Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

witam, czy ktos z was zamienil katalizator na strumienice???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 17 kwietnia 2007 - 16:52

zalozylem w sobote strumiennice i gitara :D :D :D

mialem tak zapchany kat ze masakra, caly zawalony sadzami...

zalozyl strumiennice od razu inaczej chodzi :D
2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#22 OFFLINE   Tomek__12

Tomek__12
  • 57 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: K-K

Napisany 17 kwietnia 2007 - 23:01

Mam takie pytanko, ja zamiast kata mam wstawiona rurke, czy gdybym zalozyl zlaczke elastyczna bedzie ciszej???

czy lepiej odrazu zalozyc jakas strumienice??

#23 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 kwietnia 2007 - 00:55

Ja tez mam strumienice. W srodku nie czuc roznicy ale na zewnatrz nieco glosniej.

#24 OFFLINE   Kiluch

Kiluch
  • 58 postów
  • Dołączył: 14-08-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 18 kwietnia 2007 - 06:42

A ja dzisiaj będę pakował dwie strumienice i zobaczymy jak będzie śmigać... :lol:

#25 OFFLINE   DAMIAN

DAMIAN
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Piekło:)

Napisany 18 kwietnia 2007 - 08:51

Mam pytanie co to jest i do czego sluzy to cos co znajduje sie przed katalizatorem chodzi mi o ta splotke nie wiem jak to nazwac i czy zakladajac strumienice trzeba to zostawic czy tez wywalamy??

#26 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 kwietnia 2007 - 09:51

Mam pytanie co to jest i do czego sluzy to cos co znajduje sie przed katalizatorem chodzi mi o ta splotke nie wiem jak to nazwac


zlaczka elastyczna


do czego sluzy

do tłumienia drgań

#27 OFFLINE   Marko

Marko
  • 25 postów
  • Dołączył: 29-05-2007
  • Skąd: olkusz

Napisany 03 czerwca 2007 - 12:25

Przegląd zawsze zrobisz tylko jak kolega mówi trochę więcej zapłać :lol:
Nikt nie powiedział że będzie lekko.

#28 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 04 czerwca 2007 - 08:13

Ja tez mam strumienice. W srodku nie czuc roznicy ale na zewnatrz nieco glosniej.

ja się zastanawiam czy nie wywalić strumienic jednak troszke jest za głośno choć dardzo ładny metaliczny dżwięk
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#29 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 26 sierpnia 2007 - 01:01

Wypowiem się na temat strumienic, ponieważ miałem je w swoich dwóch autkach.

Jeśli jeździsz "emeryt style" i na dodatek podobają Ci się pokazy sztuczek magicznych, to załóż strumienicę, do 3000 obrotów nie usłyszysz zbytniej różnicy a i uwierzysz, że auto ma z 50KM więcej...
Jeśli jednak jeździsz czasem powyżej 3000 obrotów i nie wierzysz w horoskopy, nigdy tego szajsu nie zakładaj. Będziesz się czuł jak w komarku (odgłos przeokrutny, metaliczny, ohyda - ludzie się oglądają i kręcą głową...), poza tym różnicę poczujesz tylko finansową jak się uczepi Policja i ewentualnie u laryngologa, jak stracisz słuch...

Poprzedni właściciel mojej Omegi założył to ścierwo - szukam teraz rozwiązania, jak temu zaradzić (może nie trzeba będzie kupować katów). Poprostu doprowadza mnie to do szału. Mam jednak rozwiązanie - muzyka Bose na full... Ale to połowiczne rozwiązanie, bo ja nie słyszę, ale wszyscy inni uczestnicy drogi słyszą to doskonale.
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#30 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 26 sierpnia 2007 - 11:15

Wypowiem się na temat strumienic, ponieważ miałem je w swoich dwóch autkach.

Jeśli jeździsz "emeryt style" i na dodatek podobają Ci się pokazy sztuczek magicznych, to załóż strumienicę, do 3000 obrotów nie usłyszysz zbytniej różnicy a i uwierzysz, że auto ma z 50KM więcej...
Jeśli jednak jeździsz czasem powyżej 3000 obrotów i nie wierzysz w horoskopy, nigdy tego szajsu nie zakładaj. Będziesz się czuł jak w komarku (odgłos przeokrutny, metaliczny, ohyda - ludzie się oglądają i kręcą głową...), poza tym różnicę poczujesz tylko finansową jak się uczepi Policja i ewentualnie u laryngologa, jak stracisz słuch...

Poprzedni właściciel mojej Omegi założył to ścierwo - szukam teraz rozwiązania, jak temu zaradzić (może nie trzeba będzie kupować katów). Poprostu doprowadza mnie to do szału. Mam jednak rozwiązanie - muzyka Bose na full... Ale to połowiczne rozwiązanie, bo ja nie słyszę, ale wszyscy inni uczestnicy drogi słyszą to doskonale.


nie wiem czym jeździłeś wcześniej że tak uważasz , ale są gusta i guściki tobie się nie podoba innym tak tobie się podoba twój samochód innym może nie ja w każdym aucie wybijam katalizator lub wstawiam strumienice i czuć że lepiej się wkręca w obroty - osobiście uważam że katalizator to pomyłka :guns:
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#31 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2007 - 11:40

osobiście uważam że katalizator to pomyłka :guns:


zapchany/zużyty katalizator - to pomyłka, jak każdy zużyty element samochodu.
Sprawny, dobry katalizator jest z punktu widzenia mocy nominalnej auta niezauważalny.
Jedynym plusem wymiany kata na strumiennice jest ... jej niższa cena.

#32 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 26 sierpnia 2007 - 12:03

nie wiem czym jeździłeś wcześniej że tak uważasz


OK, przyznaję się - Polonez 1.5 :) A teraz Opel Omega 3.0 V6

ale są gusta i guściki


Jasne, przecież o gustach nie debatuję?

tobie się nie podoba


Dokładnie, wyrosłem z tego :) I to jest moje zdanie, Twoje może być całkiem inne. A zdanie osoby, która przeczyta te posty... może być jeszcze inne :)

ja w każdym aucie wybijam katalizator lub wstawiam strumienice i czuć że lepiej się wkręca w obroty


Konrad, bez obrazy, ale te czucie wkręcania się na obroty to niestety ale tylko złudzenie (poprzez to, że auto wydaje większy hałas), no, chyba, że Twój katalizator, który wywaliłeś był baaaaardzo stary i zapchany, wówczas faktycznie jest na to szansa, ale to tak naprawdę wówczas samochód powraca do "mocy fabrycznej".

osobiście uważam że katalizator to pomyłka :guns:


A to Twoje zdanie, moje było powyżej. W jednej partii politycznej byśmy się pogryźli :)

A tak poważnie, to wydaje mi się, że raczej dobrze napisałem w poprzednim swoim poście. To znaczy, Ty Konradzie napisałeś, że auto "lepiej się wkręca na obroty", co wyjaśniłem Ci, że to tak naprawdę złudzenie (poczytaj to forum, mądrzejsi ode mnie się wypowiadali, popytaj wujka Google, popytaj dobrych mechaników). Ja pisałem swój post pod innym względem. Pod "estetycznym". Po założeniu strumienicy samochód zmienia swoje zachowanie dość mocno, więc jeśli ktoś lubi swoją "starą" kluskę, to niech się 3.000.000.000 razy zastanowi.

Doleję trochę oliwy do ognia: jestem pewny, że działanie strumienicy (większa moc) = działaniu magnetyzerów = działaniu Shell VPower w silnikach z wielowtryskiem = działaniu urządzeń antyrdza = ceramizerom = horoskopom.
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#33 OFFLINE   LysyS

LysyS
  • 25 postów
  • Dołączył: 27-10-2006
  • Skąd: Sanok

Napisany 02 stycznia 2008 - 01:07

Ja kupiłem do siebie coś takiego i jestem w 100% zadowolony
http://moto.allegro....rd_nowosc_.html

Zależało mi przede wszystkim na cichszej pracy bo po wycięciu katalizatorów i wstawieniu rur i tak ryczało jak cholera z powodu słabego tłumika środkowego...

Skończyło się na tym, że wymieniłem tłumik a oprócz tego zamieniłem wstawione rury tymi katalizatorami z linka bo i tak było głośno. Teraz jest ideał...

Ps. odnośnie starych katalizatorów to ja dostałem ok. 2 miesięcy temu 330PLN/szt bez wygrzebywania środka. 3.0MV6 :mrgreen:
Omega to Omega...

#34 OFFLINE   lukwel

lukwel
  • 658 postów
  • Dołączył: 21-06-2007
  • Skąd: Wisznice
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 02 stycznia 2008 - 17:03

To i ja się wypowiem w tej sprawie to tak teraz zamiast kata mam strumienice w 2.0 16V hałas się zwiększył szczególnie na zewnątrz w środku mało odczuwalna różnica co do mocy silnika żadnej różnicy nie ma co do spalania spadło mi o 0,5l/100km. W 3.0 V6 znajomy wstawił zamiast katalizatorów tłumiki od dużego fiata końcowe i powiem że bardzo to dobrze sie sprawowało

#35 OFFLINE   STEFFN

STEFFN
  • 65 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: JAWORZNO /KATOWICE

Napisany 04 stycznia 2008 - 15:36

to moze tak ja teraz wywaliłem kata bo zawalił sie syfem i wtedy ten plaster miodu w srodku przytrzymuje odlot spalin co powoduje spadek mocy natomiast jezeli przebijecie w srodku go a bedzie srodek z porcelany to sie w mak rozsypie a jak z metalu to bedzie dzwonił od drgan. najlepiej kupic strumienice o kształcie kata na przegladzie gra poza spalinami chyba ze macie dobry silnik i nie pije oleju ale z tego co wiem to kazdy na stacji przymyka na to oko bo nowe nawet nie spełniaja takich wymogow w wielu przypadkach a przeciez oni tez walcza o klienta miedzy soba i jak tos pisze ze jest głosniej to strumienica jest z cienkiej blachy i dlatego jest za 40 zeta ja dałem 110 i naprawde sie ciesze bo za starego na złomie dostałem 100 a jak zasuwam powyrzej 140 km/h to słysze tylko opór powietrza przez filtr kabinowy bo swierszcze zawsze niweluje silikonem w sprayu mowa o uszczelkach drzwi które pracuja na nie równosciach ale dosc bo sie robi OT pozdro
AAWWAANNTTIII

#36 OFFLINE   Klimas

Klimas
  • 4 postów
  • Dołączył: 08-12-2007
  • Skąd: kOLO

Napisany 09 stycznia 2008 - 16:52

ja mam katy wyjete a wlozone strumienice i o wiele lepiej mi chodzi niz na katach i nic sie nie dzieje pozdrawiam

#37 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 10 września 2008 - 13:45

Witam serdecznie. Wywaliłem katalizator z swojej omce jakieś 2 tyg temu i wstawiłem strumienicę i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Auto plynniej przyśpiesza (najbardziej widoczna różnica od 2000 obr. do 3000 obr. po zamontowaniu strumienicy) Na katalizatorze miałem małe problemy wlaśnie w tych granicach prędkości obrotowej.

Jestem naprawdę zadowolony z tej strumienicy i polecam każdemu kto ma zapchanego kata.

Acha... jeszcze jedna sprawa u mojego kolegi w mv6 zapchał się lewy katalizator. Praktycznie kiedy się rozgrzal myśleliśmy, że się zaraz zapali (niesamowity smród i falujące obroty). Zrobił to samo co ja. Wywalił dwa katalizatory i wstawił strumienicę. Auto teraz śmiga zarąbiście. Lekko jest glośniej na zewnątrz. Wewnątrz bez zmian.
Pozdrawiam! :wink:

#38 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 września 2008 - 13:56

A jak skład spalin i przeglądy z tym związane?
Chyba że udajecie twardzieli i dajecie w łapę, żeby przepchnąć przegląd. Co jest najbardziej żałośnym podejściem do sprawy.

#39 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 września 2008 - 20:40

Chyba że udajecie twardzieli i dajecie w łapę, żeby przepchnąć przegląd. Co jest najbardziej żałośnym podejściem do sprawy.

lol :mrgreen:

lord w obronie srodowiska :)

idac dalej Twoim rozumowaniem, tez masz zalosne podejscie, ze jezdzisz omegą, bo moglbys poruszac sie srodkami komunikacji publicznej i przyczynic sie do redukcji zanieczyszczenia powietrza...


(no offence)
ps. ja katalizatory mam


 


#40 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 września 2008 - 21:03

lord w obronie srodowiska

Raczej obaw przy poruszaniu się bezdrożami publicznymi. Już nie raz różne "auta" widzialem, które dawno powinny byc na złomowisku.

Środowisko mi lotto i dlatego jeżdże Omegą ;)