Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Blos w mv6


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
141 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2010 - 22:57

Komik po tym co napisales widac, ze niemasz zielonego pojecia na temat wtryskow lpg i ktos ci glupot naopowiadal.

szybki wtryskiwacz to taki, ktory poprawnie pracuje w autach majacych czasy wtrysku na jalowym ponizej +/- 2,5ms (omega ma ok 3ms wiec niepotrzebuje szybkich wcale)

POczytaj troche
lpg.info.pl

#62 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 08 sierpnia 2010 - 22:59

Przypominam wszystkim że to temat tylko o blosie !!!!!!!!!!!

#63 OFFLINE   komik88

komik88

    Zbanowany

  • 107 postów
  • Dołączył: 16-04-2010
  • Skąd: ELW

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:01

sam sobie poczytaj.. będziesz jeszcze mądrzejszy, ja poprostu stwierdzam fakt jaki widziałem na wlasne oczy, i wiem że chłopaki mają duze pojęcie i mi nie mów jak jest tylko z nimi sobie podyskutuj, ja tylko mówię co widziałem i co mi mówili.. a to jest druga najlepsza firma w Łodzi.. a STEFANOWSKI ma podobne zdanie,a to koleś który jest nr 1 w Łodzi!! więc twoje zdanie akurat mnie tu najmniej interesuje

#64 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:03

sam sobie poczytaj.. będziesz jeszcze mądrzejszy, ja poprostu stwierdzam fakt jaki widziałem na wlasne oczy, i wiem że chłopaki mają duze pojęcie i mi nie mów jak jest tylko z nimi sobie podyskutuj, ja tylko mówię co widziałem i co mi mówili.. a to jest druga najlepsza firma w Łodzi.. a STEFANOWSKI ma podobne zdanie,a to koleś który jest nr 1 w Łodzi więc twoje zdanie akurat mnie tu najmniej interesuje

Ok z mojej strony passs, o dalsza dyskusja z toba niema sensu.

Wciskali ci ciemnote i teraz sie smieja z ciebie a ty uwazasz, ze masz super szybkie valdemary.

#65 OFFLINE   komik88

komik88

    Zbanowany

  • 107 postów
  • Dołączył: 16-04-2010
  • Skąd: ELW

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:07

sory sory, pokaż mi to zdanie w którym napisałem że ja mam szybkie valteki!! no czekam. wtedy pogadamy!!

#66 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:10

sory sory, pokaż mi to zdanie w którym napisałem że ja mam szybkie valteki no czekam. wtedy pogadamy

Prosze bardzo

człowieku VALTEKI TO SHIT to dobry jestes koles hahahaha, jedyne wtryski na których jeździ mazda rx8 z silnikiem wankla to valteki! bo to szybkie wtryski. zakładałem gaz w najlepszej firmie w Łodzi więc o czym ty mówisz


Juz niebede koledze robile smietnika z tematu, wiec jak chcesz dalej dyskutowac zapraszam na priv.

#67 OFFLINE   komik88

komik88

    Zbanowany

  • 107 postów
  • Dołączył: 16-04-2010
  • Skąd: ELW

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:13

są valteki zółte, czerwone, niebieskie i czarne a ja mam czarne, i to te które są najbardziej precyzyjne ale nie szybkie, prosiłem cię zebys napisał mi ze to ja mam valteki szybkie!! a ty wysłałes mi ogół!! więc czytaj koleś

#68 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:17

Prosze modera o wyczyszczenie tematu z tego smietnika, ktory po czesci sam zrobilem, dyskutujac z kolega komik.

#69 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:35

człowieku VALTEKI TO SHIT to dobry jestes koles hahahaha, jedyne wtryski na których jeździ mazda rx8 z silnikiem wankla to valteki! bo to szybkie wtryski. zakładałem gaz w najlepszej firmie w Łodzi więc o czym ty mówisz


Niepotrzebnie wywołałeś wilka z lasu

zapraszam Cię do Łodzi pogadasz sobie ze STEFANOWSKIM LUB Z CHŁOPAKAMI NA MALOWNICZEJ

Po pierwsze pisanie dużymi literami oznacza krzyk za co można Warna dostać i nie ma sensu się unosić...

No to żeś się pogrążył co do Stefanowskiego to duża większość Łodziaków która serwisowała tam klnie i przeklina Stefanowskiego. Kiedyś był dobry teraz idą na masówkę i dawną renomę ,a tam w dużej mierze pracują ludzie bez dużego doświadczenia (po za samym Stefanowskim) Jest tam duża roszada pracowników nie wiem dlaczego... Co do malowniczej to tam nie potrafili wyregulować instalacji 1 gen w mojej VA, Chcieli mi reduktor wymieniać, miedź zmieniać bo zapchana jest, i wkładać sterowniki do sekwencji nie wiem po kiego gwizda... skasowali mnie na 50zł i tak sam wyregulowałem na zajęło mi 3 dni bez żadnego doświadczenia z LPG na zasadzie prób i błędów...

Tomek są tu ludzie którzy serwisują LPG i mają swoje zdanie, przeszukując fora z tematyką LPG wypowiadali się podobnie więc coś w tym musi być. Więc ślepo nie brnij w coś w czym masz małe doświadczenie...

Wracając do Blosa mnie o tyle to za intrygowało że jest diabelnie tanią instalacją LPG...ale martwi mnie fakt jak to się przełoży podczas użytkowania na pozostałe elementy silnika po przejechaniu 50-70tyś km, niestety mało jest informacji, i ludzi z doświadczeniem o blosie

#70 OFFLINE   komik88

komik88

    Zbanowany

  • 107 postów
  • Dołączył: 16-04-2010
  • Skąd: ELW

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:51

ZIUTEK bez komentarza to zostawię.. usuńcie ten temat i niech kolega Kamerski zrobi nowy bo to i tak do niczego nie prowadzi...

#71 OFFLINE   henry

henry
  • 190 postów
  • Dołączył: 03-11-2006
  • Skąd: lubelskie

Napisany 09 sierpnia 2010 - 05:48

panowie luzowac poslady bo sie juz nie da czytac

po 1, blos jest dobry([przetestowalem osobiscie w niejednym aucie)
z silnikiem oplowskim v6 takze,problemem jeste brak ludzi ktorzy ogarniaja blosa
,nastepna sprawa sa rozne blosy,
po 2, w sprawie sekwencji lpg,valteki beda dobre o ile ktos dobierze odpowiednio dysze i bedzie umial wyregulowac,z **** sa regulacje bez sondy szerokopasmowej,
i wiem co mowie bo u siebie tak wystroilem instalke z sonda i jest mega roznica w porownaniu do normalnej NIBY regulacji na oko,
jezdzi duzo lepiej i mnie pali (niby nie da sie, ale jednak da sie polaczyc te dwie rzeczy)
astra v6
serducho gsi irmscher

#72 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 sierpnia 2010 - 08:56

chetnie bym sie spotkal, dokladnie to jestem z Milanowka. sprzedalem swoja 2,5(a mialem mixer - i co dziwne calkiem przyzwoicie chodzila, ale potrafila mi czasem strzelic. planuje wlasnie kupic mv6 manuala, uaptrzylem sobie jedna, ale niestety bez gazu, a szkoda mi troche pakowac worek pieniedzy w sekwencje, skoro blosika zaloze za spokojnie polowe ceny ;)

#73 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 sierpnia 2010 - 23:40

z tego co wiem blos nie daje dobrego składu mieszanki w całym zakresie obciążeń - jak dół będzie dobry to góra za uboga, jak góra dobra to jałowe kuleją itp. więc nie ma się specjalnie czym zachwycać

#74 OFFLINE   henry

henry
  • 190 postów
  • Dołączył: 03-11-2006
  • Skąd: lubelskie

Napisany 10 sierpnia 2010 - 05:44

z tego co wiem blos nie daje dobrego składu mieszanki w całym zakresie obciążeń - jak dół będzie dobry to góra za uboga, jak góra dobra to jałowe kuleją itp. więc nie ma się specjalnie czym zachwycać



skąd takie wnioski?
astra v6
serducho gsi irmscher

#75 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 10 sierpnia 2010 - 08:32

doncortino, chyba Ci się pomyliło z mikserem, który często właśnie ma takie właściwości :) BLOS właśnie ten problem eliminuje, oczywiście pod warunkiem dostarczenia odpowiedniej ilości gazu z parownika.

#76 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 10 sierpnia 2010 - 11:21

z tego co wiem blos nie daje dobrego składu mieszanki w całym zakresie obciążeń - jak dół będzie dobry to góra za uboga, jak góra dobra to jałowe kuleją itp. więc nie ma się specjalnie czym zachwycać


widzę że kolega jeździl na blosie i dla tego tak pisze pozdrawiam i zapraszam na jazde testową do warszawy w tygodniu lub do tomaszowa w weekend ludzie henry ma racje w 100% blos jest dobry i tyle w temacie

#77 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 10 sierpnia 2010 - 17:32

potwierdzam blos to bardzo dobry patent, nie mam doswiadczen z omega ale mialem w golfie III GTI oraz nubirze 2.0, jedyne problemy jakie sprawial to nieraz po zgaszeniu nie odpalil za pierwszym razem, w omedze jego instalacja wyglada druciarsko i tylko to mnie od takiego rozwiazania odzegnuje

#78 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 sierpnia 2010 - 18:45

kiedyś chciałem założyć blosa do espero - ale na necie naczytałem się że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Jazda testowa nic ciekawego nie pokaże - chyba że z podłączonym do sondy lambda multimetrem

#79 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 10 sierpnia 2010 - 18:49

kiedyś chciałem założyć blosa do espero - ale na necie naczytałem się że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Jazda testowa nic ciekawego nie pokaże - chyba że z podłączonym do sondy lambda multimetrem


mialem zalozonego AFR w nubirze i na dole bylo ubogo na gorze bogato ale tak w blosie ma byc

#80 OFFLINE   blase2501

blase2501
  • 42 postów
  • Dołączył: 03-06-2010
  • Skąd: SIEMONIA

Napisany 10 sierpnia 2010 - 19:04

Panowie blos to taki gaznik do gazu moze nie trzyma on takich paremetrów jak sekwencjia ale jego prostota budowy jest dla mnie zaleta nie kma sie co popsuć blos jak kazdy gaznik jak bedzie dobrze wyregulowany bedzie spełniał swe zadanie .koledze z blosem zycze bezawaryjnej eksplatacji :driver::driver::driver:p.s a tu link jak to działahttp://www.corrado.com.pl/warsztat/blos/blos_instrukcja.pdf