Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

omega 2,2 dużo pali!!! pomocy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
55 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 19:37

to jest rzecz która nie wiem co to... więc to moze to... jak to nie to to u mnie nie wiem jak ale parownika nie ma

#22 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 19:43

to jest rzecz która nie wiem co to... więc to moze to... jak to nie to to u mnie nie wiem jak ale parownika nie ma


tak to jest reduktor, i w dodatku za slaby do twojego auta, jak byl nowy trzymal razem z wtryskiwaczami parametry i jakos to jezdzilo, teraz pytanie chcesz valteki regenerowac czy zmienic na inna listwe? reduktorem mozna zajac sie pozniej

#23 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:20

czy chce?? chce żeby mniej palił i miał normalną moc. jeśli będzie trzeba to trzeba. tylko chodzi o gwarancje czy osiągniemy efekt. dodam że cały czas jest błąd sondy lambdy mimo zmiany

#24 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:29

kolego widze ze nie jestes wymagajacym uzytkownikiem lpg wiec zrob tak, (nie wierze ze to pisze) kup 4 sztuki tego - http://allegro.pl/it...twy_valtek.html, zanies do gazownika zeby wymienil, ale na tym nie koniec, po wymianie ma zobic kalibracje czyli ustawic skok tloczka, potem podmiana listwy, autokalibracja i ustawianie mnoznika na drodze, niestety sam tego nie zrobisz bo bez urazy ale nie mogles znalezc parownika w swoim aucie:)

#25 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:31

kolego widze ze nie jestes wymagajacym uzytkownikiem lpg wiec zrob tak, (nie wierze ze to pisze) kup 4 sztuki tego - http://allegro.pl/it...twy_valtek.html, zanies do gazownika zeby wymienil, ale na tym nie koniec, po wymianie ma zobic kalibracje czyli ustawic skok tloczka, potem podmiana listwy, autokalibracja i ustawianie mnoznika na drodze, niestety sam tego nie zrobisz bo bez urazy ale nie mogles znalezc parownika w swoim aucie:)


nie warto - i tak sie rozjada za pare kilometrow. tymbardziej jesli pracowaly w poziomie nie pionie to beda wytarte w srodku




 


#26 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:34

nie warto - i tak sie rozjada za pare kilometrow. tymbardziej jesli pracowaly w poziomie nie pionie to beda wytarte w srodku


no ale taniej sie nie da a widze ze tendencja wlasciciela auta jest do taniosci

#27 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:38

no ale taniej sie nie da a widze ze tendencja wlasciciela auta jest do taniosci


albo chce tanio albo dobrze - tego nie pogodzi




 


#28 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:41

albo chce tanio albo dobrze - tego nie pogodzi


no to nie jest mozliwe do pogodzenia
to zapytam wprost ile kolega ma na wydanie na listwe to dopiero cos zaproponuje...

#29 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:50

Ile na listwę plus reduktor (zaczynamy od 400zł niestety)?? Na początku zajął bym się błędem sondy: czy występuje też na benzynie??

#30 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:53

Ile na listwę plus reduktor (zaczynamy od 400zł niestety)?? Na początku zajął bym się błędem sondy: czy występuje też na benzynie??


400 to za malo jak chciec dobrze. 500-600 niestety. Watpie zeby blad wystepowal na benzynie ale niech sie wypowie autor.

#31 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:57

Nie, no ja myślał o ZetaN+nielubiane ;) przez kolegę MagicJet. Cena, jaką podałem to jednak koszt listwy i parownika + wysyłka, o kosztach montażu gwarancyjnego lub/i marżach nie wspominam.

#32 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 20:59

Nie, no ja myślał o ZetaN+nielubiane ;) przez kolegę MagicJet. Cena, jaką podałem to jednak koszt listwy i parownika + wysyłka, o kosztach montażu gwarancyjnego lub/i marżach nie wspominam.


Czekamy na deklaracje autora bo inaczej nie ma co nabijac postow. Badz co badz to autor tego postu powinien byc w tym temacie najaktywniejszy:)

#33 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:05

koledzy kochani robie tygodniowo średnio 1500-2000 km. prawko mam ok 4 lat a zajeżdzam właśnie 6 auto. jeździłem dieslami benzynami i gazami. jak wiecie sami u nas trzeba mieć troche mocy w aucie a jak się tyle jeździ i jeszcze za to płaci to sami wiecie. mi nie chodzi o oszczedność ale norme!!! beżdziłem wcześniej audi a6 2,5 tdi i przejazd w trasie 100 km wychodził 28zł a w mojej omce teraz wychodzi 40 zł... wiecie już o co chodzi?? jeżdziłem jescze wcześcniej przed audi omegą b w dieaslu i vectra 2,0 16v gaz. ja nie chce cudów bo już sporo wiem jeśli o to chodzi. a parownika nie widziałem bo pierwszy raz taki widze. a co do aktywnośći na poście to nie zawsze mam czas siedzieć nad kompem za co przepraszam

#34 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:09

koledzy kochani robie tygodniowo średnio 1500-2000 km. prawko mam ok 4 lat a zajeżdzam właśnie 6 auto. jeździłem dieslami benzynami i gazami. jak wiecie sami u nas trzeba mieć troche mocy w aucie a jak się tyle jeździ i jeszcze za to płaci to sami wiecie. mi nie chodzi o oszczedność ale norme!!! beżdziłem wcześniej audi a6 2,5 tdi i przejazd w trasie 100 km wychodził 28zł a w mojej omce teraz wychodzi 40 zł... wiecie już o co chodzi?? jeżdziłem jescze wcześcniej przed audi omegą b w dieaslu i vectra 2,0 16v gaz. ja nie chce cudów bo już sporo wiem jeśli o to chodzi. a parownika nie widziałem bo pierwszy raz taki widze


ile mozesz wydac na listwe bo inaczej nie ma sensu odpisywania

#35 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:13

powiem szczeże że nie znam się w tych cenach. wiec jak możesz to sam coś zaproponuj. a sonda działa poprawinie na paliwie


czasem trzeba się rozpisać jak ktoś robi z ciebie skompca a problem naprawde jest

#36 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:19

powiem szczeże że nie znam się w tych cenach. wiec jak możesz to sam coś zaproponuj. a sonda działa poprawinie na paliwie


czasem trzeba się rozpisać jak ktoś robi z ciebie skompca a problem naprawde jest


apis solo fast - http://www.aacon.com...lo-fast-16-ohm/ - 4 x 40 zl
rozdzielacz romano - http://www.drypa.pl/...lacz_gazu_.html - 18 zl
plus to co wezmie gazownik za przekladke

#37 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:24

ok. a jeśli chodzi o inwestycje w to auto to jestem już wrażliwy bo byłem już u tylu mechaników i?? i nic... nie wspomne ile już mi ludzi powiedziało tak tak teraz będzie ok.. przejździsz ten zbiorniik i zobaczysz ile pali... i?? i 170km i butla w którą wchodzi 37l pusta...


teraz inne pyranie... widze żę jesteś z mazowieckiego... znasz kogoś kto się weźmie za to?? powiedz mi na ile procent zakładane rezultatu da się uzyskać??

#38 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:28

ok. a jeśli chodzi o inwestycje w to auto to jestem już wrażliwy bo byłem już u tylu mechaników i?? i nic... nie wspomne ile już mi ludzi powiedziało tak tak teraz będzie ok.. przejździsz ten zbiorniik i zobaczysz ile pali... i?? i 170km i butla w którą wchodzi 37l pusta...


teraz inne pyranie... widze żę jesteś z mazowieckiego... znasz kogoś kto się weźmie za to?? powiedz mi na ile procent zakładane rezultatu da się uzyskać??


trzebaby podejrzec parametry reduktora ale to na sprawnych wtryskiwaczach poniewaz waskie gardlo w twoim aucie to wtryski i reduktor, zmiana jednego z elementow to polowiczny sukces

#39 OFFLINE   masaomega

masaomega
  • 24 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:31

powiedz mi gdzie ten rozdzielacz się znajduje>>?? słuchaj koszty są nie duże naprawy a powiedz mi jak w sprawie spalania>>??

#40 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 12 sierpnia 2010 - 21:36

powiedz mi gdzie ten rozdzielacz się znajduje>>?? słuchaj koszty są nie duże naprawy a powiedz mi jak w sprawie spalania>>??


ty go nie masz ale jakbys zakladal apisy to powinienes go zastosowac
przy dobrze dobranych komponentach spalanie gazu to 20% wiecej niz benzyny to sobie plicz, ale czuje podskornie ze dodatkowo masz "ciezka noge":)