Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Parkowanie przy lewej krawędzi jezdni


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpnia 2010 - 22:11

Widziałem raz taką sytuację gdy gostek zaparkował swoją brykę przy lewej (patrząc w kierunku jazdy) krawędzi drogi jedno jezdniowej dwukierunkowej i na obszarze zabudowanym. Przepis mówi, że jest to zabronione ale z jednym wyjątkiem - gdy jest "mały ruch" to taki manewr jest dozwolony. Jest jeden kruczek taki, że "mały ruch" nie jest nigdzie zdefiniowany. Wracając do sytuacji, którą widziałem - do faceta podjechali niebiescy i chyba (nie jestem pewny bo lookałem z balkonu) wlepili mandacik. Czy Waszym zdaniem dałoby się wybździć z takiego mandatu, tym bardziej, że faktycznie "na oko" w tym miejscu ruch jest niewielki.

Dla ułatwienia poniżej cytuję przepis kodeksu drogowego:

Zabrania się zatrzymania pojazdu na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu.

#2 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 05 września 2010 - 17:40

Dobry adwokat wybroni napewno, ale według mnie powinno to byc zabronione i karane mandatem i tak mamy wystarczajaco waskie drogi.

#3 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 05 września 2010 - 20:36

Dobry adwokat wybroni napewno, ale według mnie powinno to byc zabronione i karane mandatem i tak mamy wystarczajaco waskie drogi.


Już może nie popadajmy w skrajności, odpowiednio zaparkowane auto zajmie tyle samo miejsca co zaparkowane w prawidłowym kierunku. Dobrze się "kara" ale w dużych miastach w ciasnocie kiedy musisz gdzieś stanąć ( I nie mówię tu że muszę bo nie chce mi się iść 100m tylko np pracuje i mam do przeniesienia trochę kilogramów ) zdarza się ze staje w ten sposób, ale nigdy nie w sposób który utrudniał by ruch.

#4 OFFLINE   DAN82

DAN82
  • 145 postów
  • Dołączył: 19-02-2010
  • Skąd: Hoorn [NL]

Napisany 17 września 2010 - 10:28

Wita Panów

Jak będę miał okazję to zrobię Wam foto jak u mnie parkują na dość ruchliwej ulicy. co prawda ulica jest dość szeroka i nie ma problemu z ominięciem takiego auta.
w każdym bądź razie ludzie tam parkują i jeszcze nie widziałem by ktoś dostał mandat.
Nie mam Omegi :(