Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przygoda życia


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kasiora

kasiora
  • 5 postów
  • Dołączył: 02-07-2010
  • Skąd: Łódzkie

Napisany 31 lipca 2010 - 17:47

Witam wszystkich
Chciałbym się z Wami podzielić moją przygodą z moją nie odwzajemnioną miłością Oplem Omegą. Auto
to zawsze mi się bardzo podobało , więc po wielu latach włóczenia się Audi,Mercedesem, Skodą, BMW postanowiłem zakupić Opla Omegę. Jako człowiek oszczędny a nawet mający zdechłego węża w kieszeni (wąż zagłodzony), postanowiłem kupić diesla.
No i kupiłem(05.2008). Omega B 2,5 TD 96r produkcji. Niestety po 2 miesiącach użytkowania Omega odmówiła współpracy i to na tyle skutecznie, że potrzebny był remont
silnika. Pan mechanik po trzech miesiącach oddał mi auto i zapewnił , że tak pięknie chodzącej Omegi to w życiu nie widział , zainkasował przy tym pewną pokaźną sumę (na której wspomnienie jeszcze teraz mi się nóż w kieszeni otwiera) . Niestety świeżo wyremontowany silnik grzał się jak by to była kuchnia polowa a nie szanujący się pojazd
. Reklamacje skutkowały wymianą turbiny, blizęj nie określonymi regulacjami.
Efektów było brak. Po prawie roku walki , krew mnie zalała i porzuciłem wymarzoną Omegę na ponad rok. Tak mi dopiekła , że nawet nie chciałem na nią patrzeć . Jednak z początkiem tych wakacji postanowiłem zażyć ją falą miłości. W tym temacie chciałbym opisać i pokazać jak bardzo mi odbiło.

Pojechałem do miejsca porzucenia i spoglądnąłem na moje cudo , było w stanie opłakanym. Rdza, rdza i jeszcze raz rdza. Łuszczący się klar , rozkradzione elementy zewnętrzne . Zaczepiłem ją na sznurek i hajda na miejsce operacji. Oczywiścien na pierwszy ogień poszły sprawy mechaniczne . Nowa chłodnica , wiskoza , sprawdzenie głowicy na szczelność . Po tych zabiegach zaczęła dawać oznaki życia. Ale jak tu jeździć taką obskurą. Postanowiłem zrobić jej lekki Make-up. Wymyśliłem sobie , że wydam na to maksymalnie 2000,00 PLN. Siedliśmy wieczorem z synem i zaczęliśmy sobie rysować. 2000,00 kwota niewielka i żaden fachowiec by nam naszego marzenia nie wykonał , więc wychodząc z założenia , że fachowiec też człowiek , postanowiliśmy
zrobić to sami (niepoprawni optymiści).

#2 OFFLINE   kasiora

kasiora
  • 5 postów
  • Dołączył: 02-07-2010
  • Skąd: Łódzkie

Napisany 31 lipca 2010 - 18:06

Tak więc na pierwszy ogień żywica polimerowa , szpachla , a potem podkład. Po podkładzie dopadło nas zwątpienie. Jednak zachęcając się wzajemnie kontynuowaliśmy dalej operację plastyczną naszej podstarzałej gwiazdy. Po położeniu lakieru postawiliśmy ją na trochę ładniejszym kole i przy udziale żony wymieniliśmy tapicerkę.

No jeśli tuning to tylko parapety to przepraszam. Jednak dokończę swoje samochwalstwo. W moim rozumieniu to jednak tuning .Wprawdzie niskobudżetowy, jednak wielu ludzi nie dysponuje górami kasy do utopienia w swoją bryczkę a chcieliby coś z nią zrobić. Chcę pokazać , że wiele rzeczy można zrobić samemu .

#3 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2010 - 20:22

Jaki był to mniej więcej koszt?? Pytam o całość.. polakierowanie i wymiana tapicerki?

#4 OFFLINE   blase2501

blase2501
  • 42 postów
  • Dołączył: 03-06-2010
  • Skąd: SIEMONIA

Napisany 31 lipca 2010 - 20:52

Bardzo ładnie dobrane kolory i ten złoty pasek dodajacy smaczku całemu projektow podzwiam ludzi którzy z trupa robia takie cacka nieduzym kosztem brakuje paru drobych elementow ale wizualnie omega super powodzenia w dalszych modifikacjachP.S. jeśli to ma byc klekot to pokusił bym sie o swap silnika 3.0d z BMW i to juz by było cacko

#5 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2010 - 20:56

Wielki szacun za włożoną pracę. Ja bym chyba nie miał odwagi sam się za takie coś zabrać ;) Te kolory w środku mi trochę nie pasują, ale to właścicielom (z tego co wyczytałem cała rodzinka pracowała) ma się podobać :p

Good work :ok:



 


#6 OFFLINE   BRYLANT

BRYLANT
  • 371 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2010 - 21:08

Ze środkiem przekombinowałeś, kolor tapicerki i ta listwa z metra . A z zewnątrz to jeszcze ją obniż i załóż jakąś 19'' aaa i szyby na czarno . ;)

#7 OFFLINE   blase2501

blase2501
  • 42 postów
  • Dołączył: 03-06-2010
  • Skąd: SIEMONIA

Napisany 31 lipca 2010 - 21:17

Ze środkiem przekombinowałeś, kolor tapicerki i ta listwa z metra . A z zewnątrz to jeszcze ją obniż i załóż jakąś 19'' aaa i szyby na czarno . ;)


Co do szyb to mam troche inne zdanie szyby bym zrobil pod kolor dachu ja tak mam oma niebieska i szyby niebieskie inaczej niz wszyscy ładnie sie zgrywa:D

#8 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2010 - 21:33

kasiora :ok:

#9 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2010 - 02:35

Rozumiem ze kasy malo, a zal aby auto stało i zarastało. Rozumiem też, że kolory zewnętrzne trafiają w Twój gust i Tobie ma sie to podobać (ważne że sami daliście rade), ale na litość Boska co TY zrobiles temu autu w środku ?? !!

Kicz i tandeta. Pełno listewek z metra ciętych bez ładu i składu. Kolorystyka i jakość wykonania (te pomarszczenia) bradzo słaba. Nie lepiej było kupić oryg czarne skóry lub kremowe z omegi po lifcie ? 500-600 pln i masz piękny środek. Nie obraź się ale skaj w duzym fiacie lepiej wyglądał niż to coś co masz w środku. Jestem na nie :-|

#10 OFFLINE   kasiora

kasiora
  • 5 postów
  • Dołączył: 02-07-2010
  • Skąd: Łódzkie

Napisany 01 sierpnia 2010 - 06:18

Koszt lakieru to 650,00 PLN, mówię o materiale , lakierowałem sam.
Skaj kosztował ok 100,00 PLN.
Gdybym chciał mieć smutne czarne niemieckie wnętrze nie robiłbym nic w środku.
Kiczem to są te popękane kilkunastoletnie skóry , notabene wcale nie tak bardzo naciągnięte. Zaś obniżać nie będę bo auto służy mi na codzień a przejżdżam miesięcznie w ramach pracy ok. 10000 km. Dlatego też koła takie by gumy nie były warte więcej niż omega.

#11 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2010 - 08:22

No troszkę amatorka :)
Do malowania mogłeś pozdejmować zderzaki, żeby zrobić to dokładniej, nic by to nie kosztowało, a efekt dokładności o niebo lepszy, druga rzecz, oklejenie samochodu do malowania, też niebyt staranne, wszedzie masz czerwony lakier, a pod maską pełno podkładu, było się przyłożyć, nie byłoby domywania, które też nie jest łatwe. Jeśli auto robiłeś na dłuższą mete, rdze powinieneś skutecznie zlikwidować, np wstawiając reperaturki, a nie pokryć szpachlą i pomalować. Auto jest zrobione na krótką mete. O ile efekt zewnetrzy nie jest najgorszy, o tyle środek niezachwyca :)

Pozdr :)

#12 OFFLINE   Guzior

Guzior

    Darek

  • 38 postów
  • Dołączył: 19-11-2008
  • Skąd: Rybnik
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 sierpnia 2010 - 09:08

szacun za wykonaną prace. wnętrze auta wesołe żeby nie powiedzieć zabawne ale masz pewność że masz prawdziwy orginał hi hi.

#13 OFFLINE   komik88

komik88

    Zbanowany

  • 107 postów
  • Dołączył: 16-04-2010
  • Skąd: ELW

Napisany 01 sierpnia 2010 - 09:58

każdy lubi coś innego, mnie osobiście się to nie podoba, może pomysł nie najgorszy ale wykonanie mnie troche rozczarowało.. ale napewno można powiedzieć że jest lepiej niż wcześniej było :) a koszta nie wielkie..

#14 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2010 - 10:05

A ja bym chciał zobaczyć jeśli to możliwe środek z większej odległości przez otwarte drzwi, tak aby było widać kolory lakieru.

#15 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 sierpnia 2010 - 10:51

Buda spoko, ale ten środek to masakra na maksa. Połączenie skaju kolorowego z listwą chromową z metra to normalnie dech zapiera :panna: Tak jak Brylant radzi, szyby na czarno, żeby środka nie było widać.

No to mamy pierwszy egzemplarz calibrowego tuningu wnętrza. Moje Gratulacje :ok:

#16 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2010 - 10:59

No to mamy pierwszy egzemplarz calibrowego tuningu wnętrza

Słuszne spostrzeżenie!! Jestem na Nie

#17 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 sierpnia 2010 - 11:05

a dla mnie to jest dowód na to że kolega "kocha " swoją Omegę i nie traktuję jej jak przedmiot.
Wiekszość z Was nie włożyła tyle pracy w swoje auto co On.
To co zrobił jest godne pochwały i ważne że właścicielowi sie podoba.Przecież zrobił to dla siebie a nie po to żeby Wam sie podobało.

#18 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 01 sierpnia 2010 - 11:10

Dokładnie jest ok..piszecie o zdejmowaniu zderzaków i wszystkiego do malowania reperaturek.. a pewnie swoje omy mieliście tak samo malowane przed sprzedażą przez poprzedniego właściciela:D:D

#19 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 sierpnia 2010 - 11:24

Szacun za wykonaną pracę. Wszystko jest kwestią gustu i jeżeli właścicielowi się podoba to jest ok.

a dla mnie to jest dowód na to że kolega "kocha " swoją Omegę i nie traktuję jej jak przedmiot.
Wiekszość z Was nie włożyła tyle pracy w swoje auto co On.
To co zrobił jest godne pochwały i ważne że właścicielowi sie podoba.Przecież zrobił to dla siebie a nie po to żeby Wam sie podobało.


Kolega kocha swoją Omegę ale widziałem ją z miesiąc temu na allegro albo otomoto

#20 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2010 - 12:29

Kolega kocha swoją Omegę ale widziałem ją z miesiąc temu na allegro albo otomoto




Pocisk :smiech: :jump: