Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowe głośniki na przód pod wzmacniacz.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 21:39

Kulturalne granie na niezłym, poziomie. Mnie tweeter nie odpowiada bo na seryjnej zwrocie jest zbyt natarczywy choć szczegółowy. Wofek jest kopliwy i kulturalny jednak miecha z niego nie bedzie. To zestawik do spokojnego sluchania bez efektów specjalnych. Moim zdaniem mądrzejszy wybór niz a1 :)

Tyle ze kwota która warto za nie dać wliczajac w to przesyłke juz siegneła zenitu... na mój gust...

#62 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 21:46

to jaki jest twój typ do głebokosci montażowej która nie wymaga zmian w płacie tapicerskim? Może tak będzie łatwiej mi szukać?

#63 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 21:59

Moj typ to Phase Evolution CFS 165.25 :) Co prawda nie trzeba nic rzezbic ale panel trzeba sobie dorobić i lekko przemiescic wzgledem ori zeby magnes zmiescic ale da sie.

O phase ciezko odkad wykupila go Mac Audio ale ten sam zestaw w niezmienionej formnie(o ile nie wstydzisz sie jezdzic z logiem MAC) jest dostepny dzis pod nazwa CFX 2.16.

Co do grania. W pasywce na ori zwrocie nie polecam kierowania tweetra na twarz, jednak po dłubnięciu albo w aktywce naprawde da sie z niego wyjąć bardzo duzo...

Woofer... tu jest najlepsza czesc programu, bardziej wiejeacego w nogawke woofera nie znalalzem jeszcze (uprzedzam ze nie mialem okazji testowac as helona 165 czy RE xxx) Nie ulegaja niczym wooferowi R6 a zapewnia duzo bardziej kulturalna gre i duuuzo wiecej srodka :)
Kolejna kwestia ze pod 80-100w ten woofer dopiero sie budzi, łąduje mu obecnie 250w na strone i teraz dopiero wyjałem z niego 100%, a potrafi wiele jesli chodzi o miecho.

Mam zestaw juz kilka lat, o ile na tweeter znalazlem juz nastepce którym chciałbym go zastapic (neo 29) to w kwestii woofera pozostaje wierny póki co...

w kwoci do 600zł NIE znajduje rywala który stawiłby czoło temu zestawowi...

#64 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2010 - 17:40

spoko, poczytam o nim jutro. Do omesi mam juz tweetki, seasy kt25n http://img231.images...6555561ca7.jpg/

witaj,
piszesz ze "zapodałeś" nań 100W na kanał. Ja mam wzmacniaczową alternatywę:hifonics europa 4x 45 aktywna zwrotka albo sony XM-4045 pasywnie i ten wzmak ma o ile sie nie mylę 4 x 50. Mostek na tym lub na tym będzie wchodził w grę. Nię podłączam tyłów więc wyjść starczy.

widzę ze zapotrzebowanie na moc ten przetwornik ma spore. Czy 160rms to prawda czy bajki pisane przez niskobudżetową firmę?

#65 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2010 - 10:44

Często bywa tak że w mostku jest gorzej z jakością niż na słabszym kanale... Ale w starszych konstrukcjach to raczej nie występuje :)

widzę ze zapotrzebowanie na moc ten przetwornik ma spore. Czy 160rms to prawda czy bajki pisane przez niskobudżetową firmę
?

No właśnie tak to jest ja buraki wykupią świetną markę... Przez dołożenie loga zyskał 60w rms bo konstrukcyjnie nic się w nim nie zmieniło...

Ten woofek w phase i pod logiem phase deklaruje 100w rms i z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić ze tyle na bank ma.

Dlatego napisałem że musiałbyś przekonać sie do jezdzenia ze znaczkiem MAC na maskownicy, pozatym wart każdej swojej złotówki.

#66 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2010 - 15:15

http://allegro.pl/sh...item=1206593244
mam tu jeszcze te ale nie zachwycaja jeżeli chodzi o pasmo przenoszenia. tweeter na bank lepszy :p

#67 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2010 - 19:57

tweeter na bank lepszy :p

ktory tweeter lepszy? od czego lepszy?

To budzetówa dls'a... r6a(procz sekcji basowej) nie zachwycaja a co dopiero model nizej.

#68 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2010 - 15:00

mówiłem ze tweeter lepszy od tego z mac audio. dobra, kupię te mac audio i podłącze tweetery seasy.

#69 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2010 - 17:09

Hehe... Nie bede na siłe udowadniał ze sie myslisz tym porównaniem co do tweeterów...

Polecam wziac oba na testy i samemu sie przekonac ja Cie zapewniam ze bardzo byś sie rozczarował tweeterem dls'a, ba powiem ze nawet tweeter z r6 mu nie dorównuje...

To jest produkt Phase MAC to tylko przejał i nagle zaczał na tym nawet democary robic czy w DE gazetach zajmowac wyzsze lokaty w testach ...