Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Antena samochodowa w domu na balkonie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2010 - 23:56

Na wstępie zaznaczam, że nie stać mnie na profesjonalną antenę stacjonarną więc chciałbym spróbować zainstalować sobie na balkonie LEMM MAGNUM AT-71 aby móc nawijać przez CB w domciu. Czy ktoś z Was już kombinował w ten sposób? Czy są związane z tym króczki, o których powinno się wiedzieć montując taką instalację?
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

#2 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 maja 2010 - 23:58

Przede wszystkim wspólna masa dla anteny i radia
Druga sprawa to na którym piętrze chcesz ją mieć?
Ja miałem na 4 i obok wieżowiec ,który wycinał mi część zakresu

#3 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 00:48

Witam.
Są anteny specjalnie zaprojektowane do pracy na balkonach. Przykładowy link: http://www.e-radia.p... cm bazowa.html

A tu kolejny: http://allegro.pl/it...erang_k_23.html

Wprawdzie parametrami nie "powala na kolana" ale jest efektywna. Używałem podobnej jakieś 20 lat temu i byłem zadowolony. Paradoksalnie rzecz biorąc, to z tych anten zaprezentowanych w powyższych linkach ta tańsza wydaje się być lepsza...

Pozdrawiam. :)

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 01:07

Kuba normalnie mnie szokujesz ;) Słuchaj anteny stacjonarne nie są takie drogie jak coś masz TU linka do forum Grupy Łódzkiej CB jeden z naszych sprzedaje pół fali za grosze. Co do anteny na balkonie sam tak zaczynałem i rewelacji nie ma. Dobrze by było jak byś powiedział na którym piętrze mieszkasz z ilu piętrowego budynku. A jak by co to w poniedziałek jestem w Łodzi na spocie LDZ.
daktyl to też jest rozwiązanie, ale cena z pierwszego linku mnie zabiła. pozdrawia i do usłyszenia z bazóweczki ;)

#5 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 08:39

cena z pierwszego linku mnie zabiła


Ha, mi też "beret z głowy zleciał" ale chciałem tylko zobrazować zagadnienie. Swego czasu za oknem używałem "Storma". Ziutek, Ty na pewno wiesz co to za antena. Sprawowała się znakomicie. :D

nie stać mnie na profesjonalną antenę stacjonarną


Tak jak Ziutek50 napisał, stacjonarki nie są znów takie drogie. Jakbyś mieszkał bliżej mnie to na jakimś spocie oddałbym Ci za jakiegoś browara (4-paka:D) antenę 5/8 fali z 6-cioma przeciwwagami w znakomitym stanie. Nie pamiętam co to za firma ale wygląda identycznie: http://allegro.pl/it...a_f_ra_vat.html.
Tylko najpierw musiałbym ją znaleźć w piwnicy. Jeśli znajdę i wszystko będzie w porządku, to się odezwę. ;)
Tylko wiedz, że na balkonie to "stacjonarki" lepiej nie stawiać, bo Twoi sąsiedzi będą Cię nawet w mikrofalówce albo innej lodówce, hehe!! :D:D
Pozdrawiam. :)

#6 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 10:06

daktyl Nie no oczywiście zna anteny typu "sztorm" nie potrzebują masy czy uziemienia bo tutaj kabel za takowy robi, dobrze by było jak by kabel miał odpowiednią długość dla pasma na którym będzie pracować. Najszybciej na zlocie się spotkacie ;) chyba że nie :(
Co do zakłócania to raczej mało prawdopodobne bo teraz kablówki są w modzie, a druga sprawa ro taka że jak pamiętam to Irzyk ma Herrego III a Presitenty trzymają normy UKE.
5/8 λ to balkonie za dużo miejsca zajmuje (przeciwwagi) z taką to na dach. Ale poczekajmy na autora co On na to :D

#7 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 08 maja 2010 - 10:16

Hmm... A mnie jesli pamięć nie myli to mam gdzieś w garażu zestawik dwóch anten stacjonarnych - kupione z 10 lat temu za grubą kasę - służyły do komunikacji z domem babci na wsi oddalonym o 7 km - całkiem to dobrze działało - spojrzę, jak wygrzebię to oddam tanio..

#8 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 22:38

Kurcze z tego, co widzę to anteny bazowe są cholernie długie a ja mam możliwość zamontowania anteny jedynie na balkonie. Czy zawsze bazówki są tak długie? Jeżeli chodzi o montaż na dachu to raczej odpada ponieważ mieszkam na VI piętrze XI piętrowego wieżowca więc trza pociągnąć przewód i wdrapać się aby antenę zamontować. Domyślam się, że zasięg będę miał ograniczony ale innego wyjścia nie ma. Czy na prawdę nie ma możliwości umieszczenia anteny wysokości około 1,5m z jedną przeciwwagą aby miała zasięg podobny jak w samochodzie?

daktyl pierwszy link z Twojego posta #3 nie działa, a ponoć jest tam coś ciekawego.
ziutek widzimy się w poniedziałek pod Realem (już kabelek jest docelowo ułożony w omci, to byśmy przy okazji SWR'ka sprawdzili - kupiłem drugą Magnumkę to je porównamy).

#9 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2010 - 23:48

Oki nie ma problemu, a po co Ci druga magnumka ?? aaaaa no tak pamiętam już :p
a co do boomeranga na balkonie to zależy czy masz blok na przeciw balkonu i w którą stronę masz balkon zapewne na południe lub zachód (jak kojarzę Retkinia) to niestety ale Pabianice będziesz słyszał ale centrum Łodzi już nie.
A po za tym to pójść do administratora czy innego opiekuna budynku wręczyć pisemko iż wystawiasz antenę (warunkiem jest mieszkanie własnościowe) tu i tu na takie pasmo i tyle w temacie, Kabla to musiał byś mieć około 25mb w porywach do 30mb, a słyszysz całe miasto i okolice. Jak coś to żona może Cię odprowadzić do pracy nie ruszając się z domu. :p

#10 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 09:15

w porywach do 30mb

No właśnie, a ja wejdę jeszcze w temat... Mam gdzieś 40 metrów kabla do CB ale "grubego" RG 213. Chyba nawet z końcówkami. Jeśli go znajdę i będzie w całości to mogę odstąpić. Ziutek, chyba przyznasz, że gruby jest dobrym rozwiązaniem jeśli trzeba rozwinąć dużą ilość kabla?? ;)

#11 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 09:41

gruby nie zawsze oznacza dobry ale mimo wszystko RG213 jest dobrym kablem ale jak sobie wyobrażasz podłączenie Harrego z tym kablem ??? chodzi mi o sztywność przewodu i wagę TRXa, Nie chcę być odebrany jako krytyk, ale Kubie chyba nie będzie taki potrzebny chyba że chce zrobić "Bazóweczkę" porządnie :)
daktyl Jak Kuba nie będzie chciał to deala zrobimy ;) a reszta na PW ;)

#12 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 09:51

No na długim kablu zawsze jest strata, a na grubym jest ona mniejsza.
Połączenie z urządzeniem to już indywidualna kwestia pomysłu i wydaje mi się, że chociaż to niewielkie radio to da radę. ;)
Jeśli Kuba myśli o takich sprawach to chyba dąży do przyzwoitej stacji, hehe!! Czasem i mnie nachodzą nostalgiczne wspomnienia dawnych czasów i DX-ów i ciągnie mnie znów "odpalić" bazówkę. Teraz słucham sobie w aucie USB, a dokładniej to AT na 27.555, bo tam coś się dzieje...
Ale kurcze, co ja piszę?? Przecież to nie mój temat i mamy tu inną sprawę do załatwienia!! :D:D
Przepraszam. :)
Jakby co to śmiało dawać znać. ;)

#13 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 10:32

Wiem wiem jak to jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Nie planuję jakieś mega profesjonalnej bazówki tylko chodzi mi o możliwość podłączenia mojego Harry'ego w domciu mając możliwości zbliżone do mobilka. Odnośnie strony to balkon mam na wschód, więc w kierunku centrum Łodzi.

#14 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 10:48

no to nie jest źle jak na wchód większość balkonów jest w tak zwanym dużym, stołowym itp. a te zazwyczaj były budowane na południe i zachód ze względu na nasłonecznienie ale to nie jest regułą jak widać :D a co masz na myśli mówiąc profesjonalną ??? mogę dodać tylko że z chęcią pokażę Ci co mam na Widzewie i mianem profesjonalnej się nie obrażę :D ale to nie jest jeszcze tak jak bym chciał (apetyt rośnie w miarę jedzenia :jump: )

daktyl Przecież można założyć temat dla posiadaczy lub byłych posiadaczy stacjonarek "Wspomnień czar - CB za PRL-u" czy coś w ten deseń ;)
kurczaki znowu to samo przekabacam na swoje zainteresowania LOL

#15 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2010 - 11:07

"Ziutek50" jakie masz wywołanie na "radyjku" teraz a kiedyś miałeś inne może ?? Rozumiem że ''CB" masz długo a czy inne stacje krótkofalarskie masz ??

#16 OFFLINE   mózg

mózg
  • 76 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 lipca 2010 - 18:30

Na Wrocławskim rynku jest taki pan który ma zamontowaną antenkę od mobila na balkonie 4 czy 5 piętro:) na 15km można się z nim dogadać czyli nie jest najgorzej tym bardziej że w rynku jest masa wszelkiej maści nadajników, świateł, fotokomurek itd.

Podałbym link z jego tekstami i modulacją po którym pewnie większość ludzi z Wrocławia wiedziałaby o kogo chodzi jednak z uwagi na wulgaryzmy odpuszczę sobie chyba:)

Był taki pan który maił pół fali (polskiej produkcji) na balkonie w bloku (sąsiedzi nie uskarżali się że np. dobrze go słychać w tv tylko obraz śnieży) za to przez ten balkon weszła mu Policja a potem UKE... Miał dopał i wychodził elegancko we wszystkich kierunkach w których by z Wrocławia nie wyjechać na około 100km można było rozmawiać pomimo tego że jego antena była nieco głucha:D

Więc się da :D Jednak koledzy z forum mają rację jak sobie postawisz antenę na dachu to pewnie jakbyś gałą nie zakręcił kogoś usłyszysz:D a co zrobisz twoja sprawa ja tylko podam jeszcze jedną antenę którą możesz montować na balkonie:

http://www.okazje.in...ena-cb-sat.html

Nie miałem okazji bezpośrednio jej przetestować ale kiedyś pytałem jednego z posiadaczy jak się sprawuje i był zadowolony... Ja na jej temat niestety nie wiem nic więcej...

#17 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 września 2010 - 12:57

A po za tym to pójść do administratora czy innego opiekuna budynku wręczyć pisemko iż wystawiasz antenę (warunkiem jest mieszkanie własnościowe) tu i tu na takie pasmo i tyle w temacie,


Warunek ten wcale nie musi być spełniony, może być też najemcą, jeśli np.spółdzielnia lub wł. budynku nie wyrazi zgody na samodzielny montaż, powinien taką antenę zainstalować samemu lub zlecić to specjalistą, natomiast kosztem może obciążyć tego kto chce tę antenę zamontować.

#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2010 - 13:11

jeśli np.spółdzielnia lub wł. budynku nie wyrazi zgody na samodzielny montaż, powinien taką antenę zainstalować samemu lub zlecić to specjalistą, natomiast kosztem
może obciążyć tego kto chce tę antenę zamontować.

Możesz rozwinąć tą myśl ?? Jak dobrze zrozumiałem ten wpis to mimo wszystko możesz zrobić samowolkę nawet jak spółdzielnia czy administracja nie wyrazi zgody?? tak ?? To jak się zapytam Ciebie gdzie mieszkasz, blok spółdzielczy i jesteś najemcą ?? Czyli to co opisujesz podajesz z własnego doświadczenia ??

ps. Co ty masz z odgrzebywaniem tematów ?

#19 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 września 2010 - 13:21

Właśnie ze spółdzielnią miałem taką sprawę, stąd mój post

#20 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2010 - 13:35

Jeśli spółdzielnia nie wyrazi zgody, a Ty i tak zamontujesz to jest samowola budowlana za co są odpowiednie kary, paragrafów nie będę szukał ale spółdzielnia ma prawo usunąć instalację bez wcześniejszego uprzedzenia i kosztami najęcia firmy jak i kosztami administracyjnymi obciąży najemce. to tyle z mojej strony również to przechodziłem więc załatwiałem również pozwolenie budowlane na instalację przedmiotów wyższych jak 3 metry nad poszyciem dachu w urzędzie miasta.