Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2.0 16V montaż Blosa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
59 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 03 września 2010 - 21:46

Cześć,
blosa mam dłuższy czas w swojej omedze. Do tej pory jego montaż mocno odbiegał od jego preferowanej pozycji czyli pionowej. Mając dzisiaj wolny dzień zabrałem się za poprawienie tego. I o to co wyszło:)
Przepraszam za jakość zdjęć.
http://img138.images...=dsc00949at.jpg

Ważne dla mnie było żeby gumy oryginalne były całe i nie trzeba było ich ciąć. Przeróbka jest całkowicie odwracalna. Można założyć starą puszkę z filtrem.

Stożek jest odseparowany, dana jest izolacja, oddziela stożek termicznie od silnika i "ciepłych" elementów pod maską.

Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.

#2 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 04 września 2010 - 15:55

Cześć,
blosa mam dłuższy czas w swojej omedze. Do tej pory jego montaż mocno odbiegał od jego preferowanej pozycji czyli pionowej. Mając dzisiaj wolny dzień zabrałem się za poprawienie tego. I o to co wyszło:)
Przepraszam za jakość zdjęć.
http://img138.images...=dsc00949at.jpg

Ważne dla mnie było żeby gumy oryginalne były całe i nie trzeba było ich ciąć. Przeróbka jest całkowicie odwracalna. Można założyć starą puszkę z filtrem.

Stożek jest odseparowany, dana jest izolacja, oddziela stożek termicznie od silnika i "ciepłych" elementów pod maską.

Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.


Bardzo ladnie zrobiony blos. Stozek porazka - zwlaszcza na gazie. Zmniejszyles osiagi swojego auta. Ale ogolnie gdyby nie to to kawal dobrej roboty.

#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2010 - 16:57

jak Ci wychodzi spalanie na tym blosie ?

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#4 OFFLINE   BRATEX

BRATEX
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 04 września 2010 - 19:27

No też jestem ciekawy jakie masz spalanie. Dzisiaj własnie założyłem blosa i powiem że duża zmiana odnoście zachowania silnika. Na temat spalania jeszcze nic nie moge powiedzieć ale silnik lepiej sie zbiera no i obroty sie ustabilizowały.

#5 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 05 września 2010 - 09:10

Spalanie nie wychodzi większe niż 13,5l/100km miasto. Na trasie jadąc spokojnie 100-110 da się zrobić 10l ale cisnąc 12 łyka jak nic. Nie regulowałem tego u nikogo tylko na spalanie chwilowe co na wyświetlaczu pokazuje. Na jałowym mam 0.9-1.0l/h Bez montażu stożka nie da się założyć blosa pionowo bo zahacza o maskę. Gdzieś na forum widziałem że blos nie musi być prosto, ALE już u siebie widzę że jak jest prosto jest lepiej. Stożek montowałem pod kontem aby nie było gorzej. Po odgrodzeniu go izolacja od reszty silnika na pewno gorzej nie jest.

Cena przeróbki żeby blos był prosto 49 zł za stożek firmy Simota i jeden łącznik prosty, można go kupić u gościa co sprzedaje blosy chyba 20zł. Resztę miałem. :)

Aha przy takim montażu prawdopodobnie trzeba przedłużyć kabel od czujnika temp. zasysanego powietrza. Mój był krótki jakiś, ale widać że ktoś coś przy nim kombinował więc w innej omedze może wystarczyć.

#6 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 05 września 2010 - 09:32

polecam lekture zanim bedzie zapozno - http://www.mkiv.com/...filters_test/2/

sam uzywam stozka ale mam go wsadzonego w orginalna obudowe po filtrze powietrza

#7 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 05 września 2010 - 21:38

Kolego itor,
pisałem już wcześniej że stożek musiałem założyć żeby blos był prosto, nie można tego wykonać na oryginalnym filtrze powietrza. Dzięki za link na pewno skorzystam, ale skończmy pisanie o stożku bo to nie temat o tym i się niepotrzebny śmietnik robi.

#8 OFFLINE   Lead

Lead

    O_o

  • 151 postów
  • Dołączył: 05-10-2009
  • Skąd: Tarnobrzeg

Napisany 06 września 2010 - 13:14

Kolego piękna robota i nie słuchaj że stożek bleee i w ogóle, odseparowany stożek jest jak najbardziej na miejscu (jak się nie da faktycznie upchać obudowy zwykłego filtra).
Co do samego blosa to mam prośbę. Dałbyś namiar do osoby od której kupiłeś bo jestem zainteresowany tą przeróbką.
W żaden sposób się zwykłego filtra nie dało zapiąć? A jakby dolot zmienić?

EDIT:
Kurde tak w ogóle to przydała by się jakaś porada z instalacją blosa w X20XEV :p

#9 OFFLINE   BRATEX

BRATEX
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 06 września 2010 - 19:36

Kolego itor,
pisałem już wcześniej że stożek musiałem założyć żeby blos był prosto, nie można tego wykonać na oryginalnym filtrze powietrza..

Dokładnie mnie też czeka zakup stożka bo na oryginalnym filtrze wyglada to fatalnie no i blos jest pod kątem :( a najlepiej działa w pionie.

A wyglada to tak:


Na razie taka prowizorka ale poprawie wszystko jak stożek kupie.

No i w takiej pozycji delikatnie stuka o klape

#10 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 06 września 2010 - 21:10

Miałem blos tak jak bratex zamontowany i na masce zrobił mi się "róg" :/ oryginalna puszka nie podejdzie w żaden sposób. Nie ma nawet co kombinować. Warto wziąć pod uwagę co podesłał itor przy zakupie stożka. Ja też go zmienie na K&N w najbliższym czasie bo jak ma paść przepływka albo motor przytrzeć to lepiej dać te ~200zl. Blos kupowałem baaardzo dawno. Wiem że gostek nie miał zadvżo rzeczy wtedy na sprzedasz.
Obecnie maja go 2 osoby na allegro http://allegro.pl/li...g=0&string=blos także nie mogę nic powiedzieć konkretnego.

Co do porady to myślę że nie ma co pisać zdjęcia (marne ;) ) pokazują wszystko. Porada bardziej do regulacji by się przydała:) I nie sugerujcie się opisem na internecie że parownik ma być rozkręcony na maksa bo wcale tak nie jest. Napięcie membrany zostawić najlepiej w fabrycznym położeniu i doregulować śrubą od jałowych, potem kręcić blosem.

Lead co masz na myśli zmienić dolot? Zakładając stożek zmieniasz go calkowicie przecież :)

#11 OFFLINE   Lead

Lead

    O_o

  • 151 postów
  • Dołączył: 05-10-2009
  • Skąd: Tarnobrzeg

Napisany 08 września 2010 - 18:39

virusno9, ano miałem na myśli jakieś skrócenie rury ale jak się przyjrzałem zdjęciom a potem temu co mam pod maską to spassowałem. Nie mam weny, chyba że piwo zabiorę ze sobą do auta to może wena się pojawi.

#12 OFFLINE   BRATEX

BRATEX
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 20 września 2010 - 19:35

Mam takie pytanko. Jak wygląda w całości guma która wychodzi z puszki filtra w dieslu.


P.S Kombinuje jak założyć blosa z oryginalnym filtrem. No chyba że ktoś ma patenta to prosze o info.

#13 OFFLINE   blase2501

blase2501
  • 42 postów
  • Dołączył: 03-06-2010
  • Skąd: SIEMONIA

Napisany 23 września 2010 - 21:50

Mam takie pytanko. Jak wygląda w całości guma która wychodzi z puszki filtra w dieslu.


P.S Kombinuje jak założyć blosa z oryginalnym filtrem. No chyba że ktoś ma patenta to prosze o info.


guma od v-ki bedzie pasowac przepływka idzie tam na dol i jest miejsce na czujnik temperatury

#14 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 26 września 2010 - 00:43

Witam. Zaznaczę na wstępie, że w tym temacie jeszcze "raczkuje" więc prosze o wyrozumiałość.

Tak czytam o tym blosie oraz wymianie filtra na stożka.
Z ciekawości wszedlem na allegro porównać ceny i moim oczom ukazał się filtr stożkowy do LPG ( http://allegro.pl/fi...1229313397.html lub http://allegro.pl/fi...1206883120.html)

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam!

#15 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 26 września 2010 - 08:56

Witam. Zaznaczę na wstępie, że w tym temacie jeszcze "raczkuje" więc prosze o wyrozumiałość.

Tak czytam o tym blosie oraz wymianie filtra na stożka.
Z ciekawości wszedlem na allegro porównać ceny i moim oczom ukazał się filtr stożkowy do LPG ( http://allegro.pl/fi...1229313397.html lub http://allegro.pl/fi...1206883120.html)

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam!

pieniadze wyrzucone w bloto

#16 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 26 września 2010 - 11:57

pieniadze wyrzucone w bloto


Wyrzucone, bo stożek pod instal. LPG to pic na wodę? Czy może LPG + stożek = zamulony silnik ?

#17 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 26 września 2010 - 12:02

Wyrzucone, bo stożek pod instal. LPG to pic na wodę? Czy może LPG + stożek = zamulony silnik ?


stozek + silnik = kupa

#18 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 26 września 2010 - 12:36

stozek + silnik = kupa


Wiele mi nie pomogłeś kolego.

#19 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 26 września 2010 - 12:53

Wiele mi nie pomogłeś kolego.


mysle ze wiele - poczytaj posty na stronach zajmujacych sie tuningiem a dowiesz sie co daje stozek zalozony w przydomowym garazu

#20 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 26 września 2010 - 13:37

stozek zalozony w przydomowym garazu


trochę się nie zrozumieliśmy :)

Właśnie czytam:D
pozdro