu, ale podejrzewam, ze nikt naumyslnie nie bedzie jechal pod prad.

szkoda tylko ze ta ostatnia sytuacja zakonczyla sie tragicznie.

z drugiej strony dlaczego wiekszosc jadacych pod prad jedzie po prawej stronie, gdzie znajduje sie lewy pas dla jadacych prawidlowo. ten pas "jedzie" ogolnie szybciej.
jak juz ktos wjedzie pod prad to niech trzyma sie swojej lewej strony, tam jest pobocze przeciez
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#3 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2010 - 06:25

Teoria że tak robią osoby starsze które prawo jazdy robiły pół wieku temu jest wielce prawdopodobna, jakieś 3 lata temu w Łodzi jedną krótką ulicę (ul.Bankowa) zmienili z drogi 2 kierunkowej na jedno kierunkową, zdaje mi się że zauważyłem zmianę zaraz po postawieniu znaku, ale mniejsza z tym wracając do konsensusu, to większość osób które na tej uliczce jechały pod prąd to były osoby które jechały na pamięć bez zwracania uwagi na oznakowanie. W tym koku około kwietnia trafiłem na tą uliczkę i po upływie 2 lat od zmiany organizacji ruchu dalej ktoś jedzie pod prąd i niestety są to osoby starsze, pomijam fakt słabego wzroku który często jest przyczyną błędów, ale ci kierowcy jechali na pamięć bo kiedyś tędy można było jechać. To co ja podałem to nie jest droga szybkiego ruchu ale od czegoś takiego się zaczyna...

#4 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 22 września 2010 - 11:34

Jak jeździłem jeszcze na autobusach, zjeżdżając do zajezdni Nowe Sady, w nocy na Waltera-Janke, jechała kobitka pod prąd środkowym pasem, pod wiaduktem. Tam są trzy pasy ruchu i tak się zastanawiałem którędy ja ominąć z lewej czy z prawej. Mruganie długimi i trąbienie nie pomogło grzała ostro, aż się z wrażenia zatrzymałem, myślę ze jak by mi tak na czołówkę wyjechała to dużo by z niej nie zostało. Dobrze że to w nocy było, więc ruch mały, w ciągu dnia to mogło się skończyć nieciekawie.

#5 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 22 września 2010 - 15:49

dlaczego wiekszosc jadacych pod prad jedzie po prawej stronie

Ponieważ myślą, że obowiązuje prawostronny ruch i że jadą prawidłowo...
Według jadącego pod prąd, on jedzie prawidłowo, a cała reszta jadące "jego pasem" to banda ***** wyprzedzających na trzeciego...
Sorry, ale nie wytrzymałem...

Dzisiaj wydaje mi się dziwne, żebym w wieku np 50 lat musiał odnawiać prawo jazdy, ale z 2 strony kto wie jakim będę kierowcą w tym wieku? Dlatego jestem, aby coś takiego weszło w życie.

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 września 2010 - 21:26

Dzisiaj wydaje mi się dziwne, żebym w wieku np 50 lat musiał odnawiać prawo jazdy, ale z 2 strony kto wie jakim będę kierowcą w tym wieku? Dlatego jestem, aby coś takiego weszło w życie.


Być może sami kopiemy pod sobą dołki, ale i tak jestem za wprowadzeniem takich badań.

Jak można się nie zorientować, że jedzie się pod prąd? :o Przyznaje, że sam ze 2 razy w życiu jechałem pod prąd (ale na wstecznym :D). Masakra, i jeszcze to niewinne 3,5 roczne dzieciątko :no:



 


#7 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2013 - 04:06

...podejrzewam, ze nikt naumyslnie nie bedzie jechal pod prad.

Też tak sądziłem że naumyślnie nikt nie jeździ pod prąd, ale ostatnio kierowca Tira na CB mnie uświadomił że przejechał zjazd i dlatego musiał zawrócić :masakra:
http://motoryzacja.i...nne,1920829,324

Najbardziej mnie przeraża fakt wykonania takiego manewru celowo...