Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Interfejs


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 25 sierpnia 2007 - 17:29

Witam.. Odswiezam stary post poniewaz jestem zaintersowany samodzielnym diagnozowaniem usterek co za tym idzie kasowanie... i teraz pytanie do ludzi ktorzy maja owa zabawke.. czy naprawde oplaca sie kupowac ustrojstwo? czy jest to tylko zbedny gadzet ? mam omege 2.0 16v do zakupu interfejstu sklonil mnie blad sady lambda gdzie po naprawie usterki okazalo sie ze blad nadal wyskakuje (zla diagnoza) i tak 3 razy.. kazda wizyta u elektryka to koszt 100 zl... 100 zl za podpiecie interfejstu zczytaniu kodu i jego pozniejsza kasacje ... :roll: nic skomplikowanego tak wiec chcialbym sam sobie to robic. Interfejs mialby mi sluzyc glownie do diagnozy i kasacji bledu po naprawie, tak wiec wymagan duzych chyba nie mam :). Prosze was o porade bo jestem kompletnie zielony, przegladajac na allegro interfejsy spotykam opis "TECH2 +VAG + MULTIPLEKSER " i kompletnie nie wiem o co chodzi.. jesli moglby mnie ktos oswiecic... nie wiem jaki interfejs kupic, a moze samemu idzie go jakos zrobic? z tego co przeczytalem w poscie ktos robil takie interfejsy jak to sie sprawuje? jaka cena i czy istnieje mozliwosc zakupu ? wiem ze programem Tech idzie diagnozowac auto, niestety nie wiem skad ten program sciagnac i co oprocz kasowania i zczytywania bledow moge za jego pomoca zrobic? z gory dziekuje za pomoc.

#62 OFFLINE   Stachu

Stachu
  • 138 postów
  • Dołączył: 12-08-2006
  • Skąd: Księstwo Pilskie.

Napisany 25 sierpnia 2007 - 17:42

Skrap,jeśli czytałeś ten temat ,to czego jeszcze nie wiesz ?

http://forum.omegakl...read.php?t=4906
***************************************************

Może jeszcze to:
http://forum.omegakl...read.php?t=4749

#63 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 25 sierpnia 2007 - 17:55

Skrap,jeśli czytałeś ten temat ,to czego jeszcze nie wiesz ?

http://forum.omegakl...read.php?t=4906

dzieki, pare pytan sie wyjasnilo. Niestety 300 zl za interfejs to duzo tymbardziej ze nie jestem wstanie wykorzystac polowy jego funkcji-poprostu sie nie znam. Ja potrzebuje tylko zdiagnozowac i po naprawie skasowac blad.. nie ma jakiegos tanszego interfejscu ktory by wystarczyl dla mnie?? na allegro sa jakies po 100 cos zloty.. co o nich myslicie?

#64 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 sierpnia 2007 - 20:01

dzieki, pare pytan sie wyjasnilo. Niestety 300 zl za interfejs to duzo tymbardziej ze nie jestem wstanie wykorzystac polowy jego funkcji-poprostu sie nie znam. Ja potrzebuje tylko zdiagnozowac i po naprawie skasowac blad.. nie ma jakiegos tanszego interfejscu ktory by wystarczyl dla mnie?? na allegro sa jakies po 100 cos zloty.. co o nich myslicie?



te na allegro to ladniej wygladajaca wersja spinacza. bierz opelscanner nie bedziesz zalowal a przyda ci sie napewno




 


#65 OFFLINE   Pakulek

Pakulek
  • 46 postów
  • Dołączył: 17-05-2009
  • Skąd: Barlinek

Napisany 11 czerwca 2009 - 09:26

Odświeżam temat.
Minęły 2 lata więc i w Interfejsach się odświeżyło :)

Szukam czegoś co będzie w miarę uniwersalne z możliwością diagnozy także innych samochodów. Program też musi być maksymalnie wykorzystujący możliwości interfejsu.

Znalazłem coś takiego.
http://www.allegro.p...oscan_2009.html

#66 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 09 września 2009 - 10:39

Koledzy czy ten fejs tech po 300 zl nadal tyle kosztuje czy cos sie zmienilo?

#67 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2009 - 10:43

Pewnie zdrożał:D

#68 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 09 września 2009 - 13:42

Pewnie zdrożał:D


Mam nadzieje ze stanial

#69 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2009 - 21:51

a ja polecam op-coma i nie dlatego ze nim handluje, ale dlatego ze uwazam go za dobre narzedzie, swiadczy o tym liczba przedanych szt. posiadam tez opelscannera od piwka i musze przyznac, ze wlaciwie opcje sa w nich bardzo zblizone.
dla przykladu op-com nie chce sie polaczyc z midem, natomiast opelscanner tak
z kolei opel scanner nie dziala z centralnym, natomist op-com tak.

kazdy ma swoje plusy i minusy i kazdy jest wart swojej ceny w przypadku op-coma za okolo 200 zl mamy narzedzie warte znacznie wiecej jesli sie potrafi je wykorzystac.

#70 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2009 - 10:10

no i co żadnych nowości? zaoferuje ktoś opel scanera w jakieś dobrej cenie? co myślicie o tym gościu : http://viaken.pl/skl...?lang=pl&kat=20

i który zestaw brać jakby co... potrzebuje pełną obsługę Omegi x25xe 96rok, combo 03 a przygodnie przydało by się przejście na vw golf, bora, bmw e46 jest coś co obsłuży taki zestaw? wiem użyj szukajki... szukałem ale poproszę o informację w języku POLSKIM a nie po informatycznemu bo dla mnie to zupełnie nie zrozumiały "bełkot" Wiem tyle że z usb jest gorsze ale nie będzie problemu połączyć z kompem... PIWEK zaoferuj coś aktualnego :)

#71 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2009 - 10:13

moze chcesz op-coma mam jeszcze 2 szt do sprzedania?

#72 OFFLINE   eMdzeJ

eMdzeJ
  • 172 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Ostrów Wlkp./Sopot

Napisany 30 września 2009 - 15:20

Po ostatnich problemach z moją Omegą postanowiełm zakupić interfejs do Opli gdyż wielu znajomych również posiada auta tej marki i pytanie do was: Lepiej zakupić opel sccanera czy op-coma??
Jakie macie doświadczenia z tymi urządzeniami??
Czytałem na forum i w sumie nie wiele się różnią.

#73 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 16:25

KUPIŁEM OD PIWKA PARĘ DNI TEMU OPELSCANNERA USB...Fajne to jest ...tyle że na razie nie działa... jakoś nie mogę nim kontaktu złapać żeby coś poradził... próbowałem wszystkiego już chyba... podmieniałem sterowniki, w opcjach przeleciałem wszystkie złącza, odłączyłem czujnik poź. płynu chł.( znalazłem że jak szwankuje może blokowa diagnostykę) , próbowałem na rocznik 95... i nic totalny brak komunikacji... Hardwere is not ready to jedyna reakcja programu... Pomoże ktoś? jakieś pomysły? przeczytałem już setki postów i się pomału gubię... przejrzałem chyba wszystkie posty tutaj szukałem na Vectrze, elektrodzie nawet u Viakena... nie mam więcej pomysłów... Jak podepnę złączę oświeca się pomarańczowa dioda a czerwona ni hu hu... żadnej reakcji na zał/wył zapłon - windows wykrywa nowe urządzenie instaluje sterowniki z pliku... Na spinacz wychodzi 61 i 16 ( egr i stukowe) po odpinałem również na wszelki wypadek i NIC totalna ****... czyżbym wyrzucił kasę na kabel i na kompa na którym mogę w garażu w pasjansa pograć? Następne ( już 4...) podejście w sobotę bo chwilowy brak czasu... czytam szukam próbuję... pomoże ktoś co robię nie tak?

#74 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 września 2009 - 16:59

KUPIŁEM OD PIWKA PARĘ DNI TEMU OPELSCANNERA USB...Fajne to jest ...tyle że na razie nie działa... jakoś nie mogę nim kontaktu złapać żeby coś poradził... próbowałem wszystkiego już chyba... podmieniałem sterowniki, w opcjach przeleciałem wszystkie złącza, odłączyłem czujnik poź. płynu chł.( znalazłem że jak szwankuje może blokowa diagnostykę) , próbowałem na rocznik 95... i nic totalny brak komunikacji... Hardwere is not ready to jedyna reakcja programu... Pomoże ktoś? jakieś pomysły? przeczytałem już setki postów i się pomału gubię... przejrzałem chyba wszystkie posty tutaj szukałem na Vectrze, elektrodzie nawet u Viakena... nie mam więcej pomysłów... Jak podepnę złączę oświeca się pomarańczowa dioda a czerwona ni hu hu... żadnej reakcji na zał/wył zapłon - windows wykrywa nowe urządzenie instaluje sterowniki z pliku... Na spinacz wychodzi 61 i 16 ( egr i stukowe) po odpinałem również na wszelki wypadek i NIC totalna ****... czyżbym wyrzucił kasę na kabel i na kompa na którym mogę w garażu w pasjansa pograć? Następne ( już 4...) podejście w sobotę bo chwilowy brak czasu... czytam szukam próbuję... pomoże ktoś co robię nie tak?


jesli hardware not ready to komp nie widzi interfejsu. albo masz niezainstalowane stery albo port com jest zle ustawiony.




 


#75 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 18:36

porty przeleciałem od 1 do 20 i nic... interfejs widzi bo jak podpinam kabel to woła o sterowniki do Opla... instaluje je z pliku ( te co mi piwek podesłał, próbowałem też inne) mówi że ok...ale i tak nie łączy z autem :) nic tylko :piwo: siąść i kombinować potem:piwo::piwo: jak to nie pomoże ściągnąć jakiegoś speca i :kumple: żeby się lepiej myślało...


Tak myślę teraz z rana przy kawie i ... może koledzy podrzucicie sterowniki z których wy korzystacie i podpowiecie jak je instalujecie.. może to robię źle... nosek86@wp.pl

#76 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 02 października 2009 - 17:26

czy za pomocą op-com mogę zmienić język w Astrze G rocznik 2000? Wyświetlacz MID. Astra sprowadzana z Niemczech, takowy własnie jest język na wyświetlaczu.

pozdro

#77 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 października 2009 - 22:48

czy za pomocą op-com mogę zmienić język w Astrze G rocznik 2000? Wyświetlacz MID. Astra sprowadzana z Niemczech, takowy własnie jest język na wyświetlaczu.

pozdro


no wlasnie opcom tego nei robi tylko opelscanner




 


#78 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 października 2009 - 00:45

w omie mi sie nie laczy, natomiast w corsie mozna sie polaczyc

#79 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2009 - 12:25

porty przeleciałem od 1 do 20 i nic... interfejs widzi bo jak podpinam kabel to woła o sterowniki do Opla... instaluje je z pliku ( te co mi piwek podesłał, próbowałem też inne) mówi że ok...ale i tak nie łączy z autem :) nic tylko :piwo: siąść i kombinować potem:piwo::piwo: jak to nie pomoże ściągnąć jakiegoś speca i :kumple: żeby się lepiej myślało...


Tak myślę teraz z rana przy kawie i ... może koledzy podrzucicie sterowniki z których wy korzystacie i podpowiecie jak je instalujecie.. może to robię źle... nosek86@wp.pl




no i działa... kurde ale wypas... zrobiłem reinstalkę na xp sp2 i jakoś tak magicznie nagle zaczęło działać :) i tak ma być :) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

#80 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2009 - 20:07

panowie szukam sterownikow do tego kabla http://www.fotosik.p...cda4312b7c.html


z gory wielkie dzieki.