Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pomocny programik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 12 marca 2007 - 23:03

Sam używam od ponad roku więc przyszło mi do głowy, że napewno znajdzie się kilka osób, które tego programu nie znają, a może się im przydać.
Programik ten to komunikator internetowy, coś w stylu SKYPE, ale jego główną zaletą jest to że można dzwonić na numery stacjonarne na całym świecie praktycznie, a do USA i na komórki.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dzwonienie to jest BEZPŁATNE.
Programik nazywa się VOIPDICSOUNT, w necie można spotkać jeszcze chyba ze dwa tego rodzaju programiki o podobnym działaniu (działają one na tej samej bazie)
Oto LINK do programu.
W celu pobrania należy kliknąć na element wskazany na zdjęciu (zdjęcie poniżej)
Programik ściągamy na kompa i instalujemy tak samo jak każdy inny komunikator.
Należy się oczywiście zarejestrować i wybrać sobie nazwę.
Dodam odrazu, że wymagane jest podanie adresu email, ale nie musi on być prawdziwy.
Programik posiada jeden drobny minus, który jednak rekompensowany jest mozliwością dzwonienia za friko.
Chodzi o to, że po 4 minutach i 57 sekundach rozmowa zostaje przerwana i należy połączyć się ponownie (wcześniej można było gadać okrągłą godzinę, ale bydlaki coś zmieniły).
Po kilku rozmowach (około 10 - 14, nie wiem dokładnie bo nie liczyłem) nie można zadzwonić już nigdzie i programik prosi o dobicie kredytu, ale wtedy logujemy nowego urzytkownika i gadamy od nowa (ty właśnie przydaje się to że adres email nie musii być prawdziwy).
Dodam jeszcze, że programik jest w języku angielskim, ale jest banalny w obsłudze, więc napewno każdy sobie poradzi jeśli nawet zna angielski na poziomie YES, YES, YES tak jak pan Marcinkiewicz.
W razie czego służę pomocą, chociaż moja znajomość jest też na tym poziomie.

http://members.chello.cz/slamoval/call

P.S. Mam nadzieję, że się komuś przydało i nie był to tylko SPAM.


Dodany obrazek

#2 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 13 marca 2007 - 08:41

Hmm.. Zainstlowałem, ale nie wiem - u mnie jest tylko jedna rozmowa a friko i to 5 sekund :)

#3 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 09:14

Hmm.. Zainstlowałem, ale nie wiem - u mnie jest tylko jedna rozmowa a friko i to 5 sekund :)


No dziwna sprawa.
Ja gadam tak jak pisałem, i z resztą nie tylko ja, bo wszystcy moi znajomi korzystają z tego.
Jeszcze nie zdarzyło się, żeby komuś nie działało, ale nie wiem co może być tego przyczyną.
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2007 - 09:24

sprawdziłem ten programik. działa! ale ja za darmoche mogłem tylko rozmawiać 5 minut, a potem już pisało, że kredyt wyczerpałem. fakt, że jeszcze kilka krutkich sygnałów było, ale to nie rozmowy to nie powinni mi tego zaliczać. czy to pokażdym wykorzystanym czasie musisz zmieniać użytkownika?

#5 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 09:55

sprawdziłem ten programik. działa! ale ja za darmoche mogłem tylko rozmawiać 5 minut, a potem już pisało, że kredyt wyczerpałem. fakt, że jeszcze kilka krutkich sygnałów było, ale to nie rozmowy to nie powinni mi tego zaliczać. czy to pokażdym wykorzystanym czasie musisz zmieniać użytkownika?


Ja zmieniam urzutkownika po około 10 - 14 rozmowach, z czego każda trwa 4 min 57 sekund.
Jeśli gadam z dużym natężeniem, czyli rozmowa za rozmową to tych rozmów jest mniej, takie mam przynajmniej wrażenie.
Natomiast jeśli gadam tak mniej więcej po 2 - 3 rozmowy dziennie to zmieniam urzytkownika żadziej.
Dlatego napisałem że około 10 - 14 rozmów. Oczywiście nie liczyłem dkładnie bo zmiana urzytkownika trwa około 15 sekund więc nie ma problemu.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2007 - 10:06

przypominają mi sie czasy 5cio sekundówek w erze ...
bosz ... koledzy, czy naprawde wszedzie i wszytsko trzeba kraść ?

ps. mocne słowa? hmm, a jak to inaczej nazwać?
Teraz klu-wiecie dlaczego w polsce jest tyle absurdalnych przepisów, np. podatkowych?
Bo nasze społeczeństwo nauczyło wszytskich dookoła, że przepisy trzeba obchodzić i omijać. Wiec biurokracja rośnie, papiery sie piętrzą, a polaczki dalej kombinują.

Tu jest podobnie. Ktoś zrobił promocje na pierwsze połączenia darmowe. Ale ludzie zaczęli to wykorzystywać, wiec zmniejszyli czs połączen z godziny do 5 min - co użytkownik na to:
" (wcześniej można było gadać okrągłą godzinę, ale bydlaki coś zmieniły). "
Czy ktoś ma wątpliwości, ze za te połączenia w efekcie ktoś musi zapłacić ?

#7 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2007 - 10:14

Czy ktoś ma wątpliwości, ze za te połączenia w efekcie ktoś musi zapłacić ?

a jak rozmawiasz na gg, albo wysyłasz e-maile to płacisz? ktoś się tym zajmuje i to on ponosi koszty, a nie ty. ty tylko korzystasz, a on zajmuje się resztą

a może nie można gadać dłużej niż 5 minut bo wtedy już nie da rady nawiązać innego połączenia. będę to musiałsprawdzić, bo gadałem ile tylko da rade i nabiło mi 5min 00sek i mnie rozłączyło.

#8 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 10:19

przypominają mi sie czasy 5cio sekundówek w erze ...
bosz ... koledzy, czy naprawde wszedzie i wszytsko trzeba kraść ?

ps. mocne słowa? hmm, a jak to inaczej nazwać?
Teraz klu-wiecie dlaczego w polsce jest tyle absurdalnych przepisów, np. podatkowych?
Bo nasze społeczeństwo nauczyło wszytskich dookoła, że przepisy trzeba obchodzić i omijać. Wiec biurokracja rośnie, papiery sie piętrzą, a polaczki dalej kombinują.

Tu jest podobnie. Ktoś zrobił promocje na pierwsze połączenia darmowe. Ale ludzie zaczęli to wykorzystywać, wiec zmniejszyli czs połączen z godziny do 5 min - co użytkownik na to:
" (wcześniej można było gadać okrągłą godzinę, ale bydlaki coś zmieniły). "
Czy ktoś ma wątpliwości, ze za te połączenia w efekcie ktoś musi zapłacić ?


To "bydlaki" to napisałem tak żartobliwie.
Tysiące ludzi z tego kożysta więc czemu nie miałbym kożystać ja.
A co do "kradzierzy" to udostępnianie eboków typu Sam Naprawiam, lub np. Autodata, też można by podciągnąć pod kradzież tak jak i wykorzystywanie tego programiku, więc niech każdy juz zadecyduje sam za siebie czy chce kożystać czy nie.
Jeśli mam płacić za połączenie 5-cio minutowe do domu 8 zł, bo tyle mnie kosztuje normalnie to wolę nie płacić nic.
Kożystam z tego ponad rok i jeszcze się prokuratura o mnie nie pytała. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2007 - 10:20

Czy ktoś ma wątpliwości, ze za te połączenia w efekcie ktoś musi zapłacić ?

a jak rozmawiasz na gg, albo wysyłasz e-maile to płacisz? ktoś się tym zajmuje i to on ponosi koszty, a nie ty. ty tylko korzystasz, a on zajmuje się resztą

a może nie można gadać dłużej niż 5 minut bo wtedy już nie da rady nawiązać innego połączenia. będę to musiałsprawdzić, bo gadałem ile tylko da rade i nabiło mi 5min 00sek i mnie rozłączyło.


połączenia telefoniczne a rozmowy internetowy lekko sie różnią koelgo.
Ty płacisz za GG ... bo płacisz za internet. GG utrzymuje sie z reklam.
Połączenia telefoniczne to już inna para kaloszy. Jakkolwiek 95% połączenia jest połączeniem voipowym i tu nie ma wątpliwosci, ale koncówka jest komutowana i taryfikowana - na tym polega róznica.

Pierwsze darmowe rozmowy to nic innego jak promocja - firma bieże na siebie koszt, zebyś mógł prtzetestować połąćzenie i sprawdzić czy Ci psauje. Krótko mówiąc, nie chcą, zebyś kupował kota w worku - taki dobry gest dla klienta. Ten zaś musi to wykorzystać i bedzie sie imstalował 100 razy, zeby ktoś płacił za niego ...
Jak tego nie rozumiesz, to ja Ci tego tłumaczyć nie bede.

#10 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 10:27

bedzie sie imstalował 100 razy


Ale tu nikt nie instaluje 100 razy, tylko tworzy nowy profil, a to zabronione nie jest, bo jeśli by tak było to chyba nie robili by opcji - DODAJ NOWEGO URZYTKOWNIKA.
Ale to jest moje prywatne zdanie i nikogo nie zmuszam do kożystania.
Każdy ma swoje zdanie i swój rozum.
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2007 - 11:36

nikogo nie zmuszam do kożystania.

cita jak nie chcesz z tego korzystać, bo uważasz, że to kradzież to dzwoń sobie normalnie, z normalnymi stawkami za 1min, albo kup se livebox'a z możliwością voip'a i płać troche mniej. w tych czasach jak nie będziesz kombinował, żeby było taniej to zostajesz z niczym

#12 OFFLINE   Pan Jurek

Pan Jurek
  • 60 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Skąd: Rawa Mazowiecka

Napisany 13 marca 2007 - 11:57

przypominają mi sie czasy 5cio sekundówek w erze ...
bosz ...


o tym samym pomyślałem, meheh
"-Popełnił ksiądz bardzo poważne przestępstwo – powiedział major.
-Jakie przestępstwo?
-Jeszcze nie wiemy – powiedział pułkownik. – Ale dowiemy się. I jesteśmy pewni, że to coś bardzo poważnego”.
Joseph Heller "Paragraf 22"

#13 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2007 - 12:26

Coście się tak nakręcili? Przecież to nie pierwszy i nie ostatni programik typu Voip . A to że umożliwiają korzystać przez jakiś czas za połączenia za darmo to jest celowe aby zapoznać się z możliwościami tego programu.

Właściciele jak by chcieli uniemożliwić tworzenia wielu kont z tego samego komputera to by to zrobili bez problemu . To jest forma REKLAMY i rozpowszechnienia danego programiku w sieci .
To co zrobił Sojer to właśnie typowa darmowa reklama na której zależy twórcą tego programu. Użytkownicy sprawdzają jak im działa ten programik i jeden na 10 będzie korzystał z tego na stałe i będzie wykupywał kredyty do dalszego korzystania.

Marketing i jeszce raz marketing nie pierwszego już tego typu programu.



To że dają możliwość do dzwonienia za darmo to bardzo dobrze bo użytkownik może sprawdzić jak to się będzie u niego sprawdzać (nie zawsze połączenie jest dobrej jakości)

 


#14 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 marca 2007 - 12:30

dzwońcie sobie ile chcecie.... i rozmawiajcie :wink:
pis i tak wszystko ponagrywa zarchiwizuje i bedzie wiedział każdy szczegół z waszego zywota...
pozdrawiam
P.S.
wiosna panowie wiosna....
:mrgreen:

#15 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 12:38

To co zrobił Sojer to właśnie typowa darmowa reklama na której zależy twórcą tego programu. Użytkownicy sprawdzają jak im działa ten programik i jeden na 10 będzie korzystał z tego na stałe i będzie wykupywał kredyty do dalszego korzystania.


Kurde to może jeszcze jakąś kasę wyrwę od nich za reklamę.
Dzwońta chłopy, dzwońta :!: :!: :!:
Dodany obrazek

#16 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2007 - 12:41

Sojer,

He he na kasę nie licz . Bo jak by mieli za to płacić to połączenia DEMO nie były by za darmo

 


#17 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 13 marca 2007 - 12:43

Wystarczy mi to że mogę wisieć na telefonie bez ograniczeń.
To jest dla mnie wystarczająca zapłata.
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2007 - 12:51

Wystarczy mi to że mogę wisieć na telefonie bez ograniczeń.
To jest dla mnie wystarczająca zapłata.


I bardzo dobrze do momentu kiedy nie zablokują trzeba korzystać . Oni nie maja nic przeciwko . Ci którzy chcą dzwonić co 5 minut i tworzyć nowe konta są dla nich pożyteczni.

Ale im zależy na tych co będą płacić i mieć stałe konto . Ręka rękę myje :mrgreen:

 


#19 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2007 - 13:06

korzystajmy póki darmo :mrgreen:

#20 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2007 - 13:17

To że dają możliwość do dzwonienia za darmo to bardzo dobrze bo użytkownik może sprawdzić jak to się będzie u niego sprawdzać (nie zawsze połączenie jest dobrej jakości)


no dokładnie tak jest i chwała im za to. Z resztą napisałem to już w pierwszym poście. Sęk w tym, ze jak widać ludzie żerują na tym, ze jakas firma wychodzi na przeciw komuś, co by mógł popatrzec, przetestowac, a tu użyszkodnik naciąga firme, zmianiając użytkowników i nie chce testowac, tylko korzystac z zaufania producenta.

Z mojej strony eot.