Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

tłumik przelotowy zamiast kata ? jeśli tak to jaki ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
136 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   swiniaa

swiniaa

    Zbanowany

  • 166 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: POLSKA

Napisany 27 lipca 2011 - 08:06

podepnę się , faktycznie będę wywalał katy i chce coś wstawić.

#42 OFFLINE   Muki20

Muki20
  • 90 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2011 - 08:16

Ja zamontowałem to: http://allegro.pl/tl...1697878498.html zamiast katalizatorów. Na wolnych obrotach i podczas równej jazdy jest ok ale przy przyspieszaniu i dodawaniu gazu słychac metaliczny dźwiek. Jak w poldku. Coś tak jakby brzęczało dosyć głośno. Po za tym to zauważyłem że spaliny szybciej wydostają się z wydechu niż z katalizatorami

#43 OFFLINE   swiniaa

swiniaa

    Zbanowany

  • 166 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: POLSKA

Napisany 27 lipca 2011 - 08:46

No to nie dobrze bo ja właśnie mam tak teraz ;/ byle nie wcisnąć gazu to jest ok. ale trochę gazu i wyje ...

#44 OFFLINE   MATEK--1

MATEK--1
  • 78 postów
  • Dołączył: 21-05-2009
  • Skąd: Iława

Napisany 27 lipca 2011 - 08:50

ja mam też takie wstawione jest dobrze bo jak miałem same rury to była jazda:)

#45 OFFLINE   swiniaa

swiniaa

    Zbanowany

  • 166 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: POLSKA

Napisany 27 lipca 2011 - 08:59

same rury to porażka ... tylko właśnie jaki tłumik się nada ...

#46 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lipca 2011 - 17:46

Mógłbyś podać jaki dokładnie wstawiłeś ten tłumik przelotowy i gdzie go kupiłeś.


Pojechałem do ludzi co się zajmują tłumikami, wycieli mi katy a w ich miejsce wspawali tłumiki przelotowe od golfa. Nic mi nie brzęczy, mogę nawet powiedzieć że nie widzę różnicy między katem a tym tłumikiem.

#47 OFFLINE   Muki20

Muki20
  • 90 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2011 - 21:27

Pojechałem do ludzi co się zajmują tłumikami, wycieli mi katy a w ich miejsce wspawali tłumiki przelotowe od golfa. Nic mi nie brzęczy, mogę nawet powiedzieć że nie widzę różnicy między katem a tym tłumikiem.


Gdzie znalazłeś takich ludzi w kielcach? Bo mi wszyscy polecali tłumik przelotowy typu AWG

#48 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lipca 2011 - 23:11

Gdzie znalazłeś takich ludzi w kielcach? Bo mi wszyscy polecali tłumik przelotowy typu AWG


U Jaha, polecają albo od Golfa albo od Mazdy, ale bierz od Golfa bo są troche większe i mają więcej tego wytłumienia w środku.

#49 OFFLINE   Tomek12

Tomek12
  • 15 postów
  • Dołączył: 14-01-2010
  • Skąd: Braniewo
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 lipca 2011 - 14:41

Witam. Ja natomiast zamiast katalizatorów rok temu wstawiłem przelotowe RM MOTORS i od tego momentu wydobywał się metaliczny odgłos, przy mocnym gazowaniu. Dzisiaj wstawiłem dwa środkowe i końcowy BOSALA, słychać tylko lekko basowy pomruk w czasie jazdy i przy mocnym depnięciu.

#50 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2011 - 14:49

Witam. Ja natomiast zamiast katalizatorów rok temu wstawiłem przelotowe RM MOTORS i od tego momentu wydobywał się metaliczny odgłos, przy mocnym gazowaniu. Dzisiaj wstawiłem dwa środkowe i końcowy BOSALA, słychać tylko lekko basowy pomruk w czasie jazdy i przy mocnym depnięciu.


No to masz ten sam zestaw co ja, z tym że u mnie nigdy nie było metalicznego dźwięku na starych bebechach. Teraz tym bardziej nie :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

#51 OFFLINE   Muki20

Muki20
  • 90 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2011 - 14:56

No to masz ten sam zestaw co ja, z tym że u mnie nigdy nie było metalicznego dźwięku na starych bebechach. Teraz tym bardziej nie :D


Co macie wstawione w miejsce środkowych tłumików? U mnie metaliczny dźwięk wydobywa sie z przelotowych tłumików w miejscach po katach. Myślicie ze ten metaliczny dźwięk może mieć coś wspólnego ze środkowymi tłumikami?

#52 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2011 - 15:05

Co macie wstawione w miejsce środkowych tłumików


Oryginalne Bosal.

Myślicie ze ten metaliczny dźwięk może mieć coś wspólnego ze środkowymi tłumikami


Jak są wypalone/dziurawe to będzie głośniej
[SIGPIC][/SIGPIC]

#53 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2011 - 17:08

Dobra , to co polecacie zamiast kata do xeva, bo te linki już nie działają a nie moge znaleźć nic na alegroszu dedykowanego w przyzwoitej cenie :( Chciałem wsadzić sama rurę ale jak przeczytałem ten temat to widzę że będę musiał wtedy wsadzić mocniejszy sprzęt grający, albo nauszniki ;) aż taka różnica?

#54 OFFLINE   bejo

bejo
  • 62 postów
  • Dołączył: 17-04-2011
  • Skąd: Puławy

Napisany 28 lipca 2011 - 20:39

U mnie ktoś mądry wstawił rury zamiast katów to masakra jest. Jak ją pokręce pod maksa z obrotami to brzęczy tak że masakra :masakra::masakra:. Muszę podjechać do Niedziałka to dobiorą mi tam jakieś tłumiki albo wstawię nowe katy :D i nastanie cisza :jump:

#55 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2011 - 09:48

Dobra , to co polecacie zamiast kata do xeva, bo te linki już nie działają a nie moge znaleźć nic na alegroszu dedykowanego w przyzwoitej cenie :( Chciałem wsadzić sama rurę ale jak przeczytałem ten temat to widzę że będę musiał wtedy wsadzić mocniejszy sprzęt grający, albo nauszniki ;) aż taka różnica?


Może zadzwoń do Rm-Motors i zapytaj. Nie wiem jaka jest średnica wydechu w 2.0 ale może tłumik rm-01 (ja mam takie) by podszedł? :hmmm:
[SIGPIC][/SIGPIC]

#56 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2011 - 10:01

Może zadzwoń do Rm-Motors i zapytaj. Nie wiem jaka jest średnica wydechu w 2.0 ale może tłumik rm-01 (ja mam takie) by podszedł?


Spoko Za info, oni mają różnego rodzaju i długości, blaszane ala kat. i rurowe , wydaje mi się że te rurowy był by lepszy bo nie ma zgrzewów tylko normalne spawy, są z nierdzewki i aluminiowane :) Można dobrać swobodnie dł. rury i nie ma to znaczenia na koszt tłumika :) Wystarczy zmierzyć długość ile trzeba i tak na dobrą sprawę to można załatwić to bez spawania, trochę dłuższe i grubsze lub cieńsze rury i zrobić na zakładkę i na jarzma, spoko :)
Jeszcze raz dzieks :)

#57 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2011 - 10:19

Jeśli tylko się zmieści to bierz rurowy. Ja miałem takie w kształcie kata i szybciej je wyciąłem niż wspawałem :D Zrobiły się głośne jak cholera :D Czemu tak jest to nie wiem. Rurowe po nadal są ok a łatwego życia nie mają :D Co do głośności to mi się ciężko wypowiadać bo to moje subiektywne odczucia. Zapytaj Bratex-a. On ze mną kilka razy jechał to oceni bardziej obiektywnie :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

#58 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2011 - 10:25

Co macie wstawione w miejsce środkowych tłumików?

Sportowe przelotki AWG... jest głośniej, bardziej basowo... przy katalizatorach nawet ładnie brzmi... bez katów będzie głośno...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#59 OFFLINE   korczo007

korczo007
  • 100 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Kamieniec Wrocławski

Napisany 29 lipca 2011 - 12:51

ja właśnie w poniedziałek wyciąłem katalizator zrobiłem w nim okienko wywaliłem wszystko w Środku i mam Święty spokój, nie ma różnicy głośności nic nie telepie ani żadne takie tam. Ale jet poprawa bo ceramika w środku była pęknięta w pół i pierwsza cześć była strasznie zapchana a druga czyściutka, no i przeze to Auto muliło.
kata ładnie zaspawałem oczywiście spawami do góry żeby przy przeglądzie nikt nic nie widział ... :p:P

#60 OFFLINE   Muki20

Muki20
  • 90 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2011 - 13:41

ja właśnie w poniedziałek wyciąłem katalizator zrobiłem w nim okienko wywaliłem wszystko w Środku i mam Święty spokój, nie ma różnicy głośności nic nie telepie ani żadne takie tam. Ale jet poprawa bo ceramika w środku była pęknięta w pół i pierwsza cześć była strasznie zapchana a druga czyściutka, no i przeze to Auto muliło.
kata ładnie zaspawałem oczywiście spawami do góry żeby przy przeglądzie nikt nic nie widział ... :p:P


W silniku benzynowym taki numer nie przejdzie, a tym bardziej w V6 (szkoda):). Ja teraz jestem na etapie testów gdzie w miejsce kata wstawiam rurę grubościenną i z trochę większą średnicą.