Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zmieniłem skrzynię na manual ,czas na elektrykę ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 29 lipca 2010 - 20:51

Witam Szanownych kolegów. mam pytanko odnośnie przekładki skrzyni z automatu na manual , ogólnie zrobiłem już wszystko co można było zrobić przy wymianie , czyli zmieniłem koło zamachowe , włożyłem łożysko igiełkowe (jak by ktoś nie znał wymiarów to 15/21/15),założyłem sprzęgło docisk, skrzynie, lewarek zmiany biegów, pedał hamulca , pompkę sprzęgła pedał również , wał , most, iiiiiii zostały mi przewodu do podłączenia, jak zrobić żeby silnik odpalił , ponieważ po odłączeniu selektora rozrusznik już nie kręcił, wiem ze trzeba któreś kable zmostkować i wynaleść przewody do podłączenia wstecznego światła ( do wtyczki w skrzyni) czy móglibyście mi podpowiedzieć mniej więcej które kable trzeba ze sobą połączyć żeby to wszystko działało jak należy? moja omega to rocznk 2000 bfl 2.5b w automacie (teraz już w manualu :-). przeczytałem już bardzo dużo postów ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, nikt tego nie opisał, także jak by można było prosić o radę to bardzo proszę . ;-) Pozdrawiam virus19pl.

Jak ktoś podpowie mi w sprawie elektryki. to zrobię post krok po kroku co jak dokładnie się wymienia dla osób nie wiedzących. Pozdrawiam virus19pl :)

#2 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 29 lipca 2010 - 23:09

witam na forum. chyba zbyt wiele to nie czytales bo bylo pisane juz kilka razy co gdzie podlaczyc. na selectorze wszystkie kable masz oznaczone od A do H
1. zeby odpalal H i E
2. wsteczny D i F
3. tempomat, jesli masz BCD
mam nadzieje ze to jest krok po kroku;)

#3 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2010 - 06:36

promocja - http://forum.omegakl...ead.php?t=41376

 


#4 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 07 sierpnia 2010 - 20:51

wziąłem się za instalację , a więc silnik pali po podłączeniu przewodów H E, ale przy podłączeniu D F do czujnika skrzyni nie zapala się wsteczny (oczywiście wsteczny wbijam) sprawdzę to jeszcze w poniedziałek ,bo robiłem to tak na szybkiego, ale mniejsza o to . Jeśli chodzi o podłączenie kompa skrzyni to pin 37 mam szary a pin 38 mam już czarno żółty, no i w skrzynce bezpieczników nie mam takiego oznaczenia jak f15 (drugie od lewej w dolnym rzędzie , jeśli już to jest KL15 (opis na klapce) bezpiecznik numer 2, i co koledzy na to? podłączyłem to wszystko z pinem 38 plus bezpiecznik nr2 no i nie wiem czy to działa. proszę o rade podkreślam że to jest omega po lifcie 2,5 benzyna bo możliwe że tamte opisy są do omegi b w w bfl jest trochę inaczej??

#5 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 09 sierpnia 2010 - 19:57

światła wstecznego zrobiłem (czujnik w skrzyni był uszkodzony wymieniłem na drugi) , ale jeszcze mam pytanie - potrzebna jest ta przeróbka instalacji kompa skrzyni ( podpięcie pod czujniki itd?) praktycznie i bez tego auto jeździ do czego ogólnie to ma służyć? proszę o odpowiedz.

#6 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 09 sierpnia 2010 - 22:34

światła wstecznego zrobiłem (czujnik w skrzyni był uszkodzony wymieniłem na drugi) , ale jeszcze mam pytanie - potrzebna jest ta przeróbka instalacji kompa skrzyni ( podpięcie pod czujniki itd?) praktycznie i bez tego auto jeździ do czego ogólnie to ma służyć? proszę o odpowiedz.


ale o jaki czujnik ci chodzi???
jaka przerobka instalacji???
przeciez wyslalem ci na priva co i jak

#7 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 10 sierpnia 2010 - 05:06

chodzi mi o to czy podłączenie pinu 37 z wiązki kompa skrzyni do czujnika hamulca od hamulca do czujnika sprzęgła od sprzęgła do skrzynki bezpieczników - czy to jest potrzebne? co to daje? czy to podłączenie szybciej zrzuca obroty z silnika przy wciśnięciu sprzęgła. chciałbym wiedzieć ponieważ u mnie są inne kolory kabli i inne oznaczenia, dzisiaj podłącze kompa i sprawdzę błędy co wyskoczyło po tej przekładce.

#8 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2010 - 07:21

Ten pin 37, o którym pisał Serek dotyczy tempomatu.
Jeżeli masz przed lifta to nie 37 a 8.
Jeżeli nie masz tempomatu to nie dotyczy to ciebie ;)

 


#9 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 10 sierpnia 2010 - 14:46

Dzięki wielkie. O to mi chodziło. Pozdrawiam!!!:)

#10 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:26

auto jeździ po przeróbce ale wyświetla mi się komunikat automatik gearbox (transmis auto) jak go usunąć? proszę o odpowiedz!

#11 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:43

Zmień wyświetlacz na taki, który pochodzi z manuala. Albo przez kompa można usunąć, lecz z tego co czytałem to tech'em 2 lub czymś lepszym

 


#12 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:50

oto chodzi że zmieniłem ale najpierw to mi wypadł pierdyknął o podłogę i poznikały napisy;-/. A jak można to zrobić techem bo ja mam techa2.

#13 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2010 - 20:25

oto chodzi że zmieniłem ale najpierw to mi wypadł pierdyknął o podłogę i poznikały napisy;-/. A jak można to zrobić techem bo ja mam techa2.


Tu masz poradę ale bez techa http://forum.omegakl...ead.php?t=24887

#14 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 26 sierpnia 2010 - 20:42

oto chodzi że zmieniłem ale najpierw to mi wypadł pierdyknął o podłogę i poznikały napisy;-/. A jak można to zrobić techem bo ja mam techa2.


jakiego masz tego techa 2 ???? takie urzadzenie jakim posluguje sie ASO??

jesli tak
wchodzisz w programowanie
wybierasz silnik
puzniej tech pobiera dane ze sterownika nastepnie
musisz podpiac sie do TIS 2000
zeby pobrac odpowiednie ustawienia w wtedy bedziesz mogl przeprogramowac stewrownik
przynajmniej u mnie trzeba tak robic
moze warto napisac do kolegi Beast on tez posiada takie urzadzenie moze udzieli ci bardziej konkretnych informacji

#15 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 28 sierpnia 2010 - 13:16

witam mam pytanie jak sie ma taka przekladka cenowo z automatu na manual?czy to taka sama cena jak zmiana skrzyni autonatu na jakas uzywke?
teraz mam automat jak bede chcial przelozyc na manual to skrzynia musi byc 4 biegowa?

#16 OFFLINE   virus19pl

virus19pl
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 29 sierpnia 2010 - 08:19

skrzynie manualne są 5 biegowe w omegach - bynajmniej ja się nie spotkałem z innymi co do ceny części to ja osbiście nic nie płaciłem bo wszystko miałem swoje (sprowadzie 5 omeg bfl z różnymi silnikami, w różnych wersjach, 95 % części sprzedałem, kupiłem kolejną omegę w europie z uszkodzonym automatem, a ze miałem komplecik na przekładkę na manual to wziołem się za robotę i przełożyłem Z WIELKĄ POMOCĄ FORUM OMEGA KLUB POLSKA za co bardzo dziękuję ).
Ogólnie miałem do sprzedania cały komplecik na taką przekładkę chciałem za niego 400zł. (skrzynia, wał, koło zamachowe , docisk, tarcza, łożysko igiełkowe 15/21/15 nówka, pompka sprzęgła, pedał hamulca i sprzęgał. myślę że niedrogo. A Jak miałem automat to sprzedalem go za 350zł od 2.2 benzyna. 89000 mil.
Jak coś to moge chęcią pomóc w takiej przekładce. Pozdrawiam.

#17 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2012 - 19:30

Ogrzeję kotleta :D
Choć nie do końca jestem pewien ze we własciwym temacie ;)
A co tam ;)
Pytanie za :piwo:
Czy w ostatnim czasie robił ktos przekładke z ASB na manual w 2.5V6 np ??
Jaki był orientacyjny koszt zabiegu (częsci+robota) ??
Moja ASB kuleje i tak rozważam różne opcje w tym zmiane na manual i chciałbym wiedzieć ile nazbierac $$

#18 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 23 kwietnia 2012 - 20:01

wszystko zalezy w jakim stanie znajdziesz graty i czy to bedzie zestaw plug and play czy bedziesz jeszcze musial kupowac inne drobiazgi.
ale mysle ze za dobry zestaw trzeba liczyc okolo 1K pln

jesli chodzi o montaz to nie wiem ile sobie licza mechanic w pl za dzien roboty ?, bo tyle gdzies zejdzie zeby wszystko zrobic na tip top bez pospiechu

#19 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 23 kwietnia 2012 - 20:35

Dzień roboty powiadasz? Chyba takie wykonanie jak u mnie w aucie - ECU skodowane na automat (podobnie jak ABS/TC), wiązka ASB wisi nawet niepodwieszona (zapakowanie w torbę foliową to już moja "inwencja", bo z uwagi na fakt że ogólnie wiązki nie idą u mnie tak jak powinny, bez wyjęcia silnika nie ma opcji usunięcia zbędnego kawałka).

To już lepiej wsadzić sprawną ASB, sprzedać auto i kupić oryginalnego/porządnie przełożonego manuala.

Ja bez 1000 PLNów nawet bym nie myślał żeby podjąć się tej roboty.

#20 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 kwietnia 2012 - 21:53

MSH wszystko do ogarnięcia ;)
o koszta zapytaj Beasta, ostatnio coś przekładali...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ