Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Stłuczka problem!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 26 listopada 2012 - 10:52

Tylko policja. Sprawca nie wykazał się chęciami do szybkiego załatwienia sprawy.
Jak ten monitoring nie zostanie zabezpieczony to podejrzewam, że trudno będzie Ci odzyskać kasę.

#22 OFFLINE   kens

kens
  • 175 postów
  • Dołączył: 11-11-2009
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza/Katowice

Napisany 26 listopada 2012 - 11:10

Właśnie skończyłem z nim rozmawiać.w końcu sie łąskawie odezwał.... mam sie dzisiaj z nim spotkać ciekawe co powie.... Jezeli by chciał się gotówkowo dogadać to ile mu powiedzieć?

#23 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 listopada 2012 - 11:15

policz sobie ceny elementów + lakierownie i wymiana i mniej więcej tyle powinno Cię satysfakcjonować...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#24 OFFLINE   Wujoteka

Wujoteka
  • 19 postów
  • Dołączył: 11-03-2012
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 26 listopada 2012 - 12:32

a nie dalo sie uzyskac tego nagrania z uczelni? albo prosic o zostawienie tego nagrania na dysku?
skoro gsociu tak niechetnie do tego podchodzi to pewnie bedzie robil problemy i bedzie chcial sie wyłgac z tego :(
majac nagranie odrazu poszedl bym na policje.

#25 OFFLINE   h4nter

h4nter
  • 87 postów
  • Dołączył: 09-05-2010
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 listopada 2012 - 12:44

http://forumprawne.o...a-ucieczka.html
Koleś może ostro beknąć za to. Ale lepiej się dogadać, bo na pewno pozna Twój adres i może się mścić - ot polskie realia.

#26 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 listopada 2012 - 13:37

Wg mnie niech ci napisze oświadczenie bo nie wiesz jakie będziesz miał koszty a tak oddasz do pożądnego warsztatu i nie będziesz się szczypał.

http://forumprawne.o...a-ucieczka.html
Koleś może ostro beknąć za to. Ale lepiej się dogadać, bo na pewno pozna Twój adres i może się mścić - ot polskie realia.


Mścić???A jak ?? Przestań go straszyć,facio po chamsku się zachował,ja bym go wycharatał po całości.

 


#27 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 listopada 2012 - 21:42

zglaszaj sprawe na olicje, przed tym wnioskuj na uczelni o zabezpieczenie nagrania z monitoringu, mam nadzieje ze sie nie kasuja po 7 dniach.
zwykle oswiadczenie dla ubezpieczyciela to podstawa do przeciagania sprawy w nieskonczonosc.
dobrym argumentem bedzie nagranie zabezpieczone, notatka policji , wtedy ubezpieczyciele inaczej spiewaja., nie maja pola manewru.
nie kombinuj inaczej ,..... no chyba ze da ci gotówke od reki. uscisnie dlon przeprosi. w innym przypadku lec uzedowo.

#28 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 listopada 2012 - 21:49

no chyba ze da ci gotówke od reki. uscisnie dlon przeprosi.


Ale nie 1000 zł...
Dla mnie to frajer,bo tak się nie robi...każdemu może się zdarzyć ale po to się ma ubezpieczenie...gdyby nie nagranie to kto wie czy by się odezwał...jak Ci napisze oświadczenie to do rzeczoznawcy gdzie jest ubezpieczony bo rozumiem że pozbierałeś graty i nie wiem czy wezwałeś od razu policję...i robić po maksie..

 


#29 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 listopada 2012 - 22:07

Ale nie 1000 zł...
Dla mnie to frajer,bo tak się nie robi...każdemu może się zdarzyć ale po to się ma ubezpieczenie...gdyby nie nagranie to kto wie czy by się odezwał...jak Ci napisze oświadczenie to do rzeczoznawcy gdzie jest ubezpieczony bo rozumiem że pozbierałeś graty i nie wiem czy wezwałeś od razu policję...i robić po maksie..


nie dodalem ,.... odpowiednia gotówke

#30 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 26 listopada 2012 - 22:27

Nie rozumiem tych ludzi, którzy uszkodzą auto i uciekają z miejsca zdarzenia.
Czy utrata 10% zniżek przez 2 lata jest aż tak bolesna??

#31 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 listopada 2012 - 22:32

Nie rozumiem tych ludzi, którzy uszkodzą auto i uciekają z miejsca zdarzenia.
Czy utrata 10% zniżek przez 2 lata jest aż tak bolesna??


Jak płaci rocznie 400 zł to wiesz jaka to kasa??Ale tacy są ale jak ty byś mu ryskę zrobił to by pół auta wyremontował...temat rzeka ...

 


#32 OFFLINE   damianmv6

damianmv6
  • 63 postów
  • Dołączył: 17-02-2012

Napisany 27 listopada 2012 - 21:30

Ja bym się nie zastanawiał nad tą sprawą i poinformował policję.

A później gnoja w gips!

#33 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2012 - 22:11

W ogóle się nie zastanawiaj i idź jutro rano od razu na policje. Gość dostanie mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (Art. 86. § 1). jakieś 200-500zł zależy od sądu, wezwanie na policje. Zależnie od sądu pkt karne. Do tego z Jego OC wypłaca ci za szkodę. I możliwe że odpowie za ucieczkę z miejsca wypadku.
Jeśli jutro Ci wypłaci ile chce możesz przymknąć oko, niech ładnie przeprosi, a jak nie to ma naprawdę mocno przesrane...

#34 OFFLINE   kens

kens
  • 175 postów
  • Dołączył: 11-11-2009
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza/Katowice

Napisany 29 listopada 2012 - 12:26

No więc tak.... Poprosiłem ochroniarzy żeby zabezpieczyli mi ten materiał powiedzieli że zgrają więc byłem bezpieczny. Gościa dorwałem po 2 dniach bo w pierwszy zona zadzwoniła i przepraszała że mąz nie przyjedzie wogóle pokręcona sprawa. Ale ok dałem jeszcze dzień bo miałem pewne nagranie z kamery. Na 2gi dzien udało się go spotkać. i jeszcze narzekał mi że on pierwszy stał a ja drugi zaparkowałem i jakbym inaczej zaparkował to by we mnie nie uderzył...Co za gość! Uderzył zwiał a teraz jeszcze mi tu bedzie móiwł kto tu pierwszy stał, kto nie co to wogóle ma do rzeczy?? no ale nieważne spisane szkoda zgłoszona a pisałem już że keidy mnie uderzył nie maił przeglądu bo mu sie dzień wcześniej skończył?? no ale zgłosiłem przyjechał rzeczoznawca i następne jajka. Wycenił mi szkode na 4700zł ale powiedziął że auto ma wartość koło 5tys wieć teraz mam czekaś i to kochane MTU sobie cos tam bedzie podliczać bo jeżeli szkoda się zbilży na ok. 80%wart samochodu to wtedy oni to wyliczają a nie rzeczoznawca... Czy ktoś wie o co w tym chodzi?:(

#35 OFFLINE   sylwunio

sylwunio
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-01-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 29 listopada 2012 - 13:01

zgłaszaj na policję, spróbuj uzyskać nagranie z cctv i wal bez czekania. Mnie kiedyś taksówkarz na parkingu pod tvn cofając urwał zaczepy od zderzaka. U niego nic, u mnie zderzak wisi, a że nie miałem czasu na czekanie, dodatkowo akurat tego dnia cała policja była na baczność bo przywozili zwłoki ze Smoleńska do kraju to wiedziałem że zejdzie z pół dnia lekko. Powiedziałem mu tak, 400 stówy kosztuje malowanie, pęknięty zderzak itd 3 stówy i się dogadamy bez policji bo to i tak jego wina, po co mu jeszcze mandat. On na mnie z mordą że to ja w niego wjechałem i jak chcę to niech dzwonię. Zadzwoniłem, zanim przyjechali on odjechał. A że dziewczyna tam pracowała, zgarnęła z ochrony płytę z nagraniem i z tym pojechaliśmy na Okrężną. Następnego dnia już mieli jego adres. Nagranie z kamery plus zeznania moje i mojej byłej, i zaraz sprawa,wycena szkody, wyrok i hajs z jego oc na moim koncie (dosłownie 10 minut po przesłaniu skanu wyroku do ubezpieczyciela). Dostał jeszcze jakiś mandat za całokształt, stłuczkę ucieczkę itd. Walcz o swoje, trzeba wychodzić trochę swoje ale da się

#36 OFFLINE   fotbrenda

fotbrenda
  • 272 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: LUBIN - LEGNICA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 listopada 2012 - 21:58

http://forumprawne.o...a-ucieczka.html
Koleś może ostro beknąć za to. Ale lepiej się dogadać, bo na pewno pozna Twój adres i może się mścić - ot polskie realia.


Jak dostanie po d... t nie będzie chcial się mścić.
Miałem podobnie. Z tym że to kobieta szła w zaparte ze niby to nie ona i takie tam.
Zadzwoniłem na Policję. Panowie przyjechali, porozmawiali z Panią i od ręki dostałem ubezpieczenie i oświadczenie sprawcy.
Pani wie gdzie mieszkam. Oczywiście ma wielkiego foha ale to już jej problem. Jak na razie minęło pół roku i nikt się nie mści

Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy

#37 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 01 grudnia 2012 - 11:15

Kolego co do tego MTU to powiem ci że oni dość po ludzku wyceniają. U mnie podczas wypadku sprawca miał właśnie MTU. Uszkodził wtedy 4 samochody. Ja miałem wtedy mercedesa w210. Auto się nie nadawało do jazdy wypłacili mi 4800 za tego mercedesa i wrak zostawili. Wartość pojazdu to było jakies +- 7 tyś. A jeśli wartość naprawy dochodzi do wartości pojazdu MTU wali całkowitą.
Wtedy od wartości pojazd odejmują wartość na jaką wycenił rzeczoznawca wrak i wypłacają ci tą różnicę.

Tak więc prawo prawem a tak wygląda temat z MTU. Mi powiedzieli pierwotnie że dostanę 3 tyś na naprawę. Po zgłoszeniu usterki do Mercedes-Benz naprawę wycenili na 18 tyś. Wtedy momentalnie zmiana zdania i szkoda całkowita. Tak więc idź w zaparte. A... i tak jak podpowiadali koledzy idź na policję. Dobra notatka z policji bardzo dużo pomaga!

#38 OFFLINE   kens

kens
  • 175 postów
  • Dołączył: 11-11-2009
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza/Katowice

Napisany 01 grudnia 2012 - 15:53

Czyli wychodzi na to że całkowitą bede miał i co omkę mi zabiorą i hajs wypłacą?:( mi rzeczoznawca powiedziął 4700 za szkode a wartośc rynkowa samochodu.... 5500? Oni sobie licza jak chcą.. A graty które wsadziłem do tego samochodu to niby sie nie liczą?? Jak bede mi chceili wypłacić i samochód wziąć to wszystko z powrotem wymieniam ... a graty sprzedam...

#39 OFFLINE   fotbrenda

fotbrenda
  • 272 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: LUBIN - LEGNICA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 grudnia 2012 - 15:58

Przy szkodzie całkowitej dostajesz kasę i graty Ci też zostawią

#40 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 02 grudnia 2012 - 08:43

Śmieszne jest to ale chodź byś w omegę zainwestował milion złotych i udowodnił to ubezpieczalni słyszysz że wartość rynkowa jest tak jak napisałeś 5500 i więcej nie dostaniesz. Po szkodzie całkowitej omege ci zostawią. Wypłacą przy tym odszkodowanie. Jeśli się nadaje to ją naprawisz pojedziesz na przegląd potwierdzą ci oddadzą dowód i jeździsz;)