Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Automat czy manualna


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 marca 2007 - 07:22

realnie przy mv6 to podobno 0,5 s na korzysć manuala ale potem to już chyba zaciera się............zresztą 0,5 s to co to za różnica...........omega to nie auto do wyscigów na 1/4 mili ale mozna i tak :mrgreen:

#22 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2007 - 09:22

czort to wie jaka jest prawda.
Tak samo jak rózne publikacje (Opla) podają rózne spalanie na 100km :D
Pewnie za wszystko i tak odpowiedzialne są normy ;)

#23 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 marca 2007 - 16:36

za spalanie to akurat najbardziej odpowiada moja prawa stopa i muzyka która aktualnie 'leci" z audio :mrgreen: ..........znowu walę OT sorry

#24 OFFLINE   sebek

sebek
  • 106 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 marca 2007 - 22:59

Wiecie co, ja podszedłem do tematu nieco od innej strony. Silnik z automatem nie dostaje tak w d*pę, a wiadomo, że 2.5 TD potrafi się przegrzać i w ogóle jest dość delikatny. Tak więc wyszło mi ze skomplikowanych wzorów, że mam większą szansę kupić niezajeżdżonego klekota z automatem niż z manualem. Swoją drogą od dziecka marzyłem za automatem, więc przyjemne z pożytecznym. Wg mnie diesle 2,5 td powinny być tylko z automatem :tere-fere: Fajny moment obrotowy i silnik podziękuje dłuższą żywotnością:) Po prostu lansik na całego :mrgreen:

#25 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 marca 2007 - 13:46

Wiecie co, ja podszedłem do tematu nieco od innej strony. Silnik z automatem nie dostaje tak w d*pę, a wiadomo, że 2.5 TD potrafi się przegrzać i w ogóle jest dość delikatny. Tak więc wyszło mi ze skomplikowanych wzorów, że mam większą szansę kupić niezajeżdżonego klekota z automatem niż z manualem. Swoją drogą od dziecka marzyłem za automatem, więc przyjemne z pożytecznym. Wg mnie diesle 2,5 td powinny być tylko z automatem :tere-fere: Fajny moment obrotowy i silnik podziękuje dłuższą żywotnością:) Po prostu lansik na całego :mrgreen:


i tu masz racje. automat TAK (warunek - odpowiednia moc silnika)




 


#26 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 marca 2007 - 18:21

odpowiednia moc silnika


tego nam nie brakuje... :hmm:

#27 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 23 marca 2007 - 18:23

Automaty dla leniuchów :mrgreen: :wink: :cool: .

#28 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 23 marca 2007 - 19:25

Automaty dla leniuchów :mrgreen: :wink: :cool: .

To prowokacja jest czy cóś..? :grin:

#29 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2007 - 22:02

Automaty dla leniuchów :mrgreen: :wink: :cool: .

To prowokacja jest czy cóś..? :grin:

Nie przejmuj się. Trolle tak mają :p ;)

#30 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 marca 2007 - 22:15

Trolle tak mają

ale Ty się lubisz sobą chwalić... może byś poczekał az ktoś coś napisze... np TYMEGASPAMERZE... :nabijacz: :nabijacz: :hehe:

#31 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 marca 2007 - 22:16

Trolle tak mają

ale Ty się lubisz sobą chwalić... może byś poczekał az ktoś coś napisze... np TYMEGASPAMERZE... :nabijacz: :nabijacz: :hehe:



:nu_nu: nie spamowac mi tu :nu_nu:




 


#32 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2007 - 22:22

Trolle tak mają

ale Ty się lubisz sobą chwalić... może byś poczekał az ktoś coś napisze... np TYMEGASPAMERZE... :nabijacz: :nabijacz: :hehe:

ALe i tak nie mogą się wychylać przed Ciebie :p

Polleeeeeeeeeeeeeeeeeeeewam :piwo:

#33 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2007 - 22:24

He he jak zwykle temat z serii wyższości jednego nad drugim hi hi...

Każdy chwali to co ma lub jakie ma zapatrywania . Mój gust jest taki że do automatu to ja nie cierpię, a już miałem takim czymś jeździć (to moje zdanie i moje upodobanie)

Nigdy nie chciał bym automatu i nie wiem co by gadać hi hi ..

Już nie chodzi o koszta . Ale zaraz zaraz Giskard ile zapłaciłeś za wymianę za jedną blaszkę w automacie :mrgreen:

he he czekam na temat Skóra czy welur :mrgreen:

 


#34 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2007 - 22:24

moim zdaniem asb jest fajne ale tylko przy wiekszych pojemnosciach silnikow. Wujek ma Passata B4 1.9Tdi Aut i jak dla mnie to tragedia. Ten samochod nie chce jechac. on sie po prostu toczy. nie ma mowy o przyspieszeniu, skrzynia wolno wyszukuje przelozenia, zwlaszcza przy redukcji. Jezdzilem jednak BMW 745 AUT i uwazam ze do tego auta wlozenia manuala byloby grzechem. Auto pieknie przyspiesza, redukuje itp... Uwazam ze do Omki o silniku 2.5 i powyzej (nie wazne czy diesel czy benzyna) automat bedzie wskazany. Trasa to przyjemnosc, miasto rowniez. NA drift tym raczej nie pojedziesz, ale chyba nie o to chodzi... Pozdrawiam


 


#35 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 marca 2007 - 22:28

Nigdy nie chciał bym automatu i nie wiem co by gadać hi hi ..

nie ma go i nie ma... ale jak cos napisze to się pochlastać można.... :razz: :razz: :razz: :mrgreen:

Ale zaraz zaraz Giskard ile zapłaciłeś za wymianę za jedną blaszkę w automacie

450zł zdaje się i był to ślizg pompy ASB więc poważna sprawa... :???: ryzyko wkalkulowane w zawód itd itp... jestem skłonny ponosic to ryzyko za niesamowity i nieopisany wręcz rewelacyjny komfort jazdy....
:kumple: :kumple: :kumple:

#36 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2007 - 23:20

jestem skłonny ponosic to ryzyko za niesamowity i nieopisany wręcz rewelacyjny komfort jazdy....

I na tym stwierdzeniu można zakończyć ten temat. Bo te kilka słów jest kwintesencją automata :bigok:

#37 OFFLINE   Hesron

Hesron
  • 12 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 26 marca 2007 - 19:49

Ciekawy jestem jak wychodzi spalanie w ASB a manual-u, ciekawi mnie również sprawa wymiany oleju bo słyszałem że to też są koszta ponieważ trzeba to robić próżniowo w autoryzowanym serwisie. Miałem automat w sorpio 2,8 V6 i było wypas. Omega z automatem to jest wogóle wypas i jak widze na ulicy jak mnie mija z tym charakterystycznym kosmicznie nieprawdopodobnym dźwiękiem który mnie hipnotyzuje niczym śpiew syreny marynarzy to sz...k mnie trafia że nie kupiłem tego cuda które wręcz płynie po polskich autostradach. :razz: Ale jak odjedzie już dalej to schodze na ziemie i mówie sobie że to są dóże koszta i 2,0 16V wystarczy.

#38 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 marca 2007 - 19:53

Ciekawy jestem jak wychodzi spalanie w ASB a manual-u, ciekawi mnie również sprawa wymiany oleju bo słyszałem że to też są koszta ponieważ trzeba to robić próżniowo w autoryzowanym serwisie. Miałem automat w sorpio 2,8 V6 i było wypas. Omega z automatem to jest wogóle wypas i jak widze na ulicy jak mnie mija z tym charakterystycznym kosmicznie nieprawdopodobnym dźwiękiem który mnie hipnotyzuje niczym śpiew syreny marynarzy to sz...k mnie trafia że nie kupiłem tego cuda które wręcz płynie po polskich autostradach. :razz: Ale jak odjedzie już dalej to schodze na ziemie i mówie sobie że to są dóże koszta i 2,0 16V wystarczy.



roznica moze litra w spalaniu, wymiana oleju kosztowala mnie 76 pn brutto (robocizna) + 200 z groszem (5 litrow oleju, 2 uszczelki, filtr oleju, korek ) i nie trzeba robic prozniowo.




 


#39 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2007 - 23:08

ciekawi mnie również sprawa wymiany oleju bo słyszałem że to też są koszta ponieważ trzeba to robić próżniowo w autoryzowanym serwisie.



roznica moze litra w spalaniu, wymiana oleju kosztowala mnie 76 pn brutto (robocizna) + 200 z groszem (5 litrow oleju, 2 uszczelki, filtr oleju, korek ) i nie trzeba robic prozniowo.


próżniowo - bosz, czego to jeszcze ludzie nie wymyślą :D

Olej wymienić można nawet samemu, jesli sie wie co i jak

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 marca 2007 - 23:13

ciekawi mnie również sprawa wymiany oleju bo słyszałem że to też są koszta ponieważ trzeba to robić próżniowo w autoryzowanym serwisie.



roznica moze litra w spalaniu, wymiana oleju kosztowala mnie 76 pn brutto (robocizna) + 200 z groszem (5 litrow oleju, 2 uszczelki, filtr oleju, korek ) i nie trzeba robic prozniowo.


próżniowo - bosz, czego to jeszcze ludzie nie wymyślą :D

Olej wymienić można nawet samemu, jesli sie wie co i jak


po to zaplacilem 76 pln za 1 wymiane i gapilem sie mechaniora na lapy zeby nastepna zrobic samemu bo juz wiem co i jak :) Jak admin zroia dzial porady to zamieszcze manual :)