Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zanim zginie kolejny pieszy.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2010 - 11:28

Znajomy przeslal mi do podpisania petycje dzieki ktorej wprowadzony bedzie obowiazek noszenia elementow odblaskowych przez wszystkich po zmroku poza obszarem zabudowanym.
Wiem, ze pewnie bedzie wielu obroncow wolnosci wybory itd, ale bylem w Polsce 2 tygodnie tylko raz jechalem po zmroku...trafilem na rowerzyste bez ZADNYCH odblaskow, oraz madrego tatusia prowadzacego corke szosa, tez bez odblaskow. W pierwszym przypadku udalo sie odbic, bo nic nie jechalo, w drugim jechalem wolno bo w tym miejscu bylo wiele takich potracen.

Czasami kawalek odblasku moze uratowac komus zycie.

http://www.niezabijpieszego.cba.pl/ (zobaczcie tez jakie sa wyniki sondy...przerazajace)
A tu sama petycja
http://www.petycje.p...?petycjeid=5020



Tu w sumie koles wtarglan na jezdnie, ale nie chcialbym byc w skorze kierujacego Mondeo. http://nasygnale.pl/...ml?ticaid=6a9d4

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2010 - 11:32

Kolejna odslona kampanii "Uzyj wyobrazni". Tym razem o pieszych...
http://www.uzyjwyobrazni.pl/

#3 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2010 - 12:27

Nie tylko piesi, ale każde coś poruszające sie po jezdni powinno mieć jakiś odblask. Rolników z przyczepkami na których nie ma zadnego odblasku, juz nic nie mówie o światłach też powinni przypilnować.

Tutaj przykład, dobrze ze nikomu sie nic nie stało, a takich przypadków jest duzo wiecej
http://www.poranny.p...ION04/260299192

I przez takiego zawodnika stałem 4h w korku :mad: Dobrze że nikomu nic sie nie stalo.

#4 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2010 - 12:41

Nie tylko piesi, ale każde coś poruszające sie po jezdni powinno mieć jakiś odblask. Rolników z przyczepkami na których nie ma zadnego odblasku, juz nic nie mówie o światłach też powinni przypilnować.

Tutaj przykład, dobrze ze nikomu sie nic nie stało, a takich przypadków jest duzo wiecej
http://www.poranny.p...ION04/260299192

I przez takiego zawodnika stałem 4h w korku :mad: Dobrze że nikomu nic sie nie stalo.


Chodzi o to, ze przyczepka rolnika ma obowiazek posiadania swiatel wiec jest tylko kwestia lapania takich ludzi i wlepiania im mandatow i nie patyczkowania sie, ze biedny.
Z pieszymi nie ma obowiazku wiec nie mozna ludzi zmusic...Dopiero jak sie stanie tragedia to sa lamenty.

#5 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 05 września 2010 - 17:36

Dzieci powinny miec zawsze obowiazkowo, bez wzgledu czy jest teren zabudowany czy nie.

#6 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2010 - 19:32

Dzieci powinny miec zawsze obowiazkowo, bez wzgledu czy jest teren zabudowany czy nie.


Ale dorosli i mlodziez juz nie.

#7 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 05 września 2010 - 20:16

Ale dorosli i mlodziez juz nie.


tego nie powiedziałam, ale dzieci przedewszystkim.

#8 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 05 września 2010 - 20:39

Popieram, na nieoświetlonych drogach powinien być obowiązek noszenia odblasków.

#9 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2010 - 20:43

przyczepka rolnika ma obowiazek posiadania swiatel wiec jest tylko kwestia lapania takich ludzi i wlepiania im mandatow i nie patyczkowania sie

I słusznie. Jeżdżę dużo, a nawet bardzo dużo. Podbramkowych sytuacji z nieoświetlonymi pojazdami rolniczymi po zmroku miałem bez liku. Nie będę tu przytaczał rozmowy z wybranymi kierowcami owych pojazdów gdyż nie przeszłyby cenzury. ;)

trafilem na rowerzyste bez ZADNYCH odblaskow

Jedna strona medalu to niechęć społeczeństwa do stosowania się do narzuconych przepisów (których jeszcze nie ma), a druga to zdrowy rozsądek. Swego czasu wielokrotnie jeździłem do Rumunii. Słuchajcie, możemy się od tych ludzi uczyć się dbania o siebie jeżdżąc po zmroku (i nie tylko) na rowerze, motorowerze czy też na furmance. Każdy śmiga w kamizelce. Niezależnie czy jest dzień czy noc. Nawet woźnica na furmance ma kamizelkę. Myślę, że jak ktoś tam pomyśli i wyprodukuje kamizelkę dla konia to będzie miał niezły zarobek. ;)
Generalnie rzecz ujmując elementy odblaskowe dla pieszych i kamizelki dla rowerzystów i innych kierowców jednośladów powinny być obowiązkowe. Osobiście wprowadziłem synowi taki obowiązek. Kupiłem w jakimś markecie kamizelkę dla dzieci. Początkowo cwaniak się buntował i piszczał, że koledzy się śmieją. Może i tak było ale zauważyłem, że sporo jego kolegów również zaczęło używać kamizelek.
Myślę, że wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni. Czy wprowadzenie takowego obowiązku odblasków i kamizelek przyniesie oczekiwane efekty??
Zobaczymy... ;)