Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kierownica skóra - konserwacja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Szzymek

Szzymek
  • 108 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2010 - 19:54

Panowie przetestowałem kerm Nivea i powiem ze nawet sie sprawdza, lecz trzeba tak smarwac 2 do 3 razy w tygodniu. Proste rozwiazanie a daje fajny efekt:D:D:D

#22 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 sierpnia 2010 - 21:11

[...]
A tak na marginesie to spytajcie się dziadków jak konserwowało się kiedyś skórę jak nie było past itp..? Natłuszczało się!


za czasów dziadków skórzane rzeczy były zrobione ze skóry. Teraz wyroby skórzane często są zrobione ze sztucznego tworzywa, które wyglądem, zapachem, fakturą i elastycznością przypominają skórę w większym stopniu niż skóra :-P

nawet naturalne skóry stosowane obecnie nie przypominają skór stosowanych 100 lat temu - są chemicznie dostosowywane do konkretnego zastosowania, nasączane różnymi substancjami, powlekane lakierami... tradycyjne metody mogą zaszkodzić, zwłaszcza że wspomniana nivea to nie tylko tłuszcz, oliwka dla dzieci to nie tylko gliceryna.
Swoją drogą - ciekawe czy ktoś z Was wie skąd się bierze faktura na skórzanych fotelach - ta drobniutka siateczka jakby rys? Na starym siodle tego nie znajdziecie

#23 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 10 sierpnia 2010 - 21:16

wydaje mi się że coś w tym jest tymbardziej że kiedyś skóra była wyprawiana z kawałka skóry a teraz to przypomina mielone prasowane coś..
ale i tak chyba pójdę ją zaraz natłuścić kiere oliwką;)

#24 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2010 - 07:56

Swoją drogą - ciekawe czy ktoś z Was wie skąd się bierze faktura na skórzanych fotelach - ta drobniutka siateczka jakby rys? Na starym siodle tego nie znajdziecie

Z reguły naturalne lico skóry jest usuwane i zostaje zastąpione wytłoczeniem o określonej fakturze termicznie i w zależności od przeznaczenia utrwalane chemicznie.

#25 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 12 sierpnia 2010 - 07:44

Panowie wszystko się zgadza, w dużym stopniu macie rację. Ale...:
Wydaje mi się że na kierownicę użyto raczej dobrej skóry ze względu na ekstremalnie trudne środowisko (mokre łapy).
Oliwka jest środkiem w miarę mało inwazyjnym jako że jest wymyślona do najdelikatniejszej skóry jaką można sobie wyobrazić.
Z oliwką też nie można przesadzać i nie polewać kierownicy 3 razy w tygodniu (ja przecieram mniej więcej raz na kwartał), no i skoro u mnie się sprawdza to czego mam nie używać? To znaczy jest tak że efekt w miarę świeżej skóry utrzymuje się dłużej niż po kupowanych środkach.

#26 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 sierpnia 2010 - 19:34

użyto raczej dobrej skór

gatunek skóry to raz a dwa odpowiednio potraktowanej chemicznie. Oliwka jej nie zaszkodzi i generalnie skóra powinna być "natłuszczana" chemią. Nie będzie pękać, będzie mniej podatna na zapamietywanie lekkich uszkodzeń mechanicznych (w rozumieniu o mniejszą podatność na uszkodzenia) i będzie mniej chłonna - pot, brud itp.

#27 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 sierpnia 2010 - 11:54

Co za typy... smarujcie oliwka, oliwa, smalcem, nivea i innym srodkami, a najlpiej plakiem - niech sie wasze kiery trzymaja dobrze :D

#28 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 15 sierpnia 2010 - 21:11

Co za typy... smarujcie oliwka, oliwa, smalcem, nivea i innym srodkami, a najlpiej plakiem - niech sie wasze kiery trzymaja dobrze :D

To może rozwiń geniuszu co masz przeciwko temu.

#29 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 sierpnia 2010 - 21:19

a najlpiej plakiem

no toś teraz pojechał ... faktycznie co za genialny i uniwersalny środek do wszystkiego gdyby nie on to polskie giełdy samochodowe by dawno zbankrutowały nawet super Es mu nie dorównuje :smiech::smiech:

#30 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 sierpnia 2010 - 07:34

A ja Wam powiem, że u mnie najlepiej działało...po prostu trzymanie kierownicy w łapkach. Jako, że moja kiera była już zmęczona życiem użycie kremów, jakichś preparatów do skór powodowało wyłażenie takich małych, brzydkich przetarć. Ale po jakimś czasie pod wpływem tłuszczu i potu z dłoni skóra z powrotem stawała się czarna i błyszcząca. Więc skóra na kierownicy była jedynym elementem która nie podlegała okresowemu czyszczeniu ;)

#31 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 sierpnia 2010 - 15:40

To może rozwiń geniuszu co masz przeciwko temu.

To że skóra jest zwykle natłuszczona z Twoich rąk - i co z tego, że ją natrzesz oliwką, a chyba sam dobrze wiesz, że brud łatwiej się przylepia do tłustego.
Tarcie rękami po kierownicy oraz pot z rąk wyciera wykończenie skóry. Po aplikacji, natłuszczeniu kierownicy, skóra najzwyczajniej wchłonie tłuszcz do środka, który jest potem ciężko usunąć. Takie miejsca tez niełatwo poddają się renowacji.

Dlatego oliwka, krem nivea natłuszczają tylko kierownice, a nie pomagają przed wycieraniem, od czego są inne środki.

Cytat:
Napisał Szynka Zobacz post
a najlpiej plakiem
no toś teraz pojechał ... faktycznie co za genialny i uniwersalny środek do wszystkiego gdyby nie on to polskie giełdy samochodowe by dawno zbankrutowały nawet super Es mu nie dorównuje

Sam chyba pojechałeś bo jest coś takiego jak Plak do skór, tak więc jak nie wiesz, to nie pisz.

PS. Ciekawe ilu z was nigdy nie czyściło kierownicy plakiem (do plastików) ? :)

PS2.

[...]geniuszu[...]

Nie przypominam sobie, żebyśmy byli na Ty :)

#32 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 sierpnia 2010 - 18:05

Piotrek76 oraz szynka - sobie na PM wyjaśnijcie kto co ma do kogo a nie tu - sobie tego kulturalnie nie życzę - to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie z mej strony



 


#33 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 16 sierpnia 2010 - 19:27

Nie przypominam sobie, żebyśmy byli na Ty

No nie wiedziałem że na forum trzeba wypić bruderszaft żeby być na ty. Ja też nie przypominam sobie żebym awansował na "typa".

że ją natrzesz oliwką, a chyba sam dobrze wiesz, że brud łatwiej się przylepia do tłustego.

Nie dokładnie Pan czyta. Tyle z mojej strony, ja wyczerpałem temat, niech każdy robi jak mu pasuje.
Kolego Roozga ja nic nie mam do Pana Szynka, po prostu chciałem żeby mi wyjaśnił skąd te drwiny, tyle.

#34 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2010 - 10:51

Kolego Roozga ja nic nie mam do Pana Szynka, po prostu chciałem żeby mi wyjaśnił skąd te drwiny, tyle.


a ja proszę o kierowanie tego typu zapytań, wyjaśnień itd na prywatne wiadomości - forum nie temu służy - ok??



 


#35 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 21 października 2010 - 13:59

Wracając do tematu, że tak powiem wypastowałem kierownicę pastą do butów, bezbarwna KIWI, ta w tych małych krążkach, efekt jak dla mnie rewelacyjny. Nic nie brudzi, nie ślizga się, nie śmierdzi.

#36 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2010 - 18:46

jest takie mleczko turtle wax do skóry - wczoraj wysmarowałem nim kierownicę i zostawiłem na 10 minut.

Po wytarciu nadmiaru brud zlazł a skóra zrobiła się przyjemnie elastyczna. Nawet wróciły pory w fakturze a była gładziusieńka...

#37 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 października 2010 - 07:03

jest takie mleczko turtle wax do skóry - wczoraj wysmarowałem nim kierownicę i zostawiłem na 10 minut.

Po wytarciu nadmiaru brud zlazł a skóra zrobiła się przyjemnie elastyczna. Nawet wróciły pory w fakturze a była gładziusieńka...


A możesz napisać dokładniej jaki to turtle wax? Ten - z serii platinum, czy jakiś inny?

#38 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2010 - 08:47

tak ten z serii platinum - zielona butelka.
Na zdjęciach wygląda na mała ale jest na prawdę duża, brud zmywa rewelacyjnie.
po przeczyszczeniu siedzeń, ręcznik frote był brudny, choć ostatnio uczciwie wyczyściłem całość wodą z mydłem.
Bardzo uwydatnia się kolor skór.
Na początku trochę się wystraszyłem że tapicerka będzie się świeciła, ale po 1 dniu zrobiła się już ładnie matowa i wygląda na "zdrową" zadbaną. Jeżeli można to tak ując.Generalnie skóra po nim jest jakby "jędrniejsza".

Wadą tego środka jest to że nie pachnie skórą. Ale zostawia przyjemny zapach, jaki? Ciężko określić.
mam jeszcze K2 Leather Conditioner krem do konserwacji skóry, który daje właśnie ten przyjemny zapach skóry wyprawianej chromianami ;) ale uważam, że jest to nieco gorszy produkt niż turtle.

Niedługo zakupię pewnie jakiś środek sonaxa - bo też mam do tej firmy zaufanie po tym jak zacząłem używać ich środka do tapicerki plastikowej.

#39 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 października 2010 - 10:37

ok. dzięki za info. kupię i spróbuję u siebie.

#40 OFFLINE   thomsoneq

thomsoneq
  • 154 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Rybnik/Ballymena(NI)

Napisany 23 października 2010 - 05:51

Jesli mozna jeszcze cos dopowiedziec to z tym kiwi to cala prawda tez tego uzywalem,a mialem zwatpienia z poczatku ale dobrze jest tez (jak ktos duzo jezdzi) miec szmatke nasaczona plynem do szyb. Dobrze odtluszcza kierownice i przy okazji rece rowniez. Skora nie jest wtedy taka sztywna i dobrze sie ja trzyma w rekach.