Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nagłośnienie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cracow

cracow
  • 5 postów
  • Dołączył: 07-10-2009
  • Skąd: kraków

Napisany 01 września 2010 - 18:49

Mam w swojej Omedze nagłośnienie kombinowane tzn, tył głośniki blaupunkt,przód hertz, a jednostka sterująca to kenwood kdc3041,zamierzam zainstalować Bose system .Czy byłoby to możliwe?Czy ten Bose dobrze gra w Omedze?

#2 OFFLINE   Hubcik

Hubcik
  • 60 postów
  • Dołączył: 07-07-2009
  • Skąd: Wyszków

Napisany 03 września 2010 - 00:38

tego ci nie powiem ja mialem w swojej
Radio dvd AEG 365
*Wzmacniacz 1000watt 4kanałowy PYRAMID
*Tuba JBL 1000watt 250 RMS głośnik 30cm
*Pułka tylnia głośnik JBL 2x450watt 25cm x2
*Głośniki w tylnich drzwiach Magnat 400watt 16x9
*głosniki w przednich drzwiach Blaupunkta 350watt chyba 16cm albo 20cm
*Tweetery + zwrotnice ALPINE
*Kable Hertza i JBL beztlenowe
wszystko to jest zasilone z jednego mocne go wzmcniacza i swietnie sobie daje rade

teraz robię sobie w drugim samochodzie wszystko z jednej firmy LANZAR polecam

#3 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 03 września 2010 - 06:40

A co chcesz osiągnąć?

Szczerze mówiąc dobry system odseparowany z przodu, zasilony wzmacniaczem(głośniki zamontowane na solidnych dystansach, drzwi wygłuszone) do tego sub w bagażniku zagra lepiej od Bose.

#4 OFFLINE   Tomek BFL

Tomek BFL
  • 7 postów
  • Dołączył: 27-09-2010

Napisany 10 października 2010 - 11:01

A co chcesz osiągnąć?

Szczerze mówiąc dobry system odseparowany z przodu, zasilony wzmacniaczem(głośniki zamontowane na solidnych dystansach, drzwi wygłuszone) do tego sub w bagażniku zagra lepiej od Bose.




Chyba żartujesz :) (?)

#5 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 10 października 2010 - 20:46

Chyba żartujesz :) (?)

Ciężko pogodzić się z faktem, że Bose to szajs?
To jest dobre w porównaniu do seryjnego audio, ale w tej samej kasie co bose kosztowało nowe, dało się zrobić(też na nowych klockach) wyraźnie lepsze granie.

Pytanie tylko co znaczy dla kogo lepsze granie. Bo dla mnie to większa ilość detali, wyrównane granie(nic się nie wybija przed szereg) i dobrze zbudowana scena.
Słyszałem Bose w 2 letnim Audi A6 i poza tym, że było przebasowione to nic więcej nie dało się zauważyć. Sceny praktycznie nie ma, coś takiego jak skupienie(lokalizacja źródeł pozornych) po prostu nie istnieje.
Słuchając Claptona słyszałem go przed sobą na całej szerokości, tak samo gitary i perkusję, gdzie na dobrym audio da się wyraźnie wskazać gdzie co jest.

#6 OFFLINE   gemi

gemi
  • 63 postów
  • Dołączył: 01-10-2008
  • Skąd: TM

Napisany 11 października 2010 - 08:56

Daj sobie spokój z bose, wygłusz drzwi, podłącz przód pod wzmacniacz z tyłu zrezygnuj lub jak bardzo chcesz to przycisz, i będziesz zadowolony, a w przyszłosci może jakas skrzynka do bagażnika. Bose po prostu nie gra.
Gemi Car Audio ---> Profesjonalne instalacje audio

#7 OFFLINE   Tomek BFL

Tomek BFL
  • 7 postów
  • Dołączył: 27-09-2010

Napisany 14 października 2010 - 13:58

Lepszy dzwiek od Bose w omedze, slyszalem tylko w VW Multivanie tez bose.

#8 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 14 października 2010 - 14:44

Też ostatnio zakupiłem głośniki BOSE do drzwi i się delikatnie mówiąc rozczarowałem, spodziewałem się czegoś lepszego. Radio to Pioneer DEH-P4600MP i myślałem, że to wystarczy, aby uzyskać jakąś konkretniejszą jakość. Sam przód jeszcze jako tako gra, ale jak się przesiadłem do kolegi audi na Hertzach DSK165 to się za głowę złapałem. Tam to dopiero gra. O tyle to mogę powiedzieć, że oryginalne papierzaki lepiej się sprawowały. Nie wiem, może gdyby założyć cały komplet BOSE z wooferem i wzmakiem, zwrotnicami? to może by grało, ale same głośniki w drzwi to nic nadzwyczajnego. Wiadomo, jest o niebo lepiej niż na oryginalnych, ale to jednak nie to.... :)

Aha, i nie chodzi mi o to, że im więcej basu tym lepiej. Chodzi o przestrzeń, kontrolę basu, szybkość robienia hałasu i ciszy, ilość słyszanych szczegółów no i oczywiście stonowanie odpowiednie stonowanie wszystkich tonów, których ni jak nie idzie ustawić na radiowym equalizerze.

#9 OFFLINE   nikkoo

nikkoo
  • 303 postów
  • Dołączył: 06-07-2010
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 października 2010 - 20:49

To ja w sumie niejako przyłączę się do pytania, mianowicie lepiej zakupić używany pełen komplet Bose czy też za równowartość skonstruować coś innego z nowych podzespołów?

Koszt z tego co się orientuję waha się w granicach 700-800zł.

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam

#10 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 15 października 2010 - 08:55

Panowie po co zmieniac?! Zainwestujcie kase w radio ktore ma dobry procesor dzwieku. Gwarantuje ze bedziecie zadowoleni!! Owszem jezeli ktos jest audiofilem lub ma taka zachcianke prosze bardzo. Ale wedlug mnie jezeli ktos poprostu chce poprawic serie. Tak jak napisalem wyzej RADIO Z DOBRYM PROCESOREM! I wtedy jak bedzie malo zabawa w nowe glosniki.

#11 OFFLINE   gemi

gemi
  • 63 postów
  • Dołączył: 01-10-2008
  • Skąd: TM

Napisany 15 października 2010 - 16:17

Jak masz głośniki do du.... to radio nic Ci nie da, poza tym zasilanie głośnikow z samego radia to tez mija sie z celem, wiadomo ze bedzie lepiej niz na seryjnym radiu, ale z jakościa nie bedzie to miało wiele wspólnego, chyba ze kupimy sobie jakiś system co ma max 50 watt to nie bedzie tragedii i na jakiś czas będziemy zadowoleni, ale lepiej zainwestowac w wygłuszenie drzwi, system przedni, nie musi byc nie wiadomo za ile kasy, w przedziale od 250 do 400zl da sie wybrać juz w miare pożądnie grający system, do tego wzmacniacz za ok 300 zl jakąś używke sie kupi i efekt bedzie wiecej jak zadowalający
Pozdrawiam
Gemi Car Audio ---> Profesjonalne instalacje audio

#12 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 października 2010 - 17:11

Dobre radio zagra całkiem dobrze z seryjnymi głośnikami. Nie będzie tłuczenia i masażu basem ale będzie to przyjemnie grało. Ja mam serie z kenwoodem kdc 7031 i jestem bardzo zadowlony.

#13 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 16 października 2010 - 07:37

Nie wiem, może gdyby założyć cały komplet BOSE z wooferem i wzmakiem, zwrotnicami?

No jasne, że tak. We wzmacniaczu bose jest kilka elementów, które korygują charakterystykę i dzięki temu wszyscy się tym podniecają, a prawda jest taka, że jest to gówno do którego nie warto dopłacać.

To ja w sumie niejako przyłączę się do pytania, mianowicie lepiej zakupić używany pełen komplet Bose czy też za równowartość skonstruować coś innego z nowych podzespołów?

Koszt z tego co się orientuję waha się w granicach 700-800zł.

Skoro zakładasz ew. montaż używanego zestawu bose, to czemu nie założysz używanych klocków normalnych car-audio? Na pewno będzie łatwiej zrobić przyzwoite granie.

Tak jak napisalem wyzej RADIO Z DOBRYM PROCESOREM!

Mówiąc procesor masz na myśli korekcję?(tylko taki procesor akceptuję) czy gówno takie samo jak w ori wzmaku bose(z tą różnicą, że w radiu jest ono cyfrowe, a w bose analogowe) zmieniające charakterystykę?

#14 OFFLINE   klapek

klapek
  • 25 postów
  • Dołączył: 20-08-2009
  • Skąd: Kwidzyn

Napisany 05 listopada 2010 - 12:51

Troszkę się podepnę pod temat ale myślę że sprzęt zależy od tego co słuchamy i właśnie pod ten czynnik powinno się dobierać nagłośnienie.
Ja słucham takich kapel jak TOOL, który potrafi wywalić membranę i przez 20 sec nie cofnąć jej a wiec to co jest dobre dla słuchającego hip hop polo jest niepraktyczne dla kogoś innego. Wchodząc do auta w którym jest jakiś super nie wiadomo jaki sprzęt zrobiony pod "dresa", wrzucam Dimmu Borgir i nic nie słyszę po za charczeniem...
Sam stoję przed wymianą głośników i szukam czegoś dla siebie...

#15 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 listopada 2010 - 18:44

Troszkę się podepnę pod temat ale myślę że sprzęt zależy od tego co słuchamy i właśnie pod ten czynnik powinno się dobierać nagłośnienie.
Ja słucham takich kapel jak TOOL, który potrafi wywalić membranę i przez 20 sec nie cofnąć jej a wiec to co jest dobre dla słuchającego hip hop polo jest niepraktyczne dla kogoś innego. Wchodząc do auta w którym jest jakiś super nie wiadomo jaki sprzęt zrobiony pod "dresa", wrzucam Dimmu Borgir i nic nie słyszę po za charczeniem...
Sam stoję przed wymianą głośników i szukam czegoś dla siebie...


Dla Ciebie to dego powinno być dobre ;)

#16 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 06 listopada 2010 - 18:53

Ja słucham takich kapel jak TOOL, który potrafi wywalić membranę i przez 20 sec nie cofnąć jej a wiec to co jest dobre dla słuchającego hip hop polo jest niepraktyczne dla kogoś innego. Wchodząc do auta w którym jest jakiś super nie wiadomo jaki sprzęt zrobiony pod "dresa", wrzucam Dimmu Borgir i nic nie słyszę po za charczeniem...
Sam stoję przed wymianą głośników i szukam czegoś dla siebie...

Dobry sprzęt powinien dać sobie radę z każdym gatunkiem.
Kwestia tego co oczekujemy od sprzętu i jaki profil brzmienia nam bardziej odpowiada.
Mając tani sprzęt trzeba mieć świadomość jego ułomności

#17 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 listopada 2010 - 21:22

Szybkie pytanko ktoś używa głosników Bose z omy B ? Warto je kupywac czy lepiej dopłacić pare złotówek i w jakieś nowe zainwestować ? Dodam ze nie mam narazie zadnego wzmacniacza ale mam zamiar w przyszłosci kupic podobnie jak jakis subufer.

#18 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 11 listopada 2010 - 16:25

Ja się trochę podepnę. U mnie sprawa wygląda tak: Radio Alpine CDE-101R, drzwi przednie wygłuszone, Do przodu w tym tyg dostanie Hertz DSK165 ( Albo ESK chyba mocniejsza wersja ). Tylko teraz tak tył zostawić tak jak jest? Jest tam, sens pchac jakieś lepsze głośniki? Czy wykombinować coś np w tylną półkę?
Do tego skrzynka z jakimś monoblokiem i powinno to zagrać.

#19 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 11 listopada 2010 - 22:10

Kuzio jak chcesz Hertze to popatrz za HSK sa teraz po 400 tyle co ESK a HSK nie tak dawno kosztowaly 700 zl wpuszczaja nowa wersje i dlatego starsza jest tansza oczywiscie nowe. Drzwi tylnie mozesz sobie podarowac i wypiac glosniki polke sobie wogule daruj wzmak do glosnikow przednich sub do bagaznika i tez pod wzmacniacz i bedzie ok

#20 OFFLINE   Scooby

Scooby
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Bologna,Nowa Deba

Napisany 11 listopada 2010 - 22:15

podepnij te hertze pod wzmacniacz do tego sub i nic wiecej tylne glosniki tylko popsuja efekt

ja mam hertza hsk do tego srednie i gwizdki wszystko hertz hsk podpiete do stega do tego sub na mac audio (mac audio do zmiany) radio alpine cda 9855r

Kuzio jak chcesz Hertze to popatrz za HSK sa teraz po 400 tyle co ESK a HSK nie tak dawno kosztowaly 700 zl wpuszczaja nowa wersje i dlatego starsza jest tansza oczywiscie nowe. Drzwi tylnie mozesz sobie podarowac i wypiac glosniki polke sobie wogule daruj wzmak do glosnikow przednich sub do bagaznika i tez pod wzmacniacz i bedzie ok

ubiegles mnie