Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jeździmy coraz gorzej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 03 września 2010 - 13:25

My sie Adam10 nie mamy czym chwalic z roznych wyjazdow prawda? ;)
a prawisz dosc prawidlowo, mowiac o dziadkach - w szczegolnosci tych w mercach AMG,Lexusach,BMW itp itd. oni potrafia doprowadzic dobialej goraczki.

i wcale nie jest tak, ze mlodzi nie maja wyobrazni.. osobiscie nigdy nie zdarzylo mi sie wyprzedzac na ciaglej, zakrecie, albo pod gore.
to taki pojedynczy przyklad, ze nie kazdy mlody to ,,brawurowiec''.

#62 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 września 2010 - 13:34

i wcale nie jest tak, ze mlodzi nie maja wyobrazni.. osobiscie nigdy nie zdarzylo mi sie wyprzedzac na ciaglej, zakrecie, albo pod gore.
to taki pojedynczy przyklad, ze nie kazdy mlody to ,,brawurowiec''.


Ale na czołówkę tak ;) Uznam że miałeś chwilę słabości ;) ale właśnie najważniejsze jest to źeby nie powielać błędów bo zdarzają się one każdemu.

Jeszcze tak z innej beczki. Jak mnie drażni (cisną mi się gorsze słowa) jak ktoś objeżdża wszystkich stojących w korku np. pasem do skrętu i potem na samym końcu się wciska. Według mnie to jest brak szacunku dla pozostałych, bo on się kurna spieszy... A ja się nie spieszę?? Przecież nie wyjechałem sobie na przewietrzyć samochód i przepalić paliwo tylko też mam jakiś cel podróży I trzeba to uszanować:tank:

#63 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 03 września 2010 - 13:38

czoloweczka, byla pierwsza i ostatnia. pozatym, teraz jest o 99KM wiecej, to tez latwiej wyprzedzic niz smutna Astra 1.6 8v :D
co do powielania bledow, dokladnie tak. staram sie tego nie roic, i chyba nie masz mi zbyt duzo do zarzucenie odnosnie mojej jazdy prawda? ;)

#64 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2010 - 13:38

Jeszcze tak z innej beczki. Jak mnie drażni (cisną mi się gorsze słowa) jak ktoś objeżdża wszystkich stojących w korku np. pasem do skrętu i potem na samym końcu się wciska. Według mnie to jest brak szacunku dla pozostałych, bo on się kurna spieszy... A ja się nie spieszę Przecież nie wyjechałem sobie na przewietrzyć samochód i przepalić paliwo tylko też mam jakiś cel podróży I trzeba to uszanować


Hehe - no toż to o tym właśnie pisałem, przez to tworzą się właśnie korki bo trzeba takiego potem wpuścić

Ja zacząłem stosować zasadę - jestem w pracy - no to się spieszę bo przeca czas to pieniądz, ale już po pracy mi się nie spieszy - wolę dojechać :)



 


#65 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 września 2010 - 13:51

Sipa666 ostatnio z Tobą nie jeździłem więc raczej nie mam Ci nic do zarzucenia.

A wracając do tych co objeżdżają wszystkich to jak takie coś widzę to normalnie mnie trzęsie, mam ochotę gościa wyjąc z auta i mu wytłumaczyć że tak nie wolno :stop::tank: ale potem patrzę na swoją budowę i wiem że mogło by się to przykro dla mnie skończyć ;) Jeszcze nigdy tak nie zrobiłem żeby kogoś objechać i wbić się przed niego, nawet jak się bardzo spieszyłem, bo tak tego nienawidzę!!

#66 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 03 września 2010 - 14:09

to zapraszam na przejechanie sie ulicami Pruszcza Gdanskiego :D
tych dziur nigdy nie zapomnisz. a o reszte info zapraszam Cie na PW lub gg, bo telefon z Gdanska do Hamburga raczej za drogo by nas obu kosztowal ;)

#67 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 września 2010 - 14:46

jakoś wszyscy co mieli "ale" do tego że napisałem że jeździłem bez prawka,to się uciszyli po moim ostatnim poście

Kiedyś może się wydarzyć jakaś awaryjna sytuacja gdzie umiejętność kierowania pojazdem może uratować komuś życie.

Michauuu to prawda
bo najgorsze to jest jak ludzi mówią że "młodzi kierowcy" nie mają wyobraźni i cisną
bo nie lepiej zrobić tak jak ja napisałem (w ostatnim poście)

bo na nauce jazdy w lecie nie uczą jak wyprowadzić z poślizgu,a rodzice na jakis bocznych drogach albo jakis placach moga nauczyc,a to jednak jest przydatne.
I to co sie nauczylem bez prawka( i za to dziekuję tacie) to jeden ten co ma prawko 5 lat nie umie,bo nie w kazda zime zdarza sie wpasc w poslizg,a jak mlody nie umie wyprowadzic to wpadnie w row albo "najgorzej" pod tira i w tedy bedzie w ciezkim stanie albo nie przezyje,a pozniej wlasnie tacy rodzice robia wielki halas ze nikt ich dziecka nie nauczyl wyprowadzac z poslizgu

Tak tak są mistrzowie prostej


zresztą jak ojciec daje dziecku pojeździć bez prawka to ... no cóź... no comments... pogratulować tatusia...


i takie treści postów moglibyście zachować dla siebie,bo to jest tylko głupie napieprzanie(i to co napisałem to na tym pomyślcie, i wescie swoje dziecko w niedziele i uczcie jezdzic,bo to na prawde sie przydaje)

#68 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 września 2010 - 14:50

Bo nie chce się nikomu tego komentować....

#69 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 września 2010 - 15:02

Bo nie chce się nikomu tego komentować....


teraz to rozmieszyles,a po za tym co masz napisac
ze mam racje,jak by kazdy rodzic bral dziecko i uczyl od malego jezdzic to by nie bylo tyle wypadkow z winy "mlodego kierowcy"
ale lepiej pieprzyc glupoty i najezdzac na innych
i to co rodzic nauczy jest czasem bezcenne i zycie moze uratowac
i mnie wku****ja tacy ludzie co gadaja glupoty
tylko jak dziecko zginie w wypadku to szukaja winy wsrod innych
tylko jak by pomysleli kilka lat wczesniej ze moze by dzieciaka nauczyc jazdzic to nieee
A NA PRAWDĘ TO CO RODZIC NAUCZY TO ŻADNA NAUKA JAZDY NIE NAUCZY I TO NA PRAWDE MOZE KOMUSURATOWAC ZYCIE

#70 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2010 - 16:37

Jeszcze nigdy tak nie zrobiłem żeby kogoś objechać i wbić się przed niego, nawet jak się bardzo spieszyłem, bo tak tego nienawidzę

No i bardzo dobrze, że tak nie robisz :brawo: bo całkiem zakorkowane by to było wszystko. Czym więcej porządnych, tym łatwiej jest na drogach.

#71 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 03 września 2010 - 18:13

W moim mieście jest to nagminne że stoi korek i koleś po torowisku tramwaju czy pasie do skrętu omija korek i się ładuje. Ja takich po prostu nie wpuszczam, chamstwo trzeba zwalczać chamstwem. Bardzo irytujący bywają też ( tu bez obrazy dla nikogo po prostu mówię to ci widzę codziennie) kierowcy z małych miejscowości którzy nagle wpadając do dużego miasta po prostu nie umieją się zachować.

Co do jeżdżenia przed prawkiem... Sam zacząłem jeździć mając 16 lat autem brata, i wydaje mi się że dużo mnie to nauczyło w sumie ( co prawda chowałem sie przed rodzicami bo im się to nie podobało :) ), aczkolwiek patrząc na to jak jeździłem 2 lata temu to czasem sobie myślę "Boże ale ja byłem durny". nie ma co krzyczeć na "młodych" kierowców ( bo kto zdefiniuje młody? 18l? 20l? 29l? też młody przecie ) każdy wiekowo kierowca może być na drodze *******. Praktyka czyni mistrza ja mam prawko 3 lata a na liczniku ponad 300k i wydaje mi się że może nie jestem świetnym kierowcą, ale jestem pewien że jestem lepszym kierowcą niż setki innych dużo starszych ode mnie osób.

#72 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 września 2010 - 18:55

A ja dzięki tacie nie miałem głupawki zaraz po zrobieniu prawka, bo za nim zrobiłem prawko przejechałem ok 100tyś km na miejscu pasażera po prostu obserwując, potem przestawiałem rodziców samochody pod domem i czasami jechałem z ojcem na plac i uważam że jak prawko byłoby od 16lat tylko pierwsze dwa lata z kimś dorosłym na fotelu pasażera to po tych dwóch latach by im minęło to co ma każdy początkujący - chęć depnięcia. Tylko do tego jeszcze niestety rodzice musieliby być odpowiedzialni

#73 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 03 września 2010 - 18:56

Andrzej3108 mój post nie był do Ciebie,takich mistrzów prostej nie brakuje w każdym przedziale wiekowym.Ja również umiałem jeździć już przed zrobieniem prawa jazdy bo mnie ojciec nauczył.Także nie unoś się.

#74 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 września 2010 - 19:12

Andrzej3108 mój post nie był do Ciebie,takich mistrzów prostej nie brakuje w każdym przedziale wiekowym.Ja również umiałem jeździć już przed zrobieniem prawa jazdy bo mnie ojciec nauczył.Także nie unoś się.


ja się kolego nie unoszę

byłem właśnie w miejscowosci gdzie chodze do szkoly i jechalem(droga 79,moze ktos zna)
ruch jak to w piatek,kazdy z pracy wraca i trafil sie warszawiak scenikiem i na okraglo na trzeciego
niby jest 12 km gdzie jest 4 zakrety tylko,ale taki ruch a ten na trzeciego
kazdy 80-90 a ten tylko redukcja i do przodu

#75 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2010 - 12:02

ja mam prawko 3 lata a na liczniku ponad 300k

Co Ty robisz, że taki kilometraż zaliczyłeś ??

#76 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2010 - 13:23

i wydaje mi się że może nie jestem świetnym kierowcą, ale jestem pewien że jestem lepszym kierowcą niż setki innych dużo starszych ode mnie osób.


tak uważa większość kierowców a najgorzej jak ktoś jest tego

pewien


   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#77 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 04 września 2010 - 19:04

Co Ty robisz, że taki kilometraż zaliczyłeś ??


Odkąd mam prawko pracuje jako kierowca... Poza tym zanim zdałem prawko 2 lata jeździłem bez i też troche km nabiłem

#78 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2010 - 19:11

już mogłeś nie edytować



 


#79 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 września 2010 - 19:15

Poza tym zanim zdałem prawko 2 lata jeździłem bez i też troche km nabiłem

nie wiem kolego jak ty
ale jak ja mijalem policjanow a nie mialem w tedy prawka
to momentalnie goraco sie robilo

#80 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 04 września 2010 - 19:18

To raczej normalne. Ale nie róbmy OT.