Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Lampy do jazdy dziennej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 marca 2007 - 21:44

W atrape sobie zamontuj

Sam sobie zamontuj, najlepiej jakieś poroże :smiech: :smiech: :smiech:

#22 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 22:25

Jesli bedzie mozna wogóle uzywac świateł dziennych to na pewne nie mogą one byc poniezej lini zderzaka tj, na wysokosci świateł przeciwmgielnych.Jesli juz to podobnie jak w VW troche ponizej lini reflektorów przednich lub w tej samej lini co reflektory. Jeszcze wazne jest szerokośc rozstawienia lamp do jazdy dziennej. Nie przytoczę w tej chwili przepisów ale gdzies sie z nimi juz spotkałem. Takze koledzy zapomnijcie o światłach dziennych obok p/mgielnych. Na pewno tak nie mozna. Będą za nisko.Prózne rozmyślania i dywagacje.

#23 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 marca 2007 - 22:52

Jesli bedzie mozna wogóle uzywac świateł dziennych

Na pewno można, w jakimś wątku już o tym pisałem.

nie mogą one byc poniezej lini zderzaka tj, na wysokosci świateł przeciwmgielnych.

Sprawdziłem w rozporządzeniu, jest tam napisane, że mają być na wysokości 250-1500mm. Natomiast przeciwmgielne przednie nie niżej niż 250mm i nie wyżej niż światła mijania.
Tak więc światła do jazdy dziennej mogą być obok seryjnych przeciwmgielnych, na tej samej wysokości. Zderzak nie ma tu nic do rzeczy.

#24 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 23:23

Mysle ze firma hella zrobi zyciowy interes.Chyba wszyscy kupimy te swiatla dzienne.Juz o tym musle.

 


#25 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 01 kwietnia 2007 - 08:11

Mysle ze firma hella zrobi zyciowy interes.Chyba wszyscy kupimy te swiatla dzienne.Juz o tym musle.


Ja nie widze sensu takich swiateł! Ale kazdy robi jak uwaza :D Pozdrawiam oswieconych w jezdzie dziennej :D

#26 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 kwietnia 2007 - 09:37

Chłopaki przeciez do skandynawii chyba były w orginale światła do jazdy dziennej?
Jak one wyglądają, może ktoś ma fote?
Może niepotrzebnie się głowimy?

#27 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 02 kwietnia 2007 - 15:18

Chłopaki przeciez do skandynawii chyba były w orginale światła do jazdy dziennej?
Jak one wyglądają, może ktoś ma fote?
Może niepotrzebnie się głowimy?


W skandynawi masz automat do swaitel! smigaja na mijania tylko ze z tym ze tablica zegarow i rejestracja nie podswietlane ;) Ja tak mam u siebie :D

#28 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 kwietnia 2007 - 15:33

Chłopaki przeciez do skandynawii chyba były w orginale światła do jazdy dziennej?

Egon nie światła dzienne tylko są normalne mijania.



Jak się Wam podoba? Co wybrać i gdzie zamontować? Piszcie.

Nigdzie.
Własnie dzisiaj rozmawiałem z policmajstrem i powiedział, że przepis ( ustawa) bedzie mówić o jeździe na światłach mijania całorocznie, a nie na jakis dziennych czy nocnych, a śwuiatła dzienne nie są światłami mijania według przepisów o ruchu drogowym.
Więc moim zdaniem albo poczekaj aż ukaże sie wreszcie ustawa i wejdzie w życie, bo szkoda wydawać kasę na te światełka, lepiej cos kupic innego do omesi.

#29 OFFLINE   ww200

ww200
  • 75 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 02 kwietnia 2007 - 17:23

Waldku a czy ten policjant nie był przypadkiem jakimś przebierańcem bo kto jak kto ale on to powinien się na tym znać :mrgreen:
http://www.motofakty..._swiatlach.html

Zgodnie z art. 51 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza:
1) w czasie od zmierzchu do świtu,
2) w okresie od 1 października do ostatniego dnia lutego - przez całą dobę,
3) w tunelu.
Natomiast świateł do jazdy dziennej kierujący może używać w czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania (art. 51 ust. 2). Zatem można dojść do następującego wniosku: światła dzienne służą do jazdy podczas dnia i używanie ich podczas jazdy nocą jest niezgodne z ich przeznaczeniem. Zatem policja ma prawo wystawić Panu mandat za jazdę w czasie nocy z włączonymi światłami dziennymi i mijania jednocześnie. Odnośnie jazdy podczas dnia z włączonymi światłami dziennymi i mijania jednocześnie to odradzam Panu taką jazdę gdyż ustawodawca w ust. 2 art. 51 wyraźnie używa stwierdzenia „zamiast świateł mijania”. Zatem należy stosować światła mijania lub dzienne osobno, a nie jednocześnie.

#30 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 kwietnia 2007 - 19:10

Waldemarz, jak będziesz słuchać tego dzielnicowego, to w końcu zapłacisz mandat :hehe:

#31 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 kwietnia 2007 - 21:50

Chłopaki przeciez do skandynawii chyba były w orginale światła do jazdy dziennej?
Jak one wyglądają, może ktoś ma fote?
Może niepotrzebnie się głowimy?


W skandynawi masz automat do swaitel! smigaja na mijania tylko ze z tym ze tablica zegarow i rejestracja nie podswietlane ;) Ja tak mam u siebie :D


no i o to mi chodziło :brawo:

#32 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 kwietnia 2007 - 22:03

Co do skandynawskiego systemu to już kiedyś wklejałem, ale wrzuce jeszcze raz manuala:
http://motonews.pl/s...64408&c=114&f=9

#33 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 kwietnia 2007 - 23:00

Może jednak sie wstrzymaj z tymi światłami, ponieważ jak wejdzie ustawa w sprawie świateł to nie wiadomo czy wystarczą światła do dziennej jazdy, ponieważ przepis będzie mówił o całodobowej jeżdzie na światłach mijania, a światła dzienne nie są światłami mijania, jak mi się zdaje.

Światła dzienne pozostają tak jak były. Nic się nie zmienia - tekst rozporządzenia będzie jutro ogłoszony.