Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowe głośniki na przód pod wzmacniacz.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 kwietnia 2010 - 20:45

Witam wszystkich, ponownie w dziale car audio:).

Kiedyś na tym forum prosiłem o pomoc związaną z wymianą orginalnych głośników, mimo iż "jeśli dobrze pamiętam kolega mastah22 radził mi użyć zestawu odseparowanego, kupiłem jednak Helixy DB 6.1 coaxial" grało to całkiem sympatycznie. Lecz przyszedł czas na zmiany, tym razem już nie coaxial, wiec do rzeczy.

co posiadam:
radio : Alpine CDA-9855R
wzmacniacz : Alpine MRV-F353 V12

Power Output: RMS Continuous Power (at 12.0V, 20 Hz to 20
kHz)
Per channel into 4 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) .............................. 30W, 0.08% THD........................... 50W, 0.08% THD
Per channel into 2 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) ................................. 40W, 0.3% THD
Bridged into 4 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) ................................. 80W, 0.3% THD
Power Output: RMS Continuous Power (at 14.4V, 20 Hz to 20
kHz)
Per channel into 4 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) ................................ 50W, 0.08% THD
Per channel into 2 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) .................................. 60W, 0.3% THD
Bridged into 4 ohms
MRV-F353 (CH1 – CH4) ............................... 120W, 0.3% THD

Drzwi wygłuszone matą bitumiczna "gruba", dystanse MDF uszczelnione silikonem do blachy + wkręty.
To już jest, potrzebne mi teraz są jakieś głośniczki w kwocie do 350 zł max.
Myślę na takimi zestawami:

1. MB Quart FSA 216
2. ALPINE SPS-171A
3. Sinuslive SL-165w

Głownie chodzi żeby grało to w miarę czysto i ładnie w pełnym zakresie, wiem że za kwotę 350 zł nie kupie nie wiadomo czego ale chce coś w miarę fajnego i dobrego w tej cenie.:)

No chyba że polecicie Helix DB62.1, bądź te Hertz DSK 165, -te ostatnie ponoć mocno dawać po uszach tweeterami, co już mi się nie podoba.
Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 kwietnia 2010 - 07:15

bądź te Hertz DSK 165

jak już hertz to esk lub nawet hsk bo dsk to kaszana

#3 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 kwietnia 2010 - 11:11

Tylko że Hertz ESK zaczyna się od kwoty 450 zł to troszkę przekracza mój limit. Druga sprawa że te głośniki potrzebują 100 W RMS, a wzmacniacz nawet w mostku da 80 w RMS.

Chyba że przy zapalonym silniku dostaję napięcie z alternatora ponad 14.4v w co wątpie będę musiał sprawdzić jak to jest.

A co do głośników co podałem miał ktoś styczność i wie jak się to spisuje?

#4 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 04 kwietnia 2010 - 15:46

Tylko że Hertz ESK zaczyna się od kwoty 450 zł to troszkę przekracza mój limit. Druga sprawa że te głośniki potrzebują 100 W RMS, a wzmacniacz nawet w mostku da 80 w RMS.

O moc wzmaka się nie martw, da sobie radę z ESK.

Do sinuslive masz za mało mocy.
Alpine słyszałem tylko w media i nie było tragedii.

#5 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 kwietnia 2010 - 20:20

Tylko jak pisałem ESK jest za drogi, chyba jednak zakupie Alpine, bądź czytam jeszcze o głośniczkach powerbass też sobie chwalą.

#6 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 04 kwietnia 2010 - 21:50

wezz powerbass lepiej graja od alpine

#7 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 kwietnia 2010 - 23:47

Im więcej czytam na innych forach tym większy bałagan w głowie co kupić. Niby Powerbass-y lepsze lecz ponoć wykonanie straszne kable odpadają od tweeterów.

Z tego wszystkiego chyba kupie Helix DB 62.1 i będzie po kłopocie, każdy radzi coś innego, i wcale się nie dziwie, są różne gusta.

#8 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 05 kwietnia 2010 - 10:24

a zastanawiales sie nad czyms takim?
http://www.allegro.p..._2_wroclaw.html

#9 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2010 - 12:04

350zł i pełny zakres to oksymoron. Może nie patrz na nowe głosniki tylko kup jakieś porządniejsze uzywki? a jak nie stac cie na porządniejsze uzywki to kup najpierw kicki a pozniej tweetki? Niestety nie pomoge ci w doborze sprzętu, bo gustuję w "trochę" bardziej profi. MOj jeden tweeter kosztuje 2 x tyle co zakłada twój budżet na cału zestaw ale może rozglądnij sie za uzywanym zestawem dls r6a?

#10 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 05 kwietnia 2010 - 14:28

Kolego Siggi z tego co koledzy pisali na forum to dsl ponoc bez p rzerobek tapicerki sie nie zmieszcza :)

#11 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 05 kwietnia 2010 - 15:58

Bez kombinacji R6A nie wejdą.

Jest za 400zł na allegro używany zestaw PHD, ze starej linii:
http://www.allegro.p...trz_europy.html
Jak ma to grać, to jest to bardzo dobra opcja, a niewiele wykracza poza budżet.

Jak ma robić hałas, to lepiej za czymś innym się rozejrzeć.

MOj jeden tweeter kosztuje 2 x tyle co zakłada twój budżet na cału zestaw

Mógłbyś pochwalić się co tam ciekawego masz?
Pytam z ciekawości, nie z zamiaru wyśmiewania się itp.

#12 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 kwietnia 2010 - 09:24

o kurcze, to muszę sprawdzić bo miałem zamiar kupic te kicki do mojego gnojowozu :)
Dzięki za cynka :D

cursor, nie ma problemu, na bank nie będziesz sie wysmiewał.
Ta zółta caliberka to m mój pseudosportowy wóz z fajnym nagłosnieniem.
http://www.democar.pl/?id=3&cid=72
a tutaj sa te tweetki. nowsza generacja. Moje kosztowały 2 lata temy ( nowe, ja kupiłem uzywki) 1500zł para.
http://www.okazje.in...s-neo/ceny.html
czego nie widac na fotach to procesor dzwięku alpine h701 i głosników do zestawu kina domowego morel ovation 6 http://www.skapiec.p...704636_eksperci

#13 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 06 kwietnia 2010 - 12:43

cursor, nie ma problemu, na bank nie będziesz sie wysmiewał.
Ta zółta caliberka to m mój pseudosportowy wóz z fajnym nagłosnieniem.
http://www.democar.pl/?id=3&cid=72

Hifonics Collosus, mam mniejszego brata(zeus VIII, 900W RMS w mostku), świetne wzmaki na sub.

a tutaj sa te tweetki. nowsza generacja. Moje kosztowały 2 lata temy ( nowe, ja kupiłem uzywki) 1500zł para.
http://www.okazje.in...s-neo/ceny.html

Słyszałem je w 2 aplikacjach, wartościowy tweeter, ale mi nie leży, supremo bardziej mi podpasił.

o kurcze, to muszę sprawdzić bo miałem zamiar kupic te kicki do mojego gnojowozu

Przymierzaliśmy je u mastah22 i dorabiał on na tę chwilę dodatkowy pierścień do panela.
Gdyby dorobić panel i wyciągnąć woofer przed boczek(i zgrać to z boczkiem) to da radę to zmieścić.

#14 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 kwietnia 2010 - 16:20

ale z tymi DLS-ami problem jest tego typu ze magnes zawadza o szybę? bo jeżeli chodzi o kwestię typu ze trzeba trochę uciąć blache w drzwiach to jest to zaden problem dla mnie.
ps. A 18stek scan speaków nie pochwalisz? :D

#15 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 kwietnia 2010 - 19:10

Dziś miałem okazje posłuchać Db62.1 w passacie b5fl, podłączonych pod radio drzwi nie były wygłuszone itp. góra gra na pewno lepiej niż standard w omedze zwłaszcza tweetery które nawet mogą być. Na brak basu z tych głośników nie można narzekać bo jest w miarę przyjemny, ogólnie jest lepiej niż na orginalnych opla jeśli dodać wygłuszenie i + wzmacniacz które mam myśle że efekt byłby w miarę zadowalający.
Dlatego zaokrąglam wybór do dwóch zestawów:

ALPINE SPS-171A aukcja trwa jeszcze 3 h, i cena mi odpowiada. czytając zagraniczne fora nawet chwalą sobie te głośniczki.

lub

Hertz ESK 165 to mały problem bo jeszcze w święta widziałem okazje "nowe" za około 370 zł, a teraz są tylko po 449zł, co przekracza przeznaczone środki na to.

Drugie moje pytanie czy jest szansa na wstawienie tweeterów w miejsce orginalnych ? Te trójkąty są jakoś rozbieralne ?

#16 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 kwietnia 2010 - 19:43

sa. musisz mieć płaski tweeter i jakis dremelek zeby dopasować go do siateczki. ile kosztuje nowy seryjny głosnik od omegi? Nie chcesz sobie kupic jakiegoś Bose? Zawsze to bedzie lepiej grało niz Alpine. Jeżeli alpine to tylko status F1.

#17 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 07 kwietnia 2010 - 11:20

ale z tymi DLS-ami problem jest tego typu ze magnes zawadza o szybę?

Magnes wadzi o blachę, której nie ma za bardzo jak przyciąć, bo w tym miejscu wypada mocowanie prowadnicy szyby.

ps. A 18stek scan speaków nie pochwalisz?

Słyszałem je tylko w jednej aplikacji i jak dla mnie nie pokazały niczego.

sa. musisz mieć płaski tweeter i jakis dremelek zeby dopasować go do siateczki. ile kosztuje nowy seryjny głosnik od omegi? Nie chcesz sobie kupic jakiegoś Bose? Zawsze to bedzie lepiej grało niz Alpine. Jeżeli alpine to tylko status F1.

A w czym Bose jest lepsze od tych Alpine?
Jedno i drugie żadna rewelka

#18 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 kwietnia 2010 - 19:18

no własnie w niczym nie jest lepsze a kosztuje jakies 200zł mniej :). myslałem ze zrozumiałes sarkazm :)

to na jakie głosniki jestem zdany coby mi prowadnica nie wypadła? jest jakas lista na forum? szukam fajnych niskich co graja również ładnie srednicę. Wysokie już mam a napędzać będę wzmakiem z aktywna zwrotnicą tak więc zwrotki mnie nie interesują. Jak każdy fan audio mówie o głosnikach w przednich drzwiach bo tyłów nie będzie.

#19 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 08 kwietnia 2010 - 10:39

to na jakie głosniki jestem zdany coby mi prowadnica nie wypadła? jest jakas lista na forum? szukam fajnych niskich co graja również ładnie srednicę. Wysokie już mam a napędzać będę wzmakiem z aktywna zwrotnicą tak więc zwrotki mnie nie interesują. Jak każdy fan audio mówie o głosnikach w przednich drzwiach bo tyłów nie będzie.

Dorób panele na drzwiach i wyciągnij woofer przed boczek, wtedy r6a da radę wsadzić, a tec'a da radę nisko ciąć, więc w 2way da radę. Ogólnie r6a średnio nadaje się do 2way.

Ponoć micro-precision 5.16 to fajne wooferki i z tego co widzę układ magnetyczny mają mniejszy od r6a.

Ciekawą opcją są też ProA Coloris.

#20 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 27 maja 2010 - 08:34

Podepnę się pod temat:)
Czy ktoś może podać mi parametry oryginalnych głośników w Omci B w przednich drzwiach?
Chodzi mi zarówno o wymiary(średnica,głębokość osadzenia),jak i moc,impedancja,itp.
Potrzebuję zmienik przednie głośniki,bo zaczęły ostatnio charczeć i poszukuję niedrogich,ale w miarę ciekawych głośników(budżet niestety nie pozwala na więcej).
I jeszcze zapytam-w aucie mam 6 głośników seryjnych(tweetery,przód drzwi,tył drzwi),radio dosyć leciwe,ale dobre Sony(jeszcze na kasety:p) z oznaczeniem 4x35W.
W którym momencie warto zamontować wzmacniacz,żeby wykorzystać w pełni moc głośników?