Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

co z ta pomocą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   novum5

novum5
  • 26 postów
  • Dołączył: 23-08-2009

Napisany 01 maja 2010 - 07:24

Mam prośbe Panowie,
Chciałbym sie dowiedzieć jak sie wyszukuje tematy które juz były w wyszukiwajce bo kiedy ja wpisuje to co mnie interesuje to wychodzą jakies zdawkowe informacje które nic mi nie mówią. A kiedy pisze na forum z prosbą o pomoc to przenosicie tematy nie wiem gdzie...??Myslałem ze forum jest po to zeby uzyskać pomoc a nie odwrotnie...Moze wy macie całe dnie zeby szperac w poszukiwaniu jednej interesującej was informacji, mnie jednak nie stac na taki luksus wiec kiedy z moją Omcią dzieje sie cos niedobrego i potrzebuje pomocy zwracam sie do was. Ale okazuje sie ze wszystkie tematy juz były i "poszukaj sobie bo to juz było"i odsyłacie do wyszukiwarki.a tam gówno jakies zdawkowe informacje i zadnych konkretów. Mam prośbe albo udoskonalcie wyszukiwarke tematów które juz były albo opublikujcie instrukcje obsługi tego narzedzia na stronie zeby kazdy mógł sobie wyszukać informacje które go interesują, a nie zawracac **** wszystkim wyjadaczom którzy rozumy pozjadali. Uwierzcie mi gdybym znalazł to co mnie interesuje w wyszukiwarce tematów to bym nie pisał o pomoc na forum. Jest jednak inaczej.
dzieki pozdrawiam

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 maja 2010 - 07:26

wyszukiwać należy stosować słowa klucze

powiedz czego szukasz a pokażę Ci jak to znaleźć i pomogę Ci się nauczyć poprawnie wyszukiwać

Poza tym, naucz się kolego umieszczać posty w odpowiednich działach oraz poszanuj ludzi, którzy próbują utrzymać tu porządek

Nie umiesz czegoś, nie radzisz sobie, są moderatorzy którzy Ci pomogą, więce zamiast jojczyć że nie umiesz i zrzucać uwagę na to że coś jest złe - powiedz czego szukasz i nie możesz znaleźć a ja Ci wyjaśnie co i jak



 


#3 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 01 maja 2010 - 07:46

A ja po części zgadzam się z kolegą novum.... sam czasami czegoś szukam i w wyszukiwarce wyskakuje dużo tematów, setki postów często nic nie wnoszących i trzeba czasami sporo czasu zanim się znajdzie konkretną informację.... A gdy człowiek zapyta na forum zostaje szykanowany, a teksty typu użyj wyszukiwarki, szczególnie wobec użytkowników z mała liczbą postów uważam za niestosowne, skoro tak łatwo coś znaleźć to proszę pomóc komuś kto potrzebuje pomocy, znaleźć temat i post z odpowiedzią na pytanie i załączyć link.
Żeby nie było byłem moderatorem na forum większy niż omegowe, i też trafiały się leniwe osobniki jak i tacy co o forum mieli blade pojęcie, ale zasadą było że po zwróceniu uwagi o korzystaniu z wyszukiwarki dołączało się link do wątku zawierającego informacje o które padało pytanie, bądź udzielało się odpowiedzi, dopiero gdy dany osobnik okazywał się niereformowany udzielało się takiemu ostrzeżenia...
i znam najbardziej popularne kłamstwo na każdym forum: "użyłem szukajki, ale nic nie znalazłem"

Podsumowując:
1. Wyszukiwarka nie jest idealna, ale spełnia swoje zadanie
2. Forum służy też do udzielania pomocy, wiec jej udzielajmy
3. Nie chcesz komuś pomóc, to lepiej nic nie pisz (nie zaśmiecaj) bo i tak nie pomagasz pisząc: "użyj opcji szukaj"

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 maja 2010 - 07:49

zauważcie, że jeśli ktoś podaje by użył wyszukiwarki (ze strony mod/admin to piszę) to najczęściej za tym idzie link (lub linki) lub sposób jak to znaleźć

Możecie się z tym wszystkim nie zgadzać

ale to właśnie przez ciągłe zadawanie tych samych pytań zrobił się taki bałagan, który powoli jest teraz uprzątany

więc zamiast dalej ględzić trzeba niestety szukać



 


#5 OFFLINE   novum5

novum5
  • 26 postów
  • Dołączył: 23-08-2009

Napisany 01 maja 2010 - 07:56

dobrze wiec chciałem sie dowiedziec gdzie w omci 2.5td znajduje sie wtrysk sterujący i jak go zdiagnozować zeby sprawdzic czy padł czy nie. czy jest mozliwość ominiecia wymiany wtrysku sterującego??
auto nie mam kompletnie mocy i kiszka jest ogólna. nie znalazłem tego na wyszukajce wiec zapytałem na forum. czy jest mozliwość ominiecia wymiany wtrysku sterującego??

powiedz mi jak sie korzysta z wyszukajki a nie bede powielał głupich tematów i wkurzał kolegów klubowiczów moją znikomą wiedzą...

#6 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 maja 2010 - 09:22

To najswiezszy post na ten temat:
http://forum.omegakl...1000#post491000

A odnosnie wyszukiwarki, to wine za niemoznosc wyszukania "tresciwych tematow" dotyczacych naszego problemu ponosza wylacznie uzytkownicy forum, powielajac tematy, piszac nie na temat, itp. Engine wyszukiwarki nie ma tu nic do tego traktujac tak samo posty tresciwe i "smieci".
Wpisujac frazy do wyszukiwarki musisz uzyc takich jakich uzyli autorzy postow - i tu jest pies pogrzebany.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#7 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 maja 2010 - 15:58

novum5 - Tobie w sumie już odpowiedziałem - wpisz np wtrysk+sterujący+gdzie. Chociaż najprościej zajrzeć do Książki sam naprawiam :), no ale jak tak wpiszesz to będzie łątwiej

Ogólnie co do zasady korzystaj z systemu +, da Ci to tę możliwość że uwzględnisz wiele słów w jednym wątku



 


#8 OFFLINE   Tkacz

Tkacz

    Zasadniczo nie słodze...

  • 15 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 06 maja 2010 - 09:40

Do przyszukania forum mozna tez uzyc Googla.
Szukanie zawansowane -> Tylko wyniki z tego serwera lub domeny -> forum.omegaklub.eu.
Nie wiem, czy to wiele zmienia, ale mam wrazenie, ze trafnosc wynikow jest jakby.. hmm... inna :)

#9 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2010 - 10:04

Szukanie zawansowane -> Tylko wyniki z tego serwera lub domeny -> forum.omegaklub.eu.
Nie wiem, czy to wiele zmienia, ale mam wrazenie, ze trafnosc wynikow jest jakby.. hmm... inna


google masz też w zakładce wyszukiwarki w głównym menu :)