Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KLIMATYZACJA ! ! !


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 01 sierpnia 2014 - 14:58

No widzisz kolego a przewód na ssaniu powinien być wyraźnie zimny to wtedy jest poprawne ssanie powinno być na granicy 0.8 bara
jeżeli ssanie jest zrównane z ciśnieniem na tłoczeniu a tak się zdarza (pod warunkiem odpowiedniej ilości czynnika) to ewidentnie jest do wymiany zawór z tyłu sprężarki.jeszcze kolego sprawdź temperaturę zaworu na parowniku od strony kierowcy jest taka dławica na chłodnicy klimy jak ona jest zimna a nawet super zimna i oszroniona to klima działa poprawnie tylko kłopot jest w klapie zimny/ciepły.
Krristof

#122 OFFLINE   Arnixpl

Arnixpl
  • 21 postów
  • Dołączył: 21-09-2013

Napisany 14 maja 2015 - 09:54

Witam , mam pytanko . Moze ktos wie czy w ukladzie klimatyzacji jest czujnik zabezpieczajacy przed wybuczem gdy niezalaczy sie wetylator klimy za odpowiedz wielkie dzieki Pozdrawiam

#123 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 14 maja 2015 - 11:14

W układzie są czujniki które nie pozwolą w razie awarii załączyć klimę i tym sposobem raczej zabezpieczają przed wybuchem :p
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#124 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2015 - 11:23

W układzie klimy jest czujnik wysokiego ciśnienia który wyłącza sprężarkę jak ciśnienie wzrośnie do granicznego , nawet gdyby nie zadziałał to mało prawdopodobne aby doprowadziło to do wybuchu , prawdopodobnie puściłyby uszczelnienia albo węże elastyczne .

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#125 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 14 maja 2015 - 12:42

kocyk dobrze prawi, szczególnie że samochodowa klimatyzacja ma dużo miejsc łączenia więc zawsze jest prawdopodobieństwo ze przy naprawdę dużym ciśnieniu któreś się rozszczelni. Ale są 2 presostaty, jeden nie załączy klimy przy zbyt niskim ciśnieniu drugi wyłączy przy zbyt wysokim :)