Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowe głośniki na przód pod wzmacniacz.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 05:27

ta, robiono testy tej serii i kazdy wzmak miał nieco więcej niz podoawał producent. jak gra? na każdym głosniku pewnie inaczej :). ciężko porównać. Mam jeszcze Europę (aktywna zwrotka) tylko ze niebieska seria. trzymam do omesi. Juno często uzywa się do napędzania tylko gwizdków.
Chodzi o to ze BR nie dasz zadna miarą przyciągnąc do przodu. U mnie stopa jest wyraźna, mocna i któtkta, może nie taka krótka jak bym chciał ale to przecież 12". Taka jest róznica miedzy klozetem a BR który łazi po całym aucie i telepie każdą blachą. Ja z tego juz wyrosłem.

#42 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 06:06

Piszesz ze wyrosłes a trzyamsz helona... To nie tylko kwestia rozmiaru... Z splowki nie da sie zrobic suba sq, polecam CI zatem wybrac cos co zgra Ci sie lerpiej z przodem, niz meczyc SPL'ówke i starac sie3 wycisnac z niego cos czego sie wycisnac nie da...

Chocby w AS znajdziesz suby które zagraja zdecydowanie kulturalniej...

#43 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 05 sierpnia 2010 - 17:26

Chodzi o to ze BR nie dasz zadna miarą przyciągnąc do przodu. U mnie stopa jest wyraźna, mocna i któtkta, może nie taka krótka jak bym chciał ale to przecież 12". Taka jest róznica miedzy klozetem a BR który łazi po całym aucie i telepie każdą blachą. Ja z tego juz wyrosłem.

A pokazać Ci 15" które w br potrafi zawstydzić niejedną 10" ? :p


ta, robiono testy tej serii i kazdy wzmak miał nieco więcej niz podoawał producent. jak gra? na każdym głosniku pewnie inaczej . ciężko porównać. Mam jeszcze Europę (aktywna zwrotka) tylko ze niebieska seria. trzymam do omesi. Juno często uzywa się do napędzania tylko gwizdków.

Chodzi mi raczej o profil brzmienia samego wzmacniacza.
Zeusa jeszcze nie podłączałem na przód.
Europę też mam, VI gen też fajny wzmacniacz
A co do Juno to bardzo ciężko o jakiekolwiek informacje na jego temat.

#44 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 20:20

mastah, wiesz o co mi chodzi. nie czuj sie obrażony moimi wypowiedziami bo masz BR czy cos w tym stylu. Kiedys tez zapragniesz mieć audiofilski sprzęt i na drugi plan zejdzie to że nie słychac cię za rogiem albo ze wycieraczka odskakuje na centymetr. Moj pierwszy sprzęt była tak załosny ze wstydze się o nim mówić.
mój olympus gra ciepło. tyle co moge powiedziec o brzmieniu

#45 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2010 - 05:48

Wiesz... Daleki jestem od obrazania sie za cokolwiek, powiem Ci, że jak juz wspominałem moj helon defacto w BR nie nadaje sie do uzupełniania przodu i to ze jezdzi ze mna w bagazniku nie oznacza ze słychac mnie na 2 koncu wsi, ale jesli mam kaprys to owszem jest to mozliwe.

Na codzien ze mna w fotelikach z tyłu jezdza dzieci i poniekad z tego wzgledu na dzien dzisiejszy wypracowałem sobie na tyle dobry sytem z przodu, zeby nie miec niedoststków suba na codzien, dodatkowo sądze ze w chwili obecnej poziom gry mojego przodu udało mi sie zrobic a poziomie nie do powstydzenia sie, na poziomie w którym nie da sie chyba zmienic nic juz tak radykalnie zebym mógł " z wrazernia spasc z krzesła".
Co prawda nie mam jeszcze neo 29 przykładowo, ale nawet jesli chciałbym teraz je wrzucic to nie zmieniłby mi sie cały swiat postrzegania tweetera a tylko zmienilbym powiedzmy profil doszukujac sie jedynie "smaczków" która ta zmiana wnosi...

W chwili obecnej klocki na których mój system działa sa równie "nie do powstydzenia sie" jak Twoje wiec nie mam zadnych kompleksów mniejszości, a tym bardziej wyzszosci.

I tak pragne czasem grania (powiedzmy) SQ, wtedy na tyle gosci mała 100w 10' i mruczy sobie uzupełniajac rejestr...

#46 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2010 - 20:38

powiem Ci, że jak juz wspom dodatkowo sądze ze w chwili obecnej poziom gry mojego przodu udało mi sie zrobic a poziomie nie do powstydzenia sie, na poziomie w którym nie da sie chyba zmienic nic juz tak radykalnie zebym mógł " z wrazernia spasc z krzesła".

kup h-701 i ustaw na sprzęcie to usłyszysz dopiero co to jest muzyka :)

#47 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2010 - 20:58

Bez jaj TYLKO CD... DRX 9375+ eqh 5100 do tego Gienek q90x na górze i 3545 na dole wszystkim tym zarzadza EQ cr-620 ... Wybacz, nie potzreba mi nowoczesnych cudów Alpiny :p

#48 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 12 sierpnia 2010 - 05:29

kup h-701 i ustaw na sprzęcie to usłyszysz dopiero co to jest muzyka :)

Do dobrego grania nie potrzeba wcale procesorów ;)

#49 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2010 - 22:40

No to nic tylko startować w pure passiv tylko, ze polecą ci punkty za wizualną stronę wykonania projektu.

A pokazać Ci 15" które w br potrafi zawstydzić niejedną 10" ? :p

np CV 104?

edit: kiedyś chciałem kupic podobną aktywną zwrotkę alpine ale dalem sobie spokój. O wiele większe możliwości sa na procku i nie zaprzeczycie, ze nie. Do dobrego grania nie potrzeba proca ale do doskonałego juz tak. Ja nie pierwszy rok bawię się w CA. Nie słyszałem lepszej sceny w aucie niż na procu alpine ( 701 to mój drugi proc, wczesniej miałem pxa-610).

#50 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2010 - 06:15

CV 104 to 10' kolego a 15' ktore potrafia "zawstydzac" tez znam minimum 3 :p



. Do dobrego grania nie potrzeba proca ale do doskonałego juz tak

i po tych słowach... Nie obraź sie ale piszac:

Ja nie pierwszy rok bawię się w CA.

... pozwala sadzić iż zmarnowales kupe czasu bo:

Nie słyszałem lepszej sceny w aucie niż na procu alpine

...

Wybierz sie jednag gdzies na SQ z prawdziwego zdarzenia, posluchaj i sam sie przekonaj, ze to co piszesz nie musi do konca byc prawda...

No to nic tylko startować w pure passiv tylko

A po co? Nie robie auta pod publike, robie granie samemu, nie musze sie chwalic na prawo i lewo bo nie mam ochoty.


O wiele większe możliwości sa na procku i nie zaprzeczycie, ze nie


dokladnie, tylko po co CI ten miliard bajerow? To nie jest potrzebne aby zbudowac scene prawidłowo...

#51 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2010 - 11:22

No wiem ze 104 to 10". miałem taką w 15 litrach w zamkniętej więc potrafię odróznic ten głosnik. Pytałem czy np 104 może byc zawstydzone przez tę 15tkę? No bo chyba nie rozmawiamy o alphardach albo buschmenach.
Powiedz mi , bo może nie rozumiemy się co oznacza dla ciebie prawidłowo zbudowana scena. Pomijając słyszalnośc poszczególnych instrumentół scena to także jej umiejscowienie a więc na środku deski na wysokości uszu kierowcy z basem ( stopą) słyszanym również z przodu. Czy Ty z tymi aktywnymi zwrotkami i bez korekcji czasu potrafisz takie cos u siebie usłyszeć? na bank nie. Ja tez nie robię auta pod publikę, tylko dla siebie i na podstawie zebranych doświadczeń i odsłuchu niejednego auta śmiem twierdzić ze procesor to procesor. Po co obstawac w tej materii przy "kalkulatorze"? Rozumiem, gdybys powiedział, ze masz lampowego DLS-a który wprawdzie rozgrzewa sie długo ale jak zagra to kosmos ale aktywne zwrotki to ja mam we wzmacniaczach. Za czasów Pasca miałem okazje słuchac pucharowych aut w kategorii "jakość dzwięku" i nie pamiętam zeby któreś nie miało procesora.
pozdro :D

#52 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 18 sierpnia 2010 - 18:27

No wiem ze 104 to 10". miałem taką w 15 litrach w zamkniętej więc potrafię odróznic ten głosnik. Pytałem czy np 104 może byc zawstydzone przez tę 15tkę?

Jeśli chodzi o szybkość to pewnie tak. Z resztą ta 15" to też CV, tyle, że nie Vega ;)

#53 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2010 - 20:12

Pewnie chodzi o strokera :).
Czerwiński rządzi :)

#54 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2010 - 05:45

Czy Ty z tymi aktywnymi zwrotkami i bez korekcji czasu
potrafisz takie cos u siebie usłyszeć? na bank nie.

Ja mam drewniane ucho jesli chodzi o scene, nigdzie nie napisalem ze u mnie jest wszystko dopiete na ostatni guzik przecież...


Mówisz, nie da sie bez korekcji? Chyba coś nie do końca wiesz co piszesz, znam wielu ludzi na klejonych pasywkach i prawidlowo zbudowanej scenie, za jednostkle sluzą im 15-20 letnie CD i nikt nie chce słyszec o prockach aktywkach czy korekcjach... Wiec jak to jest ?

Pytałem czy np 104 może byc zawstydzone przez tę 15tkę? No bo chyba nie rozmawiamy o alphardach albo buschmenach.

wysoko ustawiasz poprzeczke ta 104 bo to kulturalny maluszek jest ale posluchaj dobrych starszych RF'ów czy GTI lub chocby Strokera 15 a sam sie przekonasz jak kopać potrafi 15 :)

#55 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2010 - 10:23

Mówisz, nie da sie bez korekcji? Chyba coś nie do końca wiesz co piszesz, znam wielu ludzi na klejonych pasywkach i prawidlowo zbudowanej scenie, za jednostkle sluzą im 15-20 letnie CD i nikt nie chce słyszec o prockach aktywkach czy korekcjach... Wiec jak to jest ?

No nie da się. Możesz sobie dowolnie odwracać fazy subfowera ale za cholere nie przyciągniesz go na deske rozdzielczą tak aby grał ci z przodu. To wszystko osiągniesz za pomocą korekcji czasów. A jeżeli masz kino domowe Dolby Digital II tak jak ja to juz bez korekcji nie ujedziesz.
Moj kolega kupił ostatnio cztery duże fiaty i nie chce jeżdzić żdnym innym autem. Ba, do jednego zamontował nawet air ride. Lubi stary sprzęt, tak jak i twoi koledzy. Przesiadł bys się na dużego fiata? Ja, w życiu.

wysoko ustawiasz poprzeczke ta 104 bo to kulturalny maluszek jest ale posluchaj dobrych starszych RF'ów czy GTI lub chocby Strokera 15 a sam sie przekonasz jak kopać potrafi 15 :)


Pisałem wczesniej o Strokorze. Przy nim Helon wysiada. Nie wiem czy wiecie ale Cerwin Vega to polska mysl techniczna, stworzona przez polskiego inzyniera Eugeniusza Czerwińskiego, który produkował je zdaje sie w stanach.

Powracając do tematu głosników na przód to obadałem te ProA simplex i co sie okazało to te woferki są raczej nie basowe a średnie a głosniki to Vifa zaś wysokie to podobne do tych co mam w calibrze 29ls neo i grają bardzo ładnie. cena zestawu jest ok jakies 500 zł natomiast zastanawiam sie nad dls C6. http://sondi.pl/dls-c6-dane-techniczne . Głębokość montażowa 63mm. Mało o tym zestawie w necie. Cursor, wiesz coś więcej?

#56 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:52

Przesiadł bys się na dużego fiata? Ja, w życiu.

Aleś trafił... :D

Nie zamieniłbym mojego fiata na żadną calibre, tego mozesz byc pewien :p
Widac i w oczekiwaniach sprzetowo-muzycznych jestesmy przeciwienstwami bo korekcje miałem i naprawde nie widze potrzeby i nie czuje checi do powrotu do niej, poki co... :p

#57 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 19 sierpnia 2010 - 20:30

No nie da się. Możesz sobie dowolnie odwracać fazy subfowera ale za cholere nie przyciągniesz go na deske rozdzielczą tak aby grał ci z przodu. To wszystko osiągniesz za pomocą korekcji czasów. A jeżeli masz kino domowe Dolby Digital II tak jak ja to juz bez korekcji nie ujedziesz.

Ty tak twierdzisz. Znalazłoby się kilka osób, które by zaprzeczyły i potrafiły to nawet udowodnić ;)

#58 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2010 - 17:20

http://www.vangelion...cess-p-131.html
a co sądzicie o tych? wejdą bez cięcia tapicerki? Gł. montażowa 66mm.

#59 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2010 - 19:04

Tak wejda, ale A1 to budzet i nie spodziewaj sie po nich cudów...

#60 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2010 - 20:22

http://allegro.pl/ze...1202930893.html
a co powiesz na te dego? 67mm głębokość. czytałem dobre opinie na ten temat. niestety nie słyszałem.