Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

odpowietrzanie automatycznej skrzyni biegów ASB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 23 maja 2010 - 11:44

witam wszystkich,

poszukuje schematu (sposobu) jak odpowietrzyć zapowietrzoną skrzynie automatyczną (ASB). Przeszukując forum znalazłem tylko przewód odpowietrzający. Chciałbym odpowietrzyć bieg wsteczny, bo się trochę ślizga a skrzynia była robiona niedawno. Może ktoś pomóc jak to zrobić?

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2010 - 11:52

co masz na mysli mówiąc zapowietrzona skrzynia biegów?

Nie ma takiego zjawiska. Sprzęgło hydrokinetyczne sie nie zapowietrza, tak jak system smarowania w silniku.
Jak jest olej to nie ma mowy o zapowietrzeniu.

Olej napędza poprzez sprzęgło hydrokinetyczne skrzynie, ktora pracuje już normalnie na kołach zębatych. Jesli ślizga Ci sie tylko jeden bieg to oznacza, ze albo źle masz wyregulowane hamulce w skrzyni, albo tarczki są już do wymiany.

ps. widze w opisie "silnik po tuningu".
Jesli masz 2,5 diesla i automatyczną skrzynie biegów, a silnik ma chipa (tzn ma podniesioną moc) to Twoje problemy ze skrzynią najprawdopodobniej wynikają wlasnie z tego powodu. Mozesz o tym poczytac na forum.

#3 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 23 maja 2010 - 12:27

skrzynia ar35 + silnik po przeróbce mechanicznej + nowe mapy od bmw530d + turbina garette2556v. Tarczki w skrzyni byly wymieniane rok temu. Zauwazylem, ze z selektora lekko kapie olej a wszystko to się stało gdy przez siłe tylem musialem sie przebić. Na biegu wstecznym potrafi mi autko czasem zgasnać... tak jakby jakas blokada się robiła. Dzieje się to tylko czasem a czasem ciągnie całkiem fajnie. co do selektora to wybierak jest idealnie ustawiony w innych miejscach nie łapie tak dobrze bieg.

Co tu mozna wyregulowac? wyregulowane hamulce w skrzyni ? jak to wykonać:) ?

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2010 - 12:38

jak masz AR35 to to OK. Widze, ze pełny profesjonał :D

Co do problemu - przeczytaj to, może pomoże.
http://forum.omegakl...ead.php?t=16157

Wydaje mi sie, ze ze wstecznym będzie podobnie