Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KLIMATYZACJA ! ! !


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 20:36

Giskard to raczej Ciebie serdecznie proszę........ Czy wyczules że ktos kogos obraza, kłóci się....... Każdy mial pewne informacje z których najwazniejsze to :
1. przeglad co roku (jak uzytkownik nie chce sie wkurw........ w lecie)
2.Ceny nabijania - dobijania z różnych miejsc w Polsce
3. Skrótowe informacje na temat sprężarki ... itp.
Teraz każdy potencjalny "czytający" wyciągnie wnioski. W moim pytaniu do Waldemarza nie było żadnego wysmiewania a w moich postach nie chcialem sie wywyzszac tylko zglebic temat i to tyle. Pozdrawiam Cie serdecznie.

P.S. Czytając niektóre posty mam wrazenie ze niektórzy sądzą że zczytanie błędów to lek na wszystko.......... eeeeeeeeee Panowie nie przeceniajcie układów samodiagnostyki OBD 1 czy nawet 2. Niedługo ktos napisze ze ma malo powietrza w kole i zczytal bledy a tam nic...

Panowie lato idzie - zrobic przeglady klimy, szybki zasunąć i cieszyć sie z 18 st. w środku w stosunku do 35 st. na zew.

#22 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 20:42

I to byłoby na tyle. Amen

#23 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 marca 2007 - 20:44

Giskard to raczej Ciebie serdecznie proszę........ Czy wyczules że ktos kogos obraza, kłóci się....... Każdy mial pewne informacje z których najwazniejsze to :


o co Ci chodzi :?: :?: :?:

Giskard podjedz tam gdzie nabijali bo z rególy po tygodniu robią dokładne sprawdzenie czy nie ma wycieków, sprawdzą tez czy wogóle jest ciśnienie, a jesli wyciekłczynnik to powiedza ci gdzie - od tego jest dodawany barwnik.


serdeczne dzięi Kolego :razz: :razz: :razz:
jutro zrobie tak jak pisałeś... ale tam gdzie nabijałem nie mówili żeby przyjechac po tygodniu :evil: :evil: :evil: tzreba będzie jebnąć granata.... :evil: bo już keidyś się naciłem ale na czym innym... a klimy u mnie nikt więcej nie robi trza na Radom jechać... :cry: nie ma rady....
nie bede się z partaczami szarpał....
:evil: :evil: :evil:

#24 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 20:47

Giskard, ja na twoim miejscu jednak zmieniłbym warsztacik. Trudno, ale myślę że ci co ostatnio sprawdzali to bardziej dbaja o swoja kasę niz o klienta.

#25 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 marca 2007 - 20:50

jednak zmieniłbym warsztacik

tak się stanie jutro jade na Radom na Złotej jest podobno dobry warsztacik.....
jak cos bedzie wiadomo to napisze wszystko co i jak...............

#26 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 marca 2007 - 22:28

ostatnio robilem pelny przeglad klimatyzacji:

+napelnianie
+odgrzybianie
+filtr przeciwpylkowy

w sumie 310zl z filtrem

+dodatkowo za free regeneracja osuszacza

zaklad polecony przez mechanika, profesjonalne podejscie i pelna kultura wg zasady klient nasz pan !
adres: Piaseczno ul. Graniczna na wysokosci Auchan
http://www.klimacar.pl/

#27 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 25 marca 2007 - 23:43

Jeszcze jedno... Jesli bym mial nie szczelny uklad (bo nie wiem czy poprzedni wlasciciel dbal o klima czy tez nie) to oni mi to jakos sprawdzą czy poprostu nabija mi klime skasuja, a na drugi dzien klimy juz nie bedzie??

#28 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 25 marca 2007 - 23:44

Chcialbym to zrobic tak zeby to miało rece i nogi... żeby nie wyrzucić kasy w błoto...

#29 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 25 marca 2007 - 23:56

Mam takie pytanie: czy jesli jedziemy bez wlaczonej spreżarki klikatyzacji jakieś elementy sprężarki ulegają też sukcesywnemu zużyciu ?

#30 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2007 - 07:37

Najrzadziej raz w miesiącu należy uruchomić klimatyzację aby rozprowadzić czynnik smarujący po układzie. Zajrzyj do instrukcji, tam masz wszystko jasno podane.

PS. Nie mam w pracy skanów, jak nikt nie wrzuci to przypomnij sie około 21.00 na PW.

#31 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 marca 2007 - 07:39

Waldemarz, a gdzie te przeglady roisz w wawce?

 


#32 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2007 - 15:04

Giskard kazdy szanującu sie warsztat zaprasza po tygodniu na sprawdzenie instalacji ( czy nie wycieka czynnik). powinni cie o tym powiadomic.
Natomiast dla kolegi który utworzył temat: podobno nie da sie sprawdzic bez nabicia i zeby troche pochodził. Ciśnienie w układzie jest ok 3 Mpa, co prawda nabijają wczesniej jakimc gazem z butli dla sprawdzenia z grubsza - ale w moim przypadku to nie pomogło ( trzymało ciśnienie) . Po tygodniu czynnika juz nie było zostału tylko żólte ślady skąd uciekał ( spręzarka i wałek spręzarki). No i własciwie w tym momencie jestes pare złotych juz w plecy.
Oby ci sie to nie przytrafiło.

#33 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2007 - 15:20

Właśnie, żółte ślady. Pamiętać należy, żeby nabili barwionym czynnikiem , a nie bezbarwnym. :mrgreen:

#34 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 marca 2007 - 16:17

Witam

byłem dzisiaj na Złotej w Radomiu

więc tak

nabicie azotemdo jakiegoś tam ciśnienia nie zawsze daje rezultaty...

w czwartek jestm umówiony i nabije mi czynnikeim z dodatkiem jakiegoś tam barwnika.... mam pojeździć i wtedy zobaczą.... na drugi dzięń mam przyjchac żeby nie wszystko uciekło ... to człowiek będzie mniej w plecy... :cry:

jak zrobie to napisze....
:evil:

#35 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2007 - 16:49

Giskard to jacys partacze tamci wczesniejs byli , nawet kolorku ci nie dodali. dziady.

#36 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 marca 2007 - 18:53

Giskard to jacys partacze tamci wczesniejs byli , nawet kolorku ci nie dodali. dziady.


szkoda gadać.... jednak jak jechac to do profesjonalnego warsztatu...

#37 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 26 marca 2007 - 21:42

jacekczewa dobrze gadasz. Szkoda by było wypuscic te pare złoty w powietrze :( Już conieco wiem dzieki Waszej pomocy chłopaki :) Teraz bede musial gdzies podjechac i to zrobic, fajnie by bylo jakby sie obeszlo bez dodatkowych kosztów...

#38 OFFLINE   01baca10

01baca10
  • 135 postów
  • Dołączył: 10-10-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 27 marca 2007 - 14:53

Jest dobry na Jesiennej w Cz-wie, nie pamiętam adresu ale jadąc od strony gierkówki przed skrętem na giełdę samochodową po prawej stronie. Jest duży szyld niebieski coś Hłodnictwo i Klimatyzacje. Napełnienie ze sprawdzeniem szczelności 150zł. Byłem u niego i okazało się że mam nieszczelną sprężarkę - koszt 700zł, za regenerowaną i on nie robi tylko gdzieś wysyła. Więc szukałem dalej i na Rocha (chyba 21, albo 23) jest komis po prawej i na tym placu robią klimatyzację. Koszt uszczelnienia na miejscu i nabicia 500zł (samo nabicie też 150zł).

Za to gdy padło mi łożysko na sprężarce facet na jesiennej zrobił za 150zł, a na Rocha powiedzieli 200zł.

Wszyscy moi znajomi jeżdzą do tych dwóch gości.

#39 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2007 - 15:28

Własnie nabijałem na Jesiennej, sczelnosc azotem sprawdzona i nic nie wysżło a czynnik uszedł i 200 poszło w trzy d..... nieszczelna spręzarka. Na razie odpuszcze, miałem tyle aut bez klimy ze to jedno tez jeszcze wytrzymam. Moze człowiek troche zdrowszy bedzie ( pod warunkiem ze mi sie mózg nie zagotuje podczas upałów)

#40 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 27 marca 2007 - 16:04

Jest dobry na Jesiennej w Cz-wie, nie pamiętam adresu ale jadąc od strony gierkówki przed skrętem na giełdę samochodową po prawej stronie. Jest duży szyld niebieski coś Hłodnictwo i Klimatyzacje. Napełnienie ze sprawdzeniem szczelności 150zł. Byłem u niego i okazało się że mam nieszczelną sprężarkę - koszt 700zł, za regenerowaną i on nie robi tylko gdzieś wysyła. Więc szukałem dalej i na Rocha (chyba 21, albo 23) jest komis po prawej i na tym placu robią klimatyzację. Koszt uszczelnienia na miejscu i nabicia 500zł (samo nabicie też 150zł).

Za to gdy padło mi łożysko na sprężarce facet na jesiennej zrobił za 150zł, a na Rocha powiedzieli 200zł.

Wszyscy moi znajomi jeżdzą do tych dwóch gości.


Włąsnie też słyszałem że tam na jesiennej robią, raz tam bylem z chlodnicą od motocykla wiec wiem gdzie to. To chyba bede musial si eprzejechac tam na rocha. Oby na nabiciu si eskonczylo bo wydac 500czy 700 to mi sie narazie nie usmiecha:(

Jeszcze takie pytanko do Ciebie 01baca10. NIby jak Ci zrobili to za 500zl na rocha to daja jakas gwarancje na to ich uszczelnienie?? powiedzmy ze jak by Ci gaz wylecial za miesiac czy 2 miesiace to mozesz zlozyc reklamacje ze dziadowsko to uszczelnili??