Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rejestracja anglika w Polsce bez przekladki!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2010 - 07:54

Witam,kontynuując temat pracowałem kilka lat w Szwecji i tam nie mają problemów z autami <anglikami>.Większość listonoszy ma auta z kierownicą po prawej stronie i rozwożąc listy podjeżdżają pod skrzynki pocztowe i nie wysiadając z auta wrzucają pocztę<tam skrzynki nie są zamykane>

Jak kiedyś mawiał ZULUGULA polska to jest PIĘKNY KRAJ


bo w większości krajów nie ma problemów z rejestracją anglika, tyle, ze też w większości krajów nikt nie kupuje auta z kierownicą po niewlasciwej stronie tylko po to, zeby było taniej. Kupują je ludzie z jakiś konkretnych powodów - np. wspomniani listonosze, ktorzy i tak pewnie jeżdzą nim tylko w pracy, a później przesiadają sie na 'normalne' auto.

W PL też mozna zarejestrować tzw anglika, jesli pomoze to w pracy (np. zamiatarki, smieciarki itp) - wystarczy wystąpić o zgode do ministerstwa i uzasadnić.

#62 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2010 - 08:18

ale wg. obowiązujących przepisów 'angliki' powinny być rejestrowane bez żadnych problemów w całej UE.. nie rozstrzygam tu kwestii po co ktoś rejestruje taki samochód, ale w każdym Państwie UE można zarejestrować taki samochód bez problemu.. w każdym prócz Polski.. bo przecież gdyby można było rejestrować taki samochód to odpadły by homologację i kilka innych rzeczy.. a przecież to idzie do budżetu

#63 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2010 - 09:56

bo w polsce wszystko jest na odwrót - i z tego mamy być dumni :) - ja jestem dumny i pisze nazwe mej ojczyzny z małej litery :)

#64 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 kwietnia 2010 - 10:46

bo w większości krajów nie ma problemów z rejestracją anglika, tyle, ze też w większości krajów nikt nie kupuje auta z kierownicą po niewlasciwej stronie tylko po to, zeby było taniej. Kupują je ludzie z jakiś konkretnych powodów - np. wspomniani listonosze, ktorzy i tak pewnie jeżdzą nim tylko w pracy, a później przesiadają sie na 'normalne' auto.

W PL też mozna zarejestrować tzw anglika, jesli pomoze to w pracy (np. zamiatarki, smieciarki itp) - wystarczy wystąpić o zgode do ministerstwa i uzasadnić.


W turbo kamera na tvn turbo swojego czasu była firma sprzątająca ulice która miała problemy z rejestracją właśnie auta z kierownicą po prawej stronie. Tłumaczyli że to pozwala kierowcy dokładnie wyczyścić ulicę ale oczywiście urząd nie. Nie wiem jak się sprawa skończyła ale pewnie po zapłaceniu odpowiedniej kwoty zarejestrowali.

Jakby w PL pozwolili rejestrować angliki bez przekładki to po roku musieliby zmienić ruch na lewostronny, w UK nawet nowe auta są tańsze niż w PL i w lepszej opcji. Ale nasze Państwo nie widzi interesu w zezwoleniu rejestracji, przecież tu nie chodzi o bezpieczeństwo lecz o kase jak zawsze w tym kraju. Jakby pozwolili rejestrowac to pewnie kazaliby sobie słono płacić za to i to co roku za użytkowanie takiego auta.

No ale to wszystko dla bezpieczeństwa :) bo przecież nie powiedzą że większość wypadków w PL to są wspaniałe drogi po których nie da się jeździć nawet na gumach 215 bo rzuca w koleinach.

#65 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 25 kwietnia 2010 - 11:00

ale nie sadzicie ze zwiększy się ilość kolizji i wypadków ??? i ceny angoli wzrośnie!

#66 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 kwietnia 2010 - 10:03

Oczywiście że tak, bynajmniej z ilością wypadków. Co do ceny angoli hmm tu można polemizować bo niektórzy chcą po prostu sprzedać auto żeby nie stało na podwórku a złomowanie tam u nich trochę kosztuje. A dla niektórych angoli auto które ma 5 czy 6 lat to już stary złom jest.

#67 OFFLINE   marek63

marek63
  • 4 postów
  • Dołączył: 26-03-2010

Napisany 31 maja 2010 - 20:13

Oj piękny ten nasz kraj ale tak dziwny że za wiekom wodę niechcą nas wpuścić

#68 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 31 maja 2010 - 21:27

ale nie sadzicie ze zwiększy się ilość kolizji i wypadków ??? i ceny angoli wzrośnie!


jak dla mnie wzrost ceny jest na reke wiecej przytule na samochodzikach ktore do polszy posylam

#69 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 sierpnia 2010 - 15:02

wedlug mnie anglik to dobra sprawa dla kogos mlodego co mysli
zamiast golfa 2-3
kupi sobie nawet omege i bedzie mial przynajmnie rocznik 98
a przy wyprzedzaniu to troche wiecej miejsca trzeba zostawic
ale w POLSCE sa kierowcy ze zal sie o nich robi


jak dla mnie to moga byc angliki i bedzie gites :D

#70 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 07:38

wedlug mnie anglik to dobra sprawa dla kogos mlodego co mysli
zamiast golfa 2-3
kupi sobie nawet omege i bedzie mial przynajmnie rocznik 98
a przy wyprzedzaniu to troche wiecej miejsca trzeba zostawic
ale w POLSCE sa kierowcy ze zal sie o nich robi


jak dla mnie to moga byc angliki i bedzie gites :D


Po 1 odgrzałeś starego kotleta
Po 2 co Ty gadasz, że anglik dobry dla młodego kierowcy? niech się wpierw nauczy jeździź z kierownicą po lewej a poten ewentualnie niech probuje po drugiej stronie ale najlepiej niech te próby robi na swoim podwórku albo w UK.:mad:

#71 OFFLINE   andrzej3108

andrzej3108

    Omega-TOP25GC-W-Radomiu

  • 71 postów
  • Dołączył: 04-07-2009
  • Skąd: Tarłów
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 sierpnia 2010 - 08:25

"wedlug mnie anglik to dobra sprawa dla kogos mlodego co mysli"
a nie dla tego co uwaza ze umi jezdzic i gaz do oporu

#72 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 listopada 2010 - 09:13

http://www.northampt...ews&&id_news=83

poczekamy, zobaczymy.....

#73 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2010 - 10:30

ciekawe tylko jakie stawki OC zastosują ubezpieczyciele do takich aut bo raz w nieprzerobionym angliku istnieje 90% spowodowanie zderzenia czołowego przy wyprzedzaniu tira na drodze jedno jezdniowej o jednym pasie ruchu w każdą ze stron, przy omijaniu dużej przeszkody lub tzw spowalniacza pasa ruchu nie wspominając nawet o oślepianiu innych kierujących

dlaczego jest taka walka o rejestrowanie takich aut ... z powodu BIEDY bo angliki są tanie ale jakoś w czasach kryzysu niemcy nie wykupili wszystkich anglików a wręcz brali wszystko co nowe z naszych salonów ...

#74 OFFLINE   mnowacz

mnowacz
  • 273 postów
  • Dołączył: 06-11-2007
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 14 listopada 2010 - 10:46

No przecież już zapadł wyrok NSA .. Najwyższego Sądu Administracyjnego że nie będzie żadnego rejestrowania 'anglików' ..

#75 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 14 listopada 2010 - 10:48

jakoś w czasach kryzysu niemcy nie wykupili wszystkich anglików a wręcz brali wszystko co nowe z naszych salonów ...


Bo Niemcy mają 2.000 Euro upustu złomując stare auto i kupując nowe więc Dacie i reszta tanich nowych aut idą jak ciepłe bułeczki

#76 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2010 - 12:48

No przecież już zapadł wyrok NSA .. Najwyższego Sądu Administracyjnego że nie będzie żadnego rejestrowania 'anglików' ..


ale ciągle trwają przepychanki , już raz o tym pisałem http://forum.omegakl...?t=45505&page=3 i myślę że prędzej czy później Polska się ugnie z obawy przed nałożoną karą

nie wspominając nawet o oślepianiu innych kierujących


to akurat nie przejdzie bo kwestię oświetlenia pojazdu regulują odrębne przepisy i bez zmiany reflektorów samochód nie przejdzie przeglądu

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#77 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2010 - 16:24

to moze mi powiesz dlaczego tyle amerykanów jeździ na niezmienionym oświetleniu mając polskie tablice

#78 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2010 - 16:41

dlaczego tyle amerykanów jeździ na niezmienionym oświetleniu mając polskie tablice


rozumiem że pytasz o tylne ??

ale tu wina nie leży po stronie przepisów tylko ludzi którzy jak zwykle próbują je obchodzić

reflektory przednie w większości aut ze stanów mają już światła asymetryczne albo mają regulowaną przysłonę która zmienia z symetrycznych na asymetryczne

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#79 OFFLINE   thomsoneq

thomsoneq
  • 154 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Rybnik/Ballymena(NI)

Napisany 14 listopada 2010 - 18:10

Faktycznie, ze rejestrowanie auta z kierownica po prawej jest troszke nie wporzadku lecz jestesmy w uni i niestety nasze prawo musi sie dostosowac do unijnego bo jakby moglo byc inaczej Polska zawsze sie w czyms wylamuje i robi inaczej. W srode zjezdzam juz do PL i nie wyobrazam sobie jezdzic z kierownica po prawej i bedzie robiona przekladka. Fakt faktem jest to, ze bede pewien okres jezdzic tym autem u nas ale sadze, ze dam rade.
Jesli chodzi o rejestracje anglika to jestem za.

#80 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2010 - 18:46

rozumiem że pytasz o tylne ??

ale tu wina nie leży po stronie przepisów tylko ludzi którzy jak zwykle próbują je obchodzić

reflektory przednie w większości aut ze stanów mają już światła asymetryczne albo mają regulowaną przysłonę która zmienia z symetrycznych na asymetryczne


no właśnie nie tylko o tylnych, znajomy ma murano z usa które nie miało przerabianych lamp przednich i jeździ od 2 lat bez problemów, i miśki go kontrolowały i 2 przeglądy przeszedł ....

a to że oślepia jak.... to jak to mówi to problem tych co jadą z przeciwka.... bez komentarza


i taka sama sytuacja wystąpi w przypadku dopuszczenia angoli do ruchu co 4 nie przerobi świateł