Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co sądzicie o tych głośnikach firmy DAX


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2010 - 14:53

Planuję zmienić głośniki w drzwiach (przód i tył) i wybrałem taki zestaw (fotografie).
Przednie to DAX ZGE165 (niebieski jednodrożny) a tył DAX ZGO130 (pomarańczowy dwudrożny). Nie zamierzam zmieniać fabrycznego radia, pozostaje poczciwy Delco Electronics.
Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi głośnikami to bedę wdzięczny za opinie.

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 14:55

Przy delco to tam za dużego szału nie będzie

Proponuje chociaż dołożyć jakiś mały wzmacniacz - pogadaj z Payatzem - on robił na wzmaku który mu sprezentowałem - ponoć dobrze mu to kula



 


#3 OFFLINE   LeoVince

LeoVince
  • 158 postów
  • Dołączył: 24-09-2009
  • Skąd: Biała Podlaska

Napisany 26 sierpnia 2010 - 16:19

Za równowartość tych głośników to wygłuszysz porządnie drzwi, co da więcej basu niż te głośniki pod Twoim radiem. Chyba ze orginalne głośniki sa uszkodzone.

#4 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2010 - 10:29

Właśnie w tym sęk, że oryginały powoli sie kończą (dookólne zawieszenie membran).
A nie powiedziałem jednej rzeczy, że nie zależy mi na bardzo głośnym audio tylko na jakości. Te głośniki (DAX) są stosunkowo dużej mocy a wiadomo, że po cichu głośniki dużej mocy grają ładniej niż głośniki mniejszej mocy (fajniejsza dynamika).
A jeżeli chodzi o koszty to za ten komplet 4 sztuk zapłaciłbym 130zł.

#5 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2010 - 10:39

3/4 jakości otrzymujesz z radia - więc tu trzeba szukać



 


#6 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 sierpnia 2010 - 11:06

Ja również zastanawiam się od dłuższego czasu nad wymianą, z tym że wszystkich bo charczą. Tylko że ja mam radio mocniejsze od twojego bo Philipsa 4x20W

A jak wymienisz w drzwiach na mocniejsze to wtedy w tylnej półce będą głośniej grały od reszty. Więc jak już to wymiana wszystkich. Przynajmniej tak mi się wydaje.

#7 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2010 - 13:38

Wymieniam wszystkie 4. Na przód idą jednodrożne bo syki są przy lusterkach a na tył dwudrożne bo tam wysokie tony słabiej słychać. Głośniki mam tylko w drzwiach bo mam kombi ;)

#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2010 - 13:41

wszyscy mamy w tylnych drzwiach chyba że kto ma suby w sedanie to na półce je znajdą



 


#9 OFFLINE   fabio-wlkp

fabio-wlkp
  • 23 postów
  • Dołączył: 17-06-2008
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 27 sierpnia 2010 - 22:09

... a na tył dwudrożne bo tam wysokie tony słabiej słychać.



W tylnych drzwiach też masz głośniki wysokotonowe "syki". Dobre radio i na tyle też będzie słychać wysokie tony. :zabawa:

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2010 - 22:21

panowie jak mam radyjko 4x50W to to głośniki optymalnie ile powinny mieć watt , bo w tej chwili na podszybiu mam 40 Watt , ale jak bardziej odkręcę to już nie dają rady ,szczególnie przy głębokim basie wpadają w jakiś taki rezonans

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   fabio-wlkp

fabio-wlkp
  • 23 postów
  • Dołączył: 17-06-2008
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 27 sierpnia 2010 - 23:11

Witam.

Kolego w którym dokładnie miejscu na podszybiu Omega ma głośniki :-o ?? Jeszcze się nie spotkałem. Co do tychże głośników. Są watty i WATTY. Są watty w BUSZMENACH:

- http://allegro.pl/bo...1194612387.html

i są WATTY np. w HERTZ-ach:

- http://allegro.pl/he...1200089970.html


Spróbuj podpiąć te BUSZMENY pod jeden z kanałów tego piecyka:

- http://allegro.pl/he...1203906222.html

rozkręć sprzęt na 100% mocy a cie oświeci.
Wszystko zależy od marki radia i głośników. Napisz co tam masz.

#12 OFFLINE   LeoVince

LeoVince
  • 158 postów
  • Dołączył: 24-09-2009
  • Skąd: Biała Podlaska

Napisany 27 sierpnia 2010 - 23:14

panowie jak mam radyjko 4x50W to to głośniki optymalnie ile powinny mieć watt , bo w tej chwili na podszybiu mam 40 Watt , ale jak bardziej odkręcę to już nie dają rady ,szczególnie przy głębokim basie wpadają w jakiś taki rezonans


Twoje radio nie ma wiecej niż 4x15wat rms więc jeżeli cokolwiek przesterowuje to właśnie radio.Szukając glośników kieruj się jak najbardziej zbliżonymi mocami radia i głośników oraz przy tym jak największą skutecznością(jeśli mowimy tylko o liczbach). Masz rezonans bo podszybie to lipne miejsce na głośniki.

#13 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 28 sierpnia 2010 - 07:53

Te daxy to chiński szajs, a stwierdzenie:

e głośniki (DAX) są stosunkowo dużej mocy a wiadomo, że po cichu głośniki dużej mocy grają ładniej niż głośniki mniejszej mocy (fajniejsza dynamika).

To totalne bzdury.
Już wolałbym kupić zestaw tonsila, niż te daxy. Pod samo radio to trzeba szukać głośników, które łatwo napędzić, a nie chińszczyznę z ciężką membraną i słabiutkim magnesem.

#14 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2010 - 08:44

Kolego w którym dokładnie miejscu na podszybiu Omega ma głośniki Jeszcze się nie spotkałem


no z tyłu, fabrycznie:) a radio to Pioneer DEH- 4700MP max. moc wyjściowa 50Wx4 , moc wyjściowa ciągła 27Wx4 , głośniki Blaupunkt Moc max. - 120W Moc nom. - 40W

Cursor może powiesz jakie głośniki mam kupić żeby to po prostu grało

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#15 OFFLINE   fabio-wlkp

fabio-wlkp
  • 23 postów
  • Dołączył: 17-06-2008
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 28 sierpnia 2010 - 14:40

Witam.

Teraz to jest wszystko jasne ale bardziej zrozumiałe było by napisać w tylnej półce.:idea:. Osobiście nie miałem oryginalnie w tylnej półce głośników. Jednak zmieniałem tylną półke (golasa) na półkę z roletą i maskownicami BOSE i przez myśl przeszło mi aby zamontować tam głośniki, jednakże skończyło się na wyłamaniu metalowych zaślepek i kupnie piecyka i suba. Głośniki w tylnej półce napewno tego nie zastąpią. :zabawa:

#16 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2010 - 07:12

Te daxy to chiński szajs, a stwierdzenie:

To totalne bzdury.
Już wolałbym kupić zestaw tonsila, niż te daxy. Pod samo radio to trzeba szukać głośników, które łatwo napędzić, a nie chińszczyznę z ciężką membraną i słabiutkim magnesem.

Czy Twoja wypowiedź jest potwierdzona doświadczeniami z autopsji, czy po prostu "gdzieś tak słyszałeś".

#17 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 29 sierpnia 2010 - 09:45

Miałem do czynienia z daxami, alphardami, niektórymi boschmannami, peiyingami, to jeśli chodzi o opinie na temat tej fimy.
A jeśli o podważenie twojej wypowiedzi to wystarczy trochę praktyki ze sprzętem, żeby na moc prawie wcale nie patrzeć.
Mocniejszy głośnik najczęściej ma cięższy układ drgający(większa moc skądś się wzięła, najczęściej z grubszego drutu, a więc cięższego), a to oznacza, że taki głośnik trudniej kontrolować niż głośnik z lekką membraną.

Chcesz coś taniego to rozglądnij się za cantonami, mb quartami ze starych serii.
Da się to tanio dostać, mają papierowe lekkie membrany, lekko zawieszone. Spokojnie radio daje radę je rozbujać