Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KLIMATYZACJA ! ! !


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   01baca10

01baca10
  • 135 postów
  • Dołączył: 10-10-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 28 marca 2007 - 08:45

Jest gwarancja na pół roku, a Po miesiącu od uszczelnienia jedziesz i sprawdzają szczelność w gratisie (tak było u mnie).

A dziwi mnie że u Ciebie (jacekczewa) nie wyszła szczelność sprężarki przy badaniu azotem???? Bo mi na tej jesiennej sprawdzał azotem i wyszła nieszczelność sprężarki???

Podobno Omegi mają felerne te sprężarki. Często padają (rozszczelniają się), za to układ klimatyzacji nie szfankuje.

#42 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 15:10

No niestey nie wyszła i 190 poszło sie .............

#43 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2007 - 15:53

klima napełniona.... z dodatkiem jakiegoś środka fuorescencyjnego... jutro jede i mają sprawdzić gdzie ucieka.... modle się zeby to nie była sprężarka... tylko zaworek który nei był wymieniany.... po troszki chyba puszcza....

jutro relacja co dalej... już mi gostek zaśpiewał min 400zł za naprawe sprężarki...

zobaczymy ile tego środka ucieknie.... :bad: :bad: :bad:

#44 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 20:55

Giskard oby nie spręzarka, co prawda mnie tez wymieniali zaworek , ale to nie zaworek puszczał............

#45 OFFLINE   jarek0110

jarek0110
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-03-2007
  • Skąd: poznań

Napisany 30 marca 2007 - 17:34

jak uruchamiam klimatronic sprężarka nie chce się załączyć proszę podajcie powód

#46 OFFLINE   jarek0110

jarek0110
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-03-2007
  • Skąd: poznań

Napisany 30 marca 2007 - 17:37

jak jest zimno w samochodzie klima sie włączy czy nie

#47 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 marca 2007 - 17:38

1. brak czynnika chłodzącego - wizyta w zakładzie, sparwadzenie szczelności, napełenienie układu...
od tego tzreba zaczać...


co więcej to zalezy

może byc

2. uszkodzene (nieszczelne) uszzcelniacze w sprężarce...
3. nieszczelna chłodnica...


P.S.
byłem sprawdziłem... nic nie wyszło, aczkolwiek gostek patrzał przy spreżarce z 10 razy i mówi... hm.... hm... hm...
nie wygląda to na wyciek.... bo przy wycieku z uszczelniaczy objawy są ewidentne... a tu nie wiadomo co...prosze przyjechac w poniedziałek będzie ostateczna odpowiedź....

#48 OFFLINE   jarek0110

jarek0110
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-03-2007
  • Skąd: poznań

Napisany 30 marca 2007 - 19:07

nie chce ruszyć sprężarka co to moż byc

#49 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 20:31

Do jarek0110 sprężarka nie rusza bo masz za niskie ciśnienie czynnika chłodzącego w układzie. Ja miałem podobny przypadek. Podjechałem do a'la fachowca od klimatyzacji dobił powietrzem na próbę-tylko na momencik bo zakwasza się układ- i sprężarka ruszyła. Spuścił powietrze, napełnił olejem, żółtym markerem celem wylukania nieszczelności i odrobiną czynnika - 80 PLN. Po tygodniu podjechałem na sprawdzenie i niestety, sprężarka lekko cieknie na złączeniach połówek. Dobiłem układ do pełna - +70 PLN - i pożyjemy, zobaczymy, jak lato wytrzyma to dobrze. Od razu niech wymienią Ci zaworek w instalacji bo u mnie cieknie odrobinkę. U mnie klimatyzacja włącza sie przy temperaturze otoczenia powyżej 5°C. Zgierz, Wojska Polskiego, numer budynku coś koło 12-19.

#50 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 22:10

Florek nie utrzyma, gwaranuje ci , to naprawde był pseudo fachowiec jesli nabił ci widząc ze cieknie. Sorry ale wywaliłeś stówke w powierze.

#51 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 22:39

jak uruchamiam klimatronic sprężarka nie chce się załączyć proszę podajcie powód

A ja dziś szklanną kulę wysłałem na urlop. Podaj więcej szczegółów.

#52 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 22:42

Nabił na moje żądanie. Przynajmniej przez jakiś czas będę wiedział co to znaczy mieć klimatyzację i dlaczego warto ją naprawić! Miałem świadomość, że te pieniążki ulecą w powietrze ale teraz dopiero zaczęły się problemy: amory Nivo, kolektor, opony no i sekwencja by się przydała. Dam znać kiedy do kiedy -od początku marca- zleci gaz.

#53 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2007 - 22:52

Florek ciśnienie w ukłądzie jest rzedu 30 atm. jesli cieknie to nie wróze wiecje niz 2 tygodnie.

#54 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 12 kwietnia 2007 - 21:22

Jest dobry na Jesiennej w Cz-wie, nie pamiętam adresu ale jadąc od strony gierkówki przed skrętem na giełdę samochodową po prawej stronie. Jest duży szyld niebieski coś Hłodnictwo i Klimatyzacje. Napełnienie ze sprawdzeniem szczelności 150zł. Byłem u niego i okazało się że mam nieszczelną sprężarkę - koszt 700zł, za regenerowaną i on nie robi tylko gdzieś wysyła. Więc szukałem dalej i na Rocha (chyba 21, albo 23) jest komis po prawej i na tym placu robią klimatyzację. Koszt uszczelnienia na miejscu i nabicia 500zł (samo nabicie też 150zł).

Za to gdy padło mi łożysko na sprężarce facet na jesiennej zrobił za 150zł, a na Rocha powiedzieli 200zł.

Wszyscy moi znajomi jeżdzą do tych dwóch gości.


Dzis sukałem tego serwisu od Klimatyzacji na ul Rocha, pytalem bo nic nie widzialem i skierowali mnie na ul Główną 24. Tam jest komis po prawej stronie i robia klimy. Wiec nie wiem czy Ci si epomylily ulice bo tak to sie wszystko zgadza :)

Wiec tak: uklad zupelnie byl pusty, nabil to czyms tak zeby sprawdzic i po chwili zaczelo schodzic i okazalo sie ze jest nieszczelna sprezarka :( koszt naprawy i nabicie na gotowo 500zl tak ja mowiles. Samo nabicie 150zl. Powiedzial jeszcze ze narazei wiekszych wyciekow nie widzi, ale uprzedzal ze jeszcze chlodnica moze byc dziurawa na od kamienia co jest do zrobienia za dopłata oczywiscie , a jesli bedzi eprzegnita to tylko wymiana na nowa (powiedzial ze cena nowej ok 600-700zl)
Jeslem umowiony na przyszly tydzien na robienie sprezarki oby na tym sie skonczylo bo inaczej bede :bad:

#55 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 12 kwietnia 2007 - 21:24

oczywiscie za to sprawdzenie z grubsza nic nie zaplacilem... chociaz tyle

#56 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 13 kwietnia 2007 - 22:31

Gosciu napisal

skierowali mnie na ul Główną 24. Tam jest komis po prawej stronie i robia klimy.

No wlasnie tak na marginesie jesli bedziecie szukac w komisach sam. np. w czewie na ul glownej to tam omijajcie szerokim lukiem wlasnie ten komis Moto....... reszty nie podam bo frajerowi nie bede robil reklamy, ja kupilem tam poprzednie auto totalne dno, szkoda mi mojej rodziny bo inaczej bym sobie z nim wtedy pogadal :guns:

#57 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2007 - 08:20

Misiek ten komis i serwis klimy na głownej to jeden z lepszych kanciarzy w czewie..........

#58 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 15 kwietnia 2007 - 22:29

Misiek ten komis i serwis klimy na głownej to jeden z lepszych kanciarzy w czewie..........

Co nie tak z nimi?? Jesli nie tam to gdzi emozna zrobic klime?? Piszcie jak cos bo jestem z nimi umowiony a nie chcialby zeby cos bylo nie tak....

#59 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 kwietnia 2007 - 20:16

Diagnoza potwierdzona ....
nieszczelnośc jest na prężarce klimty pod sprzęgłem ucieka na uszczelnienie wałka...

gostek zdemontowłą sprzęgło..
nastęnie zdemontował zigera(zawleczke)... wypchnoł przy pomocy azotu uszczelnienie wałaka... element uszczelniajacy był wytarty tak około 30% tzn srdnica otworu była dużo większa niz w nowym ... oryginał... :mrgreen: wyczyściła wszyściutko... wymontowął jeszcze jakiś oring zmasakrowany...

zamontowął nowiutkie elementy... zmontowął sprzegiełko
uzupełnił czynnik chłodniczy...
zainaksował
300zł
i powiedział zeby przyjechać
w środe na sprawdzenie czy wszystko jest okej...
na korpusie nie ma przeciek ów i na przewodach równiez...
zawór sprężarki już zrobiony był wcześniej..

chłodzi klima strasznie.. jest zdecydowana poprawa...
wracajac do domciu miałem ustawione na 20 stopni nawiew na 2 i zmarzłem pierońsko... :hehe:
jeżeli się okaże że to było tylko to i bedzie gites to napisze adrers itd itp...

P.S.
dali gwarancje na 6 miesiecy... ale powiedział ze jak przyjade za 9 miesiecy to tez mi uzna... :mrgreen:
chciaz dodał ze nie będzie takiej potrzeby...
pażywiompasmatrim...

#60 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 21 kwietnia 2007 - 13:59

Klima juz zrobiona... padla calkowicie sprezarka :(
Za 2 tyg na sprawdzenie.