Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zakup Omegi B


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
43 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gutek

gutek
  • 2 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: dolny slask

Napisany 08 sierpnia 2006 - 18:33

Bardzo mi sie podoba Omega B z silnikiem 2,5td i chce kupic to auto
no w koncu ile mozna jezdzic polonezem ktory lata swojej swietnosci mial w
latach 70`tych

Tylko jest jedno ale .... kumpel mechanik mowi zebym sie popukal w glowe
i dal sobie spokoj z tym autem. Powiedzial ze Audi A6 bedzie lepszym rozwiazaniem
bo "cytuje" :
nie rdzewireje
ma lepsze silniki (podobno audi ma wtrysk bezposredni)
mniej pali, trwalszy silnik
lepsze zawieszenie
skrzynia nawet 6-biegowa
itd...

to co w koncu jest lepszego w omedze poza wygladem oczywiscie :-))



poprawilem tytul tematu - bartas



#2 OFFLINE   bartas

bartas
  • 135 postów
  • Dołączył: 24-05-2006
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 08 sierpnia 2006 - 18:49

Powiem Ci tak .... ze tylu samo jest zwolennikow TDS-a co przeciwkonow... ja np. jestem zwolennikiem benzyny , bo benzyne kupic chcialem. Ale powiem Ci ze gdybym znalazl zadbanego TD to tez bym sie zastanowil...

ogolnie nie patrz na silnik tylko na to co chcesz miec w aucie. Wyposazeniowe wersje Omegi i Audi to raczej niebo a ziemia. Omega ma wnetrze o wiele ladniejsze niz nowe auta , a co dopiero audi i to A6 w starej kascie...


wybor nalezy do Ciebie


ja kupilem omege bo :

to juz 3 Ci opel w rodzinie i nadal odpukac niezawodny...

bo to MV6 a V6 chodzi masakrycznie ...

duze i wygodne auto

itp itd ...

#3 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 08 sierpnia 2006 - 19:12

Na tym rysunku widac dwie tarczki sprzegłowe , a mojej skrzyni jest jedna , czy tak powinno byc ?? Dodany obrazek

#4 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 sierpnia 2006 - 19:42

gutek, to trochę różne połki aut
1998r
A6 to wydatek od 28tys
OB od 18tys

wyposażenie, moim zdaniem jest lepsze w Omce
ale wykonanie, szczególnie blachy, są lepsze w Audi

wybór i tak należy do Ciebie - ja wybrałem Omke ;)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#5 OFFLINE   gutek

gutek
  • 2 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: dolny slask

Napisany 08 sierpnia 2006 - 21:17

A6 produkowano od 94 roku tak samo jak OB

jakie osiagi ma OB 2,5 TD ?
wiem ze 130 koni okolo 12 sek do 100 km/h
zna ktos przyspieszenia na poszczegolnych biegach ?

III 60-100 km/h
IV 60-100 km/h
V 80-120 km/h

nie moge nigdzie w internecie znalezc tych danych

#6 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2006 - 21:19

problemów ale ja mam 97 jeszcze przed pełnym ocynkiem i nie mam żadnych śladów korozji


nie było nigdy pełnego ocynku w omegach

#7 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2006 - 21:28

GUTEK,zapytaj jeszcze swojego mechanika ile kosztuje utrzymanie w dobrym stanie zawieszenia w A6 :razz:

#8 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 08 sierpnia 2006 - 22:07

Ja nie chce siać jakiejś herezji na forum Omegi ale właśnie mam zamiar przesiąść sie na Audi A6 (C4 czyli pierwsza buda) 2.5 TDI .

nie rdzewireje

Dobra omega po 98 też nie rdzewieje ale w audi jakoś lepiej to wychodzi :razz:

ma lepsze silniki (podobno audi ma wtrysk bezposredni)
mniej pali, trwalszy silnik


Tu napewno audi jest górą (w silnikach diesla 1000 razy)

lepsze zawieszenie

Może i lepsze pod względem prowadzenie ale niestety droższe w eksploatacji - omega pod tym wzgledem jest napewno tańsza

skrzynia nawet 6-biegowa

To jest duży + takiego właśnie szukam i najlepiej jeszcze quatro :twisted:

to co w koncu jest lepszego w omedze poza wygladem oczywiscie

Poza wyglądem najlepsze są ceny części - audi napewno jest droższe. No i omesia ma jeszcze naped na tył :twisted: dlatego szukam audi quatro :twisted:

gutek, to trochę różne połki aut
1998r
A6 to wydatek od 28tys
OB od 18tys

Dokładnie.

wyposażenie, moim zdaniem jest lepsze w Omce
ale wykonanie, szczególnie blachy, są lepsze w Audi

Co do wyposażenia to bym dyskutował. A wykonanie napewno lepsze jest w audi.

#9 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 08 sierpnia 2006 - 22:17

nie było nigdy pełnego ocynku w omegach

no,miałem na myśli że po 98 jest ponoć więcej elementów cynkowanych :razz:

#10 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2006 - 22:31

ponoć więcej elementów cynkowanych


d.... nie ocynk co udowodniłem kolegom MARO oraz QQ na szrotowisku. Był ocynk to fakt ale jednostronny i to tylko na blachach przykręcanych np maska, drzwi, klapy.

to co Ci po tym że masz z zewnątrz drzwi kryte a od wewnątrz już nie... nic.. tak jakby go nie było.. i dlatego wcina...

ostatnio miałęm z pewnym gościem do czynienia który miał w omie bodajże 98 bądź 99 lekką krakse w d... na wypadek któej odprysła farba. Mówie gościowi ot tak... ach te omegi to szroty od razu nie ma farby, dobrze podkład nie zszedł a już rdza się pojawia... a on na to.... no tak... ale to przeciez ocynk, aż tydzień już tak jeżdże :mrgreen:

prawdziwy ocynk nie rdzewieje

#11 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2006 - 22:32

Można jeszcze przeanalizowac ubezpieczenie AC Audi ma je też z górnej półki :wink:

#12 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2006 - 22:43

przede wszystkim nie kupi się dobrego audi w cenie omegi, to trzeba też przekalkulować, używane audi to taki sam szrot jak używana omega, swoje trzeba dołożyć tylko że w audi trzeba pchać kase i to znacznie więcej, nie ma na allegro tylu ofert sprzedarzy i rozwiniętej sieci szrotowisk żadna marka oprócz opla, wykończenie i detale audi to rzeczywiście plus, choć jak patrze na te boczki drzwi rodem passat VW to mi się żygać chce, żeby np nie denerwowały stukające drzwi w omedze to trzeba sobie zrobić, w audi to chodzi jak po maśle.... ale jak się zrobi to się ma satysfakcje i też jest dobrze. A detale które przeszkadzają w omie i uchodzą za oplowskie usterki to niestety nic innego jak zaniedbania użytkowników. OStatnio przychodzi taki do mnie na gadu i mówi mi że mu drzwi stukają przednie jak jedzie. To mu mówie, że ma uszczelki do wymiany i sworznie (2 zł szt) dla niego problem jest rozwiązany w prosty sposób - podgłaśniam radio. TYlko nie zwraca uwagi że, lecą rygle, drzwi opadają w dół i wyginają mocowania w karoseri, przeciera sie lakier na progach na dole przy listwach progowych, w ostatnim stadium pada ogranicznik który wyrywa kawałek drzwi - w dodatku strzela i prosi o podkładke za 2 zł już od 5 lat. A uszczelki od C 2 letnie leżą i idą z dymem bo się je pali u Pana Borówki.. tylko brać i zakładać.. sama regulacja rygli też nic nie kosztuje.... ehhh oczywiście.. zgadzam się... że ktoś może powiedzieć... i właśnie to jest opel... ale w audi też znajdą się inne chrząszcze skrzypiące czy chrabąszcze... więc....

ponadto, a6 czy 100... omega A i Omega B... to są takie same samochodziki klepane w milionach egzemplarzy dla ludzi i mało się zmieniają w ciągu tych lat oprócz estetycznej oprawy i bajerów za które płacimy, jak się nawet popatrze na te komputery centralnego zamka któe są wielkości mojej szafy to mnie na śmiech zbiera.... zobaczciie ile potrafią nasze komórki a taki komputer z samochodu klocek potrafi tylko sterować ryglami... :D żałosne..... i np... żeby audi było nawet i najnowsze a6 i miało piękny silnik V6, to jak popatrze na te kielichy amortyzatorów rodem z cygara to normalnie..... fuuuu

ocynk... zapomnijmy już w audi o pełnym ocynku, jest zanurzana buda tylko i wyłącznie do wysokości listew, prawdziwy ocynk w audi skończył się na modelu 80 i cygaro 100.

Audi panowie rdzewieje, rudy wyłazi z pod uszczelek szyb itd... no bo oszczędności...


inna sprawa... na jak długo kupujemy auto? dla mnie omega to hobby więc sprzedarz odpada, ale przecietny użytkownik nie jeździ autem używanym dłużej niż 3 lata, sprzedaje i kupuje następne.... nie dość że traci sie na cenie to jeszcze idzie kasy w części... dla mnie wybór jest prosty..... różnice komfortu czuje dopiero BMW 7.

#13 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 09 sierpnia 2006 - 10:46

Ja mam TD od 2 miesiecy jakos i poki co jestem bardzo zadowolony... Pytasz o osiagi - odrazu ci powiem ze jesli lubisz szybka jazda do odposc sobie ten silnik w OB. To auto jest za ciezkie dla 130km. Jesli preferujesz normalny styl jazdy bez krecenia auta powyzej 3000obr to mozesz zaczac szukac ZADBANEGO egzemplarza bo tylko z takiego bedziesz zadowolony.

#14 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 09 sierpnia 2006 - 20:59

co do ocynku w omegach, prawdą jest że jest tylko częściowy i jednostronny. Ale i takie zabezpieczenie jest ok. Leży u mnie stara maska, drzwi oraz błotnik. Maska i błotnik mają duże odpryski lakieru, spod którego ukazał się ocynk. Na w/w elementach nie ma śladu rdzy (leżą sobie już ok 2 miesiące)
Ale ogladałem omege C 2002 rok, bita była z przodu, i tam nie było żadnego ocynku.(maska) Widać było tylko farbę i rdzę.
Już sam nie wiem co o tym myśleć.

#15 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2006 - 19:01

a co masz o tym myśleć? już napisałem.. złomy

#16 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 sierpnia 2006 - 14:49

ocynk w omedze..........dobre sobie heheheheh........... :lol: :lol: :lol:

#17 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2006 - 10:49

Koledzy chyba zapominaja ze to stronka Omegi. Jest duzo felerow, ale nie wieszajcie psow tak na omegach, bez przesady.
Audi Bmw i Mercedes sa o wiele drozsze i przy zakupi i w utrzymaniu.

Rozmawialem z mechanikiem i wymiana jednej strony zawieszenia w audi to koszt okolo 1000 tys >> bo sa elementy aluminiowe>>
Do tego zawiecha sypie sie bardziej niz ta w omie, po prostu to jest zawieszenie na dobre drogi a nie takie szutry i dziury jak u nas, jedna dobra dziura i mozesz cos rozpieprzyc.

zawieszenie w omie jest trwalsze lepiej znosi nasze dziury i jest tansze duzo tansze !!!

A co do komfortu to tez bez przesady przeciez Omega jest bardzo komfotowa i cicha <pod warunkiem ze ma pod macha silnik V6 >> no moze na + jest to Quatro w Audi, ale jak sie cos posypie to tez trzeba gruba kasa dysponowac.

kupic to nie problem , ale utrzymac to pozniej

#18 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 19 sierpnia 2006 - 10:57

z cała rozciagloscia zgadzam sie z Lendio.
Opel zawsze bedzie Oplem i dlatego jest fajny

#19 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2006 - 15:19

Ja się przesiadłem z Audi A4 1.9 TDI 99r na moją Omcię i oprócz spalania to widzę same plusy tej zamiany.Komfort bez porównania,zawiecha bez porównania,wyposażenie bez porównania i cena bez porównania :razz: a,że rdzewieją niewiem mnie tam jakoś nic nie rdzewieje.Zresztą nic nie jest wieczne :lol:

#20 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 19 sierpnia 2006 - 16:17

panowie co sie przekrzykujecie co jest lepsze ??

przeciez nikt nikogo nie zmuszał do kupienia Omegi, ja miałem zamiar kupić Vectre B ale omega bardziej mi sie podobała a rodzinne auto ma być duże, a audi czy vw w tej cenie to raczej ciężko kupić
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min