Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KLIMATYZACJA ! ! !


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Gosciu

Gosciu
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 25 marca 2007 - 14:00

Mam pierwszy samochod z klimatyzacja i chcialem sie zorientowac ile mniejwiecej kosztuje nabicie??? Jestem z Czestochowy wiec jesli ktos zna jakies miejsce w okolicy gdzie nabijaja tanio to jestem otwarty na propozycje :) Pozdrawiam



#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 14:46

Nabicie ok 120-140 zł.
Moze okazac po kilku dniach ze układ nieszczelny wiec naprawa plus koszty materiałów...choc wcale nie musi byc tal - choc jesli jest pusta to musisz przygotowac sie na wiekszy wydtek.
np. chlodnica klimy ok 350 zł, regenaracja spręzarki ok 500 zł i ponowne nabicie.

#3 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 14:53

Nie strasz go co moze byc, ale podaj mu jakis namiar na porzadny warsztacik od klimy, oby nie byl to tylko fachowiec od lodówek. :mrgreen:
Nie zawsze odrazu musi byc jakaś przyczyna, mówiąc szczerze to zawsze po roku powinno się ja dobijac, ponieważ czynnik sie sie zużywa.

#4 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 14:57

Nie strasz go co moze byc, ale podaj mu jakis namiar na porzadny warsztacik od klimy, oby nie byl to tylko fachowiec od lodówek.


No wlasnie Waldek podaj jakies namiary na taniego fachowca od klimy w Warszawie bo mi potrzeba :mrgreen:

#5 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 15:03

Prezes, chcesz naprawić, czy napełnić?Jak napełnić, to shell autoserv-200 zł z czyszczeniem i odgrzybianiem (+ jakiś pakiet, ni pamiętam)

#6 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 15:11

http://www-static.sh...linatyzacja.jpg

to troszke sporawo :/ A chlodzi mi tylko na nawiewie 1,2,3 wiec cos trzeba z tym zrobic

#7 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 15:15

JAk rozmawiałem z nimi kilka tyg. temu, to odgrzybianie mieli w pakiecie za 199.

#8 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 15:21

JAk rozmawiałem z nimi kilka tyg. temu, to odgrzybianie mieli w pakiecie za 199.


To chyba nie będę sie bawił w żadne szukanie, a serwis shella mam pod nosem:) dzieki

#9 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 marca 2007 - 15:26

a mi znowu klima nie działa nie załacza sie sprężarka... po napełnieniu około 2 tygodnie było okej....

wczoraj usłyszałem takie dziwne sysysysysysysysysysysy po lewej stronie samochodu (po stronie kierowcy) ale jakby dzwięk dochodził z pod maski... nie zdażyłem namierzyć...
i dzisiaj lipa.....
w takcie napełniania była sprawdzana szczelnośc układu.... i było gites....

ale znowu nie działa....

#10 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 16:09

Ja nie strasze, po prostu czesto tak jest , połaczenia tez tracą szczelnosc, auto z przebiegiem ponad 200 tys - sprezarka własciwe 100nproc. do regeneracji, pisze zeby kolega wziął to pod uwage.

#11 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 16:28

moja poprzednia sprezarka przejezdzila 300 000 i nie byla regenerowana. Po 5 latach od nowosci byla pierwszy raz uzupelniana, pozniej co 2 lata. Na podkarpaciu ceny od 100 do 150 w zaleznosci ile czynnika trzeba dobic. Nowe urzadzenia odzyskuja to co zostalo(razem z olejem) a nastepnie uzupelniaja do odpowiedniej wagi dla danego ukladu(oczywiscie razem z olejem). Starsze metody polegaja na spuszczeniu tego co zostalo i dobiciu wlasciwej ilosci i dlatego cena moze byc nawet 300. Ten cennik nie dotyczy Rzeszowa (dla tego miasta trzeba doliczyć okolo 25%)
Waldemarz jak sie nudzisz to prosze rozwiń temat zuzywania czynnika - kiedy i w jaki sposób?
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#12 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 25 marca 2007 - 17:12

a czy trzeba wymieniać filtr-osuszacz-skraplacz czy jakon sie nazywa???
W omedze jest on wymienny, czy tylko się go czyści??
Wg EPc jest wymienny element nazywa on się dehybrator, jest to wkład osuszacza.
Wymieniał to już ktoś, ile może kosztować taki wkład??

wszystko o klimatyzacji, filtr osuszacz kosztuje ok 200zł :shock:
na allegro dostępne są za ok 100-130zł

http://www.autoklimatyzacja.com.pl

#13 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 17:14

U mnie sprezarka wytrzymała 230 tys, jest rozszczelniona,wali spod simeringa walka i ze złaczenia połówek. U mojego sąsiada 170 tys i po spręzarce - wymiana na regenerowaną z nabiciem 700 zł. Nigdy nie wiadomo kiedy co padnie.

#14 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 17:25

panowei, nie ma powiedane przy jakim przebiegu może cos nawalić. Wszystko zależy od tego jak sie dba o klimę. Tak jak kiedys pisałem klimę powinno się zawsze przeglądać u fachowca raz w roku i to po zimie.
Czasami należy uzupełnic czynnik i dodac oleju do smarowania sprężarki.

Jesli ktos robi tylko przegląd wtedy gdy mu padnie klima to wielki błąd. :!:

#15 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 17:50

A ty waldemar na pewno robisz przegląd co roku a nie jak ci cisnienia zabraknie , przestan plesc głupoty.

#16 OFFLINE   gobo

gobo
  • 106 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 25 marca 2007 - 17:51

W Świebodzicach na Dolnym Śląsku zapłaciłem równo 100zł. Urządzenie wyciągło wszystko, zważyło i napełniło układ na nowo dodając 200 gram (tyle brakowało). Gość, spec od lodówek powiedział też, że raz na dwa, trzy lata należy klimę opróżnić i nabić od nowa. Ponoć jeden z czynników się wytrąca i spada wydajność. Stwierdził też, że dopuszczalny ubytek to 15% całej wagi.

#17 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2007 - 18:43

Waldemarz nadal prosze o zglebienie tematu z Twojej strony -zuzywanie.
Co do przegladow to ok powinno sie robic co roku............... ale jedyna strata nie robienia przegladu klimy co roku jest brak chlodzenia w upal lub smrodek. Brak gazu klima nie dziala..thats all. Problem jest wtedy gdy olej pojawi sie na sprezarce (oczywiscie klima nie dziala bo gaz ulotnil sie) i wtedy regeneracja pewna bo oczywiscie olej oprócz roli uszczelniacza polaczen, pelni role smarowania. Co do uszczelniania - to wlasnie po to producenici nakazuja nawet w zimie wlaczac chodzi o to zeby olej rozszedl si po ukladzie i uszczelnil miejsca polaczen. Te o to miejsca polaczen to WIELKI BÓL (węże i gwinty) ukladów klimatyzacji samochodowych poniewaz tam ulatnia sie gaz, niestety te polaczenia muszą byc, bo inaczej mielibysmy problemy z obsluga-naprawa sam.. W lodówce brak jest takich polaczen, wszystko to rurki i metoda polaczen bezgwintowa, nie przewiduje sie uzupelniania a pracuje 360/rok prze kilka - kilkanascie lat.

#18 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 marca 2007 - 19:15

Panowie bardzo Was serdecznie prosze.... :razz: o zachowanie spokoju :razz: :looz:
:hehe: :hehe: :hehe:

sprawa wygląda tak...

jakies 3 dni temu pojawiły się poziome kreski na wyświetlaczach temperatury klimy... było tak przez dwa dniu a później już nie....

po zzytaniu błedów na spinacza nic nie pokazało się.... :?: :?: :?:

czy to mogło byc spowodowane tym ze w układzie zaczynało ubywać czynnika??
i pojawiał się sygnał?? żeby coś zrobić...??

a teraz już nie ma czynnika i nic nie pokazuje??? tzn wyświetla temp. :mrgreen:

prosze o wszelkie odpowiedzi....
pozdrawiam
:hehe:

#19 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 19:18

I tyle własnie jest w tym prawdy - tak jak napisał kczech.
Giskard podjedz tam gdzie nabijali bo z rególy po tygodniu robią dokładne sprawdzenie czy nie ma wycieków, sprawdzą tez czy wogóle jest ciśnienie, a jesli wyciekłczynnik to powiedza ci gdzie - od tego jest dodawany barwnik.
Dodam jeszcze ze zapewne dlugosc zycia sprezarki jest zalezny od czasu jej pracy takze i z przebiegiem, ale mozna miec duzo najechane km a nie uzywac wogóle klimy albo tylko doraznie ( choc to mało prawdopodobne.) Zepsuje sie taze od braku działania a raczej smarowania.

#20 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2007 - 19:59

Dodam jeszcze ze zapewne dlugosc zycia sprezarki jest zalezny od czasu jej pracy takze i z przebiegiem, ale mozna miec duzo najechane km a nie uzywac wogóle klimy albo tylko doraznie ( choc to mało prawdopodobne.) Zepsuje sie taze od braku działania a raczej smarowania.

I o to właśnie chodziło mi jeśli chodzi o coroczne przeglądy. Jeśli ktos prawie wogóle nie używa klimy to nie musi sobie robić przeglądów, ale jeśli używał jej ciagle to moim zdaniem należy robić jej przegląd. Nawet dla samego sprawdzenia całego układu, czynnika, oraz właśnie sprężarki, a najbardziej łożyska koła sprężarki, które lubi się zacierać od brudów.

Ps.
A jeśli chodzi o mnie to robię przegląd właśnie co roku, a nie wtedy kiedy by przestała mi działać. Jakoś odpukać działa mi cały czas i jest OK. Przecież ja nie każe nikomu robic tak jak ja to robię.