Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Automat czy manualna


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 17 kwietnia 2007 - 07:46

Bo trzeba umieć wykorzystać to co się ma, a nie onanizować się dużą pojemnością

tu nie chodzi o jakies przyjemności cielesne... :bmw: tylko o komfort jazdy łomega waży jakieś 1600kg a nawet wiecej jak się jedzie na jakie wczasy... i jest załadowana..
wiec silnik 2.0 poprostu jest za sałaby i nie ma komfortu jazdy...

a zreszta każdy lubi to co ma i niech tak będzie...

porostu wyrażam swoje zdanie

równie dobrze można by napisać .. po co jeździć windą na dach Empire State Bilding jak można wejśc po schodach...
pozdrawiam
:piwo:

#62 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 kwietnia 2007 - 07:50

No i jeżeli będziesz sam jeździł to spokojnie manual ,ale jeżeli bedzie jeszcze jeździła kobitka to tylko manual.

Sugerujesz, że kobiety nie potrafią jeździć automatem?


pomyłka miało być automatem :looz:
czyli sugeruje że kobitki nie radzą sobie z manualną "skrzynią" :mrgreen:

#63 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 17 kwietnia 2007 - 08:15

hmm...i ja coś dopisze :)
cały czas jeździłem manualem i pasowało...
kupowałem Omegę w automacie z mieszanymi jednak uczuciami ale jak narazie nic złego nie mogę powiedzieć na automacik :)
w korku czy w mieście super sprawa....troszkę dziwnie się rozpędza ale to tylko kwestia przyzwyczajenia....
jeszcze jednak mam przyzwyczajenia z manuala, kiedy zapalam auto próbuje naciskać lewą nogą na sprzęgło...:p
dobrze że jeszcze tak nie zrobiłem na mieście bo pewnie ząbki mógbym stracić....
podsumowując jak narazie z automata jestem zadowolony :)

#64 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2007 - 12:14

No i jeżeli będziesz sam jeździł to spokojnie manual ,ale jeżeli bedzie jeszcze jeździła kobitka to tylko manual.

Sugerujesz, że kobiety nie potrafią jeździć automatem?

pomyłka miało być automatem :looz:
czyli sugeruje że kobitki nie radzą sobie z manualną "skrzynią" :mrgreen:

Kurde jak to szło? Bo na pewno coś było o świniach, szowinistach i coś tam jeszcze ;)

BP NMSP ;)

#65 OFFLINE   tomekmagic

tomekmagic

    LPG czy nie LPG?

  • 19 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Opole

Napisany 08 lipca 2008 - 11:16

eh masakra...sam juz nie wiem, automat wygoda i w ogóle, natomiast manual..większa zajawka, można przyświrować.... nie wiem sam, co sie trafi.. to chyba to kupie :)
ciężka decyzja bedzie ... pozdrawiam wszystkich forumowiczów... pochwale sie jak coś kupie :)

#66 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 lipca 2008 - 11:45

eh masakra...sam juz nie wiem, automat wygoda i w ogóle, natomiast manual..większa zajawka, można przyświrować.... nie wiem sam, co sie trafi.. to chyba to kupie :)


Wszystko zalezy do jakiego silnika. Ja nie chcialem automata, ale nie mialem innego wyjscia , kupilem i jestem bardzo zadowolony. Chociaz jakbym mial wybor bralbym manual :wink:

#67 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 08 lipca 2008 - 12:02

Osobiście przy następnym zakupie postawie na automat :wink: . Po Wawie będzie w sam raz :mrgreen: .

#68 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 08 lipca 2008 - 12:09

Osobiście przy następnym zakupie postawie na automat :wink: . Po Wawie będzie w sam raz :mrgreen: .



ja tez. jak bede kupowal po liftowa to glownym wymogiem bedzie automat




 


#69 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 lipca 2008 - 12:15

Tylko automat, jak jechałem z raichu w korku całą godz. to dopiero odczułem przyjemność z jazdy automatem
tylko lekko hamulec wciskałem ,a omcia się toczyła, toczyła,toczyła..........................

#70 OFFLINE   przemkoy

przemkoy
  • 8 postów
  • Dołączył: 10-07-2008
  • Skąd: wlodawa

Napisany 10 lipca 2008 - 22:48

ja mialem omcie 2.6 benz 91 rok carawan w automacie i gdyby nie korozja to pewnie nigdy bym sie jej nie pozbyl hehe zartuje ale do rzeczy automat( nie wiem czy w nowszych jest tak smo dobry:)) byl poprostu nie do zameczenia sam osobiscie zrobilem omcia prawie 200 tys km ale zeby bylo ciekawiej to tak na poczatku wiadomo pojechalem wymienic olej i filtr w skrzyni do warsztatu ktory niby specjalizowal sie w naprawach automatow i co sie okazalo wlali mi za duzo oleju wiadomo ze czesc oleju zostaje w sprzegle hydrokinetycznym widocznie musieli wlac tyle co sie wlwa na sucha skrzynie bo olej poprostu zostal wypchniety uszczelnieniem medzy skrzynia a silnikiem skrzynia ktora wczesniej byla sychutka nagle zaczela sie pocic o naprawie oczywiscie nie chcieli slyszec twierdzac ze tak bylo wczesniej i z taka cieknaca skrzynia przejezdzilem j/w dolewaja coraz oleju tzn ok 1l na 10tys km nigdy mi nie przeszla w tryb awaryjny czy cos kickdown i tryb zimowy dzialaly bez zarzutu biegi caly czas przelaczala bez szarpniec normalnie nic sie nie dzialo po za tym wyciekiem auto oczywiscie. jezdzilo na gazie co madrzejsi mechanicy twierdzili ze jest potrzebne specjalne urzadzenie do aytomatow jesli ato jedzi na gazie u mnie nic takiego nie bylo i jesli chodzi o zespol napedowy omcia przez caly okres mojego urzytkowania spisywala sie swietnie to tylko potwierdza opinie ze automaty w omegach sa naprawde wysmienite :)

#71 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 lipca 2008 - 23:03

naprawde wysmienite

tak.. te 7 biegów i technologia dwusprzęgłowa.. poprostu bajka :wink: